Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 5

Reply
 
Thread Tools
Old 05-01-14, 19:11   #1
florentin1983

Stock
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 1
Default salutare,am problme cu abs ul

Salutare tuturor,sunt membru nou pe forum si m am confruntat si eu cu niste probleme la un e 39 520d.am schimbat de curānd butucii fata si discurile de frāna spate,iar acum am probleme cu abs ul.intra prea devreme,abia ating frāna si imi si da in peda iar maşina nu franeaza.apoi după un timp se aprind martorii abs si asc.amcuratat toti senzorii plus unde citesc ei dar tot nu merge.la tester imi apare stānga fata cu probleme.a mai patit cineva asta?Ma puteţi ajuta cu vreun sfat?
florentin1983 is offline   Reply With Quote
Old 06-01-14, 10:56   #2
db_85_amd

Stage 5
 
db_85_amd's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,591
Member of:
[BMW]
Default Re: salutare,am problme cu abs ul

Quote:
Originally Posted by florentin1983 View Post
Salutare tuturor,sunt membru nou pe forum si m am confruntat si eu cu niste probleme la un e 39 520d.am schimbat de curānd butucii fata si discurile de frāna spate,iar acum am probleme cu abs ul.intra prea devreme,abia ating frāna si imi si da in peda iar maşina nu franeaza.apoi după un timp se aprind martorii abs si asc.amcuratat toti senzorii plus unde citesc ei dar tot nu merge.la tester imi apare stānga fata cu probleme.a mai patit cineva asta?Ma puteţi ajuta cu vreun sfat?
pentru o mai mare audienta asupra problemei tale si automat pentru mai multe raspunsuri, poti posta in sectiunea "probleme tehnice"
db_85_amd is offline   Reply With Quote
Old 06-01-14, 18:30   #3
tek

Stage 4
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 172
Default Re: salutare,am problme cu abs ul

ai un rulment futut,banuiesc ca pe fata daca i-ai pus SH.
tek is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -