Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 5

Reply
 
Thread Tools
Old 18-08-12, 15:16   #1
mariuselix

Stage 1
 
mariuselix's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 19
Talking E39 "WTF"

Salut dragi colegi forumisti! Ma plictisesc foarte tare prin casa si am decis sa incep si eu un topic cu tomberonul meu.

Masina este un E39 520i din noiembrie '97 pe care am cautat-o mai bine de jumatate de an.

Ca dotari masina se prezinta destul de bine fata de ce am mai gasit pe piata in cautarile mele: are interior de piele ca nou, scaune reglabile electric si incalzite, faruri facelift autoleveling cu xenon de fabrica, PDC, trapa electrica, bara fata/spate si volan M, jante 18", si cam atat imi vine in minte pe moment

Iata si niste poze cu "fierul"







mariuselix is offline   Reply With Quote
Old 18-08-12, 15:25   #2
Putifer2

Stage 2
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 31
Talking Re: E39 "WTF"

Neagra putin de tot lasata si jantele vopsite
Putifer2 is offline   Reply With Quote
Old 18-08-12, 17:23   #3
rotaru

Stage 4
 
rotaru's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 249
Member of:
[VW]
[Street 4 Cars]
Default Re: E39 "WTF"

Arata bine masina dar nu iar strica un polis
Bafta si multi km.
rotaru is offline   Reply With Quote
Old 18-08-12, 21:41   #4
Maniak22

Stage 5
 
Maniak22's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,739
Default Re: E39 "WTF"

Asa tomberon a-si vrea si eu . Frumos frumos. Led marker-ele lumineaza asa tare ?
App stai pe 6 vanatori ?

Last edited by Maniak22; 18-08-12 at 21:44.
Maniak22 is offline   Reply With Quote
Old 19-08-12, 02:48   #5
marius3030

Stage 5
 
marius3030's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 3,061
Member of:
[Fiat]
[Opel]
[SKODA]
Default Re: E39 "WTF"

SUPERB exemplar (tomberon)!s-o stapanesti sanatos!pielea scaunelor este din fabrica sau a fost retapitat tot interiorul,pt ca arata ca noi!
app..cred ca ai mai uitat sa precizezi cv despre masina..kitul ///M Power!
__________________


/// E39


www.e39.ro
marius3030 is offline   Reply With Quote
Old 19-08-12, 23:36   #6
mariuselix

Stage 1
 
mariuselix's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 19
Default Re: E39 "WTF"

Quote:
Originally Posted by Maniak22 View Post
Asa tomberon a-si vrea si eu . Frumos frumos. Led marker-ele lumineaza asa tare ?
App stai pe 6 vanatori ?
Multumesc!

Da, pe 6 vanatori stau. Stai si tu prin zona?

La ce led markere te referi? Daca te referi la angel eyes-uri, sunt de fabrica si de fapt nu se vad asa tare, telefonul avea camera cam murdara cred si a facut un efect de "halo" in jurul lor




Quote:
pielea scaunelor este din fabrica sau a fost retapitat tot interiorul,pt ca arata ca noi!
Interiorul a fost pus de pe un E39 mai nou, de prin 2003/4. Si eu am fost foarte surprins de cat de bine s-a pastrat pielea(teoretic an '98 )...pana m-a lamurit fostul proprietar

Last edited by mariuselix; 19-08-12 at 23:41.
mariuselix is offline   Reply With Quote
Old 21-08-12, 03:36   #7
Maniak22

Stage 5
 
Maniak22's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,739
Default Re: E39 "WTF"

[QUOTE=mariuselix;5144022]Multumesc!

Da, pe 6 vanatori stau. Stai si tu prin zona?

La ce led markere te referi? Daca te referi la angel eyes-uri, sunt de fabrica si de fapt nu se vad asa tare, telefonul avea camera cam murdara cred si a facut un efect de "halo" in jurul lor




Eu stau la Uta. Stiu pe multi de pe 6 vanatori dar blocul ce se vede in poza cu masina a stat sau sta o fosta diriginta de mate la care mai umblam la meditatii ) si la scara cealalta la parter am avut o fosta prietena Laura).
Credeam ca ai scos tu angelurile originale si ai pus altele cu banda led de alea ce lumineaza tare de tot. Oricum nu ai angelul oem pentru ca cel oem e galbui doar din cate stiu, ai mai mult ca sigur led in loc de bec care lumineaza in cerculetul de la angel eye, adica led marker.
Destul cu filozofia dar explica-mi si mie te rog cum e cu carligul la bara din spate? am vazut ca e ca un capac detasabil. Majoritatea au decupat din bara normala. Dar pe bara de m nu am mai vazut asa. Nu se poate sa scoti carligul si sa inchizi cu capacul cat nu il folosesti ? Ca sa nu se mai vada carligul deloc...
Maniak22 is offline   Reply With Quote
Old 21-08-12, 03:38   #8
Maniak22

Stage 5
 
Maniak22's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,739
Default Re: E39 "WTF"

[QUOTE=mariuselix;5144022]Multumesc!

Da, pe 6 vanatori stau. Stai si tu prin zona?

La ce led markere te referi? Daca te referi la angel eyes-uri, sunt de fabrica si de fapt nu se vad asa tare, telefonul avea camera cam murdara cred si a facut un efect de "halo" in jurul lor




Eu stau la Uta. Stiu pe multi de pe 6 vanatori dar blocul ce se vede in poza cu masina a stat sau sta o fosta diriginta de mate la care mai umblam la meditatii ) si la scara de langa la parter am avut o fosta prietena Laura).
Credeam ca ai scos tu angelurile originale si ai pus altele cu banda led de alea ce lumineaza tare de tot. Oricum nu ai angelul oem pentru ca cel oem e galbui doar din cate stiu, ai mai mult ca sigur led in loc de bec care lumineaza in cerculetul de la angel eye, adica led marker.
Destul cu filozofia dar explica-mi si mie te rog cum e cu carligul la bara din spate? am vazut ca e ca un capac detasabil. Majoritatea au decupat din bara normala. Dar pe bara de m nu am mai vazut asa. Nu se poate sa scoti carligul si sa inchizi cu capacul cat nu il folosesti ? Ca sa nu se mai vada carligul deloc...
Maniak22 is offline   Reply With Quote
Old 21-08-12, 14:16   #9
_Cox_
Shine Club Member

Stage 5
 
_Cox_'s Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,349
Member of:
[Virtual Tuning]
[4Rally]
[2 Roti]
[Street 4 Cars]
[Shine Club]
[Street Vision]
Default Re: E39 "WTF"

Ai o masina foarte frumoasa si ingrijita, jantele de 7-ar se potrivesc de minune pe ea, da-i jos carligul.
_Cox_ is offline   Reply With Quote
Old 23-08-12, 19:01   #10
mariuselix

Stage 1
 
mariuselix's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 19
Default Re: E39 "WTF"

Quote:
Eu stau la Uta. Stiu pe multi de pe 6 vanatori dar blocul ce se vede in poza cu masina a stat sau sta o fosta diriginta de mate la care mai umblam la meditatii ) si la scara de langa la parter am avut o fosta prietena Laura).
Credeam ca ai scos tu angelurile originale si ai pus altele cu banda led de alea ce lumineaza tare de tot. Oricum nu ai angelul oem pentru ca cel oem e galbui doar din cate stiu, ai mai mult ca sigur led in loc de bec care lumineaza in cerculetul de la angel eye, adica led marker.
Angelul este OEM, dar becul intr-adevar este schimbat cu LED alb





Quote:
Destul cu filozofia dar explica-mi si mie te rog cum e cu carligul la bara din spate? am vazut ca e ca un capac detasabil. Majoritatea au decupat din bara normala. Dar pe bara de m nu am mai vazut asa. Nu se poate sa scoti carligul si sa inchizi cu capacul cat nu il folosesti ? Ca sa nu se mai vada carligul deloc...
Sincer sa fiu habar nu am cum e cu carligul. Nu m-a interesat si nici nu ma intereseaza cum functioneaza pentru ca nu o sa-l folosesc niciodata poti sa ma suni cand vrei si ne intalnim sa il vezi sau daca ma vezi prin trafic fa-mi semn sa ma opresc

Quote:
Originally Posted by _Cox_ View Post
Ai o masina foarte frumoasa si ingrijita, jantele de 7-ar se potrivesc de minune pe ea, da-i jos carligul.
Multumesc! si mie imi plac style 95-urile astea, iar carligul o sa il dau jos cat mai curand, dupa ce schimb un senzor de parcare defect. Acum carligul e pe post de senzor mai rudimentar

Last edited by mariuselix; 23-08-12 at 19:06.
mariuselix is offline   Reply With Quote
Old 01-10-12, 22:44   #11
mariuselix

Stage 1
 
mariuselix's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 19
Default Re: E39 "WTF"

un mic photo shooting de la intalnirea BMW Club Arad de ieri











mariuselix is offline   Reply With Quote
Old 25-11-12, 17:02   #12
Tomy_Ar

Stage 1
 
Tomy_Ar's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 17
Default Re: E39 "WTF"

Frumos E39-le
Tomy_Ar is offline   Reply With Quote
Old 29-11-12, 13:20   #13
Cipri_GTI

Stage 4
 
Cipri_GTI's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 203
Default Re: E39 "WTF"

cred ca oricine si-ar dorii asa o masina,frumoasa foc
Cipri_GTI is offline   Reply With Quote
Old 29-11-12, 18:08   #14
ms99ass

Stage 5
 
ms99ass's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1,584
Default Re: E39 "WTF"

Cred ca cineva s-a despartit cu greu de aceasta masina, arata fantastic!
ms99ass is offline   Reply With Quote
Old 29-11-12, 22:43   #15
Provenzano


Stage 5
 
Provenzano's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 4,451
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[BMW]
[4Wheels]
Thumbs up Re: E39 "WTF"

Da.Frumos E39.
Provenzano is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -