Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 5

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 12-02-10, 23:54   #76
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: E39 - HmR-Bmw TD 163 la 250 cp upgrade si m5 look

Voi nu vedeti fratilor ce dume poate sa scoata? Piese noi puse pe masina cumparate , pe comanda etc , ca apoi tot intr un post sa zica ca sunt luate din dezmembrari ... apoi motor de 163 dus la peste 250 de cai [ tu ai habar ce inseamna sa il duci in 250 de cai un motor de 2.5? ] Scuze ca sunt putin mai dur cu tine , dar abia ai pus 3 poze , tot ce ai postat pe aici ca modificari tehnice deja o dai in aberatii totale . M as bucura sa vad cum duci tu un 525 la 250 de cai cu turbocharger electric + soft + ce mai spuneai tu . Eu am facut documentare serioasa si sunt necesari bani multi pentru a ridica puterea unui diesel cu mai mult de 20 40 de cai , in plus ai prezentat un filtru de aer sport ,...ai desfacut vreodata carcasa de la filtrul de aer sa vezi cum arata filtrul ala si unde vine pus? Nu am nimic cu tine dar ce spui tu aici in aceste 5 pagini eu nu cred mai nimic din ele ... Sa dea domnu sa fie asa cum spui tu , dar la cum se prezinta situatia ....nu prea as crede .... nici macar ca masina e a ta ... Cum au spus si baietii , vrei sa ne inchizi gura posteaza niste poze recente , sau din timpul modificarilor si atunci tot respectul nostru ...
DEVIL's Style is offline  
Old 13-02-10, 00:03   #77
11KPO
Mercedes Driver

Stage 5
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,398
Member of:
[MERCEDES]
[2 Roti]
[LANCIA]
Default Re: E39 - HmR-Bmw TD 163 la 250 cp upgrade si m5 look

eu v-am mai spus ca, copilul are 16 ani este din Craiova si face poze la masinile vecinilor si le pune pe unde poate ca sa castige gen "respect"

P.S. daca vreti sa stergeti si acest post stergeti-l cum l-ati sters si pe celalat , dar nu am vrut decat sa rezolv aceasta dilema
11KPO is offline  
Old 13-02-10, 01:20   #78
kitz`

Stage 5
 
kitz`'s Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 977
Member of:
[AUDI]
Default Re: E39 - HmR-Bmw TD 163 la 250 cp upgrade si m5 look

Quote:
Originally Posted by 11KPO View Post
eu v-am mai spus ca, copilul are 16 ani este din Craiova si face poze la masinile vecinilor si le pune pe unde poate ca sa castige gen "respect"

P.S. daca vreti sa stergeti si acest post stergeti-l cum l-ati sters si pe celalat , dar nu am vrut decat sa rezolv aceasta dilema
la 16 ani cred ca mai gandesti si nu pui masinile vecinilor cred ca este mai tanar de 16 ani si minte la varsta
kitz` is offline  
Old 13-02-10, 09:15   #79
HmR.

Stage 2
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 57
Default Re: E39 - HmR-Bmw TD 163 la 250 cp upgrade si m5 look

Quote:
Originally Posted by 11KPO View Post
eu v-am mai spus ca, copilul are 16 ani este din Craiova si face poze la masinile vecinilor si le pune pe unde poate ca sa castige gen "respect"


Sa mori tu,ti-am zis sa nu te mai amesteci in topicul meu milionarule,asta o faci tu cu masina ta de anglia

P.S. daca vreti sa stergeti si acest post stergeti-l cum l-ati sters si pe celalat , dar nu am vrut decat sa rezolv aceasta dilema
Ce poze cand aproape care le-am pus de vanzare au fost ale mele si nu au fost ale nici unui vecin,numai bantui pe aici,vezi ca poate te baneaza din nou,cred ca din faza cu vecini te regasesti pe tine,hai fi sincer si spune chiar nu ma supar pe tine
Ce post au sters ma bantuitule,nici nu ma cunosti,nici nu mi-ai vazut buletinul,de abia astept sa te prind prin craiova,esti un amarat de bisnitar cu parfumuri contrafacute de la turcii,stai cuminte daca iti place prin libertate si nu mai vorbi asa de mult ca dregi,moare sufletul in tine ca nu am mai pus poze

Last edited by HmR.; 13-02-10 at 09:42.
HmR. is offline  
Old 13-02-10, 09:17   #80
HmR.

Stage 2
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 57
Default Re: E39 - HmR-Bmw TD 163 la 250 cp upgrade si m5 look

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Voi nu vedeti fratilor ce dume poate sa scoata? Piese noi puse pe masina cumparate , pe comanda etc , ca apoi tot intr un post sa zica ca sunt luate din dezmembrari ... apoi motor de 163 dus la peste 250 de cai [ tu ai habar ce inseamna sa il duci in 250 de cai un motor de 2.5? ] Scuze ca sunt putin mai dur cu tine , dar abia ai pus 3 poze , tot ce ai postat pe aici ca modificari tehnice deja o dai in aberatii totale . M as bucura sa vad cum duci tu un 525 la 250 de cai cu turbocharger electric + soft + ce mai spuneai tu . Eu am facut documentare serioasa si sunt necesari bani multi pentru a ridica puterea unui diesel cu mai mult de 20 40 de cai , in plus ai prezentat un filtru de aer sport ,...ai desfacut vreodata carcasa de la filtrul de aer sa vezi cum arata filtrul ala si unde vine pus? Nu am nimic cu tine dar ce spui tu aici in aceste 5 pagini eu nu cred mai nimic din ele ... Sa dea domnu sa fie asa cum spui tu , dar la cum se prezinta situatia ....nu prea as crede .... nici macar ca masina e a ta ... Cum au spus si baietii , vrei sa ne inchizi gura posteaza niste poze recente , sau din timpul modificarilor si atunci tot respectul nostru ...
Piesele de tuning le-am aratat si eu dupa ce m-am uitat un pic pe site,mentionez nu am nici o experienta dar am pasiunea sa fac ceva frumos din E39 meu,am zis ca acele piese vor fi in prima faza dar dupa multe discuti m-am lasat de turbocharger si filtru,etc.Nu sunt mecanic,probabil voi schimba motorul sau cine stie
Ce dume,am spus ca anumite piese au fost cumparate de la dezmembrari dupa ce unul dintre baieti de la eurocar service craiova m-a sfatuit sa cumpar si acela a fost volanul,am vrut volanul in 3 spite si nu aveau cum sa imi faca rost in rest toate au fost cumparate noi

Last edited by HmR.; 13-02-10 at 09:24.
HmR. is offline  
Old 13-02-10, 09:18   #81
HmR.

Stage 2
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 57
Default Re: E39 - HmR-Bmw TD 163 la 250 cp upgrade si m5 look

Quote:
Originally Posted by kitz` View Post
la 16 ani cred ca mai gandesti si nu pui masinile vecinilor cred ca este mai tanar de 16 ani si minte la varsta
Nu il mai asculta,e doar invidia de el,sunt mai mare decat tine cu aproape 3 ani judecand dupa varsta de la avatar
HmR. is offline  
Old 13-02-10, 09:21   #82
HmR.

Stage 2
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 57
Default Re: E39 - HmR-Bmw TD 163 la 250 cp upgrade si m5 look

Repet,cand m-am apucat de masina nici nu stiam de aceasta sectiune si am fost sfatuit de catre cineva apropiat sa imi pun masina aici pentru ca pot sa primesc sfaturi mai avizate decat ce auzi pe strada.Repet si iarasi repet masina este in service in continuare si pana cand nu o voi termina va rog frumos nici un post nu mai faceti
HmR. is offline  
Old 13-02-10, 20:20   #83
Gyo*TDS

Stage 5
 
Gyo*TDS's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,058
Default Re: E39 - HmR-Bmw TD 163 la 250 cp upgrade si m5 look

pai baga ma prietene poze aici..sa vada lumea ca nu aberezi pe forumu asta aiurea
Gyo*TDS is offline  
Old 13-02-10, 20:27   #84
11KPO
Mercedes Driver

Stage 5
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,398
Member of:
[MERCEDES]
[2 Roti]
[LANCIA]
Default Re: E39 - HmR-Bmw TD 163 la 250 cp upgrade si m5 look

haide Ionut nu ne mai tine in teroare cu totii asteptam sa vedem pozele

Baga pozele sa vedem
11KPO is offline  
Old 13-02-10, 21:15   #85
Opportunity

Stage 5
 
Opportunity's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,509
Member of:
[Moderators]
[SKODA]
[FOTO]
[Opel]
Default Re: E39 - HmR-Bmw TD 163 la 250 cp upgrade si m5 look

poze de pe autovit clar, alea de pe prima pagina.
Opportunity is offline  
Old 13-02-10, 21:19   #86
Snoopz

Stage 5
 
Snoopz's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 317
Default Re: E39 - HmR-Bmw TD 163 la 250 cp upgrade si m5 look

Copile.....
Acoperi numerele alea de parca as veni eu si ti-as incendia masina
Pune naiba niste poze reale,dar daca nu le ai,i-ati talpasita ca n-avem nevoie de'al de tine.
Esti asa bun pe acolo?Unde ai vazut tu BMW TD?
Vezi poate ai gresit si e SDI cu verde ;
Snoopz is offline  
Old 13-02-10, 21:30   #87
gelu_r

Stage 5
 
gelu_r's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,442
Default Re: E39 - HmR-Bmw TD 163 la 250 cp upgrade si m5 look

Quote:
Originally Posted by Snoopz View Post
Copile.....
Acoperi numerele alea de parca as veni eu si ti-as incendia masina
Pune naiba niste poze reale,dar daca nu le ai,i-ati talpasita ca n-avem nevoie de'al de tine.
Esti asa bun pe acolo?Unde ai vazut tu BMW TD?
Vezi poate ai gresit si e SDI cu verde ;
Peste tot BMW TD , doar ca nu scrie decat D pe porbagaj , dar el e TD , inainte de modelul TD la 5 a fost TDS .
gelu_r is offline  
Old 13-02-10, 21:46   #88
Snoopz

Stage 5
 
Snoopz's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 317
Default Re: E39 - HmR-Bmw TD 163 la 250 cp upgrade si m5 look

Da,dar toata lumea are senzatia(ma rog,impropriu spus toata lumea) ca toate sunt TDI-uri.
Snoopz is offline  
Old 15-02-10, 16:12   #89
crysty.bobok

Stage 5
 
crysty.bobok's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 3,948
Default Re: E39 - HmR-Bmw TD 163 la 250 cp upgrade si m5 look

Quote:
Repet,cand m-am apucat de masina nici nu stiam de aceasta sectiune si am fost sfatuit de catre cineva apropiat sa imi pun masina aici pentru ca pot sa primesc sfaturi mai avizate decat ce auzi pe strada.Repet si iarasi repet masina este in service in continuare si pana cand nu o voi termina va rog frumos nici un post nu mai faceti
Mie mi-ai zis pe mess ca nu ai timp de e 39 ... din cauza unui proiect mai complex pe un ML55 AMG ...ce sa mai cred ?
crysty.bobok is offline  
Old 15-02-10, 16:12   #90
Provenzano


Stage 5
 
Provenzano's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 4,451
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[BMW]
[4Wheels]
Default Re: E39 - HmR-Bmw TD 163 la 250 cp upgrade si m5 look

daca minte sau altceva sa se ocupe moderatorii de el.
Provenzano is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -