Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 5

Reply
 
Thread Tools
Old 13-02-10, 00:37   #286
KAY_

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,029
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

Ar fi Supra lui Virgil . E baiat de treaba Virgil si nu as vrea sa starnesc polemici ,dar abia astept sa si schimbe semnatura
KAY_ is offline   Reply With Quote
Old 13-02-10, 15:26   #287
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

Virgil din cate stiam nu sta pe aici
kidu2006 is offline   Reply With Quote
Old 13-02-10, 15:40   #288
vladpvs

Stage 5
 
vladpvs's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,137
Member of:
[VW]
Default Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

Quote:
Originally Posted by kidu2006 View Post
Am si eu o intrebare .. in Romania va avea vreun adversar "masina" asta?!sunt curios daca se va ridica vreunu cu pretentii
https://forum.4tuning.ro/115-masina-m...ml#post3081728

Se pare ca da...chiar mai repede de 5 ani cum zic unii
__________________
VW Polo GTI 1.8T powered by REVO Technik +400hp


vladpvs is offline   Reply With Quote
Old 13-02-10, 19:13   #289
MariusTXA

Presedinte THE OTHERS

Stage 5
 
MariusTXA's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,366
Member of:
[Moderators]
Thumbs up Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

Quote:
Originally Posted by DOHC16 View Post
Ar fi Supra lui Virgil . E baiat de treaba Virgil si nu as vrea sa starnesc polemici ,dar abia astept sa si schimbe semnatura
Imi spun si eu parerea personala....ca sa iti dai seama care masina este mai rapida dintre cele 2 masini supra lui virgil si bmw-ul lui george se poate vedea la sfarsitul celor 402m unde eu cred ca george va castiga fara emotii...asta nu inseamna ca masina lui virgil nu este rapida dar masina lui george este foarte bine lucrata si executata pentru 402m....care va fi cea mai rapida masina din ro se va vedea anul asta....pana atunci ne putem spune aici doar punctul de vedere.
__________________
MariusTXA is offline   Reply With Quote
Old 13-02-10, 19:22   #290
expres
Renault Driver

Stage 5
 
expres's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,028
Member of:
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

e o diferenta intre supra lui si bmwu asta.. asta e proiectat special pt 402 ...supra in schimb e mai "legally"
expres is offline   Reply With Quote
Old 13-02-10, 19:26   #291
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

asta pare a fi o scuza,parca exista un topic special pentru asta
cel mai bine sa nu ne dam cu parerea,pana la proba practica se pot specula multe,iar atunci sa vina un smart cu motor de hayabusa si sa rupa tot pe 402m..."legally sau drag" made
__________________
Julaikos customs

Turbos make torque and torque makes fun!
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 13-02-10, 21:55   #292
yoda
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
yoda's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 805
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[SUBARU]
Default Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

Quote:
Originally Posted by vladpvs View Post
https://forum.4tuning.ro/115-masina-m...ml#post3081728

Se pare ca da...chiar mai repede de 5 ani cum zic unii
ce intepaturi...stai sa le vedem in paralel!si inca ceva...respectiva masina se face in Anglia nu la noi!diferentele vor aparea cat de curand si sper in avantajul nostru!
__________________
"Do, or do not. There is no try."
yoda is offline   Reply With Quote
Old 13-02-10, 22:03   #293
vcsomin

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 443
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

Masini o sa apare anul asta ca in nici un an, practic toti trec de 700cp, ceea ce era incredibil acum cativa ani, e un lucru bun, dar totusi aici e un topic de prezentare, si ar fi muult mai bine da s-ar pune intrebari tehnice, si nu provocari. Asa ca revin ca o intrebare, avand in vedere investita atat materiala, cat si volumul de munca - proiectare si executie, si mai ales destinatia masinii 400m, de ce s-a preferat varianta cu cutie manuala ?, din punct de vederea al incadrari avand in vedere ca masina e pe sasiu tubular, o sa concureze cu masinile street? care folosesc structura de rezistenta, si elementele de caroserie de seria ?
vcsomin is offline   Reply With Quote
Old 13-02-10, 22:23   #294
76BPR

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 748
Default Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

Quote:
Originally Posted by vladpvs View Post
https://forum.4tuning.ro/115-masina-m...ml#post3081728

Se pare ca da...chiar mai repede de 5 ani cum zic unii

Cred ca tu nu sti sa faci o mica comparatie, daca tot ma citezi cu cei 5 ani.
In primul rand vad ca nissanul e normal,nu e taiat absolut deloc,sa modificat un motor si sa schimbat o cutie.Pai tu ai urmarit acest proiect sa vezi ca masina e alta de la cap la coada?
Si inca ceva......Acest proiect e 100% ROMANESC nu englezesc

Last edited by MariusTXA; 13-02-10 at 22:41.
76BPR is offline   Reply With Quote
Old 13-02-10, 23:53   #295
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

+1 76BPR ....nissanul ala poate sa para concurent la putere dar nu ca si proiectare , eu cel putin consider ca acest m5 este unic la ora actuala ,[ in Romania ] deoarece masina e modificata integral pentru drag [ a se vedea sasiul , diferentialul dedicat pentru drag , caroserie , pana si scaunele ] , sa urmarit scaderea in greutate cat mai mult , punerea acelor cai putere cat mai eficient pe asfalt si multe altele ... rog pe cei mai in cunostinta de cauza sa ma contrazica daca eu ma insel [ poate cunosc ei alte proiecte la fel de elaborate si cu targeturi de aprox 900 -1000 de cai ] cum spunea cineva experiementat mai sus marius TXA] ...si supra lui dz1 e foarte puternica si competitiva , sau gtr ul exelixis , dar sincer e prima oara cand vad un proiect atat de complex ...se observa cat de "maniac" e proprietarul la atentia detaliilor si felul cum urmareste sa stoarca fiecare kilogram de pe aceasta masina , ca sa nu mai zic de puterea care o are ca target , dar sa aibe si o fiabilitate crescuta . Imi cer scuze daca am zis vreo ceva gresit sau nelalocul lui !! cu stima

Last edited by DEVIL's Style; 13-02-10 at 23:58.
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 14-02-10, 00:06   #296
gaju

Stage 5
 
gaju's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,482
Member of:
[Nissan]
Default Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

Cred ca am lamurit problema dincolo.
Mult succes si sa spargem un record,nu contează care
Multa bafta
Cred ca o sa fie "fun"unu lāngă altu
__________________

The power is HERE
gaju is offline   Reply With Quote
Old 14-02-10, 01:20   #297
gollum_
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
gollum_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 537
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

Quote:
Originally Posted by gaju View Post
Cred ca am lamurit problema dincolo.
Mult succes si sa spargem un record,nu contează care
Multa bafta
Cred ca o sa fie "fun"unu lāngă altu
Concurenta unor pasionati dezvolta proiectele de acest gen si de aceea este de SALUTAT nu de ignorat !

Timpul inregistrat de masini este cel care conteaza si nu alceva. Cu acest proiect eu impreuna cu Luca Motorsport (echipa) vreau/vrem sa demonstram ca se poate sa faci treaba profesionala si in Romania. Noi stim ce facem si avem cunostintele necesare pentru a termina masina. Totul este romanesc si facut in casa - de la structura / alegerea pieselor / software ECU/ etc.

Totodata pana nu demonstrezi ceva real ........ esti inexistent oricat de bazat te crezi tu ! ( este valabil pentru noi toti cei pasionati cu masini tip racheta in garaj)



Succes tuturor
__________________

Drag Race Car - E34 M5 engine Turbo by BFC
SuperStreetCar - SBC 427 TwinTurbo by BFC
https://youtu.be/aAVagNqaT7I

Last edited by gollum_; 14-02-10 at 01:23.
gollum_ is offline   Reply With Quote
Old 14-02-10, 01:33   #298
gollum_
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
gollum_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 537
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

Quote:
Originally Posted by vladpvs View Post
https://forum.4tuning.ro/115-masina-m...ml#post3081728

Se pare ca da...chiar mai repede de 5 ani cum zic unii
Pentru tine si zeul tau protector Revo in Bucuresti Luca Motorsport lucreaza in paralel si la un Golf 1.8 Turbo. Cred ca este proiectul ideal pentru provocarile si intepaturile tale.
Cand prieteni tai din vest cu puteri si transmisi fenomenale termina proiectele sper ca noi sa fim deja gata la start.

ps. Nu cred ca ti-ai castigat dreptul sa folosesti topicul meu pentru a face reclama prietenilor tai din Oradea!

Last edited by gollum_; 14-02-10 at 01:44.
gollum_ is offline   Reply With Quote
Old 14-02-10, 01:54   #299
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

Avand in vedere ca proiectul pt acest BMW a fost realizat numai in tara noastra si pretentiile cu care se ridica,eu zic ca baietii cam au dreptate,nu stiu daca ar avea vreun adversar de la noi!Ma rog ...
Cineva cu carte mai sus zicea ca momentan ne putem spune parerile,deci nu incape vorba de injectii si alte mecanisme!
Succes in continuare cu proiectul fratilor
__________________
www.royal-amanet.ro
Amanet: Auto, Moto, Ambarcatiuni, Aur, Argint, Platina, Diamante, Electronice, GSM si alte obiecte de valoare
kidu2006 is offline   Reply With Quote
Old 14-02-10, 04:37   #300
Heaven^
Banned

Stage 5
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 337
Default Re: Drag Race - E34 M5 -TURBO by Luca Motorsport / proiect dezvoltat 100 % in Romania

Din cate am inteles, la KOE vor fi prezenti si baietii de la MOTOSO. Ar fi interesant sa le vedem una langa cealalta.
https://www.youtube.com/watch?v=CplhIaV4Jz8
Heaven^ is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -