Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 13-09-08, 19:20   #1
gladiator07

Stage 2
 
gladiator07's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 35
Default E36 325i 1994 - merita masina asta ?

Iata si BMW-ul de care vorbeam, e EURO 2, are vanos cred, pun niste poze.
Ce as vrea este o parere avizata, masina am testat-o, merge super, sta bine pe sosea, are toate dotarile. Problema e ca are zone afectate de rugina, asa cum veti vedea din poze. In unele locuri poate ar trebui chiar schimbate parti mai mari din tabla. Sunt doar cateva zone, e drept, zilele urmatoare o ridica sus si ii desface ornamentele si-o sa arunc privire la cat de extinsa e rugina. Iata pozele, ce ziceti ?

http://89.136.51.42/bmw/bmw1.JPG
http://89.136.51.42/bmw/bmw2.JPG
http://89.136.51.42/bmw/bmw3.JPG
http://89.136.51.42/bmw/bmw4.JPG
http://89.136.51.42/bmw/bmw5.JPG
http://89.136.51.42/bmw/bmw6.JPG
http://89.136.51.42/bmw/bmw7.JPG
http://89.136.51.42/bmw/bmw8.JPG
http://89.136.51.42/bmw/bmw9.JPG
gladiator07 is offline   Reply With Quote
Old 13-09-08, 19:34   #2
da_joint
BMW Driver

Stage 5
 
da_joint's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,728
Member of:
[BMW]
[2 Roti]
Default Re: E36 325i 1994 - merita masina asta ?

1. in aceasta sectiune se prezinta masina personala,deci nu are ce cauta intrebarea ta aici.
2. referitor la ce ai intrebat raspunsul este :CLAR NU! -ala e un cazan nenorocit....cred ca a dato gratis neamtul,numai sa scape de ea...fii sigur ca il costa mai mult sa o duca la fier vechi
__________________
da_joint is offline   Reply With Quote
Old 13-09-08, 19:38   #3
gladiator07

Stage 2
 
gladiator07's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 35
Default Re: E36 325i 1994 - merita masina asta ?

pai e personala pentru ca tocma am comandat-o dar pot sa renunt la ea, so care-i problema ? Si nu e un cazan nenorocit ! ar trebui sa vezi cum misca !
gladiator07 is offline   Reply With Quote
Old 13-09-08, 19:53   #4
DyZ
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
DyZ's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,520
Member of:
[X-Team Racing Club]
[VW]
Default Re: E36 325i 1994 - merita masina asta ?

mam uitat doar la prima poza... si cu rugina aia la praguri ... not good
DyZ is offline   Reply With Quote
Old 13-09-08, 19:57   #5
DJSeba

Stage 5
 
DJSeba's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 470
Member of:
[KIA]
Default Re: E36 325i 1994 - merita masina asta ?

ideea e in felu urmator ......adevaru e ca e cam ruginita si sa nu fie fugarita.....ce pretz are???? ca sa stim ce sa-ti zicem...si nu cred ca ar fi cazu sa zici ca se tzine bine pe drum pentru ca si pe drum poate sa-i cada grupu sau altele + duo la un test sa vada mecanicu ce are....si creca la acelasi pretz gaseai una cu motor mai mic dar mai intretzinuta ca dup-aia potzi sa-i faci transplant daca vrei
__________________

Last edited by DJSeba; 13-09-08 at 19:58. Reason: analfabetism
DJSeba is offline   Reply With Quote
Old 13-09-08, 19:57   #6
gladiator07

Stage 2
 
gladiator07's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 35
Default Re: E36 325i 1994 - merita masina asta ?

pai pun alte praguri si-asa nu-mi prea plac astea... faza e ca o stat cam un an pe tusa si de-acolo cred ca i se trage mare parte din rugina, ca verificari TUV, are, normal ... daca as putea sa o fac sa nu-mi apara rugina vreo 2-3 ani, as fi multumit, chiar daca i-as mai face o reparatie dup-aia, ca altfel, e totul struna in ea, si interioru, si mecanica, si toate accesoriile ...
gladiator07 is offline   Reply With Quote
Old 13-09-08, 19:59   #7
gladiator07

Stage 2
 
gladiator07's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 35
Default Re: E36 325i 1994 - merita masina asta ?

pai na, in starea care e se invarte cam la 2500 EUR si mi-a promis ca o face lux tabla pentru inca vreo 600 EUR ... are cam 180.000 dupa ce-o adus-o si o avut 2 proprietari in germania ...
gladiator07 is offline   Reply With Quote
Old 13-09-08, 20:01   #8
DJSeba

Stage 5
 
DJSeba's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 470
Member of:
[KIA]
Default Re: E36 325i 1994 - merita masina asta ?

aici e locu pasionatzilor deci cred ca spun asta din partea tuturor...nu exista pentru 2-3 ani dar in fine ca sa potzi sa scapi de rugina trebuie sa inlocuiesti panouri intregi ca sa faci treaba ca la carte si plus sa te uiti pe sub panouri ca ai sa te sperii ce rugina sade acolo...
DJSeba is offline   Reply With Quote
Old 13-09-08, 20:11   #9
gladiator07

Stage 2
 
gladiator07's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 35
Default Re: E36 325i 1994 - merita masina asta ?

pai normal ca si eu vreau treaba ca la carte, numai gandeste-te putin in felul asta: as putea face treaba asta, adica sa-mi fac un BMW adevarat peste 2-3 ani, nu acum ... si pana atunci sa fie ca o perioada de acomodare cu masina ... sa vedem cum de intelegem, it's a point, nu?
gladiator07 is offline   Reply With Quote
Old 13-09-08, 21:31   #10
dragy2008

Stage 5
 
dragy2008's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 366
Default Re: E36 325i 1994 - merita masina asta ?

clar nuuu ....o masina dupa mine trebuie sa aiba tabla buna nelovita si fara rugina pentru ca restu se fac ....
dragy2008 is offline   Reply With Quote
Old 13-09-08, 23:54   #11
Skillzu
BMW Specialist

Stage 5
 
Skillzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 4,266
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: E36 325i 1994 - merita masina asta ?

masina este o epava.fara suparare. nu merita banii.
la 2500 gasesti masini muuuult mai bune. sa nu zic la 3100 (cei 600e care ii cere sa o faca).

si o masina facuta nu va fi ca din fabrica niciodata.

renunta la masina asta.
Skillzu is offline   Reply With Quote
Old 14-09-08, 00:13   #12
gladiator07

Stage 2
 
gladiator07's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 35
Default Re: E36 325i 1994 - merita masina asta ?

ok, se pare ca m-ati convins ... asta e, pacat de masina asta ... dar oricum, voi avea BMW-ul meu anul asta, si sunt convins ca cu cat il voi cauta mai mult, cu atat va fi mai mare satisfactia la urma !
gladiator07 is offline   Reply With Quote
Old 14-09-08, 01:13   #13
Skillzu
BMW Specialist

Stage 5
 
Skillzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 4,266
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: E36 325i 1994 - merita masina asta ?

Quote:
Originally Posted by gladiator07 View Post
ok, se pare ca m-ati convins ... asta e, pacat de masina asta ... dar oricum, voi avea BMW-ul meu anul asta, si sunt convins ca cu cat il voi cauta mai mult, cu atat va fi mai mare satisfactia la urma !
crede-ma ca ti-ar fi parut rau daca o luai.o bucsa o mai schimbi.dar sa schimbi aripi spate,sa tai,sa sudezi,sa schimbi praguri,iar taiat si sudat...asta nu e bine!

daca e asa mai bine iti iei una lovita la cateva sute de euro si faci o cominatie
Skillzu is offline   Reply With Quote
Old 14-09-08, 18:44   #14
da_joint
BMW Driver

Stage 5
 
da_joint's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,728
Member of:
[BMW]
[2 Roti]
Default Re: E36 325i 1994 - merita masina asta ?

Nu o lua ca ceva personal,nu are nimeni nimic cu tine...ne-ai intrebat parerea si ti-am dat-o.La banii astia gasesti ceva mult mai bun.Fa o socoteala simpla: pretul care il dai pe ea+tinichigerie+vopsitorie+inmatriculat...si zic ca te apropii de 5000 de euro cu indulgenta...oare se merita?Asta fara sa vorbim de starea tehnica unde sigur mai are ceva probleme.Mai pui niste jante,o suspensie sport si un bodykit mai reusit si iata cum te apropii de un e46.
Mai cauta e plina piata de masini ok
da_joint is offline   Reply With Quote
Old 15-09-08, 10:20   #15
daman

Stage 5
 
daman's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,369
Default Re: E36 325i 1994 - merita masina asta ?

parerea este ca nu merita,o sa bagi in ea peste 2000 de euro pentru ca la cum arata nici motorul nu cred ca e mai prejos si tabla aia necesita investitie majora.eu zic sa mai cauti ca la 2500 de euro iti iei o masina bunicica.
daman is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2026 4Tuning -