Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 20-08-08, 23:24   #31
l@uryo_bo$$

Stage 4
 
l@uryo_bo$$'s Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 263
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: E46 - 2000i 170 cp

Bai baieti sa va zic..
1-Masina este alui varul meu si el sta in italia,lucreaza acolo ,a luato de acolo si a tunato acolo,el si-a facut postul dupa nikul meu, nu credca ar fi o problema asta.
2-la capota, ori va prelungi aripiile,ori va remodela capota
3-sitele toate se vor face negre,inclusiv botul,poate se va scoate si stema.
4-barile docamdata vor ramane astea pt ca ne plac foarte mult
5-Sistemul audio mai este putin de lucrat la aspectul sau, pt ca la putere are in jur de 3000 de waty si stiu sg ce vorbesc..
Cam atata am vrut sa zic, voi astepta pareri in continuare de la cunascatori.....

Last edited by l@uryo_bo$$; 20-08-08 at 23:28.
l@uryo_bo$$ is offline   Reply With Quote
Old 20-08-08, 23:48   #32
1nsane

Stock
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 4
Default Re: E46 - 2000i 170 cp

Mama sa innebunesc,cum au sarit sacalii frate pe bietul om ....
bha,voi sunteti cu capul ...da' rau de tot ...lasati frate omul in pace.El nu a vrut decat sa va prezinte masina , si sa primeasca niste sfaturi .,cred eu . Nici mie nu imi place capota aceea dar , nu cred ca trebuie sa sarim cu sapa la gatul lui pt.asta
Omule , da , capota e urata si plasa aceea gri e de *** pt.ca nu se mai poarta , dar per ansamblu masina e frumoasa.

SI CA ADAGIU : NU TE POTI KK IN GUSTURILE OMULUI !
1nsane is offline   Reply With Quote
Old 20-08-08, 23:55   #33
l@uryo_bo$$

Stage 4
 
l@uryo_bo$$'s Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 263
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: E46 - 2000i 170 cp

Ms 1nsane....
Da am zis mai sus capota trebuie facuta ori ea ori aripile,si alea le fac negre..
sunt programat in italia pe 10 septembrie la capota,acolo e cu programare stai mult dupa mai nimic, nu e mult de lucru da....
l@uryo_bo$$ is offline   Reply With Quote
Old 21-08-08, 00:29   #34
Hori
VW Driver

Stage 5
 
Hori's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 507
Member of:
[VW]
Default Re: E46 - 2000i 170 cp

Nu il critica nimeni aiurea, aici pe forum suntem o cuminitate si fiecare are mai mult sau mai putine cunostinte despre cum se poate aranja o masinuta sa fie cat mai frumoasa nu cat mai kitch si din moment ce a facut un topic cu masina lui inseamna ca e expusa si la comenturi pro si la comenturi negative, care de bine de rau trebuie luate in considerare unele, deci cine e om cu cap se gandeste macar si la sfaturile date de altii care poate au mai multe cunostinte in domeniu. Nu e cu rea vointa dar si eu zic ca barile fata spate sunt cam nasoale rau, plasa si capota la fel, mai bine asculti si cateva sfaturi, decat sa ne certam sau sa ne dam in cap maine poimaine. salut si bafta la ea ca jantele sunt superbe
__________________
It is the space inside that gives the drum its sound ...
Hori is offline   Reply With Quote
Old 21-08-08, 00:38   #35
l@uryo_bo$$

Stage 4
 
l@uryo_bo$$'s Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 263
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: E46 - 2000i 170 cp

Da stiu si am inteles pe cei care sunt oameni si vb frumos si chiar imi dau un sfat,de exemplu EVLsant0s...nimic de zis omu se pricepe si mi-a dat un sfat bun...dar ce sa zicem de G0rdy el sg are acasa dacie ( daca o are si pe aia) si e smecher domne el e cu shou,cu mistourile...

E probleama lui ce masina are, ca dacie sau traband, da lasa vere mistourile...
l@uryo_bo$$ is offline   Reply With Quote
Old 21-08-08, 00:42   #36
l@uryo_bo$$

Stage 4
 
l@uryo_bo$$'s Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 263
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: E46 - 2000i 170 cp

EVLsant0s scuzama frate chiar nu am vazut ce ai scris mai jos,acum am vazut..eu iam zis lui bizi ca ii e necaz nu tie..
Tie ti-am raspuns altceva si am luat in considerare ce ai zis tu,stiu ca te pricepi...ms pt indicati,si incodata scuzama...
l@uryo_bo$$ is offline   Reply With Quote
Old 21-08-08, 02:08   #37
13tsp

Stage 5
 
13tsp's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,496
Default Re: E46 - 2000i 170 cp

Genul de maina de "italiano vero"
Imi cer scuze omule,dar trebuia sa o scriu.
Bafta si incearca sa inbunatatesti estetica,salut.
13tsp is offline   Reply With Quote
Old 21-08-08, 08:29   #38
G0rdy
Banned

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 478
Default Re: E46 - 2000i 170 cp

Quote:
Originally Posted by l@uryo_bo$$ View Post
Da stiu si am inteles pe cei care sunt oameni si vb frumos si chiar imi dau un sfat,de exemplu EVLsant0s...nimic de zis omu se pricepe si mi-a dat un sfat bun...dar ce sa zicem de G0rdy el sg are acasa dacie ( daca o are si pe aia) si e smecher domne el e cu shou,cu mistourile...

E probleama lui ce masina are, ca dacie sau traband, da lasa vere mistourile...
Bai "gigolo italiano" daca ai vazut ca nu iti merge si te ia lumea la misto ca a vazut ca nu ai nici o treaba, ai dat-o de gard si ai zis aa e masina lu varu...pl...maine o sa zici ca e a lu vecinu..macar ziceai ca nu e a ta si gata..si nu are rost sa te umfli degeaba ca au fost destui ca tine pe aici
Peace
G0rdy is offline   Reply With Quote
Old 21-08-08, 12:32   #39
gelu_r

Stage 5
 
gelu_r's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,442
Default Re: E46 - 2000i 170 cp

ati inceput toti posesori de dacii 1310 sa comentati un bmw tunat fara kit M...
era de ajuns sa va spuneti parerea despre masina nu sa va strangeti un grup de 4 5 usheri si sa luati omu la misto..
si eu sunt de acord ca fara kitu ala ar arata chiar bine cu barile originale si jantele alea..dar daca asa a facuto inseamna ca ii place...si inseamna ca cei cu alte gusturi sa si vada de ale lor masini.
__________________
BMW e46 ci
gelu_r is offline   Reply With Quote
Old 21-08-08, 14:42   #40
l@uryo_bo$$

Stage 4
 
l@uryo_bo$$'s Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 263
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: E46 - 2000i 170 cp

Quote:
Originally Posted by G0rdy View Post
Bai "gigolo italiano" daca ai vazut ca nu iti merge si te ia lumea la misto ca a vazut ca nu ai nici o treaba, ai dat-o de gard si ai zis aa e masina lu varu...pl...maine o sa zici ca e a lu vecinu..macar ziceai ca nu e a ta si gata..si nu are rost sa te umfli degeaba ca au fost destui ca tine pe aici
Peace
Pai ba desteptule ....e varumeo sta cu mine in casa,sta cu mine la masa....
Daca esti destept vedeai ca eu am cielo,nu ma umflu,am postat pt a vedea pareri si sugesti,nu bagatori de seama care merg cu autobuzul sau au o dacie de 5 milionane....
Asa ca veziti vere de dacia ta si lasane..lasane...
l@uryo_bo$$ is offline   Reply With Quote
Old 21-08-08, 17:35   #41
G0rdy
Banned

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 478
Default Re: E46 - 2000i 170 cp

bine ma prietene ) lasa ca ma plimb eu cu cercu..fi tu tare...
G0rdy is offline   Reply With Quote
Old 21-08-08, 18:15   #42
leonard

Stage 5
 
leonard's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,059
Default Re: E46 - 2000i 170 cp

masina nu e chiar pe gustul meu....dar in loc sa zic..."doamne ce masina urata ai facut" mai bine iti dau cateva sfaturi ca sa mai repari putin din "greseli". ca ai si cateva parti bune..spre exemplu jantele...scaunele sistemul audio , tobele etc.deci....in primul rand vopseste tot ce e gri pe masina...ma refer la plase , sunt sigur ca , kitul va arata mult mai bine asa... pune-i nas negru...o sa se potriveasca si cu stopurile... fa ceva cu capota aia....in rest ..nu stiu..mai vorbim dupa ce faci chestiile astea.. si asteptam niste poze..cu schimbarile..asta in caz ca ti cont de sfaturile noastre.
SALUT
leonard is offline   Reply With Quote
Old 21-08-08, 19:28   #43
l@uryo_bo$$

Stage 4
 
l@uryo_bo$$'s Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 263
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: E46 - 2000i 170 cp

Da ms mult pt sfaturi...
Dar se va face si capota si sptele si nasul,dar pe la sfarsitul lui septembrie...
l@uryo_bo$$ is offline   Reply With Quote
Old 21-08-08, 19:53   #44
alex_bmw

Stage 3
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 110
Default Re: E46 - 2000i 170 cp

dupa parerea mea capota e buba . bara fata e originala de M ? mai bine ii pui bara spate de paket m si o sa vina mult mai bine . si ai putea sa pui si niste stopuri cu leduri cu facelift ca din cate vad doar farurile sunt de la modelul cu facelift . in rest bafta cu modificatul
alex_bmw is offline   Reply With Quote
Old 21-08-08, 20:14   #45
l@uryo_bo$$

Stage 4
 
l@uryo_bo$$'s Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 263
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: E46 - 2000i 170 cp

MS...
Stopurile sunt cu leduri...
Si farurile le-am cromat.....
l@uryo_bo$$ is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -