Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 21-07-08, 23:59   #91
zarathustra

Stage 5
 
zarathustra's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 550
Default Re: E92 - 335xi coupe

nu mai comentez nimic legat de cele precedente... mai ales ca am luat si un warn.. as prefera nici sa nu mai fiu provocat pe tema asta. opinia mea este ca voi fi mai bun pe 400m decat un m3 nou stock si abia astept sa am ocazia sa mi se confirme sau, dupa caz, infirme aceasta opinie a mea. am vazut diverse play-uri pe youtube si parerile sunt impartite. am postat mai sus si cifrele estimate pentru masina dupa instalarea computerului. am pus si valorile stock date de gtech... le voi pune si pe cele noi in momentul in care imi vin piesele si sper pana atunci sa fac si eu 5000km si sa schimb o data uleiul si filtrul... cam atat.
__________________
Mazda RX-8, Rosu metalizat - vanduta
BMW 335xi coupe, Negru Metalizat
zarathustra is offline   Reply With Quote
Old 22-07-08, 10:28   #92
Alfa_band

Stage 5
 
Alfa_band's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,113
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: E92 - 335xi coupe

Nu stiu de ce te obosesti si te enervezi pe un forum.Sunt f multi ca cei dinainte si daca ii bagi pe toti in seama ajungi la nebuni.Ai o masina cu un imens potential , bafta si la cati mai multi bhp.
Alfa_band is offline   Reply With Quote
Old 22-07-08, 12:38   #93
zarathustra

Stage 5
 
zarathustra's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 550
Default Re: E92 - 335xi coupe

merci. am primit un e-mail prin care mi s-a confirmat trimiterea computerului. tobele si admisia mai dureaza putin.
zarathustra is offline   Reply With Quote
Old 22-07-08, 21:21   #94
pro-aux

Stage 5
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,345
Default Re: E92 - 335xi coupe

eu cred k o sa castigi pe 400 m cu modificarile pe care le faci. dar o singura data, cum zicea si sebastian , pt k a 2-a oara vei avea nevoie de alt ambreiaj
__________________
there is a replacement for displacement.....it's called turbo
pro-aux is offline   Reply With Quote
Old 22-07-08, 21:32   #95
zarathustra

Stage 5
 
zarathustra's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 550
Default Re: E92 - 335xi coupe

asta este... caut unul de cuplu mai mare
zarathustra is offline   Reply With Quote
Old 22-07-08, 22:39   #96
MadCow

Stage 5
 
MadCow's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 700
Member of:
[Opel]
Default Re: E92 - 335xi coupe

cu siguranta ca Sebastian are ceva modificat la M3-ul lui. nu cred ca l-a lasat stock iar daca l-a modificat cu siguranta nu va recunoaste.
iar despre termene de prezentare la start cred ca e cel mai putin in masura sa iti vorbeasca .... altii l-au provocat luni intregi iar el nu s-a prezentat. cel mai ok ar fi sa nu te dai niciodata cu el, avem si in Iasi 2 M3-uri pe care probabil le putem aduce la start intr-o seara
__________________
Opel Astra GTC OPC
MadCow is offline   Reply With Quote
Old 22-07-08, 23:11   #97
aviator

Stage 5
 
aviator's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 459
Default

Nu prea scriu pe 4tuning din considerente care se vad.
Sebastian are M3 si stie masina fiind sofer de BMW, modificari nu are, iar cand are o sa spuna. modificarile vrea sa le faca personal cu sculele si firma lui RacingCode si nu are interes sa tina ascuns deoarece pentru el ar fi prilej de reclama.
Nu cunosc situatie in care Sebastian sa vina la start si sa aiba modificari fara sa recunoasca.
Posibil sa faca ceva la ea dar deocamdata lucreaza la sti si la al meu.
Mizez pe m3 !

doar un sofer bun poate demonstra calitatile unui m3 si nu oricine e capabil sa le priceapa, degeaba ai 789234 m3 la Iasi daca ...
Vrei sa vezi sa simti incearca cu unul acreditat.
Din prietenie Sebastian a facut curse cu m3 cu multi si nu arefuzat pe nimeni.

Last edited by MARI_NSL; 22-07-08 at 23:16.
aviator is offline   Reply With Quote
Old 22-07-08, 23:46   #98
quze

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,477
Default Re: E92 - 335xi coupe

Quote:
Originally Posted by aviator View Post
doar un sofer bun poate demonstra calitatile unui m3 si nu oricine e capabil sa le priceapa, degeaba ai 789234 m3 la Iasi daca ...
Vrei sa vezi sa simti incearca cu unul acreditat.
Unul acreditat la liniute sau cum ? De cand esti sofer la liniute ? Mai nou iti iei cutii automate si apesi acceleratia la fund pana la 402m, pe traseu se vad veleitatile, daca exista
quze is offline   Reply With Quote
Old 23-07-08, 01:59   #99
ZerO_CooL

Stage 5
 
ZerO_CooL's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 2,801
Member of:
[BMW]
Default Re: E92 - 335xi coupe

Era vorba despre Sebastian... care nu cred ca poti sa contesti ca e sofer... oricum... toata discutia asta nu duce la nimic bun.
ZerO_CooL is offline   Reply With Quote
Old 23-07-08, 04:19   #100
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: E92 - 335xi coupe

Quote:
Originally Posted by quze View Post
Unul acreditat la liniute sau cum ? De cand esti sofer la liniute ? Mai nou iti iei cutii automate si apesi acceleratia la fund pana la 402m, pe traseu se vad veleitatile, daca exista
Doar o cutie automata ce ceva"pregatiri" poate fi competitiva la "liniute" (drag race cum ar veni...sau curse de accelerare). Cand vorbesti de masini pentru "liniute",se presupune din start ca nu-i vb de vreun slr stock sau de vreun veyron stock...de fapt nu cred ca poate fi vb de astea doua nicicum,dat fiind ca acel proprietar,niciodata nu va cauta tuning motor sau transmisie,si foarte rar va participa la curse de drag oragnizate(cele pe strada din mers"hai sa ne dam",in trafic...mie mi se par irelevante...cel putin..)
PS: esti sigur ca tu stii sa castigi o cursa de drag cu cutie automata,daca spui ca-i asa simplu?...sau esti sigur ca "mai nou" o cutie automata stock pe aceeasi masina face fata uneia manuale ce are si un sofer bun?...esti sigur ca "sofer bun" se vede numai pe trasee virajate si ca in rest,orice sofer poate face fata cu brio la o cursa de accelerare?...eu sunt sigur ca exista diferente si de PESTE O SECUNDA intre un sofer si altul la 402m ,pe acceasi masina, deci cred ca vorbesti sa te afli in treaba.......
Iar aproppos de plecari in forta cu automata (nu cu 120cai sub capota) si mai ales cu O singura punte motoare...putem gasi oricand pe net exemple de soferi mai putin "stiutori" ca tine insa mult mai experimentati in drag,care au pierdut controlul masinii si n-au mai reusit sa-l redobandeasca,rezultatele fiind ....cam neplacute. La noi nu prea a pregatit nimeni CV automate ca sa avem exemple live...
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 23-07-08, 06:06   #101
zarathustra

Stage 5
 
zarathustra's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 550
Default Re: E92 - 335xi coupe

haahahahahhahahhahahh esti OFF TOPIC!!!

pentru aviator: semnatura ta inseamna de fapt PRIETEN CU SEBASTIAN, deci parerea ta chiar nu conteaza deloc

pentru madcow: abia astept sa bati si tu un m3 pe 402m ca sa fie durerea si mai mare ) iti dai tu seama ce durere maxima o sa fie pentru figurantul cu m3 sa-l bata vezi doamne un opel? (acum imi sar 10 in cap si-mi spun ca oricum pepy face un m3 si el are opel; stiu... dar opelul lui e lotus la caroserie si sasiu)

Last edited by zarathustra; 23-07-08 at 06:19.
zarathustra is offline   Reply With Quote
Old 23-07-08, 12:40   #102
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default Re: E92 - 335xi coupe

Quote:
Originally Posted by zarathustra View Post
haahahahahhahahhahahh esti OFF TOPIC!!!

pentru aviator: semnatura ta inseamna de fapt PRIETEN CU SEBASTIAN, deci parerea ta chiar nu conteaza deloc

pentru madcow: abia astept sa bati si tu un m3 pe 402m ca sa fie durerea si mai mare ) iti dai tu seama ce durere maxima o sa fie pentru figurantul cu m3 sa-l bata vezi doamne un opel? (acum imi sar 10 in cap si-mi spun ca oricum pepy face un m3 si el are opel; stiu... dar opelul lui e lotus la caroserie si sasiu)
nu sunt prieteni, de fapt sunt una si aceeasi persoana s`a mai demonstrat asta

ignora`i si tu ca chiar nu merita sa iti bati capul cu toti.
noi restu asteptam noutati despre masina

Lascarica: Scuze ca iti raspund editandu-ti postul,insa prefer decat sa lungim ot-ul cu inca un post... .
Asadar: Una este sa mai foloseasca o anumita persoana si userul unui prieten si cu TOTUL altceva este sa fie in spatele a doua conturi acelasi om! nu mai exagerati...Foarte multora de pe acest forum li s-a intamplat sa intre de pe alte conturi... Ca sunt prieteni,da...si probabil mai are destul de multi prieteni ,chiar daca pentru unii ,este un om relativ dificil. Eu nu ma numar printre prietenii sai, asa cum s-a insinuat !...doar imi place sa existe un minim de respect si corectitudine pe forum !
__________________
00 Alfa Romeo 166 (Sold)
03 Renault Laguna (For sale)
04 Mercedes CLK (Sold)
07 Yamaha Gryzzli 700
09 BMW X6
10 Mercedes E coupe

Last edited by lascarica; 24-07-08 at 14:09.
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 24-07-08, 21:41   #103
aviator

Stage 5
 
aviator's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 459
Default Re: E92 - 335xi coupe

gura targului doar cu pamant o poti astupa, deci cine ma stie ma stie si gata, iar daca eram clona aveati dovezi. Gratzian poate sa va aduca lamuriri.
Sebastian e prietenul meu si daca ne confundati nu e suparare.
Aveti norucul de a fi sobolani dupa taste, tastaturisti de meserie cu bani de la papi, mami... Va astept in piatza sa discutam face to face.
Opelul sa se dea cu mine cu Cielo.
Subarul meu e prea mult pentr voi.

Last edited by aviator; 24-07-08 at 21:50.
aviator is offline   Reply With Quote
Old 24-07-08, 22:08   #104
Alfa_band

Stage 5
 
Alfa_band's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,113
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: E92 - 335xi coupe

De ce nu va vedeti voi de treaba voastra?(Aviator, Sebastian, Lascarica) Chiar tineti neaparat sa demonstrati ca faceti parte din tiparul romanului obisnuit , adica rai din cale afara?Vezi ca si tu esti un sobolan dupa taste pt ca si tu postezi aici..sau vrei sa postam cand stam fata in fata?Aveti masini tari?BRAVO VOUA!Dar atat ...vreti plecaciuni sau altceva???SA nu mai vb de suferinta asta cu editatul posturilor si stersul lor...pai amice ..noi suntem sobolani??Sobolan e ala care sterge tot ce nu vrea **** lui sa vada lumea...ca cine stie .
Alfa_band is offline   Reply With Quote
Old 24-07-08, 23:47   #105
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: E92 - 335xi coupe

Multumesc pentru aprecieri alfaband...sa stii ca datorita observatiei tale foarte obiective,am descoperit ca ,intr-adevar,intr-un anumit zodiac chiar sunt ..sobolan...binenteles ca si observatia din pm. a prietenului tau guze ("besi in p. mea de batran obosit") mi-a fost utila...am descoperit ca noapte precedenta n-am prea dormit pt ca am ajuns acasa pe la 4 si ceva...si,intr-adevar, eram obosit....asa ca am tras un pui de somn . In p.lui nu am cum sa ma duc ca n-am gusturi d-astea moderne,sunt heterosexual,de moda veche...dar daca-i perseverent,va gasi ...sunt pe la gara o gramada de "pungitivi canalizosi" care l-ar ajuta cu placere,probabil....
lascarica is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -