Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 02-07-10, 13:25   #961
eXeqTr

Stage 4
 
eXeqTr's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 235
Default Re: E36 - M3 EVO 321 cp (fost 328i) - SV-08-LKN

parca ii pare rau ca sta la expo acolo cere asfalt uscat si multe seturi de anvelope
eXeqTr is offline   Reply With Quote
Old 02-07-10, 13:29   #962
Red Celica

Stage 5
 
Red Celica's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,908
Member of:
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: E36 - M3 EVO 321 cp (fost 328i) - SV-08-LKN

Quote:
Originally Posted by eXeqTr View Post
parca ii pare rau ca sta la expo acolo cere asfalt uscat si multe seturi de anvelope
am sa-i satisfac dorinta... azi la ora 15:00 o voi scoate din Shopping City si vom pleca la bucuresti pentru cea de-a 3-a etapa a Campionatului Nationat de Drift.....

Premiera in RO, finalele etapei vor avea loc in nocturna, maine noapte....

tineti-mi pumnii...

Razvan LKN
__________________
E36 M3 EVO TURBO 500+ CP- Razvan LKN -!!! LIVE LIFE SIDEWAYS !!!!!
Red Celica is offline   Reply With Quote
Old 02-07-10, 13:31   #963
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: E36 - M3 EVO 321 cp (fost 328i) - SV-08-LKN

Quote:
Originally Posted by Red Celica View Post
am sa-i satisfac dorinta... azi la ora 15:00 o voi scoate din Shopping City si vom pleca la bucuresti pentru cea de-a 3-a etapa a Campionatului Nationat de Drift.....

Premiera in RO, finalele etapei vor avea loc in nocturna, maine noapte....

tineti-mi pumnii...

Razvan LKN
Tinem pumnii sa mai urci cateva locuri in clasament
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 02-07-10, 13:31   #964
eXeqTr

Stage 4
 
eXeqTr's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 235
Default Re: E36 - M3 EVO 321 cp (fost 328i) - SV-08-LKN

asa si trebuie, acolo va simtiti amandoi cel mai bine. Distractie placuta si spor la rupt asfaltul ! noi iti tinem pumnii
eXeqTr is offline   Reply With Quote
Old 02-07-10, 14:10   #965
PinkProbeLady
Ford Driver

Stage 5
 
PinkProbeLady's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 914
Member of:
[FORD]
Default Re: E36 - M3 EVO 321 cp (fost 328i) - SV-08-LKN

Inca un coleg de Expo?
Scoate-l pe asfalt si pune-l de-a latu!
Multa bafta si distractie placuta!
PinkProbeLady is offline   Reply With Quote
Old 02-07-10, 14:14   #966
mistreku

Stage 5
 
mistreku's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,239
Default Re: E36 - M3 EVO 321 cp (fost 328i) - SV-08-LKN

am si eu o curiozitate, motorul e stock?
mistreku is offline   Reply With Quote
Old 02-07-10, 14:31   #967
Red Celica

Stage 5
 
Red Celica's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,908
Member of:
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default

Quote:
Originally Posted by PinkProbeLady View Post
Inca un coleg de Expo?
Scoate-l pe asfalt si pune-l de-a latu!
Multa bafta si distractie placuta!
mai are 30 de min si revine pe asfalt in drum spre bucuresti....

dar sa stii ca ii place si expus..... am stat azi pe acolo cat i-am facut fotografiile si lumea se uita la el..... vorbeau despre el..... isi dadeau pareri.... mi s-a parut ca ii place.... nici lui nu-i venea sa creada ca temperatura la apa e joasa... acul la turometru nu se misca... si totusi cineva il admira....

a fost frumos..., dar sa nu si-o ia in cap ca el fara mine nu e asa valoros, cum nu sunt nici eu fara el....

see u,

R

Quote:
Originally Posted by Ali_ump View Post
Tinem pumnii sa mai urci cateva locuri in clasament
Doamne ajuta, Aline..... obiectivul pentru anul aceste este top 5 national si top 15 european..

R

Quote:
Originally Posted by mistreku View Post
am si eu o curiozitate, motorul e stock?
.... nu stiu ce sa iti raspund.....

Quote:
Originally Posted by eXeqTr View Post
asa si trebuie, acolo va simtiti amandoi cel mai bine. Distractie placuta si spor la rupt asfaltul ! noi iti tinem pumnii
mercic.....

Last edited by Gabi; 02-07-10 at 14:37.
Red Celica is offline   Reply With Quote
Old 02-07-10, 14:42   #968
69RUP

Stage 5
 
69RUP's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 426
Default Re: E36 - M3 EVO 321 cp (fost 328i) - SV-08-LKN

Quote:
Originally Posted by mistreku
am si eu o curiozitate, motorul e stock?
Quote:
.... nu stiu ce sa iti raspund.....
Induci lumea in eroare zici ca este 1.6 si gata povestea

Multa bafta sambata si duminica care vine sa iei loc mare in clasament!!!!!

Last edited by 69RUP; 02-07-10 at 14:44.
69RUP is offline   Reply With Quote
Old 02-07-10, 14:46   #969
Red Celica

Stage 5
 
Red Celica's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,908
Member of:
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: E36 - M3 EVO 321 cp (fost 328i) - SV-08-LKN

Quote:
Originally Posted by 69RUP View Post
Induci lumea in eroare zici ca este 1.6 si gata povestea

Multa bafta sambata si duminica care vine sa iei loc mare in clasament!!!!!
cred ca asta vroiam sa spun, dar nu am gasit cuvintele...
Red Celica is offline   Reply With Quote
Old 02-07-10, 16:57   #970
mistreku

Stage 5
 
mistreku's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,239
Default Re: E36 - M3 EVO 321 cp (fost 328i) - SV-08-LKN

pai poate am fost eu prea evaziv. sa reformulez, ai schimbat ceva piese interne? nu te intreb de filtru sport si remapari.
mistreku is offline   Reply With Quote
Old 02-07-10, 19:20   #971
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: E36 - M3 EVO 321 cp (fost 328i) - SV-08-LKN

In sfarsit o vad si eu cu bara spate )
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 05-07-10, 16:14   #972
Red Celica

Stage 5
 
Red Celica's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,908
Member of:
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: E36 - M3 EVO 321 cp (fost 328i) - SV-08-LKN

Iata si povestea celei de-a treia etapa din Campionatul National de Drift:


Am ajuns vineri seara la REAL Pallady la ora 10:00, ora la care trebuia sa ne intalnim cu cativa piloti, TOP Management 4Tuning si echipa KOE....
in cateva minute se aduna lumea si rand pe rand ne strangem gasca mare.....

Analizam circuitul, ne dam pareri, schimbam cateva roti si dam cateva ture sa testam circuitul..... la fel ca la timisoara, organizatorii au reusit sa faca un circuit challanging intr-un spatiu relativ restrans... se anunta un WE mare.

Sambata de dimineata ne adunam pe circuit si ne apucam de treaba: ture peste ture, toata lumea se da din ce in ce mai bine, doar caldura ne omoara..... parca iti fierbeau creierii in cap... ma cheama Mike la dubita KOE si imi arata in bord: 45 de grade C....

Se apropie momentul calificarilor.... suspans, discutii, strategii....
Echipa KOE (Mike si Dragan), pusi pe farse ca deobicei, il vad pe Sorin HAIu venind spre ei dupa o pauza in care el fusese pana in REAL. Sorin ii intreaba cum e treaba, cand incep calificarile....baietii doar din priviri si-au dat seama ca e momentul primei glume: " dar HAI, unde ai fost pana acum??? calificarile tocmai s-au terminat!!!!! Te-am cautat, ne pare rau, dar nu mai avem ce face.... regulamentul si programul sunt stricte... " Sorin al meu sa-i pice fata... o dadea in balbaiala... astia doi seriosi nevoie mare ii explicau ca nu se mai poate face nimic... la un moment dat Dragan, incepe sa rada si HAIu incepe sa capete culoare...

Dam calificarile, nu fara emotii din partea mea.. tura de incalzire e impecabila.... incep sa capat incredere, totul merge OK; anvelopele sunt OK, asfaltul e uscat, M3-ul merge ceas... urmeaza prima tura jurizata: plec tare, E-Brake, full gaz, schimb de mase - spin..... fuck... nu e buna...
Emotiile din nou pun stapanire pe mine.. ma iau toate caldurile..... imi tremura mainile si piciorul pe ambreiaj.....
Tura 2 merge destul de curat, dar foarte precauta...
Tura 3 e OK, merg mai tare, unghi, fum, iau toate 3 clipping point-urile si obtin al 5-lea punctaj, dupa Calin, KNS, Traian si HAI... sunt multumit de rezultat, dar dezamagit de mine, ca nu imi pot stapani emotiile..... seara incepe o ploaie de nu stii pe unde sa o apuci si finala, in loc sa se tina in nocturna, se amana pentru duminica la pranz.....

Ne dam in contnuare, vin si televiziunile PROTV, Antena, Realitatea, Prima... am dat 3 interviuri, filmari, demonstratii cu HAI, KNS si cu mine... toate bune.

Duminica la 10 incepem antrenamentele din nou.... vremea era ideala, inourat, nu foarte cald, dar uscat.... la 11:00 incepe, fratilor, o ploaie cu bulbuci de nu vedeai la un metru.
Echipa KOE decide sa intrerupem antrenamentele din motive de securitate.
Stam de ploaie vreo ora... la 12:00, ploaia se oprise, parca se intrezarea un petec de cer senin si ne apucam din nou de treaba..... circuitul inundat parca vrea sa colaboreze cu noi si cu un pic de soare combinat cu masinile care zvanta apa, pe la 12:30 da semne ca s-ar usca.... mai intru o data pentru a verifica aderenta si calitatea anvelopelor.... inca mai sunt portiuni umede care alterneaza cu cele uscate.... o tura - OK, a 2a tura - OK; la finalul ultimei ture...... zbang..... ceva a troznit sub masina in partea din spate.... m-am blocat.... era prima data cand pateam ceva cu masina asta in ultimii 2 ani..... incerc sa plec de pe loc..... parca nu mai aveam ambreiaj.... motorul se tura, dar inaintam foarte incet...... am mers asa in parcul rece.... mai erau 10 min pana incepeau finalele - top 16...

Imediat roata jos, pun mana pe planetara stanga, era rupta.....m-am resemnat... nu aveam cum sa o schimb in 10 min nici daca o aveam in portbagaj, darmite asa... ma duc la Alex SKP - Corolla AE 86, cu care trebuia sa ma dau in optimi si il felicit ca a ajuns in sferturi.... ma duc si la Mike si ii spun ce am patit... baietilor le pare rau, dar asa e in motorsport...

La 13 fara 5 apara ca o raza de soare vestea ca din nu stiu ce motive, finalele se amana pentru ora 14:00... In secunda 1, Marius KNS relizeaza ca avem timp sa facem masina si pune mana pe telefon... in 3 min cred ca erau 10 oameni care sunau care pe unde stiau sa imi gaseasca planetara...... nici un succes.... in final Marius suna ma TXA.... un mare domn... sper ca nici oadata in viata asta sa nu aibe nevoie de mine.... ara baiatul asta niste preturi de nu-ti vine sa crezi....." da frate am planetara - 250 ron", ii explica Marius ca e cu driftul, alea, alea ca sunt din SV si nu stiu ce...nu frate 250 si gata.... nu am de ales ii dau lui KNS banii si pleaca sa imi aduca planetara....
Trecusera 45 de min.... in 15 incepea finala..... in 5 min vine un tip din parcare la mine bucuros ca a gasit aceeasi piesa cu 150 ron...... suna-l pe KNS sa vina inapoi ca deja incep finalele.... ajunge Marius si merge sa se pregateasca pentru finale.... deja nu mai aveam cum sa termin la timp.... toti dracii m-au luat.... Draguta de Cristina, sotia lui KNS, lasa finalele si mergea ea sa imi aduca planetara, daca va puteti imagina....

incep baietii finalele.... eu tremur de draci si emotii ca nu reusesc sa imi fac masina....... ma duc la KOE Guys si convenim ca tandemul meu sa ramana ultimul..... se termina optimile si toate privirile sunt spre mine, numai privirea mea era spre poarta pe unde trebuia Cristina sa intre cu planetara mea....

Vorbesc din ou cu arbitrii.... ultima sansa... convenim cu greu sa inceapa sferturile si sa ramana o restanta din optimi.... asta insemna 15 min top... era tot ce mai aveam......

-"KNS-ule!!! unde e Cristina???????"
-"Acu o sun: - e la poarta !!!!..... "

Parca l-am vazut pe D-zeu.... mai aveam 10 min..... Gres si cu Lucian de la SV se pun pe treaba..... nu va spun cum se lucra.... parca erau teleghidati baietii...
Zburau cheile pe sub masina ca granele din motocositoare......

timpul s-a scurs.................... Mike vine intrebator spre mine.......................

"IT'S OK!!!!! THE CAR IS WORKING!!!!!" moment in care cricurile hidraulice se descarca si masina se aseaza cuminte pe asfalt.......

I'm back in bussiness!!!

Sar in masina..... Alex ma astepta la start.... desi nu era cazul, l-am vazut bucuros.....

Arbitrii imi acorda o tura de verificare sa vad daca totul e OK cu masina....

TIPLA!!!!!

Start si pentru mine in optimi..... restul pilotilor se dadusera toti si se stiau deja 3 dintre semifinalisti: Calin, Traian si KNS....

Ma dau cu Alex... Tanarul scoate tot ce poate din batranica Corolla, dar pierde.... onorabil as spune pentru cei 120 CP de sub capota...

fac turul de onoare si cand revin ...... HAI ma astepta deja la start pentru a ne da in sferturi..... castigatorul mergea in semifinala.........

ma relaxez..... respir adanc...... urmeaza o lupta grea pentru mine....

ma gandesc la cauciucuri... oare mai sunt bune, le-am schimbat inainte de ruperea planetarei???? cate ture m-am dat cu ele?????

Nu mai am timp sa le verific..... ne aliniem

Hai este leader, eu follower..... tura de incalzire... nu fortez deloc sa imi protejez anvelopele.....

prima tura mergem oglinda..... 5-5
a doua tura schimbam rolurile.... eu leader..... HAIu este extrem de agresiv cand e follower si eu stiam asta..... nici unul din noi nu dorea reround..... sau poate da.......

singurul gand al meu era sa nu ii dau ocazia sa ajunga paralel cu mine.... trebuia sa stau cu botul masinii lipit de cauciucuri..... ziz si facut.... linia dreapta... blana 1, blana 2.... frana de mana..... blana..... la iesirea din primul viraj Sorin se apropie extrem de agresiv de mine si am simtic ca ma va lovi..... atunci am avut reflexul de sofer si nu de pilot... m-am ferit, am oprit driftul... si din inertie masina pleaca violent dreapta si direct in zidul de cauciucuri.....

Sorin, sportiv ca intotdeauna, se opreste si da inapoi sa vada daca am patit ceva....

Masina pare OK... spoielrul fata sparte, dar nimic grav..... vin arbitrii...
Mike: - "did you push him?"
HAI: - "Yas I did push him!"

decizia: HAI descalificat si eu castigator gata de semifinale..... foarte bucuros in interior, dar totodata dezamagit ca nu am avut sansa unei lupte pana la capat, fac turul de onoare, dar fara drift, faruri, fum si saluturi, pentru ca asa simteam... stiam ca si SORIN isi dorea la fel de mult ca mine accederea in semifinale si mi parea rau ca nu a fost o lupta pana la capat....

Fug sa imi schimb anvelopele..... il vad pe HAI geticuland si vorbind..... era evident nemultumit..... se duce vorbeste cu arbitrii si vin toti la mine...

Mike: " did he touch you?
eu: " I don't know!" he pushed me, but I don't think he touched me....

ne uitam la masina mea - bara fata oricum era sparta de la impactul cu anvelopele..... ne uitam la masina lui HAI...... nici o urma...

Vedict clar:
Hai in semifinale.......

Fara nici un fel de remuscari, doar un sentiment asa de neimplinire si frustrare, m-am uitat la semifinale.... oricare din cei 4 ar fi putut castiga.....

in final:

1. Traian
2. Calin
3. HAI
4. KNS
..........................................

Razvan LKN
Red Celica is offline   Reply With Quote
Old 05-07-10, 16:24   #973
E30_Power
Banned

Stage 5
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 386
Default Re: E36 - M3 EVO 321 cp (fost 328i) - SV-08-LKN

Superba masina am vazut-o ieri prin buzau la semafoare:>
Eram tipul de ma uitam mai insistent asa cand am trecut prin fata ei...

Vroiam sa iti urez pofta buna)
Numai bine superba piesa ai)
E30_Power is offline   Reply With Quote
Old 05-07-10, 16:28   #974
maxmitzu

Stage 3
 
maxmitzu's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 117
Default Re: E36 - M3 EVO 321 cp (fost 328i) - SV-08-LKN

frumoasa povestea cred ca aveai niste draci ca nu venea planetara aia...
ne vedem la sv... :> cu poze multe
bafta
Mitzu
maxmitzu is offline   Reply With Quote
Old 05-07-10, 16:33   #975
Red Celica

Stage 5
 
Red Celica's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,908
Member of:
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: E36 - M3 EVO 321 cp (fost 328i) - SV-08-LKN

Quote:
Originally Posted by E30_Power View Post
Superba masina am vazut-o ieri prin buzau la semafoare:>
Eram tipul de ma uitam mai insistent asa cand am trecut prin fata ei...

Vroiam sa iti urez pofta buna)
Numai bine superba piesa ai)
)

te-am vazut ca ai salutat putin.... i-am spus nevestei.... cred ca m-a salutat tanarul si ea a ras de mine ca am imtresia ca toti ma cunosc daca merg la drift...

Red Celica is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -