Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 06-03-15, 18:09   #76
AxL MoDo

Stage 4
 
AxL MoDo's Avatar
 
Join Date: Jan 2015
Posts: 205
Member of:
[2 Roti]
[BMW]
Default Re: E36 - Cabrio - Mein Kater

Quote:
Originally Posted by R.Equinox View Post
Toti trecem prin astfel de momente,dar pasiunea de care avem parte ne face sa facem imposibilu pentru masini..noi ne hranim spiritual din aceasta pasiune
Iti urez succes in gasirea unui loc de munca,si...sanatate sa fie,restu se fac
Doamne ajuta, ai dreptate sanatatea sa o ai ca daca esti sanatos ajungi sa le faci pe toate !

Quote:
Originally Posted by ronaldo93 View Post
de ce piese mai ai nevoie? poate te putem ajuta
Daca am sa primesc niste piese promise + cu ce urmeaza sa mai iau zilele astea or sa mai fie vorba de scaune+bancheta o capota niste faruri si o baterie si niste roti cu gume care sa aibe ceva carne pe ele ca astea sunt slick-uri ))

Quote:
Originally Posted by Logan4ever View Post
Exact in situatia asta sunt si eu, E36-le a devenit cea mai mare grija si prioritate a mea si nu mai lasa nopti la rand sa dorm Problema la mine e ca anul asta am si BAC-ul dar tot mai mult ma gandesc la masina

On-topic: Abia astept sa vad ca reusesti sa duci masina la Bucuresti si sa te apuci de ea serios. Chiar daca o sa fie un proiect de durata, sunt sigur ca o sa faci treaba buna si o sa iasa unul dintre cele mai reusite cabrio de pe la noi.
Aia e partea grea sa o fac sa o aduc la bucuresti dupa ce ma vad la intrare in bucuresti sau cel putin pe Ploiesti - Bucuresti atunci pot sa spun ca sunt fericit si abea atunci o sa simt ca a meritat totul pana atunci nu ma pot bucura de nimic ! Cat despre acest proiect eu nu vreau sa il supraestimez eu stiu ce planuri am cu aceasta masina o sa intre si la o inspectie generala si apoi daca mertia o sa primeasca tot ce e mai bun si o sa as lumea sa zica daca e un cabrio reusit sau nu, trebuie sa o aducem sa refac instalatia aia electrica de care si-a batut joc pruncu'... dupa sa intre la o tinichigerie serioasa vopsitorie si dupa o sa tot manance banisori !

Proiectul meu are cateva etape/hopuri mai grele:
- Adusa acasa
- Inmatricularea
- Tinichigeria

Dupa astea 3 pot sa ma asez pe capota cu un bax de bere si sa stau linistit !
__________________
E36 Cabrio - Mein Kater
BMW - E34 - 520i
Sunt pe un forum auto,nu intr-un examen la scoala, d'aia am greseli gramaticale!

"In viata derapezi / Mai repede decat crezi
Pe strada, in parcuri sau canale / Vezi destule dovezi"
AxL MoDo is offline   Reply With Quote
Old 07-03-15, 16:59   #77
AxL MoDo

Stage 4
 
AxL MoDo's Avatar
 
Join Date: Jan 2015
Posts: 205
Member of:
[2 Roti]
[BMW]
Default Re: E36 - Cabrio - Mein Kater

Piese pentru matz tot ce se vede cam 250 lei !
- 2x grile
- 1x tager
- 1x nari
- 1x carenaj
- 1x nari
- 1x radiator mare pentru dubluclima
Cu aceasta ocazie vreau sa mai zic ca sunt oarecum incantat de combnatia pe care o fac si iau piese din mai multe parti am ajuns sa cunosc foarte multe persoane de treaba si nu regret ca m-am intalnit cu cineva pana acum ! Multumesc marcelbigboy pentru tranzactie multumesc Mircea si multumesc Bogdan Daniel !

Click image for larger version

Name:	10866969_781634765260303_353820373_n.jpg
Views:	60
Size:	67.2 KB
ID:	3079928 Click image for larger version

Name:	11039945_781634651926981_1414026172_n.jpg
Views:	77
Size:	76.6 KB
ID:	3079929

Click image for larger version

Name:	11040009_781634728593640_2037002021_n.jpg
Views:	48
Size:	65.3 KB
ID:	3079930 Click image for larger version

Name:	11042626_781634641926982_1212348504_n.jpg
Views:	58
Size:	67.8 KB
ID:	3079931

Click image for larger version

Name:	11045927_782669511816522_567341606_o.jpg
Views:	52
Size:	188.9 KB
ID:	3079932
AxL MoDo is offline   Reply With Quote
Old 08-03-15, 14:09   #78
AxL MoDo

Stage 4
 
AxL MoDo's Avatar
 
Join Date: Jan 2015
Posts: 205
Member of:
[2 Roti]
[BMW]
Default Re: E36 - Cabrio - Mein Kater

Azi mi-am facut de lucru si am colantat narile (desi in portbagaj ma asteapta o pereche de nari intregi si bune negru mat de fabrica sau vopsite nu stiu sigur am zis sa le fac si pe astea mie unu nu imi plac chrome si nici FL! Am spus de pe acum ca tot e vorba de ele ! Stiu ca prostia este ca am colantat din bucati spre surprinderea mea au iesit foarte foarte bine pentru un incepator ca mine (am mai colantat doar suprafete drepte) am folosit un feon normal si colant ceva nemtesc rezistent la temperaturi am avut fasii de latimea unui S2 (pe landscape) cu 1m.... Si a iesit cam asa ceva ! Nu se vad imbinaturi sau chestii de genul sunt super si am zis ca cel putin daca ies defecte mici sa iasa in partea de sus unde nu prea e vizibil !

Click image for larger version

Name:	11026423_782081171882329_630873870_n.jpg
Views:	78
Size:	71.0 KB
ID:	3080341
AxL MoDo is offline   Reply With Quote
Old 17-03-15, 19:52   #79
AxL MoDo

Stage 4
 
AxL MoDo's Avatar
 
Join Date: Jan 2015
Posts: 205
Member of:
[2 Roti]
[BMW]
Default Re: E36 - Cabrio - Mein Kater

Am revenit in dorinta de a posta o intamplare hilara dupa ce am discutat cu multi m-am imprietenit cu si mai multi care au spus ca nu poate sa creada sau ca este absurd sa ceri sumele acestea pentru a aduce o masina intern (in romania) ! Dragi useri/prieteni care intrati pe topicul acesta si ati crezut ca sunt nebun sau mint pozele aveti mai jos printrecare si discutia cu un tovaras pe care o sa il blurez ca sa nu fiu nesimtit vreau doar sa vedeti sumele aruncate si din ce isi gasesc romanii sa traiasca ! Vreau sa va impartasesc si o situatie pe care am intampinato chiar acum zilele acestea cand ma intorceam alaltaieri cu un prieten din tineretului am parcat frumos masina iar vis-a-vis pe trotuar a parcat un "vecin" o platforma si i-am spus ca l-am vazut cu platforma si am avea si noi nevoie de el....omul sa luminat la fata mi-a spus instant pretul (150 lei in bucuresti), si cu o falsa prietenie incepuse sa imi arate ce facuse unu' in bucuresti in acea seara...i-am explicat omului cu lux de amanunte tot ce trebuia poate chiar si mai mult de ce era necesar sa stie, omul mi-a spus DA Mergem 800 de lei te costa ! Deci omu iti spun mai avea putin si ma si urca in autoplatforma....A ramas ca sa ajung acasa sa ma imprumut de bani sa il sun azi si sa i spun ziua in care mergem ! Astazi il sun pe om i spun ce sunt isi aduce aminte de mine si i-am si specificat suma la care ne-am inteles si omul imi spune ca ma suna in 5 minute sa verifice daca e loc sau nu ! Primesc dupa 30 de minute telefon si imi spune pot pe 28 sa mergem dar nu mai e 800 e 1500 ( _(-_-)_ P0KER FACE_(-_-)_) Am simtit ca inebunesc cand am auzit... Si l-am intrebat domne nu ne-am inteles la 900 ? Ba da dar am nevoie e bani ca sa bag masina in service si a inceput sa ma ia cu povesti si i-am spus ca imi pare rau imi este imposibil sa dau suma asta doar pentru un serviciu, pentru un plus de confort ! I-am zis ca are numarul meu daca se razgandeste sa ma sune ! Asta este tara in care traim cu romani care cauta care mai de care sa traga de tine si sa te jupoaie ! Ideea e alta omul a facut calculul cu voce tare sunt 1250 de km bag motorina de 400 /450 si raman si eu cu 400/350 !

Alt caz...mie imi trebuiesc tampoanele de pe fata adica tamponul de pe stang ca ala de pe dreapta nu are nici o problema dar na am zis ca sa nu ma zgarcesc si sa il las pe om cu un tampon ca paote nu il mai da...l-am intrebat pe unu cat vrea pe tampoane 100 de lei ambele (cand mie mi sa zis sa nu dau mai mult de 40/50 lei, cand l-am intrebat de ce suma asta cand se gasesc la 50 de lei ambele omu imi spune sa iau de unde am vazut eu cu 50 de lei....Nu ai cu cine, nu sunt zgarcit sincer si nici nu am boala negocierii dar eu am muncit pe o suma de bani si nu am luat niciodata 400 de euro pe o munca de o zi ! Am inteles consuma motorina si isi pierde omul o zi cu mine dar nu incepe sa rupi pielea de pe om.... De 400 de euro sunt capabil sa imi iau un papuc prin contract notarial si imi duc piesele la masina si il inchiriez la tara sau unde o fi nevoie de el si mai scot si niste bani ! Ma gandesc serios ca dupa 40-45 de ani sa imi cumpar o platforma ca vad ca nu se moare de foame...

In concluzie SA VA FEREASCA DUMNEZEU SA AVETI NECAZURI CU MASINA, SA VA LASE PE LA MAMA DRACULUI SI SA TREBUIASCA SA O ADUCETI ACASA CA FACETI RATA LA BANCA PENTRU TREABA ASTA ! Mie si frica, de cand o sa trebuiasca sa duc piesele la masina poate si la dube se invarte pretu lafel....Urmeaza curand niste piese promise de la un baiat si scaunele !

Imi cer scuze pentru romanul insirat aici !

Click image for larger version

Name:	961643_787597551330691_1164173808_n.jpg
Views:	166
Size:	47.5 KB
ID:	3082852Click image for larger version

Name:	11075000_787597534664026_1230088269_n.jpg
Views:	144
Size:	44.2 KB
ID:	3082853Click image for larger version

Name:	11063203_787597591330687_2009831271_n.jpg
Views:	147
Size:	82.5 KB
ID:	3082854
AxL MoDo is offline   Reply With Quote
Old 17-03-15, 20:02   #80
Marian06tzw

Stage 5
 
Marian06tzw's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 653
Member of:
[DACIA]
[BMW]
Default Re: E36 - Cabrio - Mein Kater

Quote:
Originally Posted by AxL MoDo View Post
Am revenit in dorinta de a posta o intamplare hilara dupa ce am discutat cu multi m-am imprietenit cu si mai multi care au spus ca nu poate sa creada sau ca este absurd sa ceri sumele acestea pentru a aduce o masina intern (in romania) ! Dragi useri/prieteni care intrati pe topicul acesta si ati crezut ca sunt nebun sau mint pozele aveti mai jos printrecare si discutia cu un tovaras pe care o sa il blurez ca sa nu fiu nesimtit vreau doar sa vedeti sumele aruncate si din ce isi gasesc romanii sa traiasca ! Vreau sa va impartasesc si o situatie pe care am intampinato chiar acum zilele acestea cand ma intorceam alaltaieri cu un prieten din tineretului am parcat frumos masina iar vis-a-vis pe trotuar a parcat un "vecin" o platforma si i-am spus ca l-am vazut cu platforma si am avea si noi nevoie de el....omul sa luminat la fata mi-a spus instant pretul (150 lei in bucuresti), si cu o falsa prietenie incepuse sa imi arate ce facuse unu' in bucuresti in acea seara...i-am explicat omului cu lux de amanunte tot ce trebuia poate chiar si mai mult de ce era necesar sa stie, omul mi-a spus DA Mergem 800 de lei te costa ! Deci omu iti spun mai avea putin si ma si urca in autoplatforma....A ramas ca sa ajung acasa sa ma imprumut de bani sa il sun azi si sa i spun ziua in care mergem ! Astazi il sun pe om i spun ce sunt isi aduce aminte de mine si i-am si specificat suma la care ne-am inteles si omul imi spune ca ma suna in 5 minute sa verifice daca e loc sau nu ! Primesc dupa 30 de minute telefon si imi spune pot pe 28 sa mergem dar nu mai e 800 e 1500 ( _(-_-)_ P0KER FACE_(-_-)_) Am simtit ca inebunesc cand am auzit... Si l-am intrebat domne nu ne-am inteles la 900 ? Ba da dar am nevoie e bani ca sa bag masina in service si a inceput sa ma ia cu povesti si i-am spus ca imi pare rau imi este imposibil sa dau suma asta doar pentru un serviciu, pentru un plus de confort ! I-am zis ca are numarul meu daca se razgandeste sa ma sune ! Asta este tara in care traim cu romani care cauta care mai de care sa traga de tine si sa te jupoaie ! Ideea e alta omul a facut calculul cu voce tare sunt 1250 de km bag motorina de 400 /450 si raman si eu cu 400/350 !

Alt caz...mie imi trebuiesc tampoanele de pe fata adica tamponul de pe stang ca ala de pe dreapta nu are nici o problema dar na am zis ca sa nu ma zgarcesc si sa il las pe om cu un tampon ca paote nu il mai da...l-am intrebat pe unu cat vrea pe tampoane 100 de lei ambele (cand mie mi sa zis sa nu dau mai mult de 40/50 lei, cand l-am intrebat de ce suma asta cand se gasesc la 50 de lei ambele omu imi spune sa iau de unde am vazut eu cu 50 de lei....Nu ai cu cine, nu sunt zgarcit sincer si nici nu am boala negocierii dar eu am muncit pe o suma de bani si nu am luat niciodata 400 de euro pe o munca de o zi ! Am inteles consuma motorina si isi pierde omul o zi cu mine dar nu incepe sa rupi pielea de pe om.... De 400 de euro sunt capabil sa imi iau un papuc prin contract notarial si imi duc piesele la masina si il inchiriez la tara sau unde o fi nevoie de el si mai scot si niste bani ! Ma gandesc serios ca dupa 40-45 de ani sa imi cumpar o platforma ca vad ca nu se moare de foame...

In concluzie SA VA FEREASCA DUMNEZEU SA AVETI NECAZURI CU MASINA, SA VA LASE PE LA MAMA DRACULUI SI SA TREBUIASCA SA O ADUCETI ACASA CA FACETI RATA LA BANCA PENTRU TREABA ASTA ! Mie si frica, de cand o sa trebuiasca sa duc piesele la masina poate si la dube se invarte pretu lafel....Urmeaza curand niste piese promise de la un baiat si scaunele !

Imi cer scuze pentru romanul insirat aici !

Toti japcaresc cum pot mai bine eu nu am patit la fel da nu am mai zis nimic ca sa aduc masina acasa din Targoviste adica pe o distanta de 17 km am dat 120 de lei.
Marian06tzw is offline   Reply With Quote
Old 17-03-15, 20:46   #81
AxL MoDo

Stage 4
 
AxL MoDo's Avatar
 
Join Date: Jan 2015
Posts: 205
Member of:
[2 Roti]
[BMW]
Default Re: E36 - Cabrio - Mein Kater

Quote:
Originally Posted by Marian06tzw View Post
Toti japcaresc cum pot mai bine eu nu am patit la fel da nu am mai zis nimic ca sa aduc masina acasa din Targoviste adica pe o distanta de 17 km am dat 120 de lei.
20 de lei i-a dat pe motorina si 100 de lei ia bagat in buzunar ! Asta este doamne ajuta sa iti faci masina si sa fi sanatos ! Intr-o zi si jepcarii astia or sa sufere....
AxL MoDo is offline   Reply With Quote
Old 18-03-15, 20:18   #82
jakal
BMW Driver

Stage 5
 
jakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 9,203
Member of:
[Inferno Motorsport]
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: E36 - Cabrio - Mein Kater

0768.87.57.87

userul Mouse sau Cristi George pe FB. Are platforma, poate faci treaba cu el
jakal is offline   Reply With Quote
Old 18-03-15, 20:59   #83
AxL MoDo

Stage 4
 
AxL MoDo's Avatar
 
Join Date: Jan 2015
Posts: 205
Member of:
[2 Roti]
[BMW]
Thumbs up Re: E36 - Cabrio - Mein Kater

Quote:
Originally Posted by jakal View Post
0768.87.57.87

userul Mouse sau Cristi George pe FB. Are platforma, poate faci treaba cu el
Multumesc frumos pentru atentie in primul rand si in al 2-lea rand pentru "pont" ! Am sa merg pe planul meu stablit pentru ca momentan nu ma dezamageste si nici nu mai vreau sa visez cu ochii deschisi ca apoi sa primesc o palma (iar) ! Plus ca imi place sa risc si ori ce risc e o aventura ! Eu sa fiu sanatos si sa reusesc sa fac rost de toate piesele si un papuc sa le duc unde am de dus si de acolo fie ce o fi !
AxL MoDo is offline   Reply With Quote
Old 19-03-15, 11:26   #84
AxL MoDo

Stage 4
 
AxL MoDo's Avatar
 
Join Date: Jan 2015
Posts: 205
Member of:
[2 Roti]
[BMW]
Default Re: E36 - Cabrio - Mein Kater

Astazi m-am trezit cu FAN-ul la us a venit de la craiova de la user-ul ronaldo93 cu ce vedeti in imagine ! Multumesc frumos raman dator !

- Semnale aripa
- Bloc lumini
- Suport ochelari+bricheta
- Buson radiator (pe care l-am cautat in sfanta disperare)

Multumesc frumos, daca imia juta dumnezeu sa ajung la meeting anul acesta promit o lada de bere pentru toti cei care m-au ajutat si cei care o vor mai face !

Click image for larger version

Name:	03.19.jpg
Views:	122
Size:	204.3 KB
ID:	3083154
AxL MoDo is offline   Reply With Quote
Old 19-03-15, 16:55   #85
shox

Stage 4
 
shox's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 206
Default Re: E36 - Cabrio - Mein Kater

Trebuia sa-i explici platformistului ca aduci masina din Bihor nu din Germania.

Am urmarit de la inceput toata treaba si pot spune ca ai o ambitie enorma!
Succes cu proiectul,nu te lasa cu una cu doua o duci tu pana la capat.
Bafta!
__________________
Route 66
shox is offline   Reply With Quote
Old 19-03-15, 17:50   #86
AxL MoDo

Stage 4
 
AxL MoDo's Avatar
 
Join Date: Jan 2015
Posts: 205
Member of:
[2 Roti]
[BMW]
Default Re: E36 - Cabrio - Mein Kater

Quote:
Originally Posted by shox View Post
Trebuia sa-i explici platformistului ca aduci masina din Bihor nu din Germania.

Am urmarit de la inceput toata treaba si pot spune ca ai o ambitie enorma!
Succes cu proiectul,nu te lasa cu una cu doua o duci tu pana la capat.
Bafta!
La faza cu germania am ras de m-am prapadit =))) ! Nu ai cu cine si gata probabl asa sunt eu de genul meu mai fraier si i las in plata domnului ca daca as spune la toata lumea ce gandesc...

Despre ambitie aici ai dreptate probabil sunt mai capos si multa lumea chiar si apropiati mi-au spus ca banii pe carei arunc in masina asta si drumul si dupa cum vreau eu sa il fac mai bine i strangeam si imi luam una gata...Dar ei nu au inteles ca la banii pe care eu i bag in ea nu gasesam sa imi iau una "gata" cu consumabile schimbate sistemul de franare schimbat directie bucsi si ce o sa mai urmeze la Bucuresti...
Pana una alta, m-am consolat cu ideea ca o sa vina pe rotile ei asa ca m-am pucat sa caut antigel pentru masina si am aflat ca eu bagam de mult timp in motocicleta antigel G12 (recomandat pentru BMW) si scuza mea este ca am citit pe net ca trebuie antigel pentru aluminiu si asa si ceream la magazin (pentru ca aveam radiatorul si blocul motor de aluminiu cu strat de NiSi ) Asa ca acum eu intreb...Antigelul cu care lucrez eu o sa fie bun cateva luni, costa 17leix3L=51 LEI ? Apa distilata gasesc tot la magazinu de piese auto ? Cand termin eu treaba o sa primeasca d'ala bun BMW...

Click image for larger version

Name:	1213123.jpg
Views:	138
Size:	110.9 KB
ID:	3083260

Tineti aproape urmeaza scaunele+bancheta + ca astept de ceva vreme alte piese, dar inca e vreme pana iau ultima piesa Capota !
AxL MoDo is offline   Reply With Quote
Old 20-03-15, 09:48   #87
Marian_nebunu

Stage 5
 
Marian_nebunu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 4,070
Default Re: E36 - Cabrio - Mein Kater

Quote:
Originally Posted by AxL MoDo View Post
La faza cu germania am ras de m-am prapadit =))) ! Nu ai cu cine si gata probabl asa sunt eu de genul meu mai fraier si i las in plata domnului ca daca as spune la toata lumea ce gandesc...

Despre ambitie aici ai dreptate probabil sunt mai capos si multa lumea chiar si apropiati mi-au spus ca banii pe carei arunc in masina asta si drumul si dupa cum vreau eu sa il fac mai bine i strangeam si imi luam una gata...Dar ei nu au inteles ca la banii pe care eu i bag in ea nu gasesam sa imi iau una "gata" cu consumabile schimbate sistemul de franare schimbat directie bucsi si ce o sa mai urmeze la Bucuresti...
Pana una alta, m-am consolat cu ideea ca o sa vina pe rotile ei asa ca m-am pucat sa caut antigel pentru masina si am aflat ca eu bagam de mult timp in motocicleta antigel G12 (recomandat pentru BMW) si scuza mea este ca am citit pe net ca trebuie antigel pentru aluminiu si asa si ceream la magazin (pentru ca aveam radiatorul si blocul motor de aluminiu cu strat de NiSi ) Asa ca acum eu intreb...Antigelul cu care lucrez eu o sa fie bun cateva luni, costa 17leix3L=51 LEI ? Apa distilata gasesc tot la magazinu de piese auto ? Cand termin eu treaba o sa primeasca d'ala bun BMW...

Attachment 3083260

Tineti aproape urmeaza scaunele+bancheta + ca astept de ceva vreme alte piese, dar inca e vreme pana iau ultima piesa Capota !

Frate nu pune asa ceva in motor !!!

uite ce iti trebuie !!

NU ALTCEVA !

Pui 2 litri de antigel , si restul apa , este foarte concentrat .
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	univ568-500x500 (1).jpg
Views:	52
Size:	138.0 KB
ID:	3083435  
Marian_nebunu is offline   Reply With Quote
Old 20-03-15, 13:16   #88
shox

Stage 4
 
shox's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 206
Default Re: E36 - Cabrio - Mein Kater

Quote:
Originally Posted by Marian_nebunu View Post
Frate nu pune asa ceva in motor !!!

uite ce iti trebuie !!

NU ALTCEVA !

Pui 2 litri de antigel , si restul apa , este foarte concentrat .
Da foarte bun atigelul recomandat de Marian!
Din cate stiu Hepu face si printre cele mai bune pompe de apa.
shox is offline   Reply With Quote
Old 20-03-15, 22:17   #89
R.Equinox

Stage 5
 
R.Equinox's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 4,077
Member of:
[2 Roti]
[DACIA]
Default Re: E36 - Cabrio - Mein Kater

Am inlemnit cand am citit cat ti-a cerut omu cu platforma

Eu am dus o masina la Oradea(500km dus si inapoi alti 500)
Cel care a cumparat masina(am fost un fel de intermediar) l-a costat platforma in jur de 750 ron...pff..tipic romanesc..sa i-a si pielea de pe tine

Sper sa gasesti o platforma la pret bun si sa o aduci acasa
Spor la adunat piese in continuare si...sa ai spor de munca..deja vine caldura..alta pofta de munca
__________________
Dacia 1310 L
96/1.4 65 cp
R.Equinox is offline   Reply With Quote
Old 20-03-15, 22:51   #90
AxL MoDo

Stage 4
 
AxL MoDo's Avatar
 
Join Date: Jan 2015
Posts: 205
Member of:
[2 Roti]
[BMW]
Default Re: E36 - Cabrio - Mein Kater

Quote:
Originally Posted by Marian_nebunu View Post
Frate nu pune asa ceva in motor !!!

uite ce iti trebuie !!

NU ALTCEVA !

Pui 2 litri de antigel , si restul apa , este foarte concentrat .
De aceea intreb mereu ca sa nu fac prostii ! Probabil ai inbox-ul plin ti-am trimis un mesaj....peste tot am citit si am fost sfatuit sa fac amestec 3l antigel + 3l apa distilata=6l lichid de racire ! La antigelul asta pun 2L antigel si 4l apa distilata sau tot 3 si 3 dar ai gresit tu tasta ?

Quote:
Originally Posted by shox View Post
Da foarte bun atigelul recomandat de Marian!
Din cate stiu Hepu face si printre cele mai bune pompe de apa.
Hepu sa fie ! Masina cand ajunge acasa umblu dupa inmatriculat si nu o sa mai umblu cu ea deloc decat dupa ce are directie, frane, ulei, filtreschimbate si vopseaua pe care o vreau!

Quote:
Originally Posted by R.Equinox View Post
Am inlemnit cand am citit cat ti-a cerut omu cu platforma

Eu am dus o masina la Oradea(500km dus si inapoi alti 500)
Cel care a cumparat masina(am fost un fel de intermediar) l-a costat platforma in jur de 750 ron...pff..tipic romanesc..sa i-a si pielea de pe tine

Sper sa gasesti o platforma la pret bun si sa o aduci acasa
Spor la adunat piese in continuare si...sa ai spor de munca..deja vine caldura..alta pofta de munca
Da stiu ce zici...prima data cand am vorbit cu primul "platformist" dupa ce mi-a spus 18oo lei l-am intrebat ce a fumat si i-am inchis api cand am vazut ca toti se arunca la sumele astea m-am speriat crezand ca nu o sa fac niciodata masina asta si deja imi blestemam zilele ca am cumparato apoi am cladit planul : de 2000 lei imi iau piesele care imi trebuiesc o fac si o aduc acasa pe rotile ei, chiar daca asta inseamna sa merg 2 zile pe drum facand pauze de recreere si sa nu fortezmasina pe care nu o cunosc si din care bag seama ca lipsesc sute de chestii...

Mai nou constat ca cel putin la capitolul dublu climatronic pustiul nu m-a mintit masina are dublu climatronic asa dar si prin urmare imi este necesar si panoul si grila aceea la masinile specifice pentru a putea face aersirea la radiator... Furtunul de la radiatorul de clima o sa il tai pentru ca trebuie sa renunt la ce a mai ramas din radiatorul de clima si sa nu il polizez pana acasa, cureaua de la compresor dumnezeu cu mila , nu stiu unde este...cand cumpar cate ceva asa de mult ma bucur ca mai adaug in puzzel o piesa si cand ma uit pe lista...tai 1 si adaug 2-3...

Ce mai am de cumparat:
- capota
- panou clima + grila centrala din dreapta volanului
- minim 4 gume sanatoase sau un set de table cu totul
- o baterie
- butoane geamuri
- tampon stanga

Atasez poza cu interiorul lui alin007 sper sa nu se supere ca sa vedeti despre ce e vorba !

Click image for larger version

Name:	primavara (40).jpg
Views:	61
Size:	1.96 MB
ID:	3083533

Click image for larger version

Name:	desc?rcare.jpg
Views:	79
Size:	854.2 KB
ID:	3083534

Click image for larger version

Name:	$_57.JPG
Views:	46
Size:	278.2 KB
ID:	3083535

Click image for larger version

Name:	$_57 (1).JPG
Views:	51
Size:	236.9 KB
ID:	3083536
AxL MoDo is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -