Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 23-02-15, 12:07   #61
s3rgyu

Stage 5
 
s3rgyu's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 1,191
Member of:
[Colectionar Machete]
[BMW]
Default Re: E36 - Cabrio - Mein Kater

Incet, incet o faci. Bafta in continuare.
s3rgyu is offline   Reply With Quote
Old 25-02-15, 14:38   #62
AxL MoDo

Stage 4
 
AxL MoDo's Avatar
 
Join Date: Jan 2015
Posts: 205
Member of:
[2 Roti]
[BMW]
Default Re: E36 - Cabrio - Mein Kater


Am gasit acest video pe un site unde sunt tuoriale BMW E36 ! Ce imi pare dubios este ca omul scoate bancheta si are un levier pe care eu nu il am ! Cum sta treaba si ce ma intereseaza este daca eu am avut acel levier sau nu la mine decapotarea este semi-electrica din cat vad si la el ! Cum se cheama ca sa stiu cum caut !

Click image for larger version

Name:	Anunt (9).jpg
Views:	87
Size:	137.2 KB
ID:	3077188
__________________
E36 Cabrio - Mein Kater
BMW - E34 - 520i
Sunt pe un forum auto,nu intr-un examen la scoala, d'aia am greseli gramaticale!

"In viata derapezi / Mai repede decat crezi
Pe strada, in parcuri sau canale / Vezi destule dovezi"
AxL MoDo is offline   Reply With Quote
Old 25-02-15, 16:14   #63
matiu13

Stage 5
 
matiu13's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,680
Member of:
[Moderators]
Default Re: E36 - Cabrio - Mein Kater

Nu vad la ce levier te referi ca sunt pe telefon,dar daca zici de bucata aia cu maner de tras,de sub bancheta spate pe partea cu soferul,aia este penteu ca are decapotare full electrica! La cele semi-electrice au in panoul spate-pe partea soferului maner ca la deschiderea usii,ptr a se ridica capacul,iar la cele full electric au levierul ala de care zici tu
__________________

-Calibra 1993 2.0 xxxcp-inca exista
-Opel Astra F Caravan-1993-1.6-70cp Gpl-inca exista
-Bmw E60-520i-2004-2.2-170cp-inca exista
-Bmw E39-540i-2001-4.4-xxxcp-inca exista
-Bmw E39-528i-2000-inca exista-se pregateste de dezmembrat
-Bmw E39-540i-1998-USA-4.4 6+1-xxx cp-nou venita
-Bmw E36 Cabrio-3xx-1995-inca exista
-Bmw E36 Coupe-320-1995-inca exista
-Bmw E36 Cabrio-320-1996-inca exista
matiu13 is offline   Reply With Quote
Old 25-02-15, 16:16   #64
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re: E36 - Cabrio - Mein Kater

Trebuie sa-l ai, uita-te in portbagaj la motorul mare, levierul decupleaza motoarele de la decapotare. se cheama lever sau handle. Eu am semi-electrica si am si levier.
__________________
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 25-02-15, 18:47   #65
AxL MoDo

Stage 4
 
AxL MoDo's Avatar
 
Join Date: Jan 2015
Posts: 205
Member of:
[2 Roti]
[BMW]
Default Re: E36 - Cabrio - Mein Kater

Quote:
Originally Posted by matiu13 View Post
Nu vad la ce levier te referi ca sunt pe telefon,dar daca zici de bucata aia cu maner de tras,de sub bancheta spate pe partea cu soferul,aia este penteu ca are decapotare full electrica! La cele semi-electrice au in panoul spate-pe partea soferului maner ca la deschiderea usii,ptr a se ridica capacul,iar la cele full electric au levierul ala de care zici tu
Am inteles !

Quote:
Originally Posted by xxdadixx View Post
Trebuie sa-l ai, uita-te in portbagaj la motorul mare, levierul decupleaza motoarele de la decapotare. se cheama lever sau handle. Eu am semi-electrica si am si levier.
Da, ideea e ca la el in video apare sub bancheta pe partea cu soferul ! De asta am intrebat eu, ca in portbagaj stu ca am ceva dar sub bancheta pe partea cu soferul stiu ca nu am nimic de genul !
AxL MoDo is offline   Reply With Quote
Old 25-02-15, 22:03   #66
ronaldo93

Stage 4
 
ronaldo93's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 281
Default Re: E36 - Cabrio - Mein Kater

in ritmul asta o sa termini masina in 10 ani...toate mufele vor veni unde trebuie cand o sa montezi tot pe ea.,,,up de la mine
ronaldo93 is offline   Reply With Quote
Old 25-02-15, 23:06   #67
AxL MoDo

Stage 4
 
AxL MoDo's Avatar
 
Join Date: Jan 2015
Posts: 205
Member of:
[2 Roti]
[BMW]
Default Re: E36 - Cabrio - Mein Kater

Quote:
Originally Posted by ronaldo93 View Post
in ritmul asta o sa termini masina in 10 ani...toate mufele vor veni unde trebuie cand o sa montezi tot pe ea.,,,up de la mine
Fiecare cum poate ! Unii fac treaba super incet dar bine ! Sau ai prefera sa arunc o bara de M pe ea si o vopsea sa luceasca si sa zic ca am facut masina ? Si inca eu o fac de forma sa o aduc la bucuresti ! Credeam ca d'aia e sectiunea asta sa ne ajutam cu informatii ! Iar eu intreb pentru ca nu cunosc si nu vreau sa fac prostii ! Mai bine intrebi de 10 ori si intelegi odata decat sa intrebi 1 data si sa faci 10 prostii ! Na ma bucur ca tu ai resuit sa termini un proiect mai repede decat o sa fac eu !

P.S: Nu m-am suparat si nu ti-am vorbit ironic ci foarte serios sa nu crezi ca te iau la misto ! Dar eu fac masina asa cum pot : Unu are de toate, unu nu mai poate !
AxL MoDo is offline   Reply With Quote
Old 28-02-15, 11:42   #68
AxL MoDo

Stage 4
 
AxL MoDo's Avatar
 
Join Date: Jan 2015
Posts: 205
Member of:
[2 Roti]
[BMW]
Default Re: E36 - Cabrio - Mein Kater

Multumim marcelbigboy pentru filtru ! Eu si pisoii ramanem datori !

Click image for larger version

Name:	20150228_113100.jpg
Views:	89
Size:	2.88 MB
ID:	3077813
AxL MoDo is offline   Reply With Quote
Old 28-02-15, 21:37   #69
marcelbigboy

Stage 4
 
marcelbigboy's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 293
Default Re: E36 - Cabrio - Mein Kater

) Tot pisoi negru am si eu

sa-l montezi sanatos si incearca sa aduci masina mai repede la Bucuresti
marcelbigboy is offline   Reply With Quote
Old 28-02-15, 22:21   #70
AxL MoDo

Stage 4
 
AxL MoDo's Avatar
 
Join Date: Jan 2015
Posts: 205
Member of:
[2 Roti]
[BMW]
Default Re: E36 - Cabrio - Mein Kater

Quote:
Originally Posted by marcelbigboy View Post
) Tot pisoi negru am si eu

sa-l montezi sanatos si incearca sa aduci masina mai repede la Bucuresti
in ziua in care am taiat ultima piesa de pe lista am plecat cu ele catre masina ! sper asta sa fie p[rin aprilie/mai !

P.S: Tomy ( motanul meu ) inspecteaza fiecare piesa si se vede ca i plac pentru ca se pisicoseste de picioarele mele, si inca o chestie care ma face sa cred ca intelege despre ce este vorbasi am urmarit treaba asta exact in zilele in care am discutii cu iubita legate de masina nu mai sta la ea ! E un pisoi pe care il iubesc mult )) !
AxL MoDo is offline   Reply With Quote
Old 04-03-15, 21:16   #71
R.Equinox

Stage 5
 
R.Equinox's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 4,077
Member of:
[2 Roti]
[DACIA]
Default Re: E36 - Cabrio - Mein Kater

Quote:
Originally Posted by AxL MoDo View Post
in ziua in care am taiat ultima piesa de pe lista am plecat cu ele catre masina ! sper asta sa fie p[rin aprilie/mai !

P.S: Tomy ( motanul meu ) inspecteaza fiecare piesa si se vede ca i plac pentru ca se pisicoseste de picioarele mele, si inca o chestie care ma face sa cred ca intelege despre ce este vorbasi am urmarit treaba asta exact in zilele in care am discutii cu iubita legate de masina nu mai sta la ea ! E un pisoi pe care il iubesc mult )) !
Smecher pisoiu asta

Spor la strans piese!
R.Equinox is offline   Reply With Quote
Old 04-03-15, 21:44   #72
AxL MoDo

Stage 4
 
AxL MoDo's Avatar
 
Join Date: Jan 2015
Posts: 205
Member of:
[2 Roti]
[BMW]
Angry Re: E36 - Cabrio - Mein Kater

Quote:
Originally Posted by R.Equinox View Post
Smecher pisoiu asta

Spor la strans piese!
Depinde de care pisoi vorbesti daca vorbesti de animalutul meu mic e foarte smecher si hotoman daca vorbim de masina aici situatia se complica )) E doar o mica epava si mai bine zis smecher "aranjata" !

Piese mai sunt de strans mai verific si topicul de donatii sa vad daca m-as putea ajuta de ceva de la baietii de acolo ca sa termin treaba mai repoede ca nu ma mai ia somnul noaptea cu gandul la masina asta care a devenit peste noapte singura mea prioritate ! Desi nu se vad multe eu stiu cat trag si cum fac sa strang piesele ! Acum mi-a mai cazut o belea pe cap si trebuie sa im caut alt loc de munca pfff si o sa fie greu )) Sper sa pun mana pe necesarul de piese pana in mai cand estimez eu sa vad "copilu" acasa !
AxL MoDo is offline   Reply With Quote
Old 05-03-15, 20:11   #73
R.Equinox

Stage 5
 
R.Equinox's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 4,077
Member of:
[2 Roti]
[DACIA]
Default Re: E36 - Cabrio - Mein Kater

Quote:
Originally Posted by AxL MoDo View Post
Depinde de care pisoi vorbesti daca vorbesti de animalutul meu mic e foarte smecher si hotoman daca vorbim de masina aici situatia se complica )) E doar o mica epava si mai bine zis smecher "aranjata" !

Piese mai sunt de strans mai verific si topicul de donatii sa vad daca m-as putea ajuta de ceva de la baietii de acolo ca sa termin treaba mai repoede ca nu ma mai ia somnul noaptea cu gandul la masina asta care a devenit peste noapte singura mea prioritate ! Desi nu se vad multe eu stiu cat trag si cum fac sa strang piesele ! Acum mi-a mai cazut o belea pe cap si trebuie sa im caut alt loc de munca pfff si o sa fie greu )) Sper sa pun mana pe necesarul de piese pana in mai cand estimez eu sa vad "copilu" acasa !
Toti trecem prin astfel de momente,dar pasiunea de care avem parte ne face sa facem imposibilu pentru masini..noi ne hranim spiritual din aceasta pasiune
Iti urez succes in gasirea unui loc de munca,si...sanatate sa fie,restu se fac
__________________
Dacia 1310 L
96/1.4 65 cp
R.Equinox is offline   Reply With Quote
Old 05-03-15, 21:25   #74
ronaldo93

Stage 4
 
ronaldo93's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 281
Default Re: E36 - Cabrio - Mein Kater

de ce piese mai ai nevoie? poate te putem ajuta
ronaldo93 is offline   Reply With Quote
Old 05-03-15, 21:28   #75
Logan4ever

Stage 4
 
Logan4ever's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 225
Member of:
[BMW]
Default Re: E36 - Cabrio - Mein Kater

Quote:
Originally Posted by AxL MoDo View Post
nu ma mai ia somnul noaptea cu gandul la masina asta care a devenit peste noapte singura mea prioritate
Exact in situatia asta sunt si eu, E36-le a devenit cea mai mare grija si prioritate a mea si nu mai lasa nopti la rand sa dorm Problema la mine e ca anul asta am si BAC-ul dar tot mai mult ma gandesc la masina

On-topic: Abia astept sa vad ca reusesti sa duci masina la Bucuresti si sa te apuci de ea serios. Chiar daca o sa fie un proiect de durata, sunt sigur ca o sa faci treaba buna si o sa iasa unul dintre cele mai reusite cabrio de pe la noi.
__________________
BMW -Sheer Driving Pleasure
BMW E36 Coupe - 316i
Logan4ever is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -