Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 26-06-14, 23:28   #16
cristy.cimpu

Stage 3
 
cristy.cimpu's Avatar
 
Join Date: Feb 2014
Posts: 88
Default Re: E36 - Compact

Cu masina la spalatorie.Si 2 poze cu ce as vrea sa mai fac la masina.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_0931.JPG
Views:	90
Size:	1.91 MB
ID:	3001481   Click image for larger version

Name:	IMG_0933.JPG
Views:	53
Size:	2.28 MB
ID:	3001482   Click image for larger version

Name:	194.88.148.41.jpg
Views:	98
Size:	3.45 MB
ID:	3001483  

Click image for larger version

Name:	194.88.148.40.jpg
Views:	91
Size:	2.79 MB
ID:	3001484  
cristy.cimpu is offline   Reply With Quote
Old 27-06-14, 03:55   #17
myk-e

Stage 5
 
myk-e's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 408
Default Re: E36 - Compact

Sa o stapanesti sanatos, arata bine!

I-ai facut vreo geometrie de cand o ai? Roata dreapta spate sta cam ciudat.
myk-e is offline   Reply With Quote
Old 27-06-14, 05:30   #18
john17

Stage 5
 
john17's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,988
Default Re: E36 - Compact

"Intai fac mecanica" si a pus omu' leduri si folii, iar rotile sunt cracanate si cine stie ce-o mai fi... Uleiul o fi tot in bidon?
john17 is offline   Reply With Quote
Old 27-06-14, 07:02   #19
Sparkle_81
BMW Driver

Stage 5
 
Sparkle_81's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,437
Member of:
[BMW]
Default Re: E36 - Compact

Quote:
Originally Posted by cristy.cimpu View Post
..........i 2 poze cu ce as vrea sa mai fac la masina.
Eu zic mai bine nu !
Sparkle_81 is offline   Reply With Quote
Old 27-06-14, 10:38   #20
cristy.cimpu

Stage 3
 
cristy.cimpu's Avatar
 
Join Date: Feb 2014
Posts: 88
Default Re: E36 - Compact

myk-eInca nu i-am facut geometria la roti ca acuma o duc cam prost cu bani luna aceasta.Ca tre sa schimb si parbrizul ca mi-sa spart.Si intradevar ai dreptate ca acea roata sta intr-o parte dela o bucse care tine bratul ca este rupta.Dar sper ca luna viitoare sa fac rost de ceva bani si sa le schimb.
john17 Da am pus leduri caci le aveam dela dacie decand am avut dacia si daca tot le-am avut am zis sa le pun ca sasa nu mergeau becurile masinii la plafoniera ca erau arse.Folia am puso ca mi-a puso un prieten gratis cu tot cu omologari asa ca aceste lucruri nu m-au costat nimica.Iar uleiul nu este tot in bidon caci l-am schimbat numai ca am uitat sa postez.
Sparkle_81Mai bine nu cu plafonul poate dar cu farurile zkw cu lupa si angel eyes mie mise pare foarte frumos si cu un kit de xeono pe proiectoare si cu niste ploape la faruri zic ca ar arata bine.

Acuma sa nu credeti ca daca am zis ca fac mecanica la masina si am montat niste becuri si o folie pe care nu am dat nici un ban asta nu inseamna ca nu fac mecanica la ea primadata dar nu imi e nici mie usor cu bani caci am numai 19 ani si mai greu cu locurile de munca pela mine peaici ca numai ce am terminat liceul si tre sa ma duc sa imi bag somajul pana imi gasesc undeva de munca.
cristy.cimpu is offline   Reply With Quote
Old 28-06-14, 22:31   #21
myk-e

Stage 5
 
myk-e's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 408
Default Re: E36 - Compact

Cand nu ai bani si ai 19 ani, e mai buna bicicleta. Numai cine nu vrea nu munceste. Du-te pe la service-uri daca iti plac masinile, zbate-te si sigur vei gasi de lucru.

Xenon in proiectoare? Mai bine nu.
myk-e is offline   Reply With Quote
Old 28-06-14, 23:16   #22
cristy.cimpu

Stage 3
 
cristy.cimpu's Avatar
 
Join Date: Feb 2014
Posts: 88
Default Re: E36 - Compact

myk-e Da am 19 ani si mai bine cu masina decat cu bicicleta atata timp cat am avut cum sa imi cumpac masina si sa o intretin numai ca luna asta stau prost cu bani ca am avut de dat pe altceva bani si deaia numai am de investit in masina pana luna viitoare.De luna viitoare vine si randul ei sa primeasca piese noi si alte alea.
Iar daca nu ma cunosti nu ai niciun drept sa ma judeci ca nu imi place munca ca nu ai tu de unde sa sti dar pela mine peaici e foarte greu sa iti gasesti un loc de munca caci am fost sa imi caut nu am stat asa cu mainile in buzunar sa aspept sa pice bani din cer.Dar pana imi gasesc de munca nu e chiar asa usor cum e sa vorbesti.Vino tu aici si ai sa vezi ce greu iti gasesti un loc de munca.Am lucrat la un service auto si cand a trebuit sa iau bani am luat tapa si nu am primit niciun ban.
Si cu chestia cu xenonul in proiectoare da se poate baga ca bag xenon mai galbui nu il bag pe cel de 6000k ca de 6000k bag in faruri.
cristy.cimpu is offline   Reply With Quote
Old 28-06-14, 23:32   #23
R.Equinox

Stage 5
 
R.Equinox's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 4,077
Member of:
[2 Roti]
[DACIA]
Default Re: E36 - Compact

Quote:
Originally Posted by cristy.cimpu View Post
myk-e Da am 19 ani si mai bine cu masina decat cu bicicleta atata timp cat am avut cum sa imi cumpac masina si sa o intretin numai ca luna asta stau prost cu bani ca am avut de dat pe altceva bani si deaia numai am de investit in masina pana luna viitoare.De luna viitoare vine si randul ei sa primeasca piese noi si alte alea.
Iar daca nu ma cunosti nu ai niciun drept sa ma judeci ca nu imi place munca ca nu ai tu de unde sa sti dar pela mine peaici e foarte greu sa iti gasesti un loc de munca caci am fost sa imi caut nu am stat asa cu mainile in buzunar sa aspept sa pice bani din cer.Dar pana imi gasesc de munca nu e chiar asa usor cum e sa vorbesti.Vino tu aici si ai sa vezi ce greu iti gasesti un loc de munca.Am lucrat la un service auto si cand a trebuit sa iau bani am luat tapa si nu am primit niciun ban.
Si cu chestia cu xenonul in proiectoare da se poate baga ca bag xenon mai galbui nu il bag pe cel de 6000k ca de 6000k bag in faruri.
El ti-a dat un sfat.Ce ai sarit asa?
R.Equinox is offline   Reply With Quote
Old 29-06-14, 00:22   #24
cristy.cimpu

Stage 3
 
cristy.cimpu's Avatar
 
Join Date: Feb 2014
Posts: 88
Default Re: E36 - Compact

Quote:
Originally Posted by R.Equinox View Post
El ti-a dat un sfat.Ce ai sarit asa?
Nu am sarit nicicum dar pur si simplu nu intotdeauna sunt bani numai pentru masina. Mai sunt si altele importante.Aia incerc eu sa explic.
cristy.cimpu is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -