Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 11-06-13, 14:40   #31
melinte_gaby

Stage 5
 
melinte_gaby's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 344
Default Re: E92 - 320D BLACK SAPPHIRE - Daily Driven

te tii de treaba vad,bv! imi place !
melinte_gaby is offline   Reply With Quote
Old 22-06-13, 15:26   #32
tobesport

Stage 5
 
tobesport's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 417
Default Re: E92 - 320D BLACK SAPPHIRE - Daily Driven

Quote:
Originally Posted by melinte_gaby View Post
te tii de treaba vad,bv! imi place !
cat se poate ... ms bafta si cu a ta
tobesport is offline   Reply With Quote
Old 22-06-13, 15:29   #33
tobesport

Stage 5
 
tobesport's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 417
Default Re: E92 - 320D BLACK SAPPHIRE - Daily Driven

revin cu niste poze mai de doamne ajuta ( pana acum am fost facute doar cu telefonul )














INTERIOR



tobesport is offline   Reply With Quote
Old 25-06-13, 08:52   #34
flavius89

Stage 3
 
flavius89's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 78
Default Re: E92 - 320D BLACK SAPPHIRE - Daily Driven

Frumusete pura ! E geniala jucaria
flavius89 is offline   Reply With Quote
Old 29-07-13, 22:58   #35
tobesport

Stage 5
 
tobesport's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 417
Default Re: E92 - 320D BLACK SAPPHIRE - Daily Driven

Quote:
Originally Posted by flavius89 View Post
Frumusete pura ! E geniala jucaria
ms mult. Succes la gasit ce cauti
tobesport is offline   Reply With Quote
Old 29-07-13, 22:59   #36
tobesport

Stage 5
 
tobesport's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 417
Default Re: E92 - 320D BLACK SAPPHIRE - Daily Driven

revin si eu dupa ceva vreme...

M-am decis sa schimb pachetul de distributie... am desfacut inainte motorul sa analizam ce-i cu mult discutata distributie.
Am desfacut , ne-am uitat am facut necesarul... schimbam tot ca nu umblam tot timpul aici, pana la urma am hotarat sa schimbam si lantul + roata dintata + garnitura de la ulei pe langa toata distrbutia. Zis si facut am dat comanda numai ca acum vine problema. Am stat am stat si iar am stat 3 sapt... nu credeam sa vad asa ceva si la bmw... dar am vazut/trait...
Am inteles ca se schimba softul de distributie pe europa si comenzile se fac manual... am inteles 2-3-4 zile de intarziere, dar de la 3 zile de comanda am ajuns la 21 de zile... iar piesele care nu au sosit , erau in stadiul de " SE IMPACHETEAZA ASTAZI " (au confirmat si cei de la BMW), iar dupa 3 sapt mi-au dat verdictul ... o roata dintanta ( cea dubla de sus ) NU SE MAI FABRICA LA FURNIZOR ( dar este posibil ca in vreo 3-4 SAPT SA AM NOROCUL SA SE FABRICE DIN NOU ), aici am pus punct.
Dupa atatea zile de asteptare nu mai eram om.Disperat am inceput sa sun pe la toate reprezentatele BMW din tara cu gandul care o sa ma ajute vreunu. Am inceput baneasa - brasov - iasi... pana la urma am gasit la ei dar problema era ca erau rezervate pentru alti clienti care aveau programare pentru schimb distributie. Pana la urma i-am convins sa mi vand o partea din piese, si am reusit dupa aproape 4 sapt sa schimb distributia.

Masina avea un trepidat ciudat, am constatat ca era de la volanta. Asadar am comandat si volanta + rulementul de la placa de presiune ca nu era nici el in cea mai buna stare...
per total ma stors de vreo 1000E care erau planificati pentru alte schimbare; dar se putea instampla si mai rau zic eu...




tobesport is offline   Reply With Quote
Old 30-07-13, 01:05   #37
vali vtk
Dacia Driver

Stage 5
 
vali vtk's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 831
Member of:
[DACIA]
Default Re: E92 - 320D BLACK SAPPHIRE - Daily Driven

Cea mai tare smecherie de la bmw cu motorul asta fie il dai jos fie dai cutia ca sa schimbi distributia
vali vtk is offline   Reply With Quote
Old 06-08-13, 02:10   #38
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: E92 - 320D BLACK SAPPHIRE - Daily Driven

Quote:
Originally Posted by cRbL View Post
Salut. Frumoasa masina. Si acum, cu riscul de a parea hater...treaba asta cu am luat masina de la un mosulet/babuta din Germania, o tinea acolo degeaba abia se plimba cu ea deja miroase a Vitan. Oamenii la 60 70 de ani isi cumpara 3coupe'uri si M3-uri si S4 si alte masini de genu despre care am tot auzit ca sunt luate de la nemtzi batrani eventual care traiesc in azil. Si parca vedem ca intr-o luna, apare anuntul cu masina, ca am niste probleme acum si trebuie sa vand masina si etc. Sper sa nu fie asta cazul si sa aberez eu.
In orice caz, "bafta cu proiectul"
De 2 zile am venit din Germania dupa o sedere de 5 zile , crede-ma ca ursi cabrio,e92 , e93 , e46 cabrio si foarte multe masini exotice in stare foarte buna era conduse in foarte mare parte de oameni care treceau de 50-55 ani , deci nu am vazut tineret cu masinile enumerate mai sus cat am vazut oameni trecuti de 50. Acolo chiar e alta lume,alta mentalitate,alte conditii si alte masini. Acolo majoritatea batranilor o duc bine si chiar isi permit unele mofturi care pentru ei deja sunt lucruri normale raportate la veniturile lor.


Super masina,chiar prietenul cu care am fost in DE si-a luat un E92 320xd facelift,se simte ca motorul e generatie noua e destul de nervos si trage frumos..Al tau ca e doar manual si doar spate mai ceva,el avand 4x4 si automata.
E o masina cu caracter , spor la treaba !
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 06-08-13, 13:39   #39
Maniak22

Stage 5
 
Maniak22's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,739
Default Re: E92 - 320D BLACK SAPPHIRE - Daily Driven

Foarte frumoasa masina dar pacat ca Style 95 ajung deja ca cele de M6 sa fie puse pe toate masinile ca se fac multe replici pe 18. Adevarul e ca le gasesti la 500 de euro lejer pe cele originale. Bafta
Maniak22 is offline   Reply With Quote
Old 06-08-13, 14:07   #40
tobesport

Stage 5
 
tobesport's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 417
Default Re: E92 - 320D BLACK SAPPHIRE - Daily Driven

Nu am uitat de interior
Nu cred ca a avut parte de atentie in anii astia asa ca mi-am facut ceva timp si pentru el

Cateva produse de intretinere piele, chedere, plastice, AC, polish ... cel mai mult am stat cu Leatherique Leather Rejuvenator/ Prestine Clean , a durat 2 zile aplicare + curatare.

RECOMAND aceste 2 produse in special.
Piele curata , mult mai elastica.

PRODUSE



INAINTE




APLICARE




DUPA



tobesport is offline   Reply With Quote
Old 07-08-13, 22:40   #41
RacerJunior

Stage 5
 
RacerJunior's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 376
Default Re: E92 - 320D BLACK SAPPHIRE - Daily Driven

Atentie la detalii. Esti un adevarat fan BMW. Bravo.
RacerJunior is offline   Reply With Quote
Old 11-08-13, 11:04   #42
C_kst

Stage 5
 
C_kst's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,928
Member of:
[REV UP SQUAD]
Default Re: E92 - 320D BLACK SAPPHIRE - Daily Driven

Frumoasa masina,cu siguranta leatherique e cel mai bun produs pt curatare/intretinere piele.Si 1z cockpit la fel,lasa aspectul mat pe plastice/bord.Pan' la urma la ce ai ramas la portbagaj sa pui ?
__________________
E92 320d White M-tech / E93 320d White ///M3
C_kst is offline   Reply With Quote
Old 05-09-13, 12:23   #43
tobesport

Stage 5
 
tobesport's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 417
Default Re: E92 - 320D BLACK SAPPHIRE - Daily Driven

Revin si eu dupa o perioada cu urmatoarele modificari

* Bara fata M3 Rep + AirDucts Plastic ABS
* Praguri M3 Rep Plastic ABS
* Eleron portbagaj M3 Plastic Abs

* Anvelope pe spate 235/35/R19 Strech Maxim pe 10J ; montate cu greu ( diferenta ca aspect e evidenta fata de anvelopele anterioare , dar in schimb e chin pe drumurile noastre )
* Vopsit bara fata/ praguri/ eleron + aripa spate ( avea o zgarietura de cheie )










tobesport is offline   Reply With Quote
Old 07-09-13, 00:50   #44
C_kst

Stage 5
 
C_kst's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,928
Member of:
[REV UP SQUAD]
Default Re: E92 - 320D BLACK SAPPHIRE - Daily Driven

Foarte frumoasa,ce mai urmeaza ?
C_kst is offline   Reply With Quote
Old 07-09-13, 08:27   #45
evilboarder

Stage 3
 
evilboarder's Avatar
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 76
Default Re: E92 - 320D BLACK SAPPHIRE - Daily Driven

salutare, frumoasa masina, superba chiar. Am o intrebare ca am vazut poza cu produsele de curatat si rezultatele.

Leatherique Leather Rejuvenator/ Prestine Clean trebuie luate impreuna ? se aplica primul apoi se curata cu al doilea ? unde gasesc astea ?

1z cockpit acela e pentru bord din cate inteleg, asta unde gasesc ?

Bafta cu masina!
evilboarder is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -