Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 23-09-13, 16:44   #136
Alecso

Stage 5
 
Alecso's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 341
Member of:
[DACIA]
Default Re: E36 - CT 69 LOW

Da man o s o facem in fel si chip d la an la an )) noi s fim sanatosi
Alecso is offline   Reply With Quote
Old 25-09-13, 00:53   #137
Alecso

Stage 5
 
Alecso's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 341
Member of:
[DACIA]
Default Re: E36 - CT 69 LOW

roll hard
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	1275820_592006737512600_1817626025_o.jpg
Views:	323
Size:	745.7 KB
ID:	2860726   Click image for larger version

Name:	1231277_617483461637186_367704757_n.jpg
Views:	300
Size:	618.8 KB
ID:	2860727  

Last edited by Alecso; 25-09-13 at 00:59.
Alecso is offline   Reply With Quote
Old 25-09-13, 01:36   #138
zpzpzpo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 886
Default Re: E36 - CT 69 LOW

Ce tampenie mi se pare sa ai masina asa joasa.
Mergi cu 30 km/h si cu morcovu la cur.
La prima denivelare polishezi asfaltu.
bafta cu masina...daca tie asa ti place
oricum pe topicu asta se sterg posturi intr una si se sterge aiurea !
zpzpzpo is offline   Reply With Quote
Old 25-09-13, 02:40   #139
leonard

Stage 5
 
leonard's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,059
Default Re: E36 - CT 69 LOW

N-am mai intrat pe forumul asta de 2 ani si acum mi-am adus aminte de ce .
Anyway, e ok ca fiecare sa-si dea cu parerea dar ar trebui sa o faca putin mai civilizat/sa nu insiste, pana la urma omu' a modificat masina lui, nu a voastra.
Acum sa-mi zic si eu parerea: am intrat din nou pe forum special ca sa gasesc un topic cu masina asta. am tot vazut-o pe facebook pe la prieteni si am ramas placut surprins sa vad ca avem asa o "matza" misto in constanta. Acum 2-3 ani cand am plecat eu in uk singura pisica , care mi-a ramas pe retina era aia rosie a lui SUT-u, nu zic ca nu erau si altele "tzipla" dar aia era ceva "mai mult".
Imi place ca ai avut curajul sa schimbi o masina care era deja perfecta! Ai trecut de la un styling clasic, care place oricarui ochi avizat , la un styling ceva mai indraznetz, vazut mai des pe masinile mai noi ca generatie si in cele mai multe din cazuri undeva prin SUA .
Ideea e ca ti-a iesit foarte bine si de aceasta data. Felicitari.
Acum sa-ti spun ce as mai face eu la masina .... Jantele , nu ca n-ar da bine , dar ca sa nu mai existe discutii as veni cu ceva unic sau cel putin f rar in Romania, si anume ADV.1.
Apoi ca si motor as merge tot pe s50b32, nu te gandi la 1.8is turbo , in final nu merita investitia . Si un interior Vader retapitzat in piele nappa (fara striatii) la fel cum as fi vrut sa vad si volanul . Am vazut ca stilul tau nu e neaparat motorsport , ca altfel iti recomandam un roll cage pe spate vopsit tot violet si niste scaune bucket bride albastre sau rosii/ sau originale porsche gt3 , volan momo concav etc etc , dar deja o dam in balarii

Bafta la modificat in continuare si mai asteptam poze misto de la fratii Grigore + LKS = Love )

Last edited by leonard; 25-09-13 at 02:42.
leonard is offline   Reply With Quote
Old 25-09-13, 07:39   #140
nizza.adina

Stage 1
 
Join Date: Sep 2013
Posts: 11
Default Re: E36 - CT 69 LOW

cre' ca era mai ''cul'' contrastul violet-auriu (ma refer la jante in special)...e doar o parere,fratioare...nu stiu de ce nu l ai pastrat...Anyway,da bine oricum,ea oricum arata bine de la inceput+ce i mai faci tu
Keep playin' hard

Last edited by nizza.adina; 25-09-13 at 07:41.
nizza.adina is offline   Reply With Quote
Old 25-09-13, 10:03   #141
Alecso

Stage 5
 
Alecso's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 341
Member of:
[DACIA]
Default Re: E36 - CT 69 LOW

@ leonard: man ms frumos de support,respect si apreciez faptul ca ai inteles ce c***t am mancat eu aici ca sa i lamuresc pe oamenii astia,dc asa si nu asa...iar in sfaturiile tale mai bine de 70% se regasesc ideiile pe care le voi pune in aplicare .. 'u read my mind boy' soo stay tuned!

@nizza.adina da man era o idee.. doar ca deja se depasea nr de culori admise ochiului mei 'fin' ) si am incercat sa pastram set`upul bicolor ... uite si cum arata masina cu jantele vechi dupa ce a iesit de la vospitorie
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	971802_10201825174528321_739497233_n.jpg
Views:	377
Size:	81.4 KB
ID:	2860837  
__________________
follow your dreams...



My E36 Violet Dream

Last edited by Alecso; 25-09-13 at 10:06.
Alecso is offline   Reply With Quote
Old 25-09-13, 10:25   #142
nizza.adina

Stage 1
 
Join Date: Sep 2013
Posts: 11
Default Re: E36 - CT 69 LOW

@nizza.adina da man era o idee.. doar ca deja se depasea nr de culori admise ochiului mei 'fin' ) si am incercat sa pastram set`upul bicolor ... uite si cum arata masina cu jantele vechi dupa ce a iesit de la vospitorie [/QUOTE]

'ochiul tau fin' are gusturi bune rau,insa pot sa te intreb de ce nu ai vopsit bbs urile sa zicem cu negru si marginea lor o slefuiai si gata era treaba?i ,intr adevar combinatia mov,auriu da putin in kitsch...PUTIN.iar cu interioru' ce faci,te ai hot pana la urma,o sa urmezi sfaturile lui leonard(care suna destul de ok)...?

Last edited by nizza.adina; 25-09-13 at 10:37.
nizza.adina is offline   Reply With Quote
Old 25-09-13, 12:35   #143
Alecso

Stage 5
 
Alecso's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 341
Member of:
[DACIA]
Default Re: E36 - CT 69 LOW

La jante am vrut altcv ... nu mai vroiam buzate..iar in mare parte ce a zis Leonard mai sus aveam deja in proiect le faceam si p alea acum, dar am zis k dak tot bag asa in ea nu mai aj s ma bucur si vine iarna unde n o s mai iasa din garaj e timp destul sez asta pt modificari
Alecso is offline   Reply With Quote
Old 25-09-13, 16:48   #144
sharkylete
BMW Driver

Stage 5
 
sharkylete's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,810
Member of:
[BMW]
Arrow Re: E36 - CT 69 LOW

Acum că totul a fost elucidat,sau īn mare parte,vreau să adresez o rugăminte unui moderator,unul care nu are 'sentimentele' la el și să facă ceva dreptate īn legătură cu nedreptatea făcută de așa-zisul 'moderator' 'Most-Wanted',care m-a deranjat exagerat de tare cānd am văzut cāt de 'CORECT' nu este!!!
Și īn afară de asta,mai am rugămintea să șteargă toate posturile mele de pe acest topic(sau care consideră că trebuiesc șterse) și să lase doar ce urmeaza:


Mașina nu arată rău deloc,din contră,chiar este altceva,este destul de 'așzată' pe asfalt și este ceva destul de īndrăzneț,ca minus,din punctul meu de vedere,este culoarea la jante și oglinzile care cred că ar da mai bine cele stock. Dar asta poate fi doar din cauza ochiului meu și cum percepe el vizual ideile mele.
La interior,te sfătuiesc să te axezi momentan pe 'dotări' deoarece este destul de ok restul.

Oricum ai să vezi și tu,cu cāt faci mai multe,cu atāt ai impresia că mai multe trebuiesc făcute!

Numai bine.

MULȚUMESC ANTICIPAT!
__________________
--- --- --- --- ---
The revenge is a meal best served COLD !
--- --- --- --- ---
@
sharkylete is offline   Reply With Quote
Old 25-09-13, 19:25   #145
Alecso

Stage 5
 
Alecso's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 341
Member of:
[DACIA]
Default Re: E36 - CT 69 LOW

Quote:
Originally Posted by sharkylete View Post
Acum că totul a fost elucidat,sau īn mare parte,vreau să adresez o rugăminte unui moderator,unul care nu are 'sentimentele' la el și să facă ceva dreptate īn legătură cu nedreptatea făcută de așa-zisul 'moderator' 'Most-Wanted',care m-a deranjat exagerat de tare cānd am văzut cāt de 'CORECT' nu este!!!
Și īn afară de asta,mai am rugămintea să șteargă toate posturile mele de pe acest topic(sau care consideră că trebuiesc șterse) și să lase doar ce urmeaza:


Mașina nu arată rău deloc,din contră,chiar este altceva,este destul de 'așzată' pe asfalt și este ceva destul de īndrăzneț,ca minus,din punctul meu de vedere,este culoarea la jante și oglinzile care cred că ar da mai bine cele stock. Dar asta poate fi doar din cauza ochiului meu și cum percepe el vizual ideile mele.
La interior,te sfătuiesc să te axezi momentan pe 'dotări' deoarece este destul de ok restul.

Oricum ai să vezi și tu,cu cāt faci mai multe,cu atāt ai impresia că mai multe trebuiesc făcute!

Numai bine.

MULȚUMESC ANTICIPAT!
ms frumos man... s sti ca eu nu am nimic cu tine si punct.

PS: in legatura cu interiorul sincer inafara de un OBC 18 butoane si niste vadere elemente pe care vreau s le iau dp M3`ul ce va veni pt swap,altcv chiar nu vreau sa i mai adaug fiindca nu fug dupa obtiuni ... imi e suficient ce are masina acum ... culoarea jantelor iese in evidenta mult mai bine in realitate decat in poze si vreau s pastrez dupa cum am zis si mai sus acest set up bicolor... cat despre oglinzi pur si simplu nu am simtit nevoia s le schimb,chiar daca nu sunt oem, lafel ca si jantele sunt altcv,aici intervin gusturiile care nu se discuta .. imi plac si cele clasice de M,sunt frumoase,dar momentan nu are rost s mai bag bani pe zona asta... 'momentan' ...

Multa bafta si spor in toate si tie
Alecso is offline   Reply With Quote
Old 25-09-13, 20:09   #146
sharkylete
BMW Driver

Stage 5
 
sharkylete's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,810
Member of:
[BMW]
Arrow Re: E36 - CT 69 LOW

Quote:
Originally Posted by Alecso View Post
ms frumos man... s sti ca eu nu am nimic cu tine si punct.
Nici eu cu tine,sau cu altcineva.

Numai bine.
sharkylete is offline   Reply With Quote
Old 26-09-13, 08:20   #147
nizza.adina

Stage 1
 
Join Date: Sep 2013
Posts: 11
Default Re: E36 - CT 69 LOW

Quote:
Originally Posted by Alecso View Post
La jante am vrut altcv ... nu mai vroiam buzate..iar in mare parte ce a zis Leonard mai sus aveam deja in proiect le faceam si p alea acum, dar am zis k dak tot bag asa in ea nu mai aj s ma bucur si vine iarna unde n o s mai iasa din garaj e timp destul sez asta pt modificari
ok frate!Peace and keep playin' hard!
nizza.adina is offline   Reply With Quote
Old 26-09-13, 12:19   #148
melinte_gaby

Stage 5
 
melinte_gaby's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 344
Default Re: E36 - CT 69 LOW

"Can't we al just get along ? " )) ma bucur ca sau calmat spiritele :P
melinte_gaby is offline   Reply With Quote
Old 28-09-13, 09:05   #149
Alecso

Stage 5
 
Alecso's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 341
Member of:
[DACIA]
Default Re: E36 - CT 69 LOW

Si ce mai lipsea d la interior ... un pachet complet de bancheta + scaune Vader piele dupa cum ziceam + o poza random dp strazile Constantei
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	1380351495032.jpg
Views:	468
Size:	609.9 KB
ID:	2862480   Click image for larger version

Name:	1380351596825.jpg
Views:	486
Size:	862.5 KB
ID:	2862481  
Alecso is offline   Reply With Quote
Old 28-09-13, 09:09   #150
melinte_gaby

Stage 5
 
melinte_gaby's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 344
Default Re: E36 - CT 69 LOW

Quote:
Originally Posted by Alecso View Post
Si ce mai lipsea d la interior ... un pachet complet de bancheta + scaune Vader piele dupa cum ziceam + o poza random dp strazile Constantei
Ca sa fie bine sa nu fie rau ai facut si asta )) Bv my friend!
melinte_gaby is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -