Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 10-05-13, 16:20   #31
kingkahn

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 633
Default Re: E36 - 316i

mah eu sincer nu am nimic cu tine sau cu masina ta..dimpotriva chiar imi place cum arata..dar faza cu v8-ul ma cam şochează..macar umbla 1-an macar!! cu 1.6 le sa te inveti cat de cat..v8ul nu ii 1.6) si daca chiar ar fi atat de usor de pus un v8 crezi ca nu s-ar fi pus deja cateva v8uri pe pisici? vezi ca ii plin forumul de v8uri? 2.5 ul ti-ar fi arhisuficient si dupaaa poate v8..in fine tu stii ce vrei sa faci. dar de obicei omul incepe de jos treptat urca nu direct in sus..sunt cateva etape de trecut :P
bafta cu 1.6le sper sa vad un v8 peste cateva lunii si sa nu fie ca si majoritatea ca dupa 2 luni isi pun pisica la sectiunea vanzarii))
kingkahn is offline   Reply With Quote
Old 11-05-13, 00:59   #32
Alin_KIR

Stage 4
 
Alin_KIR's Avatar
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 208
Default Re: E36 - 316i

Eu chiar nu inteleg ce ai cu saraca masina?! Are o culoare frumoasa, un interior frumos, M43-ul este un motor decent, foarte bun pentru inceput. De ce vrei sa iti bati joc de ea? Daca tot ai bani, de ce nu ti-ai luat direct un M3? Un motor V8 implica cheltuieli foarte mari, nu cred ca stii prea bine despre ce vorbesti, fara suparare. Eu am tot un 1.6 M43. Nu am pretentii de masina sportiva si nici nu am luat-o pentru a face "liniute" sau sa ma dau mare ca mi-am luat "bemve". Am luat-o pur si simplu din pasiune pentru BMW si pentru ca mi-a placut E36 Coupe. Tu ai idee macar ce inseamna un V8 pe o caroserie de E36?

Last edited by Alin_KIR; 11-05-13 at 01:13.
Alin_KIR is offline   Reply With Quote
Old 11-05-13, 08:37   #33
BaiatBun

Stage 5
 
BaiatBun's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 1,322
Default Re: E36 - 316i

Stati relax ca nu pune V8,eventual ii pune niste jante ,folii,un smd ,un filtru sport,toba sport sa urle pe bulevard si cam atat.Mai vedem peste o luna si ceva ca deja nu mai are doua luni,timpul trece.
__________________
TurboMania
BaiatBun is offline   Reply With Quote
Old 12-05-13, 10:46   #34
Budy_

Stage 5
 
Budy_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2,351
Default Re: E36 - 316i

Quote:
Originally Posted by BaiatBun View Post
Stati relax ca nu pune V8,eventual ii pune niste jante ,folii,un smd ,un filtru sport,toba sport sa urle pe bulevard si cam atat.Mai vedem peste o luna si ceva ca deja nu mai are doua luni,timpul trece.
trebuie sa vanda aparatul ala de 24 de bete sa isi puna jante si toba.....din alocatie nu are cum sa stranga.
Budy_ is offline   Reply With Quote
Old 12-05-13, 11:06   #35
BaiatBun

Stage 5
 
BaiatBun's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 1,322
Default Re: E36 - 316i

Quote:
Originally Posted by Budy_ View Post
trebuie sa vanda aparatul ala de 24 de bete sa isi puna jante si toba.....din alocatie nu are cum sa stranga.
) ,asta da
BaiatBun is offline   Reply With Quote
Old 13-05-13, 10:33   #36
Alecso

Stage 5
 
Alecso's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 341
Member of:
[DACIA]
Default Re: E36 - 316i

hehe..ti au taiat elanu baietii astia ) creca nu mai ai nici un chef de ea :P.... masina asta a fost una dintre masiniile pe care le am vazut la buc ininte sa mi`o achzitionez pe cea care o am in present... este un exemplar ok.. mai ales din prisma culorii ... sunt rare la noi in tara si chiar merita o reconditionarea oem+ sper ca a ajuns pe maini bune...

spoor la tunarit man
__________________
follow your dreams...



My E36 Violet Dream
Alecso is offline   Reply With Quote
Old 13-05-13, 14:25   #37
cristi_xj6

Stage 5
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 675
Default Re: E36 - 316i

Frumoasa masina o stiu de mult de pe forum....felicitari pt achizitie, te asteptam sa ne dai o tura cu v8-ul sau poate un v12 ar fi si mai si ce zici?
cristi_xj6 is offline   Reply With Quote
Old 13-05-13, 15:43   #38
Al1n-

Stage 2
 
Al1n-'s Avatar
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 66
Default Re: E36 - 316i

Quote:
Originally Posted by cristi_xj6 View Post
Frumoasa masina o stiu de mult de pe forum....felicitari pt achizitie, te asteptam sa ne dai o tura cu v8-ul sau poate un v12 ar fi si mai si ce zici?
Viseaza si el cu V8-ul, el n-are bani de benzina pentru 1.6 dar pentru V8 ) ... pustan visator
Al1n- is offline   Reply With Quote
Old 13-05-13, 21:09   #39
Budy_

Stage 5
 
Budy_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2,351
Default Re: E36 - 316i

Quote:
Originally Posted by Al1n- View Post
Viseaza si el cu V8-ul, el n-are bani de benzina pentru 1.6 dar pentru V8 ) ... pustan visator
REISING !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Budy_ is offline   Reply With Quote
Old 13-05-13, 21:15   #40
BaiatBun

Stage 5
 
BaiatBun's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 1,322
Default Re: E36 - 316i

ar trebui tras de urechi
BaiatBun is offline   Reply With Quote
Old 15-05-13, 23:24   #41
green_e30

Stage 5
 
green_e30's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 962
Default Re: E36 - 316i

Ce-mi place de voi cand ziceti ca nu am bani nici macar de benzina ... va rog frumos vorbiti in numele vostru ! Nu stiti ce se intampla cu mine sau cu banii mei unu la mana...doi la mana este un forum de prezentare al masinii cu scop constructiv sfaturi ajutor din partea voastra ca deh sunteti si voi detinatori de "BEMVE" si stiti cu ce se mananca dar cu atata mancatoreala de cacat din partea voastra toti o sa cada la pamant cand o sa va vada...daca o sa vrea unu faruri cu lupa voi o sa incepeti ca ce iti trebuie tie lupa ai vazut si tu "xenane" ? Pe bune sunteti JENIBILI incetati cu aceste aluzii aduse asupra mea si vedeti-va de treaba voastra...!
Elanul nu m-i l-ati luat inca ... din contra din cauza voastra mi se pune mai rau pata !
__________________
B 94 DDP (My Ride)
green_e30 is offline   Reply With Quote
Old 16-05-13, 07:31   #42
BaiatBun

Stage 5
 
BaiatBun's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 1,322
Default Re: E36 - 316i

Quote:
Originally Posted by green_e30 View Post
Ce-mi place de voi cand ziceti ca nu am bani nici macar de benzina ... va rog frumos vorbiti in numele vostru ! Nu stiti ce se intampla cu mine sau cu banii mei unu la mana...doi la mana este un forum de prezentare al masinii cu scop constructiv sfaturi ajutor din partea voastra ca deh sunteti si voi detinatori de "BEMVE" si stiti cu ce se mananca dar cu atata mancatoreala de cacat din partea voastra toti o sa cada la pamant cand o sa va vada...daca o sa vrea unu faruri cu lupa voi o sa incepeti ca ce iti trebuie tie lupa ai vazut si tu "xenane" ? Pe bune sunteti JENIBILI incetati cu aceste aluzii aduse asupra mea si vedeti-va de treaba voastra...!
Elanul nu m-i l-ati luat inca ... din contra din cauza voastra mi se pune mai rau pata !
Hai s-o luam pe rand cum spui tu.Unu la mana de unde bani de benzina daca te caci la wc-u public pe datorie,doi la mana,e adevarat ce zici ,e un topic sau thread (nu forum) unde iti prezinti masina pt a primi sfaturi constructive.Pai le-ai primit,doar ca nu sti tu sa citesti printre randuri,sfaturile erau SA LASI DRACU 1,6-LE PE MASINA.Aa si scuza-ne pe astia care avem permise de 10 ani si mai mult si "bemve" cum zici tu ca ne-am dat cu parerea.Bine ca ai venit tu muc cel mic ,acum ai gatat de supt Tzatza de la mami si ai permis de doua luni,ai venit tu sa ne inveti pe noi.Mai bine sterge-te la gura ca inca ai laptic copile.Si apropo ai zis ca nu mai postezi pana nu pui v8,asa ca pana atunci ciocu mic si lasa-ne pe noi sa facem caterinca intre timp.Pa

Last edited by BaiatBun; 16-05-13 at 07:35.
BaiatBun is offline   Reply With Quote
Old 16-05-13, 17:15   #43
Budy_

Stage 5
 
Budy_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2,351
Default Re: E36 - 316i

Quote:
Originally Posted by green_e30 View Post
Ce-mi place de voi cand ziceti ca nu am bani nici macar de benzina ... va rog frumos vorbiti in numele vostru ! Nu stiti ce se intampla cu mine sau cu banii mei unu la mana...doi la mana este un forum de prezentare al masinii cu scop constructiv sfaturi ajutor din partea voastra ca deh sunteti si voi detinatori de "BEMVE" si stiti cu ce se mananca dar cu atata mancatoreala de cacat din partea voastra toti o sa cada la pamant cand o sa va vada...daca o sa vrea unu faruri cu lupa voi o sa incepeti ca ce iti trebuie tie lupa ai vazut si tu "xenane" ? Pe bune sunteti JENIBILI incetati cu aceste aluzii aduse asupra mea si vedeti-va de treaba voastra...!
Elanul nu m-i l-ati luat inca ... din contra din cauza voastra mi se pune mai rau pata !
De unde ai invatat sa vorbesti asa? Eu zic sa vorbesti frumos,stii bine ca ai 30kg ud cu tot cu motorul de 4.4 in brate.
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.n...07215247_n.jpg
Karatistule.
__________________


~ Haters make me Famous ~
Budy_ is offline   Reply With Quote
Old 16-05-13, 22:45   #44
Al1n-

Stage 2
 
Al1n-'s Avatar
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 66
Default Re: E36 - 316i

Quote:
Originally Posted by Budy_ View Post
De unde ai invatat sa vorbesti asa? Eu zic sa vorbesti frumos,stii bine ca ai 30kg ud cu tot cu motorul de 4.4 in brate.
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.n...07215247_n.jpg
Karatistule.
scuze, dar ala din poza el este?) =)) daca da, inseamna ca s-a saturat de most wanted ) ce mecla are =)) nu ma mir ca viseaza la v8 )
Al1n- is offline   Reply With Quote
Old 17-05-13, 00:07   #45
norby1593

Stage 1
 
norby1593's Avatar
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 23
Default Re: E36 - 316i

Am carnet de 2 ani si e36 de 2 luni... la fel 1.6 ... nici nu ma gandesc ( cel putin deocamdata ) la un motor peste 1.6 avand in vedere ca am scapato de 2 ori de sub control... si e 1.6 )) la masinile astea ai de invatat mult si bine inainte sa ii faci chestii de genu' ...

Deci calmeazate cu motoarele de avion ca nu te vad bine....

am avut si eu vise la 13-14 ani sa devin mare drifter )) dar alea is d'ale copilariei... maturizeaza-te...
norby1593 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -