Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

View Poll Results: Data e30fest
7-9 Iunie 11 6.71%
14-16 Iunie 12 7.32%
21-23Iunie 14 8.54%
28-30Iunie 127 77.44%
Voters: 164. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 13-02-13, 15:27   #16
marius_81

Stage 5
 
marius_81's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 612
Default re: BMW E30 Fest 28-30 iunie 2013 Romania

Pentru mine nu exista alta locatie mai buna decat Darste si nu cred ca sunt putini cei care au aceiasi parere ca a mea.
Pe mine unu ma incanta foarte mult acel loc si sunt de parere ca weekend-ul 28-30 este ok.
marius_81 is offline   Reply With Quote
Old 13-02-13, 15:52   #17
zamburic

Stage 5
 
zamburic's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 717
Member of:
[BMW]
Default re: BMW E30 Fest 28-30 iunie 2013 Romania

Orice data ar fi voi fi prezent ... Sa ma treceti la caiet ) Darste e perfect
zamburic is offline   Reply With Quote
Old 13-02-13, 16:18   #18
Nastase Bogdan

Stage 5
 
Nastase Bogdan's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,866
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Default re: BMW E30 Fest 28-30 iunie 2013 Romania

Tocmai am vorbit cu Alin si daca etapa de Drift va ramane stabilita pentru 28-30 Iunie eu zic ca este cel mai bine sa imbinam ambele evenimente...mergem in gasca mare si la Prejmer intr-una din zilele acelui week-end
Nastase Bogdan is offline   Reply With Quote
Old 13-02-13, 17:51   #19
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default re: BMW E30 Fest 28-30 iunie 2013 Romania

Calendarul oficial al campionatului national de drift!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	calenda-r-comp.jpg
Views:	171
Size:	305.1 KB
ID:	2688640  
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 13-02-13, 17:59   #20
GRIGO

Stage 5
 
GRIGO's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,936
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Virtual Tuning 3D]
[Old School Cars]
Default re: BMW E30 Fest 28-30 iunie 2013 Romania

Quote:
Originally Posted by Ali_ump View Post
Pai ma gandeam ca cine o sa vrea face o plimbare pana la Prejmer ( 15km aprox de Brasov ) si vede drift pe circuit - este si runda europeana de KOE - King of Europe cu piloti din afara tarii !
E bine da` nu prea...

V-ati gandit ca poate sunt persoane care vor sa mearga si la E30 si la KOE ?
Daca facem deplasare pana la Prejmer, cat o sa stam acolo ?
Cu singuranta ca nu vom sta 2 zile cat tine evenimentul... 2-3 ore si am plecat.
De exemplu, eu tin neaparat sa ajung la evenimentul de la Prejmer de Vineri pana Duminica... am ceva treaba pe acolo...

Nu ca as fi eu ala pe care il asteapta toata lumea la meeting, dar in cazul acesta... poate ne vedem la editia a 4-a ... cand s-o nimeri intr-o perioada favorabila mie.
__________________
GRIGO is offline   Reply With Quote
Old 13-02-13, 20:25   #21
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default re: BMW E30 Fest 28-30 iunie 2013 Romania

Quote:
Originally Posted by GRIGO View Post
E bine da` nu prea...

V-ati gandit ca poate sunt persoane care vor sa mearga si la E30 si la KOE ?
Daca facem deplasare pana la Prejmer, cat o sa stam acolo ?
Cu singuranta ca nu vom sta 2 zile cat tine evenimentul... 2-3 ore si am plecat.
De exemplu, eu tin neaparat sa ajung la evenimentul de la Prejmer de Vineri pana Duminica... am ceva treaba pe acolo...

Nu ca as fi eu ala pe care il asteapta toata lumea la meeting, dar in cazul acesta... poate ne vedem la editia a 4-a ... cand s-o nimeri intr-o perioada favorabila mie.
Eu doar am sugerat - ce se va vota aia iese , nici eu nu pot fi la meeting toate 3 zilele pentru ca voi fi la prejmer dar macar intr-o seara as putea ajunge la darste - este o solutie de compromis...se poate alege alt week -end daca mjoritatea vrea asa , nimic nu e batut in cuie de pe acum! Iar apoi tu sa fii de la CT de 2 ori in aceasi luna nu stiu daca e convenabil - doar daca iti permiti sa faci treaba asta ...
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 13-02-13, 20:45   #22
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default re: BMW E30 Fest 28-30 iunie 2013 Romania

Buna seara dragilor!

Imi bag si eu coada (de urs) in discutie si sustin comasarea celor 2 eventuri!

Anul 2 E30 Fest am lipsit (tocmai datorita etapei de drift) DAR in primul an am observat ca in timpul zilei nu prea era actiune...if you know what i mean si aici ar veni la fix etapa KOE.

Deci Ziua @ Prejmer - KOE, seara la slujba si sfanta impartasanie @ Darste. In pluss se poate vorbi la FRD ca in parcarea circuitului sau pe pajite acolo sa se faca un expo de e30...cum ar fi?!

Eu zic ca e ideal. Ca sunt unii care o sa fie mai mult la circuit mai putin in camping sau invers cred ca vorbim de 3/4 persoane (maxim 10) din cele 80+ masini DAR pentru MAJORITATE cred ca ideal ar fi comasarea

P.S. Renuntati la prostiile cu "alta locatie"...nu exista mergeti pe incredere

si ca tot veni vorba de galerie...chiar ar fi o treaba, un banner o tribuna ceva a "ursarilor"...afterall E30'u e cea mai folosita platforma la noi pentru aceasta disciplina si dintre participanti la FEST ar fi si participanti la etapa deeeeeeeeeeci mai scriu? Mai gasesc motive PRO
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 13-02-13, 20:51   #23
dragonul17

Stage 4
 
dragonul17's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 213
Default re: BMW E30 Fest 28-30 iunie 2013 Romania

pentru ajutor va rog sa faceti o lista cu ce necesar avem nevoie
pt ca anul acesta sunt disponibil pt ajutor . si o sa incerc sa fac rost si macar de un sponsor . anul acesta ... si sper sa ajung si eu cu masina .. in proportie de 90 % ajung cu masina daca nu ajung macar va ajut la organizare .

( sugerez ca ne trebuie ) - un cort de gradina ( pot sa va ajut cu unul cu 2 pereti )
- o masa ( nu am masa de plastic)
- scaune (pot asigura vreo 3/4)
- am nevoie de 2/3 afise pt postat in oras ( imi dati posterul si gasesc eu sa il printeze cineva sau anunt organizatorul principal cit costa )
- si daca se poate muzica si un sistem de muzica ( nu pot sa va ajut )
- plus tot asa ca anul trecut o suma de bani trebuie strinsa pe un cont o suma motrica sau sa vorbim sa fie o suma cu intrarea gratuita pt participanti ...
gen particip platesc 70 lei si . intru 3 zile fara sa mai platesc si alte kiestii de genu .. facem acreditari pe masina ..

Scuzati-ma dar sunt obosit si daca am facut greseli asta este ....
oricum .. imi spuneti si mie cu ce este nevoie . si fac eu o lista daca e nevoie cu organizatori . cu nr de telefon sa circule la noi dupa la participanti . si de acolo vedem. multumesc mult ..


( chiar doresc sa ma implic si nu ma implic de acuma in discutii inutile )
Precizare pt cei care vor sa faca offtopic.
__________________
https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...tz/page-6.html
>>>>>>> e30 urs:d... 324d.. yay .

Don'T use tuning for ilegal races!!

"Cred ca dizalul tau revolutioneaza lumea curselor" genial
dragonul17 is offline   Reply With Quote
Old 13-02-13, 21:17   #24
KENZO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
KENZO's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,161
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
[Pole Position Racers]
Default re: BMW E30 Fest 28-30 iunie 2013 Romania

Nu stiu cum se face dar ati pus intalnirea asta odata cu desfasurarea etapelor din Romania de Drift si Drag.

Dar daca cei din aceste categorii nu sunt bine veniti intelegem intentiile.
__________________
KNZ Performance
KENZO is offline   Reply With Quote
Old 13-02-13, 22:22   #25
BuBu>KRS<
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
BuBu>KRS<'s Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 492
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default re: BMW E30 Fest 28-30 iunie 2013 Romania

Quote:
Originally Posted by zamburic View Post
Orice data ar fi voi fi prezent ... Sa ma treceti la caiet ) Darste e perfect
+1
BuBu>KRS< is offline   Reply With Quote
Old 14-02-13, 00:59   #26
tetel_sorinel

Stage 5
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,735
Default re: BMW E30 Fest 28-30 iunie 2013 Romania

URAAAAAAAAAAAA, burn, cercuri, tobe, poze,muzica, fete, discutii de masini ,
Ca idee, locatia este bestiala, am fost anul tecut cu 2 fete mofturoase dupa mine si ambele au spus ca este super tare, mie unul mi se pare locatia foarte frumoasa, cum se vede masina parcata la iarba verde langa cabanuta ........ nu gasesti asa ceva nicaieri in Romania (nu prea sunt umblat) . Comasarea cu KOE ar fii foarte buna pentru ca am putea face un tur de "onoare" pe pista + pozele ar fii maxime alaturi de masinile de drift si ale noastre (amintiri greu de egalat) , si mai presus am fii si pe alte site-uri in afara de cele .ro cu ocazia evenimentului si ar putea si altii sa "le ploua in gura" dupa masinile noastre frumoase cum facem si noi dupa ale lor cand le vedem pe site-uri din afara.
Si facem si galerie celor de acolo.


Ca ajutor ma pot oferi ca si servicii de mecanica dar la fata locului, mai mult nu am cum pentru ca nu am timp, am si munca si dezmembrari si nu vreau sa promit ce nu pot face.
Bafta multa si hai cu intalnirea ca o astept impreuna cu prietena mea cu mare interes. Succes celor ce au inceput pregatirile.
URAAAAAAAAAAAA
__________________
dezmembrez e30 e36 e46
tetel_sorinel is offline   Reply With Quote
Old 14-02-13, 06:16   #27
Nastase Bogdan

Stage 5
 
Nastase Bogdan's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,866
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Default re: BMW E30 Fest 28-30 iunie 2013 Romania

Quote:
Originally Posted by KENZO View Post
Nu stiu cum se face dar ati pus intalnirea asta odata cu desfasurarea etapelor din Romania de Drift si Drag.

Dar daca cei din aceste categorii nu sunt bine veniti intelegem intentiile.
Nu cauta nimeni sa saboteze mai ales aceasta categorie de participanti, nu e vorba de asa ceva si daca citesti comentariile colegilor ai sa gasesti f multe argumente PRO pentru comasarea celor 2 evenimente,cu avantaje de ambele parti, mai ales ca la Prejmer va fi etapa KOE..

Daca evenimentul se vrea pe 3 zile de data aceasta va dati seama ca nu ai ce face 3 zile numai in camping..hai o zi iesi la parada pana in Poiana, faci acolo cateva cercuri(daca vom mai avea noroc ca anul trecut) si in rest ce va fi??..asa aceasta etapa vine la fix si cu aceasta ocazie participantii romani pot admira majoritatea ursilor de la FEST, pentru ca vom veni in gasca mare.

Plus de asta, imi amintesc ca in primul an cand am organizat Fest-ul(2011) am mutat intalnirea noastra cu o saptamana ca sa nu se suprapuna cu o etapa de drag sau drift tot din considerente ca sa vina si aceia care s-ar fi dus acolo...si ghici ce..nu a venit nimeni de acolo si colac peste pupaza daca am fi mentinut week-endul stabilit in prima faza aveam parte de vreme super buna..asa am avut parte aproape numai de ploaie si de un frig de nu mai stiam cu ce sa ma imbrac si sa ma invelesc noaptea in cabanuta...

Eu o sa votez pentru 28-30 Iunie fara doar si poate si ca si in anii precedenti am sa ma ocup cu tot ce inseamna organizarea cazarii, bineinteles in Camping Darste - Brasov.
Nastase Bogdan is offline   Reply With Quote
Old 14-02-13, 08:43   #28
KENZO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
KENZO's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,161
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
[Pole Position Racers]
Default re: BMW E30 Fest 28-30 iunie 2013 Romania

Eu nu mi-am spus decat parerea,nu intentionez sa schimbati acum data intalniri pentru cateva masinii goale,si zgomotoase de la curse.Pana la urma urma urmei este evenimentul vostru si faceti ce vreti din el.

Este pacat ca la un asa eveniment sa nu vedem si ursii care reprezinta Romania in motorsportul national si international .
KENZO is offline   Reply With Quote
Old 14-02-13, 08:55   #29
Nastase Bogdan

Stage 5
 
Nastase Bogdan's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,866
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Default re: BMW E30 Fest 28-30 iunie 2013 Romania

Quote:
Originally Posted by KENZO View Post
Eu nu mi-am spus decat parerea,nu intentionez sa schimbati acum data intalniri pentru cateva masinii goale,si zgomotoase de la curse.Pana la urma urma urmei este evenimentul vostru si faceti ce vreti din el.

Este pacat ca la un asa eveniment sa nu vedem si ursii care reprezinta Romania in motorsportul national si international .
Oare acei ursi vor veni pe platforme, special la acest Fest.....anul trecut a venit Kelu cu ursul lui de drift si a facut si cateva demonstratii.

Insa daca venim noi cu aprox. 60 de ursi pe rotile lor la Prejmer si ii punem langa cei prezenti la etapa nu e mai bine?
Nastase Bogdan is offline   Reply With Quote
Old 14-02-13, 09:04   #30
KENZO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
KENZO's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,161
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
[Pole Position Racers]
Default re: BMW E30 Fest 28-30 iunie 2013 Romania

Mda...gandim total diferit.Nu are rost sa mai detaliez pentru ca am pus punctul pe ceva total aparte de ceea ce ai mentionat tu mai sus.

Bafta cu evenimentul.
KENZO is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -