Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 10-12-12, 13:18   #1
sm37bog

Stage 1
 
sm37bog's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 16
Default E46 - 2.0d Coupe

Buna. Am decis sa intru si eu in randul celor care au in posesie un bmw si cu ocazia asta mi-am implinit si un vis acesta fiind un e46 Coupe. Modelul acesta de masina mi-a intrat la suflet cand aveam 18 ani si o batrana de dacie 1310 care o imparteam cu tata. Am avut de ales intre un benzinar si un diesel am ales un diesel, iar aici stiu ca multi o sa comenteze ca de ce am ales diesel-ul insa eu am optat pentru o masina economica care arata si bine pentru ca pentru mine partea exterioara conteaza foarte mult, si cu care sa merg la munca, in excursii si nu pentru a participa la diferite competitii.

BMW e46 2.0d Coupe
Fabricatie: 2005
Motor: 1995 cc3, 110kw, 150 cai

Majoritatea pozelor fiind din ziua cand am achizitionat masina dar voi revenii cu cateva poze noi.



Uploaded with ImageShack.us





Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Ca dotari pe interior: navigatie 16:9,magazie cd ,scaune sport incalzite electric, partial piele alcantara, clima automata, oglinda retro heliomata, volan sport piele cu comenzi, folie carbon pe ornamente etc.

Dotari exterior: m-technic II, jante 19 M, stopuri led, faruri xenon, oglinzi M, arcuri+telescoape sport reglabile
Dotari motor: filtru sport k&n

Plan pe viitor: interior - retapitare, iluminare cu led-uri si poate un sistem audio mai bun
exterior - reconditionat jantele in rest nu cred ca mai are nevoie de ceva
motor - resoftare + verificare cu amanuntul a tuturor pieselor

Si poate voi mai afla de la voi ce imbunatatiri mai pot aduce acestei masini. Astept pareri. Multumesc!
sm37bog is offline   Reply With Quote
Old 10-12-12, 14:14   #2
07LKY

Stage 3
 
07LKY's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 132
Default Re: BMW e46 2.0d Coupe

Salut, sa o stapanesti sanatos. E incredibil de frumoasa masina.Poti face niste poze si la interior? Cam la ce pret te-a ajuns si cat costa inmatricularea?
07LKY is offline   Reply With Quote
Old 10-12-12, 17:01   #3
Sparkle_81
BMW Driver

Stage 5
 
Sparkle_81's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,437
Member of:
[BMW]
Thumbs up Re: BMW e46 2.0d Coupe

Quote:
Originally Posted by sm37bog View Post
Buna. Am decis sa intru si eu in randul celor care au in posesie un bmw .........
.........
BMW e46 2.0d Coupe
Fabricatie: 2005
Motor: 1995 cc3, 110kw, 150 cai
..........
Fenomenala !
Sparkle_81 is offline   Reply With Quote
Old 10-12-12, 18:46   #4
sm37bog

Stage 1
 
sm37bog's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 16
Default Re: BMW e46 2.0d Coupe

Quote:
Originally Posted by 07LKY View Post
Salut, sa o stapanesti sanatos. E incredibil de frumoasa masina.Poti face niste poze si la interior? Cam la ce pret te-a ajuns si cat costa inmatricularea?

In curand voi pune si niste poze cu interiorul. Inmatricularea cred ca undeva pe la 850 euro dar eu o voi inmatricula fara sa platesc taxa. Peste iarna o tin in garaj iar din primavara sper sa primesc unda verde pentru inmatriculare. Ca si pret a fost destul de scumpa, am ajuns cu ea la peste 9k. Dar e dotata si cand te gandesti ca numai jantele costa ceva banuti nu te mai gandesti la cat a fost toata masina.
sm37bog is offline   Reply With Quote
Old 10-12-12, 18:47   #5
sm37bog

Stage 1
 
sm37bog's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 16
Default Re: BMW e46 2.0d Coupe

Quote:
Originally Posted by Sparkle_81 View Post
Fenomenala !
Multam!
sm37bog is offline   Reply With Quote
Old 10-12-12, 18:54   #6
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: BMW e46 2.0d Coupe

Felicitari pentru masina si cati mai multi kilometrii... o intrebare daca nu e cu suparare ... ori ochii imi joaca feste ori masina a fost trosnita pe partea dreapta?...intreb pentru ca usa pasagerului nu o vad aliniata bine [ la fel de bine imi poate juca feste poza...dar vad ca aceeasi situatie o are si bara fata si cea spate... handlerul de la care ai luat masina te a pus in tema cu ea?
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 10-12-12, 19:19   #7
Tis-ul

Stage 5
 
Tis-ul's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 1,150
Default Re: BMW e46 2.0d Coupe

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Felicitari pentru masina si cati mai multi kilometrii... o intrebare daca nu e cu suparare ... ori ochii imi joaca feste ori masina a fost trosnita pe partea dreapta?...intreb pentru ca usa pasagerului nu o vad aliniata bine [ la fel de bine imi poate juca feste poza...dar vad ca aceeasi situatie o are si bara fata si cea spate... handlerul de la care ai luat masina te a pus in tema cu ea?
Subscriu..


ON: Mamă cum arată! Să ai parte de ea, că e cam beliciune pe furiș.. Jantele și culoarea fac TOTUL !

Last edited by Tis-ul; 10-12-12 at 19:24.
Tis-ul is offline   Reply With Quote
Old 10-12-12, 19:22   #8
sm37bog

Stage 1
 
sm37bog's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 16
Default Re: BMW e46 2.0d Coupe

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Felicitari pentru masina si cati mai multi kilometrii... o intrebare daca nu e cu suparare ... ori ochii imi joaca feste ori masina a fost trosnita pe partea dreapta?...intreb pentru ca usa pasagerului nu o vad aliniata bine [ la fel de bine imi poate juca feste poza...dar vad ca aceeasi situatie o are si bara fata si cea spate... handlerul de la care ai luat masina te a pus in tema cu ea?
Nustiu, ce mi-a zis este ca masca fata a fost schimbata deoarece a dat in bordura cu ea. Eu nu am vazut diferente de vopsea, iar la motor totul este original. nu apar pete de vopsea sau suduri care sa indice accident, lovituri etc. Esti primul care m-a intrebat daca nu a fost lovita. In primavara o voi duce la un service pentru revizii si ma voi interesa de la baieti daca a suferit sau nu vreun accident. Am facut cu ea 1500 de km si sincer eu nu am obs sa fie ceva in neregula. Usa functioneaza corespunzator, se inchide si deschide usor, geamurile electrice functioneaza si nu se aud zgomote deci nustiu. Ms pentru comment
sm37bog is offline   Reply With Quote
Old 10-12-12, 19:35   #9
zpzpzpo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 886
Default Re: BMW e46 2.0d Coupe

Quote:
Originally Posted by Tis-ul View Post
Subscriu..


ON: Mamă cum arată! Să ai parte de ea, că e cam beliciune pe furiș.. Jantele și culoarea fac TOTUL !
tu ma la 14 ani ?)))))
nu ma permiti ma drecu la toti sa se inregistreze fara buletin
ps ; e belea rau masina,iar motoru isi face treaba bine,stai linistit.
zpzpzpo is offline   Reply With Quote
Old 10-12-12, 19:37   #10
Sparkle_81
BMW Driver

Stage 5
 
Sparkle_81's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,437
Member of:
[BMW]
Thumbs up Re: BMW e46 2.0d Coupe

Quote:
Originally Posted by sm37bog View Post
Nu stiu, .......
Esti primul care m-a intrebat daca nu a fost lovita. ..........
Usa functioneaza corespunzator, se inchide si deschide usor, geamurile electrice functioneaza si nu se aud zgomote deci nustiu. Ms pentru comment
Masina nelovita si femeie ne..bulita, .... decat noua !
Sparkle_81 is offline   Reply With Quote
Old 10-12-12, 19:40   #11
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: BMW e46 2.0d Coupe

Quote:
Originally Posted by sm37bog View Post
Nustiu, ce mi-a zis este ca masca fata a fost schimbata deoarece a dat in bordura cu ea. Eu nu am vazut diferente de vopsea, iar la motor totul este original. nu apar pete de vopsea sau suduri care sa indice accident, lovituri etc. Esti primul care m-a intrebat daca nu a fost lovita. In primavara o voi duce la un service pentru revizii si ma voi interesa de la baieti daca a suferit sau nu vreun accident. Am facut cu ea 1500 de km si sincer eu nu am obs sa fie ceva in neregula. Usa functioneaza corespunzator, se inchide si deschide usor, geamurile electrice functioneaza si nu se aud zgomote deci nustiu. Ms pentru comment

Nu vreau sa consideri ca acum ii caut defect masinii sau alte prostii de genul... ca lumea stie ca nu sunt genul invidios si ma bucur pentru altii , mai ales cand au curajul sa ia ceva mai deosebit ca sa zic asa , nu sunt expert in analiza in profunzime a unei masini , dar sincer la ce am vazut in poze nu am vrut decat sa iti deschid ochii [ ca pana la urma nu sa nascut nimeni invatat ]

La fata te asigur ca nu a luat doar o bordura in fata , observa linia imbinarilor la bara , faruri si partea superioara la capota + ca cel putin radiatorul de ac pare nou , iar la portiera acolo la imbinarea cu aripa , acea distanta nu este egala de sus pana jos... diferente de vopsea nu ai sa observi ca nu a fost refacuta in romania ci germania , iar acolo germanul nu se joaca cand vine vorba de asa ceva !


Oricum cauta un tinichigiu bun si punel sa iti aranjeze fata cum trebuie...ar fi pacat la cum arata bijuteria sa nu o rezolvi si acolo ! ca motor nu mai zis .... o resoftare e de ajuns pentru ea ! iar ca jante sincer imi place combinatia de jante de m5 pe e46. Cum am zis ...sa te bucuri de ea si kilometrii cat mai multi ....iar daca e sa mai faci ceva la ea, doar cateva detalii minore care sa ii acentueze sportivitatea !

Last edited by DEVIL's Style; 10-12-12 at 19:42.
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 10-12-12, 19:41   #12
sm37bog

Stage 1
 
sm37bog's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 16
Default Re: BMW e46 2.0d Coupe

Quote:
Originally Posted by Sparkle_81 View Post
Masina nelovita si femeie ne..bulita, .... decat noua !

Cand o voi duce la revizii voi stii e ca si un control la "ginecolog" ) Apoi vom stii ce si cum
sm37bog is offline   Reply With Quote
Old 10-12-12, 19:44   #13
sm37bog

Stage 1
 
sm37bog's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 16
Default Re: BMW e46 2.0d Coupe

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Nu vreau sa consideri ca acum ii caut defect masinii sau alte prostii de genul... ca lumea stie ca nu sunt genul invidios si ma bucur pentru altii , mai ales cand au curajul sa ia ceva mai deosebit ca sa zic asa , nu sunt expert in analiza in profunzime a unei masini , dar sincer la ce am vazut in poze nu am vrut decat sa iti deschid ochii [ ca pana la urma nu sa nascut nimeni invatat ]

La fata te asigur ca nu a luat doar o bordura in fata , observa linia imbinarilor la bara , faruri si partea superioara la capota + ca cel putin radiatorul de ac pare nou , iar la portiera acolo la imbinarea cu aripa , acea distanta nu este egala de sus pana jos... diferente de vopsea nu ai sa observi ca nu a fost refacuta in romania ci germania , iar acolo germanul nu se joaca cand vine vorba de asa ceva !
Dupa ce voi face testele cuvenite voi revenii cu detalii.
sm37bog is offline   Reply With Quote
Old 10-12-12, 19:48   #14
sm37bog

Stage 1
 
sm37bog's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 16
Default Re: BMW e46 2.0d Coupe

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Nu vreau sa consideri ca acum ii caut defect masinii sau alte prostii de genul... ca lumea stie ca nu sunt genul invidios si ma bucur pentru altii , mai ales cand au curajul sa ia ceva mai deosebit ca sa zic asa , nu sunt expert in analiza in profunzime a unei masini , dar sincer la ce am vazut in poze nu am vrut decat sa iti deschid ochii [ ca pana la urma nu sa nascut nimeni invatat ]

La fata te asigur ca nu a luat doar o bordura in fata , observa linia imbinarilor la bara , faruri si partea superioara la capota + ca cel putin radiatorul de ac pare nou , iar la portiera acolo la imbinarea cu aripa , acea distanta nu este egala de sus pana jos... diferente de vopsea nu ai sa observi ca nu a fost refacuta in romania ci germania , iar acolo germanul nu se joaca cand vine vorba de asa ceva !


Oricum cauta un tinichigiu bun si punel sa iti aranjeze fata cum trebuie...ar fi pacat la cum arata bijuteria sa nu o rezolvi si acolo ! ca motor nu mai zis .... o resoftare e de ajuns pentru ea ! iar ca jante sincer imi place combinatia de jante de m5 pe e46. Cum am zis ...sa te bucuri de ea si kilometrii cat mai multi ....iar daca e sa mai faci ceva la ea, doar cateva detalii minore care sa ii acentueze sportivitatea !
Daca poti salveaza poza si editeaza in paint si incercuieste sau nustiu cum dar arata partile care au defecte. poate asa le vad si eu. Acolo la usa am vazut dar in fata eu nu vad! si vreau sa vad. Asta daca ai timp. Ms
sm37bog is offline   Reply With Quote
Old 10-12-12, 20:43   #15
ms99ass

Stage 5
 
ms99ass's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1,584
Default Re: BMW e46 2.0d Coupe

Lovita sau nu, masina e extrem de frumoasa.
Daca zici ca circuli mult cu masina, pune-i jante mai mici, e pacat de ea sa o distrugi pe drumurile noastre minunate...
ms99ass is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -