Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 04-02-12, 19:58   #196
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: Recensamant BMW E36 RO

Quote:
Originally Posted by raul_rebelul2005 View Post
mai baieti sper sa nu va suparati eu mi-am facut pe culoarea rosu....

https://forum.4tuning.ro/attachment.p...9&d=1328347229
...
RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 04-02-12, 20:45   #197
Provenzano


Stage 5
 
Provenzano's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 4,451
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[BMW]
[4Wheels]
Thumbs down Re: Recensamant BMW E36 RO

Quote:
Originally Posted by raul_rebelul2005 View Post
mai baieti sper sa nu va suparati eu mi-am facut pe culoarea rosu....

https://forum.4tuning.ro/attachment.p...9&d=1328347229
era frumos toti sa avem la fel...in fine...asa suntem noi unii....
Provenzano is offline   Reply With Quote
Old 04-02-12, 20:54   #198
sharkylete
BMW Driver

Stage 5
 
sharkylete's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,810
Member of:
[BMW]
Thumbs up Re: Recensamant BMW E36 RO

O intrebare simpla:

Daca cineva are masina alba si vrea sa il puna pe portbagaj cum face?!


NU cred ca are relevanta culoarea... poate sunt unii care vor sa se "asorteze" cu masina.
Gen eu ... sincer,l`as face verde ca jantele! Si oricum am vb cu RICKO despre cum e treaba cu stickerele... important e mesajul,nu forma!

AVIZ AMATORILOR:
Mi-am spus parerea.. sa nu inceapa careva cu tot felu` de ironii legate de postul meu..

Numai bine!
__________________
--- --- --- --- ---
The revenge is a meal best served COLD !
--- --- --- --- ---
@
sharkylete is offline   Reply With Quote
Old 04-02-12, 20:55   #199
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: Recensamant BMW E36 RO

Quote:
Originally Posted by Provenzano View Post
era frumos toti sa avem la fel...in fine...asa suntem noi unii....
Noi am zis ca 70% din noi avem geamuri negre , iar albul este cel mai ok si nici pe geamurile fara folie nu da rau alb . Era frumos sa fie la fel ca toti ceilalti , daca tot nu l-a luat de unde trebuia
__________________
BMW E36 Darth Vader ------>>>>> https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...-by-ricko.html

RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 04-02-12, 21:05   #200
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: Recensamant BMW E36 RO

Quote:
Originally Posted by Provenzano View Post
era frumos toti sa avem la fel...in fine...asa suntem noi unii....
Noi am zis ca 70% din noi avem geamuri negre , iar albul este cel mai ok si nici pe geamurile fara folie nu da rau alb . Era frumos sa fie la fel ca toti ceilalti , daca tot nu l-a luat de unde trebuia

Sharky , noi l-am facut in ideea ca va fi lipit pe geamuri , daca altcineva vrea sa il lipeasca in alte parti , e liber sa o faca ,,,in ce culori doreste fiercare ,,,dar am zis ca era frumos sa fim la fel toti
RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 04-02-12, 21:19   #201
Sparkle_81
BMW Driver

Stage 5
 
Sparkle_81's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,437
Member of:
[BMW]
Exclamation Re: Recensamant BMW E36 RO

Quote:
Originally Posted by sharkylete View Post
NU cred ca are relevanta culoarea... ... important e mesajul,nu forma!
....
Sper sa nu supar pe nimeni , dar : ... Touche !


Conteaza ca nu este alb !? Eu sustin varietatea de culori !
Oricum, majoritatea prefera alb, deci vor fi putini cei ce se vor abate de la regula !


Voie buna !
__________________
E38 M62B44

ex.E38 M67D40
ex.E36 M44B19
Sparkle_81 is offline   Reply With Quote
Old 04-02-12, 21:35   #202
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: Recensamant BMW E36 RO

Numai la noi vezi asa ceva......culori , ajungem sa facem tuning si pe sticker .Va dau un exemplu SW vinde logoul doar pe alb , toata lumea il pune pe parbriz/luneta . La noi trebuie sa mearga cu interioru , jantele( nu ma refer strict la Sharky , am vazut ca si raul_rebelul2005 are ceva rosu pe jante ) plus multe alte chestii ce le avem la masina , e doar un simplu sticker nu e o piesa decorativa cu care sa ii imbunatatesti lookul masini , el arata de fapt ca faci parte dintr-o comunitate atata tot
RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 04-02-12, 22:00   #203
sharkylete
BMW Driver

Stage 5
 
sharkylete's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,810
Member of:
[BMW]
Thumbs up Re: Recensamant BMW E36 RO

Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
Numai la noi vezi asa ceva......culori , ajungem sa facem tuning si pe sticker .Va dau un exemplu SW vinde logoul doar pe alb , toata lumea il pune pe parbriz/luneta . La noi trebuie sa mearga cu interioru , jantele( nu ma refer strict la Sharky , am vazut ca si raul_rebelul2005 are ceva rosu pe jante ) plus multe alte chestii ce le avem la masina , e doar un simplu sticker nu e o piesa decorativa cu care sa ii imbunatatesti lookul masini , el arata de fapt ca faci parte dintr-o comunitate atata tot

Cred ca ai ajuns cam departe cu comparatia STANCE|WORKS ~ E36 ROMANIA(cel putin momentan)si in afara de asta.. nu cred eu ca daca mi-as face sticker cu S|W mov ar fi vre-o problema din punctul lor de vedere.. doar ca S|W este un stil(stance=atitudine),unde pur si simplu "da bine" asa cum l-au propus ei.

Si voi(cei de la E36 Romania) daca il faceati la modu` sa fie "obligatoriu" pus undeva anume(cum au cei de la S|W in partea de sus pe mijlocul parbrizului)nu ar fi fost nici un fel de discutie.
Dar daca este facut la modu` il pui unde vrei.. este un simplu sticker!

Din nou,asta este parerea mea personala!
Si stickerul S|W nu se vinde doar pe alb.

Last edited by sharkylete; 04-02-12 at 22:03.
sharkylete is offline   Reply With Quote
Old 04-02-12, 22:08   #204
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: Recensamant BMW E36 RO

Quote:
Originally Posted by sharkylete View Post
Cred ca ai ajuns cam departe cu comparatia STANCE|WORKS ~ E36 ROMANIA(cel putin momentan)si in afara de asta.. nu cred eu ca daca mi-as face sticker cu S|W mov ar fi vre-o problema din punctul lor de vedere.. doar ca S|W este un stil(stance=atitudine),unde pur si simplu "da bine" asa cum l-au propus ei.

Si voi(cei de la E36 Romania) daca il faceati la modu` sa fi e obligatoriu pus undeva anume(cum au cei de la S|W in partea de sus pe mijlocul parbrizului)nu ar fi fost nici un fel de discutie.
Dar daca este facut la modu` il pui unde vrei.. este un simplu sticker!


Din nou,asta este parerea mea personala!
Nu am facut nici o comparatie E36 Romania -- SW , era doar un exemplu , nu stiu care e treaba cu explicatia aia dar ma rog .

Prieteni voi trebuie sa intelegeti ca am vrut sa facem ceva frumos pentru noi la urma urmei , trebuia sa imi vad de pwla mea de la inceput si sa o las balta , nu mai vorbesc de banii investiti. A zis bine ce a zis Skillzu ...
RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 04-02-12, 22:18   #205
motzu

Stage 5
 
motzu's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 2,005
Member of:
[CSR]
Default Re: Recensamant BMW E36 RO

LOGO OFICIAL BMWE36 RO ESTE PE ALB
motzu is offline   Reply With Quote
Old 04-02-12, 22:20   #206
sharkylete
BMW Driver

Stage 5
 
sharkylete's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,810
Member of:
[BMW]
Thumbs up Re: Recensamant BMW E36 RO

Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
Nu am facut nici o comparatie E36 Romania -- SW , era doar un exemplu , nu stiu care e treaba cu explicatia aia dar ma rog .

Prieteni voi trebuie sa intelegeti ca am vrut sa facem ceva frumos pentru noi la urma urmei , trebuia sa imi vad de pwla mea de la inceput si sa o las balta , nu mai vorbesc de banii investiti. A zis bine ce a zis Skillzu ...
Am impresia ca devi rautacios si ma deranjaza,pentru ca ti-am explicat prieteneste,ESTE DOAR UN STICKER!

Este prea mult tam-tam aiurea.

Si daca incepi sa vorbesti de banii investiti de acum(cu toate ca trebuie sa fim realisti)nu esti pe drumul cel bun!Trebuia sa iei aminte legat de banii cheltuiti de la intalnirea de anu` trecut(unde nimeni nu a pomenit nimic)... Bunul simt l-au aratat mai putin de 5 persoane legat de munca/cheltuiala/drumuri!
Daca o faci,fa-o din placerea ta personala,nu trebuie sa astepti nimic de la nimeni!Si ai sa vezi ca in momentul in care o sa primesti ceva de la cineva o sa fie o bucurie mai aparte!
sharkylete is offline   Reply With Quote
Old 04-02-12, 22:27   #207
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: Recensamant BMW E36 RO

Quote:
Originally Posted by sharkylete View Post
Am impresia ca devi rautacios si ma deranjaza,pentru ca ti-am explicat prieteneste,ESTE DOAR UN STICKER!

Este prea mult tam-tam aiurea.

Si daca incepi sa vorbesti de banii investiti de acum(cu toate ca trebuie sa fim realisti)nu esti pe drumul cel bun!Trebuia sa iei aminte legat de banii cheltuiti de la intalnirea de anu` trecut(unde nimeni nu a pomenit nimic)... Bunul simt l-au aratat mai putin de 5 persoane legat de munca/cheltuiala/drumuri!
Daca o faci,fa-o din placerea ta personala,nu trebuie sa astepti nimic de la nimeni!Si ai sa vezi ca in momentul in care o sa primesti ceva de la cineva o sa fie o bucurie mai aparte!
Eu sunt rautacios? Bine sa fie asa ,,,,Tocmai ca din pasiune am facut-o si stii bine asta ca am mai vorbit , dar am si eu impresia ca sunt unii care isi bat pwla de mine . Nu sunt pe drumul cel bun asta e ,,,merg in groapa , nu ma astept de la nimeni sa ma urmeze .

Last edited by RIcKO; 04-02-12 at 22:31.
RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 04-02-12, 23:24   #208
GJ-77-WVW

Stage 5
 
GJ-77-WVW's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 443
Default Re: Recensamant BMW E36 RO

Susţin ideea cea originala......"white in front, red at the rear"
GJ-77-WVW is offline   Reply With Quote
Old 04-02-12, 23:45   #209
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: Recensamant BMW E36 RO

Quote:
Originally Posted by GJ-77-WVW View Post
Susţin ideea cea originala......"white in front, red at the rear"
Vreau sa va anunt ca stickerul oficial este cel alb ...haideti sa ajungem la un numitor comun
eu zic ca e ok daca toti avem cel alb pe geamuri ( unde vreti voi ) eu de exemplu o sa il pun cel mai probabil undeva pe parbriz , acum daca voi vreti si altele ,,,colorate , mai mici , mai mari ...e problema voastra unde le puneti , ce culoare , ce marime ...
RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 04-02-12, 23:54   #210
GJ-77-WVW

Stage 5
 
GJ-77-WVW's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 443
Default Re: Recensamant BMW E36 RO

Eu il pun pe geamul lateral cel mic de la usa din spate....
Maine iau si eu legatura cu baieti care au masina acolo pe Facebook..sa vad daca vor Stiker.
__________________
///M e36
GJ-77-WVW is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -