Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 27-12-11, 15:52   #91
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: E36 - 316i sedan '94 Proiect Restaurare !

Quote:
Originally Posted by Marian_nebunu View Post
in sfarsit proiectul de 6000 de euro ajunge aproape de final....

iti urez multe succesuri fratele meu ...urmaresc in continuare cu mare interes
Mersi mariane

Quote:
Originally Posted by GIULY View Post
Felicitari pentru initiativa! Urmaresc cu interes proiectul. Am o curiozitate, nu era mai simplu sa faci o recarosare si daca poti sa-mi zici intr-un PM, estimativ, tinichigeria+vopsitoria cat te-a dus?!

Sarbatori fericite!
Dupa ce iese de la vopsit o sa iti dau un pm cu pretul si tot

Quote:
Originally Posted by kyler_iulian View Post
cine frate a pomenit sa sudezi la o masina tabla ruginita ! cu saracia asta de pisica vai de mama ei , te-ai gasit tu sa-mi faci mie observatii da stai asa ca nici macar nu este ata , ce sa mai ziceam , exact la ce ma gandeam
Sunt magulit, mai ca vine din partea unui samsar distrus care la el tuning ul inseamna banda izolier pe stopuri. Spre deosebire de tine eu imi permit sa tin masinile si legal si tot , nu ca tine 316i in acte si motor de 2.5 neomologat si in alta ordine de idei care vinde vechituri si se kaka pe el ca sunt in stare exceptionala.

Quote:
Originally Posted by Devu View Post
Asa, asa, fi rau.

Mult succes in finalizarea proiectului, este pasiune si nebunie curata. O sa-l urmaresc cu interes.
Mersi devu

Last edited by aleks; 27-12-11 at 21:02.
DEVIL's Style is offline  
Old 09-01-12, 10:47   #92
Wilgax

Stage 5
 
Wilgax's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,155
Default Re: E36 - 316i sedan '94 Proiect Restaurare !

Ce se mai aude de masina???
Wilgax is offline  
Old 09-01-12, 12:13   #93
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: E36 - 316i sedan '94 Proiect Restaurare !

Se lucreaza intensiv la caroserie ca sa fie vopsita , pe langa asta , lucrez la un setup audio SQ cu un mic subwoofer , jantele pe 17 vor aparea undeva pe marti iar motor , inca mai caut.
DEVIL's Style is offline  
Old 17-01-12, 17:42   #94
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: E36 - 316i sedan '94 Proiect Restaurare !

Mic update , masina e pregatita de vopsit , maine sa mi ajunga eleroanele de portbagaj + luneta plus mici reglaje pe la usi ca sa stea cum trebuie masina.

Kompresorul se afla in brasov pentru calcule , suporti si sa vedem ce mai e necesar pentru conversie ! poze cu el pe luni..
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_0447.JPG
Views:	191
Size:	367.5 KB
ID:	2296963   Click image for larger version

Name:	IMG_0448.JPG
Views:	125
Size:	356.6 KB
ID:	2296964   Click image for larger version

Name:	IMG_0449.JPG
Views:	82
Size:	367.9 KB
ID:	2296965  

Click image for larger version

Name:	IMG_0450.JPG
Views:	78
Size:	335.2 KB
ID:	2296966   Click image for larger version

Name:	IMG_0452.JPG
Views:	270
Size:	431.2 KB
ID:	2296967   Click image for larger version

Name:	IMG_0455.JPG
Views:	149
Size:	413.9 KB
ID:	2296968  

DEVIL's Style is offline  
Old 17-01-12, 17:51   #95
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: E36 - 316i sedan '94 Proiect Restaurare !

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Mic update , masina e pregatita de vopsit , maine sa mi ajunga eleroanele de portbagaj + luneta plus mici reglaje pe la usi ca sa stea cum trebuie masina.

Kompresorul se afla in brasov pentru calcule , suporti si sa vedem ce mai e necesar pentru conversie ! poze cu el pe luni..
Super arata asa inainte de vopsit!
Astept cu interes si poze din tipul vopsitului , dar mai ales dupa Blue LeMans a ramas ?

P.S Ai pm
bodyspeed is offline  
Old 17-01-12, 17:57   #96
tobesport

Stage 5
 
tobesport's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 417
Default Re: E36 - 316i sedan '94 Proiect Restaurare !

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Mic update , masina e pregatita de vopsit , maine sa mi ajunga eleroanele de portbagaj + luneta plus mici reglaje pe la usi ca sa stea cum trebuie masina.

Kompresorul se afla in brasov pentru calcule , suporti si sa vedem ce mai e necesar pentru conversie ! poze cu el pe luni..
au plecat azi eleroanele , maine sunt la tine
sa-mi spui cand montezi kompresorul
tobesport is offline  
Old 17-01-12, 18:01   #97
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: E36 - 316i sedan '94 Proiect Restaurare !

Quote:
Originally Posted by bodyspeed View Post
Super arata asa inainte de vopsit!
Astept cu interes si poze din tipul vopsitului , dar mai ales dupa Blue LeMans a ramas ?

P.S Ai pm
Culoarea nu va fii blue lemans , dar o sa spun culoarea exacta abia dupa ce postez poze cu masina vopsita si o sa vad parerile voastre despre ea. ai pm si tu.




Quote:
Originally Posted by tobesport View Post
au plecat azi eleroanele , maine sunt la tine
sa-mi spui cand montezi kompresorul
Mersi frumos , abia astept sa le primesc ! Cat despre kompresor , mai ramane sa caut motor in mintile lui si apoi trec la treaba cu conversia.
DEVIL's Style is offline  
Old 17-01-12, 18:25   #98
Wilgax

Stage 5
 
Wilgax's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,155
Default Re: E36 - 316i sedan '94 Proiect Restaurare !

Deci din ce vad la partea tablarie a iesit stas.Cel putin la aripile spate si la praguri nu se observa deloc diferenta ca ar fi fost taiate.Felicitari tinichigiului.Treaba de nota 10.


Asteptam rezultatele finale!
__________________

E36 318i BMW sport package.
Wilgax is offline  
Old 17-01-12, 18:31   #99
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: E36 - 316i sedan '94 Proiect Restaurare !

Quote:
Originally Posted by Wilgax View Post
Deci din ce vad la partea tablarie a iesit stas.Cel putin la aripile spate si la praguri nu se observa deloc diferenta ca ar fi fost taiate.Felicitari tinichigiului.Treaba de nota 10.


Asteptam rezultatele finale!

Sincer sa fiu , eu am mai observat 2 mici imperfectiuni , la imbinari , la portiera stanga jos sub bandou si la spate deasupra , dar reglajul final va veni abia dupa ce voi instala chederele sa vedem cum se inchide totul , pentru ca la momentul in care am facut pozele, chederele nu erau pe masina.

Stiu ca e o masina veche de 18 ani si poate pretentiile mele sunt putin exagerate , dar cand am pitici pe creier , nimeni nu poate sa ii scoata

Last edited by DEVIL's Style; 17-01-12 at 18:34.
DEVIL's Style is offline  
Old 17-01-12, 19:25   #100
Kalasnikov86

Stage 3
 
Kalasnikov86's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 113
Default Re: E36 - 316i sedan '94 Proiect Restaurare !

succes frate cu masina si sunt tare curios sa vad rezultatul final(cred ca va iesi un e36 criminal)

ps:salutare tuturor.sunt fratele lui DEVIL's Style si sunt nou pe acest forum(sunt inscris pe un forum din italia).
urmaresc de mai mult timp acest forum si mam decis sa ma inscriu.masina mea a fost deja prezentata.ma scuzati daca am facut acest mic off topic dar mi sa parut corect sa ma prezint
Kalasnikov86 is offline  
Old 17-01-12, 19:29   #101
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: E36 - 316i sedan '94 Proiect Restaurare !

Quote:
Originally Posted by Kalasnikov86 View Post
succes frate cu masina si sunt tare curios sa vad rezultatul final(cred ca va iesi un e36 criminal)

ps:salutare tuturor.sunt fratele lui DEVIL's Style si sunt nou pe acest forum(sunt inscris pe un forum din italia).
urmaresc de mai mult timp acest forum si mam decis sa ma inscriu.masina mea a fost deja prezentata.ma scuzati daca am facut acest mic off topic dar mi sa parut corect sa ma prezint
Bine ai venit andrei printre noi

Pentru colegii mei , el este fratele meu [ baiatul cu e46 ele ] de care ma ocup ! Sa il luati usor , nu e asa de avansat in ale bmw urilor
DEVIL's Style is offline  
Old 17-01-12, 23:03   #102
burnout_bmw
BMW Driver

Stage 5
 
burnout_bmw's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 3,069
Member of:
[BMW]
Default Re: E36 - 316i sedan '94 Proiect Restaurare !

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Sincer sa fiu , eu am mai observat 2 mici imperfectiuni , la imbinari , la portiera stanga jos sub bandou si la spate deasupra , dar reglajul final va veni abia dupa ce voi instala chederele sa vedem cum se inchide totul , pentru ca la momentul in care am facut pozele, chederele nu erau pe masina.

Stiu ca e o masina veche de 18 ani si poate pretentiile mele sunt putin exagerate , dar cand am pitici pe creier , nimeni nu poate sa ii scoata

Cu riscul de a ma injura iti spun ca ai facut o lucrare cum se faceau pe vremuri la dacii, sudura blana aiurea (ti-am explicat ce si cum) si vopsitorie la fel, in loc sa dai totul jos (chedere plastice etc) le-ai acoperit cu scoci de hartie (banuiesc ca sti cum o sa se vada pe ornamentele negre urme de vopsea pe unde scociul nu a acoperit).... pacat de munca si de banii investiti....
burnout_bmw is offline  
Old 17-01-12, 23:16   #103
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: E36 - 316i sedan '94 Proiect Restaurare !

Quote:
Originally Posted by burnout_bmw View Post
Cu riscul de a ma injura iti spun ca ai facut o lucrare cum se faceau pe vremuri la dacii, sudura blana aiurea (ti-am explicat ce si cum) si vopsitorie la fel, in loc sa dai totul jos (chedere plastice etc) le-ai acoperit cu scoci de hartie (banuiesc ca sti cum o sa se vada pe ornamentele negre urme de vopsea pe unde scociul nu a acoperit).... pacat de munca si de banii investiti....
De ce nu vrei sa intelegi un aspect? masina e data cu primer , pentru a scoate in evidenta defectele caroseriei , tu crezi ca masina asa va fi vopsita? se va da absolut tot jos , la manere usi , chederele sunt deja date jos iar restul in momentul in care se da al doilea strat + vopsit si ce mai e nevoie. ai putina rabdare ce naiba? Era mai bine daca veneam pe forum direct cu masina vopsita nu?
DEVIL's Style is offline  
Old 18-01-12, 09:55   #104
daman

Stage 5
 
daman's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,372
Default Re: E36 - 316i sedan '94 Proiect Restaurare !

e f bine ca dai totul jos de pe ea.daca o vopseai cu geamurile puse ,chedere,plastice etc...tot ce ai muncit pana acum era in zadar.
daman is offline  
Old 18-01-12, 11:48   #105
burnout_bmw
BMW Driver

Stage 5
 
burnout_bmw's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 3,069
Member of:
[BMW]
Default Re: E36 - 316i sedan '94 Proiect Restaurare !

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
De ce nu vrei sa intelegi un aspect? masina e data cu primer , pentru a scoate in evidenta defectele caroseriei , tu crezi ca masina asa va fi vopsita? se va da absolut tot jos , la manere usi , chederele sunt deja date jos iar restul in momentul in care se da al doilea strat + vopsit si ce mai e nevoie. ai putina rabdare ce naiba? Era mai bine daca veneam pe forum direct cu masina vopsita nu?
Pai ce sa inteleg ca ai manjit cu primer si nu cu vopsea ornamentele? Sau primeru ala e lavabil si se ia usor? Cred ca ai inteles ideea acum. Succes!
burnout_bmw is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -