Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 02-12-11, 20:37   #31
11alex

Stage 4
 
11alex's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 191
Default Re: E36 - ZXZ

stai linistit ca masina e frumoasa, printre singurele pisici oneste de pe forum
nu te supara asa eram si eu , daca toti iti zic ca e perfecta nu mai exista progres
11alex is offline  
Old 02-12-11, 21:40   #32
silviu87

Stage 4
 
silviu87's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 181
Default Re: E36 - ZXZ

Quote:
Originally Posted by 11alex View Post
stai linistit ca masina e frumoasa, printre singurele pisici oneste de pe forum
nu te supara asa eram si eu , daca toti iti zic ca e perfecta nu mai exista progres
Dupa cum am spus astept pareri pro si contra....nu am pentru ce ma supara...asta e marea mea pasiune si vreau sa o imbunatatesc cat mai mult posibil.....cu ajutorul vostru si al ideilor pe care le aveti
__________________
silviu87 is offline  
Old 02-12-11, 22:01   #33
electric_style
Opel Driver

Stage 5
 
electric_style's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,949
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[Opel]
Default Re: E36 - ZXZ

superb interiorul...se potriveste perfect cu , culoare masinii!

ps: sunt surprins la cat de bine se invarte 1.6-le tau cu blocant !
electric_style is offline  
Old 02-12-11, 22:02   #34
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: E36 - ZXZ

Quote:
Originally Posted by silviu87 View Post
Dupa cum am spus astept pareri pro si contra....nu am pentru ce ma supara...asta e marea mea pasiune si vreau sa o imbunatatesc cat mai mult posibil.....cu ajutorul vostru si al ideilor pe care le aveti
Nu trebuie sa o faci dupa ideiile altora ,,,,, fa-o dupa ideiile tale , ce iti place tie
RIcKO is offline  
Old 02-12-11, 22:15   #35
silviu87

Stage 4
 
silviu87's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 181
Default Re: E36 - ZXZ

Quote:
Originally Posted by electric_style View Post
superb interiorul...se potriveste perfect cu , culoare masinii!

ps: sunt surprins la cat de bine se invarte 1.6-le tau cu blocant !
Ms,uite un film de prin 2009

https://www.youtube.com/watch?v=ytmZB...eature=related
silviu87 is offline  
Old 02-12-11, 22:19   #36
silviu87

Stage 4
 
silviu87's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 181
Default Re: E36 - ZXZ

Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
Nu trebuie sa o faci dupa ideiile altora ,,,,, fa-o dupa ideiile tale , ce iti place tie

a single word: stance
silviu87 is offline  
Old 02-12-11, 22:24   #37
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: E36 - ZXZ

Quote:
Originally Posted by silviu87 View Post
a single word: stance
Spor la treaba atunci !!!
RIcKO is offline  
Old 02-12-11, 22:58   #38
silviu87

Stage 4
 
silviu87's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 181
Default Re: E36 - ZXZ

Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
Spor la treaba atunci !!!
ms,cum ar da rc-urile pe a mea cu miezu in culoarea masinii........
silviu87 is offline  
Old 03-12-11, 01:59   #39
Claudia

Stage 5
 
Claudia's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,172
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[VW]
[FORD]
[FOTO]
Default Re: E36 - ZXZ

Quote:
Originally Posted by silviu87 View Post
Mersi Claudia,apreciez ca o fata stie ce inseamna sa readuci la viata un e36,acum am sa incerc sa-ti raspund la intrebari.
Interiorul este al masinii original,sambata cand o sa pun poze noi o sa intelegi de ce arata asa .
Stopurile sunt o dilema,stock exclus, M nici gand,iar astea nu ma mai satisfac,in leg cu pretu cele de M pe depo sunt 170ron/buc si cele care le am eu am dat 180 euro/set,deci nu pretu a fost problema.
Cheia de service explica-mi ce face,pls!
Plasa de porbagaj este o plasa elastica,se prinde de urechile de plastic din porbagaj si are rolul de a nu lasa sa plimbe''incarcatura'' cand folosesc eu blocantu, am sa pun poze si cu asta..
Suspensia este la locul ei amortizoare sport Bilstein si arcuri kw fata -45 si spate -40 (just for moment)

Drumuri bune si tie!

Iti atasez o poza cu un model de stopuri care mie imi plac. Sunt singurele after-market care mi se par ok. Lumineaza la fel cu cele originale. Au striatiile alea pe sticla, nu par "ieftine".

In legatura cu cheia service: asta stocheaza datele pentru a facilita receptia masinii la un service BMW pentru ca operatorul sa nu mai trebuiasca sa ceara cartea service sau sa citeasca km de pe bord, seria de caroserie din talon sau de pe masina, etc. Bineinteles, datele astea sunt valide in momentul in care au fost facute toate reviziile la reprezentanta. O sa te intrebi daca poti afla km reali sau nr orelor de functionare cu ajutorul cheii. S-au purtat sute de discutii pe tema asta, majoritatea sustin ca vede doar ultima actualizare a kilometrilor, deci nu ii vede pe cei reali.
Cat despre plasa de portbagaj, ca denumire stiam ce e, dar nu am stiut ca exista si la e36. E interesant sa aflu. Acum inteleg pt ce sunt "agatatorile" alea .

Quote:
Originally Posted by silviu87 View Post
Poze cu interiorul pentru Claudia.....
Sunt sigura ca nu eram singura curioasa
Cum ma asteptam: arata f bine. Singura chestie care ma seaca la interiorul textil sunt fetele de usi... materialul de pe ele se lasa. Pacat...
Am avut mereu o slabiciune pt interiorul asta, desi nu e recaro; culoarea scaunelor si a mochetei. Vad ca pana si presurile au aceeasi nuanta.

Quote:
Originally Posted by silviu87 View Post
a single word: stance

Quote:
Originally Posted by silviu87 View Post
ms,cum ar da rc-urile pe a mea cu miezu in culoarea masinii........
GRAV
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	194_88_148_40.jpg
Views:	100
Size:	1.38 MB
ID:	2248511  
__________________

KILLER DEAL!!!
Ne spui unde ai gasit piesa dorita la cel mai bun pret si ti-o oferim noi cu 5% MAI IEFTIN !
PIESE STRAINE LA PRETURI ROMANESTI!

Last edited by Claudia; 03-12-11 at 02:04.
Claudia is offline  
Old 03-12-11, 09:50   #40
silviu87

Stage 4
 
silviu87's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 181
Default Re: E36 - ZXZ

Quote:
Originally Posted by Claudia View Post

Iti atasez o poza cu un model de stopuri care mie imi plac. Sunt singurele after-market care mi se par ok. Lumineaza la fel cu cele originale. Au striatiile alea pe sticla, nu par "ieftine".

In legatura cu cheia service: asta stocheaza datele pentru a facilita receptia masinii la un service BMW pentru ca operatorul sa nu mai trebuiasca sa ceara cartea service sau sa citeasca km de pe bord, seria de caroserie din talon sau de pe masina, etc. Bineinteles, datele astea sunt valide in momentul in care au fost facute toate reviziile la reprezentanta. O sa te intrebi daca poti afla km reali sau nr orelor de functionare cu ajutorul cheii. S-au purtat sute de discutii pe tema asta, majoritatea sustin ca vede doar ultima actualizare a kilometrilor, deci nu ii vede pe cei reali.
Cat despre plasa de portbagaj, ca denumire stiam ce e, dar nu am stiut ca exista si la e36. E interesant sa aflu. Acum inteleg pt ce sunt "agatatorile" alea .


Sunt sigura ca nu eram singura curioasa
Cum ma asteptam: arata f bine. Singura chestie care ma seaca la interiorul textil sunt fetele de usi... materialul de pe ele se lasa. Pacat...
Am avut mereu o slabiciune pt interiorul asta, desi nu e recaro; culoarea scaunelor si a mochetei. Vad ca pana si presurile au aceeasi nuanta.





GRAV
Merci Claudia inca o data!

Foarte frumoase stopurile,nu stiam de existenta lor,o sa fac tot posibilul sa fac rost de ele si am a inlocuiesc cu ocazia asta si lucasurile pe fumuriu
Despre cheie csz.....macar poti sa deschizi usa cu ea........
Da,fetele de usi....ma gandea sa le fac din piele neagra,#22,
https://forum.4tuning.ro/102-bursa-se...ic/page-2.html
Jante pana la primavara as vrea sa gasesc niste BBS LM sau RC......
si o suspensie reglabila.....

Last edited by silviu87; 03-12-11 at 10:05.
silviu87 is offline  
Old 03-12-11, 14:34   #41
Claudia

Stage 5
 
Claudia's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,172
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[VW]
[FORD]
[FOTO]
Default Re: E36 - ZXZ

Quote:
Originally Posted by silviu87 View Post
Recomand!

Quote:
Originally Posted by silviu87 View Post
Jante pana la primavara as vrea sa gasesc niste BBS LM sau RC......
si o suspensie reglabila.....
Buna idee. Nu am vrut sa ma iau de jante, ca nu-s rele, dar daca mergi pe clasic dau mult mai bine BBS.

Succes!
Claudia is offline  
Old 03-12-11, 15:05   #42
21UKS

Stage 5
 
21UKS's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1,175
Default Re: E36 - ZXZ

frumoasa...frumoasa... chiar daca nu are nimic de "em""... si se pare ca nici nu-i trebuie. nu pot sa inteleg de ce toata lumea zice da-i stopurile alea jos(mie imi plac si a fost prima investitie la masina mea) fiecare isi face masina dupa propriile gusturi, iar stopurile alea sunt o gramada de bani si sunt facute ptr E36. daca ar fi fost o improvizatie ...as intelege...in rest totul tine de fiecare.

oricum este super masina si face minuni motorul ala de "bicicleta"...........asta era o gluma
21UKS is offline  
Old 03-12-11, 16:18   #43
silviu87

Stage 4
 
silviu87's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 181
Post Re: E36 - ZXZ

Chiar imi pare rau ca trebuie sa le dau ca sa trec la bbs,am muncit extrem de mult la ele,pentru a le reconditiona,nu sunt sparte sudate sau strambe,SUNT IMPECABILE si sunt ft,ft usoare 21kg la 9j 215/45/17 si 20 kg 8,5j cu 205/40/17.

TINAND CONT CA ASTEA PE 16 AVEAU 29 KG PE BUC CU 205/55/16 RFT.

http://www.btcf.fi/forum/showthread.php?t=206290

Last edited by silviu87; 03-12-11 at 16:20.
silviu87 is offline  
Old 03-12-11, 17:03   #44
silviu87

Stage 4
 
silviu87's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 181
Default Re: E36 - ZXZ

Quote:
Originally Posted by Claudia View Post
Recomand!



Buna idee. Nu am vrut sa ma iau de jante, ca nu-s rele, dar daca mergi pe clasic dau mult mai bine BBS.

Succes!
Quote:
Originally Posted by 21UKS View Post
frumoasa...frumoasa... chiar daca nu are nimic de "em""... si se pare ca nici nu-i trebuie. nu pot sa inteleg de ce toata lumea zice da-i stopurile alea jos(mie imi plac si a fost prima investitie la masina mea) fiecare isi face masina dupa propriile gusturi, iar stopurile alea sunt o gramada de bani si sunt facute ptr E36. daca ar fi fost o improvizatie ...as intelege...in rest totul tine de fiecare.

oricum este super masina si face minuni motorul ala de "bicicleta"...........asta era o gluma
Si la mine a fost la fel,prima modificare au fost stopurile,am dat gunoaiele alea stock jos si le-am pus pe astea.
Cat despre ''em'' nu am sa pun nimic de genu asta pe masina,am sa o tin cat mai stoc posibil,clean look sa zic asa,dupa cum se vede am dat jos emblemele,m-am jucat putin pe la pasajele spate ca sa fie loc si cam atat la exterior! bbs 17'' poate chiar 18'' o suspensie reglabila si aia e masina.
silviu87 is offline  
Old 04-12-11, 12:35   #45
silviu87

Stage 4
 
silviu87's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 181
Default Re: E36 - ZXZ

de vanzare jantele artec 470E usor neg

DETALLII DESPRE JANTE AVETI PE PAGINA 1
silviu87 is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -