Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 21-11-11, 04:30   #31
RideTheRiddle

Stage 5
 
RideTheRiddle's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 3,133
Member of:
[VW]
Default Re: BMW E46-ANT

threadul asta e posedat, primesc mail-uri cu posturi noi odata la 10 minute si de fiecare data cand intru cristi are fie 2 fie 3 posturi cred ca aerograful ala e copiat dupa insemnele unei piramide cu blestem pentru profanatori
__________________
RideTheRiddle is offline   Reply With Quote
Old 21-11-11, 20:16   #32
ady_ant

Stage 2
 
ady_ant's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 51
Default Re: BMW E46-ANT

Fratilor eu sincer nu cred ca masina se prezinta intr-o stare asa rea,masina chiar merge f bine,necesita o suspensie noua si cam atat,nu sunt inca sigur ce sai pun stoc sau sport,eleronul lam dat jor,porcaria de pe plafon o so dau si pe ea jos caci vreau sai pun folie pe plafon portbagaj,sai vopsesc negru bara spate si cam atata ramane pana in primavara.sincer decat sa va bateti joc mai bine va abtineti,mie chiar nu mi se pare de loc ca ar fi fost scumpa masina.m-am interesat si sub 4200 nu prea am gasit una ok,este una pe net la 3500 care e cu volan pe dreapta.am deschis acest topic sami dati si voi un sfat dar in nici un caz sa incepeti sa va bateti joc de masina cum ar fi,,NICI GRATIS NAS FI LUATO''sa fim seriosi acuma....din primavara o sa incep sai schimb barile,toba finala,etcoricum lateralele or sa ramana cu aerograful mie sincer chiar imi place cum arata in rest ce sa zik masina o sa ramana asa pana la primavara daca va place va uitati la ea daca nu ignoratio.ms pt intelegere

Last edited by ady_ant; 21-11-11 at 20:19.
ady_ant is offline   Reply With Quote
Old 21-11-11, 20:19   #33
flavius89

Stage 3
 
flavius89's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 78
Default Re: BMW E46-ANT

Am ramas usor stupefiat la vederea fotografiilor... nu-mi dau seama ce om a putut fii vechiul proprietar... sincer imi pare rau pentru ideile stralucite ce le-a avut pentru masina.

Ca idee... ady_ant, poti arunca un ochi si pe topicul meu, am tot un e46, dar eu l-am preparat la cu totul alt nivel... daca vrei sa te ajut cu ceva recomandari de estetica te pot pune in contact cu cei care mi-au oferit si mie suportul de a realiza "proiectul" de reabilitare.
__________________
E46 318d - sold / E46 316i - sold / E46 320d / E39 520d
flavius89 is offline   Reply With Quote
Old 21-11-11, 20:23   #34
ady_ant

Stage 2
 
ady_ant's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 51
Default Re: BMW E46-ANT

Quote:
Originally Posted by flavius89 View Post
Am ramas usor stupefiat la vederea fotografiilor... nu-mi dau seama ce om a putut fii vechiul proprietar... sincer imi pare rau pentru ideile stralucite ce le-a avut pentru masina.

Ca idee... ady_ant, poti arunca un ochi si pe topicul meu, am tot un e46, dar eu l-am preparat la cu totul alt nivel... daca vrei sa te ajut cu ceva recomandari de estetica te pot pune in contact cu cei care mi-au oferit si mie suportul de a realiza "proiectul" de reabilitare.
ms oricum dar credema pana la primavara o sa ramana masina asa,nu am garaj si sincer am cam ramas fara finante.oricum o so modific cam multe la ea dar chiar mam enervat cand am vazut ce impresii au alti.ok frate asa am luato,dati-mi ceva vreme sa vedeti ce pot eu scoate din ea si atunci da frate criticatima dar nu acuma.eu doar am dat bani pe el asa cum e
ady_ant is offline   Reply With Quote
Old 21-11-11, 20:41   #35
Flow_Flexatu

Stage 5
 
Flow_Flexatu's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 543
Default Re: BMW E46-ANT

hai ca deja pe uni dintre voi nu va mai inteleg...a dat omu jos eleronu ala,acu e un e46 cu o tema de airbrush + un bad-boy look bine lucrat...nu e masina de salon fratilor sa inteleg ca nu va place tema airbrush'ului?
__________________

,,Pe strazi zboara masini tunate-n fiecare noapte,
De pe fiecare strada poti sa cumperi moarte.
Si curve bete-n discoteci pe mese
D-aia strainii spun c-avem cele mai frumoase fete
''
by Si$u

Last edited by Flow_Flexatu; 21-11-11 at 20:45.
Flow_Flexatu is offline   Reply With Quote
Old 21-11-11, 20:55   #36
liviu tex

Stage 5
 
liviu tex's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,876
Default Re: BMW E46-ANT

Quote:
Originally Posted by ady_ant View Post
Fratilor eu sincer nu cred ca masina se prezinta intr-o stare asa rea,masina chiar merge f bine,necesita o suspensie noua si cam atat,nu sunt inca sigur ce sai pun stoc sau sport,eleronul lam dat jor,porcaria de pe plafon o so dau si pe ea jos caci vreau sai pun folie pe plafon portbagaj,sai vopsesc negru bara spate si cam atata ramane pana in primavara.sincer decat sa va bateti joc mai bine va abtineti,mie chiar nu mi se pare de loc ca ar fi fost scumpa masina.m-am interesat si sub 4200 nu prea am gasit una ok,este una pe net la 3500 care e cu volan pe dreapta.am deschis acest topic sami dati si voi un sfat dar in nici un caz sa incepeti sa va bateti joc de masina cum ar fi,,NICI GRATIS NAS FI LUATO''sa fim seriosi acuma....din primavara o sa incep sai schimb barile,toba finala,etcoricum lateralele or sa ramana cu aerograful mie sincer chiar imi place cum arata in rest ce sa zik masina o sa ramana asa pana la primavara daca va place va uitati la ea daca nu ignoratio.ms pt intelegere
mie imi place masina asa in mare parte,IELERONU ala era oribil direct! imi cer scuze daca am suparat cu vechiul post si congratulations ca l-ai dat jos! pun'te pe treaba si demonstreaza'ne ca o faci tzipla! multe critici sunt bune pt tine ca te ambitioneaza mai mult! bafta cu ea!!!!
liviu tex is offline   Reply With Quote
Old 21-11-11, 20:59   #37
ady_ant

Stage 2
 
ady_ant's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 51
Default Re: BMW E46-ANT

Quote:
Originally Posted by liviu tex View Post
mie imi place masina asa in mare parte,IELERONU ala era oribil direct! imi cer scuze daca am suparat cu vechiul post si congratulations ca l-ai dat jos! pun'te pe treaba si demonstreaza'ne ca o faci tzipla! multe critici sunt bune pt tine ca te ambitioneaza mai mult! bafta cu ea!!!!
nu e vorba k ai jihnite pe nimeni dar postul ala cu ,,nici pe gratis nu mi lar trebui'' frate sincer ce avion ai tu.nu ma supar daca imi ziceti dar sincer tot topicul asta numai critici.daca il aduceam eu in starea asta atunci da frate imi asum raspunderea.eu ma asteptam sa mi se zica aia ar trebui modificata.acolo pui asa,etc nu k vai de ea e prastie si dealea...sa fim seriosi
ady_ant is offline   Reply With Quote
Old 21-11-11, 21:04   #38
ady_ant

Stage 2
 
ady_ant's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 51
Default Re: BMW E46-ANT

Quote:
Originally Posted by Nosfer View Post
Nici gratis daca ar fi dat-o nu stiu daca as fi luat-o, apoi sa dai 3-4 mii pe ea.. aiurea totul, barile, aerograful, chestia aia de pe plafon, evacuarea, de eleron nu mai zicem nimic, cred ca intindea rufe pe el. O tiganie de masina. Decat s-o fi luat pe asta si sa bagi 3000 euro in ea minim s-o aduci pe linia de plutire mai bine luai una cheala si o faceai usor usor.
nu te supara frate dar nici nu se compara pisicutza ta cu e46 al meu.nu are rost sa ne certam.decat sati vezi tuningul ala al tau de milioane mai bine vezi pe al meu.frate o sa vorbim in vara a cui masina o so admire lumea.eu am poze facute de baiatu de a care am luato sincer asa cum arata acuma lumea intoarce capu dupa ea dar dupa a ta mas mira sa intoarca capul.asa ca te rog foarte frumos sati vezi de super e36 al tau si eu de ciuningul meu cum ii zic alti.de e36 e plina romania nu degeaba de cand atatea e16 zice ca bmw masina cocalarilor.daca ai fi avut un e30 nu as fi zis nimic.ok stii ceva despre masini dar asa
ady_ant is offline   Reply With Quote
Old 21-11-11, 21:32   #39
myky99

Stage 5
 
myky99's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,553
Member of:
[Opel]
[BMW]
Default Re: BMW E46-ANT

Quote:
Originally Posted by ady_ant View Post
nu te supara frate dar nici nu se compara pisicutza ta cu e46 al meu.nu are rost sa ne certam.decat sati vezi tuningul ala al tau de milioane mai bine vezi pe al meu.frate o sa vorbim in vara a cui masina o so admire lumea.eu am poze facute de baiatu de a care am luato sincer asa cum arata acuma lumea intoarce capu dupa ea dar dupa a ta mas mira sa intoarca capul.asa ca te rog foarte frumos sati vezi de super e36 al tau si eu de ciuningul meu cum ii zic alti.de e36 e plina romania nu degeaba de cand atatea e16 zice ca bmw masina cocalarilor.daca ai fi avut un e30 nu as fi zis nimic.ok stii ceva despre masini dar asa
cu asta o dadusi rau de tot in bara...... am zis sa tac... sa te incurajez...sa o readuci la viata.......dar cand tu te iei de nosfer .....sa fim seriosi...... in afara de roti.care si alea sunt vai mama lor.... doar J-ul ce este de ele....masina ta este cam ..un kitch ..si o sa trebuiasca multi bani sa o readuci la viata ..si ma indoiesc ca ai sa o faci sincer sa fiu ....recunoaste ca masina iti place....vrei sa te vada lumea.sa intoarca capul si gata........ cand masina ta va fi 5% din ce este a lui nosfer...chiar cum este acum..2 culori etc etc..atunci sa critici ............
avea dreptate skillzu.........

pana una alta.. ai putea sa o colantezi macar..... toata masina..... sa dai jos prelungirile ..eleronul si alte porcarii ..... pt care nu-ti trebuie bani ....sa polishezi&vopsesti rotile....usor usor ca vine iarna ...ai timp destul.... le faci pe masina..cu costuri scazute....si in ultima instanta..baga flexu in arcuri . pana iei ceva calumea......asta pana cand ai buget mare sa readuci la viataspor la lucru
__________________
office@freaktuning.ro

Last edited by myky99; 21-11-11 at 21:36.
myky99 is offline   Reply With Quote
Old 21-11-11, 21:53   #40
crysty.bobok

Stage 5
 
crysty.bobok's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 3,948
Default Re: BMW E46-ANT

Quote:
Originally Posted by ady_ant View Post
nu te supara frate dar nici nu se compara pisicutza ta cu e46 al meu.nu are rost sa ne certam.decat sati vezi tuningul ala al tau de milioane mai bine vezi pe al meu.frate o sa vorbim in vara a cui masina o so admire lumea.eu am poze facute de baiatu de a care am luato sincer asa cum arata acuma lumea intoarce capu dupa ea dar dupa a ta mas mira sa intoarca capul.asa ca te rog foarte frumos sati vezi de super e36 al tau si eu de ciuningul meu cum ii zic alti.de e36 e plina romania nu degeaba de cand atatea e16 zice ca bmw masina cocalarilor.daca ai fi avut un e30 nu as fi zis nimic.ok stii ceva despre masini dar asa
Vezi sfârșitul thread-ului lui Nosfer, nu doar prima pagină!


Aici : https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...d/page-45.html
crysty.bobok is offline   Reply With Quote
Old 21-11-11, 21:59   #41
lucian_bmw

Stage 5
 
lucian_bmw's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 482
Default Re: BMW E46-ANT

eu cred ca nosfer a exagerat..... era ultima pers care sa faca asta ! acum 1 an si ceva era in locul lui....si a ascultat sfaturile si ce a iesit se vede pe topicul lui ! deaia nu trebuia sa sara cu gura pe el ...usor usor o iesii ceva din masina asta ! bafta
lucian_bmw is offline   Reply With Quote
Old 21-11-11, 22:13   #42
Nosfer

Stage 5
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,148
Default Re: BMW E46-ANT

hehee eu am comentat putin pentru ca ai spus ca in afara de dat eleronul jos si suspensie nu vrei sa-i faci mai nimic, ma gandeam ca vrei sa lasi si restul asa ) acum ca sunt ceva planuri de viitor.. ce sa-ti zic.. bafta cu masina! sper sa-i arati fostului proprietar cum se modifica o masina cu simt si cu gust
__________________
BMWERKE
Nosfer is offline   Reply With Quote
Old 21-11-11, 22:35   #43
kathalin

Stage 5
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,174
Default Re: BMW E46-ANT

Daca vrei sa vinzi jantele astept un pm de la tine cu pretul si detalii.
Cat despre masina, trebuie sa intelegi ca ai de munca la masina o gramada si cei care te au sfatuit au facut un lucru bun tinand cont de estetica actuala.
Bafta ,
kathalin is offline   Reply With Quote
Old 21-11-11, 22:39   #44
bcoupe

Stage 4
 
bcoupe's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 295
Member of:
[Honda]
Default Re: BMW E46-ANT

Cu alte bari,praguri, o suspensie care sa o lase cat de cat si jantele facute cum trebuie ar arata masina binisor chiar si cu airbrush-u pe ea....

Bafta cu masina si nu te lua dupa astia pe aici, multi critica, putini cunosc "cum e sa-ti iei de la gura sa-ti iei o bara sau un far la masina"
bcoupe is offline   Reply With Quote
Old 21-11-11, 22:53   #45
kathalin

Stage 5
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,174
Default Re: BMW E46-ANT

Quote:
Originally Posted by bcoupe View Post
Cu alte bari,praguri, o suspensie care sa o lase cat de cat si jantele facute cum trebuie ar arata masina binisor chiar si cu airbrush-u pe ea....

Bafta cu masina si nu te lua dupa astia pe aici, multi critica, putini cunosc "cum e sa-ti iei de la gura sa-ti iei o bara sau un far la masina"
Daca in achizitia unei masini singurul elemente decizional este pretul imi pare rau ,,,,,,,,
Critica daca este constructiva pana la urma este benefica, stii ca se zice un sut in fund un pas inainte......
kathalin is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -