Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 15-11-11, 18:24   #136
IeD3vil

Stage 5
 
IeD3vil's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 364
Default Re: E36 - New Kitty Cat

Quote:
Originally Posted by myky99 View Post
mai bine ti-ai face timp sa o inmatriculezi odata..sa scapi de grije ........si dupa de pedale..lip-uri si etc...ca alea prin casa ,sunt inutile daca nu ai numere:P
O sa iau si numerele... cum ziceam, astept dupa aprobari si acte de la RAR.
IeD3vil is offline   Reply With Quote
Old 15-11-11, 18:48   #137
Wilgax

Stage 5
 
Wilgax's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,155
Default Re: E36 - New Kitty Cat

Quote:
Originally Posted by IeD3vil View Post
O sa iau si numerele... cum ziceam, astept dupa aprobari si acte de la RAR.
La ce ingineri avem pe la RAR si alte chestii dureaza.Numai eu stiu ce am patit...dupa ce mi-au verificat franele si conducetele la frana, ba ruleaza rotile la viteza mare ba franeaza, dupa ce mi-au scos-o din atelier vine un inginer si zice.......Vezi ca iti curge lichid de frana.Conductele erau crapate toate.Cu 3 luni inainte cat am umblat cu nr rosii nu a avut nici pe naiba.Am ramas prost.De dim de la ora 8 am terminat undeva la 4 dupa-amiaza si aveam in fata 5 masini plus ca la acte stai mult mai ales pana iti da certificatul ala cum ca e euro 2 pana primeam confirmarea de la buc.Asa ca am dat ceva si mi l-a facut pe loc.Se umbla numai cu marlanii!

La cum arata a ta nu cred sa intampini asa ceva!Doar ca nu au grija deloc sincer!Scuze de off dar e mai bine sa stie lumea la ce sa se astepte!


Sa o vezi cu nr asta conteaza!Keep upt the good work!
__________________

E36 318i BMW sport package.
Wilgax is offline   Reply With Quote
Old 15-11-11, 18:54   #138
IeD3vil

Stage 5
 
IeD3vil's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 364
Default Re: E36 - New Kitty Cat

Quote:
Originally Posted by Wilgax View Post
La ce ingineri avem pe la RAR si alte chestii dureaza.Numai eu stiu ce am patit...dupa ce mi-au verificat franele si conducetele la frana, ba ruleaza rotile la viteza mare ba franeaza, dupa ce mi-au scos-o din atelier vine un inginer si zice.......Vezi ca iti curge lichid de frana.Conductele erau crapate toate.Cu 3 luni inainte cat am umblat cu nr rosii nu a avut nici pe naiba.Am ramas prost.De dim de la ora 8 am terminat undeva la 4 dupa-amiaza si aveam in fata 5 masini plus ca la acte stai mult mai ales pana iti da certificatul ala cum ca e euro 2 pana primeam confirmarea de la buc.Asa ca am dat ceva si mi l-a facut pe loc.Se umbla numai cu marlanii!

La cum arata a ta nu cred sa intampini asa ceva!Doar ca nu au grija deloc sincer!Scuze de off dar e mai bine sa stie lumea la ce sa se astepte!


Sa o vezi cu nr asta conteaza!Keep upt the good work!
Ce mai tre sa fac eu -- e sa duc motorul de pe masina veche pana la ei... sa ii faca o poza doua

Aveti idee, ce an o sa fie pe certificat, masina intr-un final? Cea veche e 92, asta e 98...

Mersi pentru sfaturi, sper sa nu intampin atatea probleme... ca idee as prefera sa nu ma duc de 40 de ori acolo, ci odata dar bine...
__________________
Dezmembrez Honda Del Sol ESi

Last edited by IeD3vil; 15-11-11 at 18:57.
IeD3vil is offline   Reply With Quote
Old 15-11-11, 19:20   #139
Wilgax

Stage 5
 
Wilgax's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,155
Default Re: E36 - New Kitty Cat

Quote:
Originally Posted by IeD3vil View Post
Ce mai tre sa fac eu -- e sa duc motorul de pe masina veche pana la ei... sa ii faca o poza doua

Aveti idee, ce an o sa fie pe certificat, masina intr-un final? Cea veche e 92, asta e 98...

Mersi pentru sfaturi, sper sa nu intampin atatea probleme... ca idee as prefera sa nu ma duc de 40 de ori acolo, ci odata dar bine...

Consider ca se ia in functie de optiuni si cum 92 nu are optiunile de pe 98..ramane cred sa o treaca pe certificat 98.Cred e parerea mea personala!


https://forum.4tuning.ro/291-discutii...carosarea.html



Ceva asemanator doar ca E30!

Last edited by Wilgax; 15-11-11 at 19:22.
Wilgax is offline   Reply With Quote
Old 15-11-11, 19:24   #140
IeD3vil

Stage 5
 
IeD3vil's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 364
Default Re: E36 - New Kitty Cat

Quote:
Originally Posted by Wilgax View Post
Consider ca se ia in functie de optiuni si cum 92 nu are optiunile de pe 98..ramane cred sa o treaca pe certificat 98.Cred e parerea mea personala!


https://forum.4tuning.ro/291-discutii...carosarea.html



Ceva asemanator doar ca E30!
Sa dea domnu`... daca trec si Fara Serie la motor... ar fi... Ideal! ) Desi asta cred ca e deja Vis
IeD3vil is offline   Reply With Quote
Old 15-11-11, 19:35   #141
Wilgax

Stage 5
 
Wilgax's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,155
Default Re: E36 - New Kitty Cat

Quote:
Originally Posted by IeD3vil View Post
Sa dea domnu`... daca trec si Fara Serie la motor... ar fi... Ideal! ) Desi asta cred ca e deja Vis
Eu zic ca iei fara serie!La mine asa a fost!Dupa 2 luni un coleg de-al meu si-a luat un E36 tot sedan aceeasi motorizare anul diferea si am ramas surprins sa aflu ca si la el era fara serie!Din ce stiu sunt multisoare motoare de BMW fara serie.Sigur al tau se numara printre cele fara!

Wilgax is offline   Reply With Quote
Old 15-11-11, 19:39   #142
IeD3vil

Stage 5
 
IeD3vil's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 364
Default Re: E36 - New Kitty Cat

Quote:
Originally Posted by Wilgax View Post
Eu zic ca iei fara serie!La mine asa a fost!Dupa 2 luni un coleg de-al meu si-a luat un E36 tot sedan aceeasi motorizare anul diferea si am ramas surprins sa aflu ca si la el era fara serie!Din ce stiu sunt multisoare motoare de BMW fara serie.Sigur al tau se numara printre cele fara!

Pai e motorul de pe masina originala, care s-a rasturnat. aia e din 92, posibil sa aiba serie... Ramane de vazut ce zic cei de la RAR...
IeD3vil is offline   Reply With Quote
Old 23-11-11, 14:32   #143
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: E36 - New Kitty Cat

Quote:
Originally Posted by IeD3vil View Post

O sa revin cu poze detaliate montaj, poate punem de-un DIY... Again, cand o sa am timp...
Ai reusit sa montezi angelsi , ?

Da-mi si mie te rog pe pm cat ma costa un set SMD .. astept sa se arda cei ccfl , acum cand vreau sa ii schimb nu se mai ard ..si inainte se ardeau intr-o veselie invertoarele alea (sau cum se numesc)
__________________
carDesign
Magazin CarDesign 4Tuning
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 23-11-11, 17:08   #144
IeD3vil

Stage 5
 
IeD3vil's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 364
Default Re: E36 - New Kitty Cat

Quote:
Originally Posted by bodyspeed View Post
Ai reusit sa montezi angelsi , ?

Da-mi si mie te rog pe pm cat ma costa un set SMD .. astept sa se arda cei ccfl , acum cand vreau sa ii schimb nu se mai ard ..si inainte se ardeau intr-o veselie invertoarele alea (sau cum se numesc)
Invertoare se numesc... Imi zici cand vrei, si dau un telefon. Depinde si ce luam, ca la un set de angel eyes, transportul e considerabil (asa la mai multe chestii se imparte )

Nu am avut timp, si am avut niste mici-medii-mari probleme. Iti povestesc eu
IeD3vil is offline   Reply With Quote
Old 02-12-11, 13:49   #145
IeD3vil

Stage 5
 
IeD3vil's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 364
Default Re: E36 - New Kitty Cat

N-am mai postat demult... a mai venit si mosu, si am niste mici probleme cu actele... si cu sistemele din Romania, astept o gramada pentru o chestie minuscula...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMGP5307.jpg
Views:	52
Size:	1.21 MB
ID:	2247743   Click image for larger version

Name:	IMGP5311.jpg
Views:	59
Size:	1.24 MB
ID:	2247744  
IeD3vil is offline   Reply With Quote
Old 02-12-11, 15:46   #146
EuNuAltul

Stage 5
 
EuNuAltul's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 630
Default Re: E36 - New Kitty Cat

banuiesc ca ai aflat noua lege, ca daca recarosezi o masina nu ai voie sa o vinzi decat dupa 5 ani.
in rest bafta cu masina....
EuNuAltul is offline   Reply With Quote
Old 02-12-11, 15:57   #147
IeD3vil

Stage 5
 
IeD3vil's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 364
Default Re: E36 - New Kitty Cat

Quote:
Originally Posted by EuNuAltul View Post
banuiesc ca ai aflat noua lege, ca daca recarosezi o masina nu ai voie sa o vinzi decat dupa 5 ani.
in rest bafta cu masina....
Nu stiam de asta! What ever! Din cate am vazut cam scot astia taxa... daca mai dureaza mult cu actele si se scoate intre timp, o inscriu normal... vazusem pe 4tuning ca in iasi si cluj au scos-o de tot.
IeD3vil is offline   Reply With Quote
Old 02-12-11, 16:18   #148
Mondeo
Extreme Racing Member

Stage 5
 
Mondeo's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,273
Member of:
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: E36 - New Kitty Cat

iar citesti printre randuri?
Mondeo is offline   Reply With Quote
Old 09-12-11, 20:57   #149
Wilgax

Stage 5
 
Wilgax's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,155
Default Re: E36 - New Kitty Cat

Sunt foarte curios ce culoare iti trec astia masina la rar in acte.Probabil rosu....
Wilgax is offline   Reply With Quote
Old 17-12-11, 19:40   #150
IeD3vil

Stage 5
 
IeD3vil's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 364
Default Re: E36 - New Kitty Cat

Quote:
Originally Posted by Mondeo View Post
iar citesti printre randuri?
Nu stiam de asta... daca e asa platesc taxa si gata. no biggie. dar tot iSu pun

Quote:
Originally Posted by Wilgax View Post
Sunt foarte curios ce culoare iti trec astia masina la rar in acte.Probabil rosu....
e Sierra Rot... Rosu Sierra.. deci da, rosu ar trebui
IeD3vil is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -