Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 19-06-14, 23:26   #256
fmi03

Stage 4
 
fmi03's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 215
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: E36 - 318is GL 66 NVG

Felicitari , superba masina.
Nu baga in seama pe omu ,se pare ca numele il caracterizeaza, se crede foarte 'expert" .
La mine avea problema ca de ce am pus turbo pe 1.6 ca nu merita,numai 2.8 ul lui e motor.
La tine a gasit alt motiv " DL EXPERT". )
fmi03 is offline   Reply With Quote
Old 19-06-14, 23:44   #257
motzu

Stage 5
 
motzu's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 2,005
Member of:
[CSR]
Wink Re: E36 - 318is GL 66 NVG

Mariane ai devenit si tu samsar gen Rover si altii....e urat ce faci...poate masina lui Gaby nu e perfecta(sunt masini vechi nici una nu e perfecta) Uite m-ai facut foarte curios sa i vad masina lui Alin si la meeting chiar o sa am vreme sa o admir.Am vazut ca mai nou te doare capul cine merge la meeting ''ce sa cauti acolo'' pai hai sa iti zic ca are ce face ce vedea ceva ce tu nu o sa prinzi niciodata pt ca esti prea plin de tine.
Gaby nu e nevoie sa bagi in seama toti aplaudacii.Pt ei mai exista un meeting se numeste GAY FEST.
__________________
motzu is offline   Reply With Quote
Old 19-06-14, 23:45   #258
melinte_gaby

Stage 5
 
melinte_gaby's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 344
Default Re: E36 - 318is GL 66 NVG

Quote:
Originally Posted by fmi03 View Post
Felicitari , superba masina.
Nu baga in seama pe omu ,se pare ca numele il caracterizeaza, se crede foarte 'expert" .
La mine avea problema ca de ce am pus turbo pe 1.6 ca nu merita,numai 2.8 ul lui e motor.
La tine a gasit alt motiv " DL EXPERT". )
vrabia malai viseaza si nebunul balamuc )) ! Multumesc de aprecieri man,ce ai mai facut la matza,eu nu prea am mai intrat...
melinte_gaby is offline   Reply With Quote
Old 19-06-14, 23:47   #259
melinte_gaby

Stage 5
 
melinte_gaby's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 344
Default Re: E36 - 318is GL 66 NVG

Quote:
Originally Posted by motzu View Post
Mariane ai devenit si tu samsar gen Rover si altii....e urat ce faci...poate masina lui Gaby nu e perfecta(sunt masini vechi nici una nu e perfecta) Uite m-ai facut foarte curios sa i vad masina lui Alin si la meeting chiar o sa am vreme sa o admir.Am vazut ca mai nou te doare capul cine merge la meeting ''ce sa cauti acolo'' pai hai sa iti zic ca are ce face ce vedea ceva ce tu nu o sa prinzi niciodata pt ca esti prea plin de tine.
Gaby nu e nevoie sa bagi in seama toti aplaudacii.Pt ei mai exista un meeting se numeste GAY FEST.
)) mai bine de atat nu puteam sa o spun !
melinte_gaby is offline   Reply With Quote
Old 20-06-14, 08:39   #260
Marian_nebunu

Stage 5
 
Marian_nebunu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 4,070
Default Re: E36 - 318is GL 66 NVG

Quote:
Originally Posted by melinte_gaby View Post
vrabia malai viseaza si nebunul balamuc )) ! Multumesc de aprecieri man,ce ai mai facut la matza,eu nu prea am mai intrat...
daca masina nu ai , e bine macar ca ai prieteni )))))

.... sa intre o masina de pompieri aici pe forum ca sa stinga acest FOC ca mi-am permis sa scriu de masina ta !!!


ROG UN MODERATOR SA STEARGA TOT CEEA CE AM SCRIS (CA FAC RECLAMA PROASTA UNEI MASINI ) !!!
Marian_nebunu is offline   Reply With Quote
Old 20-06-14, 08:45   #261
melinte_gaby

Stage 5
 
melinte_gaby's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 344
Default Re: E36 - 318is GL 66 NVG

Quote:
Originally Posted by Marian_nebunu View Post
daca masina nu ai , e bine macar ca ai prieteni )))))

.... sa intre o masina de pompieri aici pe forum ca sa stinga acest FOC ca mi-am permis sa scriu de masina ta !!!


ROG UN MODERATOR SA STEARGA TOT CEEA CE AM SCRIS (CA FAC RECLAMA PROASTA UNEI MASINI ) !!!
Iti faci singur reclama proasta ca ai 0 caracter
melinte_gaby is offline   Reply With Quote
Old 20-06-14, 08:58   #262
Guvi

Stage 3
 
Guvi's Avatar
 
Join Date: Oct 2013
Posts: 160
Default Re: E36 - 318is GL 66 NVG

Imi cer scuze de off-topic dar omul si-a spus strict parerea lui proprie si personala despre masina ta intr-un mod mai mult sau mai putin placut pentru tine ... chiar nu inteleg de ce sunt atatea discutii si ati sarit toti in capul lui cand puteai sa-i spui foarte frumos ca e parerea lui si data viitoare cand o va vedea la expozitie sa o studieze mai atent .
Intradevar erau cateva masini care nu prea aveau ce cauta acolo , dar trebuie apreciati si aia ca au bagat niste bani si au facut eforturi sa-si modifice masinile dar era scarbos cand Ii vedeai cu nasu' pe sus si masinile lor erau ruginite sau aveau praguri prinse cu autofiletante , plasa de 2 lei prin bari in locu' la tunele de aer si grila centrala ... plm adica te astepti sa vezi ceva mai mult cand zici CEL MAI MARE SALON AUTO-MOTO parerea mea .
Salut !!!

Last edited by Guvi; 20-06-14 at 09:08.
Guvi is offline   Reply With Quote
Old 20-06-14, 09:03   #263
melinte_gaby

Stage 5
 
melinte_gaby's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 344
Default Re: E36 - 318is GL 66 NVG

[QUOTE=Marian_nebunu;5718313]daca masina nu ai , e bine macar ca ai prieteni )))))

Frate eu imi cer iertare sa vii sa iti dau 20 de lei inapoi ca nu ai fost tu multumit de masina mea )))
__________________
NVGauto piese si accesorii auto! 0761305926
melinte_gaby is offline   Reply With Quote
Old 20-06-14, 09:15   #264
melinte_gaby

Stage 5
 
melinte_gaby's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 344
Default Re: E36 - 318is GL 66 NVG

Quote:
Originally Posted by Guvi View Post
Imi cer scuze de off-topic dar omul si-a spus strict parerea lui proprie si personala despre masina ta intr-un mod mai mult sau mai putin placut pentru tine ... chiar nu inteleg de ce sunt atatea discutii si ati sarit toti in capul lui cand puteai sa-i spui foarte frumos ca e parerea lui si data viitoare cand o va vedea la expozitie sa o studieze mai atent .
Intradevar erau cateva masini care nu prea aveau ce cauta acolo , dar trebuie apreciati si aia ca au bagat niste bani si au facut eforturi sa-si modifice masinile dar era scarbos cand Ii vedeai cu nasu' pe sus si masinile lor erau ruginite sau avea praguri prinse cu autofiletante , plasa de 2 lei prin bari in locu' la tunele de aer si grila centrala ... plm adica te astepti sa vezi ceva mai mult cand zici CEL MAI MARE SALON AUTO-MOTO parerea mea .
Salut !!!
Omul si'a spus parerea in alta parte nu pe topicul meu... ceea ce fac doar tatele la colt de strada!
vino frate trage'ma de mana spune ba aici nu e bine aici mai trebuie asa plm (nu ca eu nu as sti ca mai e de lucru), dar pt "profesionalismul" care il sustine caracterul lasa de dorit!
te salut!
melinte_gaby is offline   Reply With Quote
Old 20-06-14, 09:23   #265
Guvi

Stage 3
 
Guvi's Avatar
 
Join Date: Oct 2013
Posts: 160
Default Re: E36 - 318is GL 66 NVG

Intotdeauna o sa avem de lucru la ele ... plm nu le tinem in vitrina mergem cu ele , le mai atingem , le mai zgariem , mai vrem sa facem cate ceva la vechiturile astea )
Guvi is offline   Reply With Quote
Old 20-06-14, 09:39   #266
melinte_gaby

Stage 5
 
melinte_gaby's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 344
Default Re: E36 - 318is GL 66 NVG

Quote:
Originally Posted by Guvi View Post
Intotdeauna o sa avem de lucru la ele ... plm nu le tinem in vitrina mergem cu ele , le mai atingem , le mai zgariem , mai vrem sa facem cate ceva la vechiturile astea )
Exact )))
melinte_gaby is offline   Reply With Quote
Old 20-06-14, 10:52   #267
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: E36 - 318is GL 66 NVG

Hai ma gata , lasati-o in iad de discutie , oricum nu se ajunge nicaieri , a gresit si Marian ca a dat drumu' la gura pe alte topicuri , s-a aprins si Melinte in fine oamenii se mai schimba etc . Fiecare la cazanul lui si gata
__________________
BMW E36 Darth Vader ------>>>>> https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...-by-ricko.html

RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 20-06-14, 10:53   #268
melinte_gaby

Stage 5
 
melinte_gaby's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 344
Default Re: E36 - 318is GL 66 NVG

Quote:
Originally Posted by exploitu View Post
Felicitari pentru masina. Arata bine in opinia mea.
Sustin ce s-a spus mai sus, este IMPOSIBIL sa pastrezi masina intacta.
Eu dupa ce mi-am vopsit si polishat fostul e36 am fost o singura data la o spalatorie noua si mi-au facut 2 zgarieturi mari pe capota pt ca au spalat carpa pe jos si probabil au luat pietricele.
La fel si cu infundaturi de la usi in parcari, jantele se mai zgarie de la o groapa luata pe ploaie...
Nu mai vorbesc de faptul ca eram la munte si mi-a facut unul bara spate praf cat era in parcare a mea + o femeie care a intrat in mine cu spatele cand iesea de la spalatorie.
Mie chiar imi place masina ta, si pot sa dorm noaptea foarte bine, chiar daca ai tu chit in aripi
Succes in continuare!
Caroseria era in prim plan vara asta,dar am decis ca motorul e mai important si l'am desfacut pt un rebuild complet doar cu piese oem ... etc etc etc restul e can-can
ideea e ca am terminat rodajul si am mai facut 2 mii si cev peste si asta in scurt timp,merg zilnic si nu ma vad sa plec fara ea dimineata de acasa
te salut! ma bucur ca iti place!
melinte_gaby is offline   Reply With Quote
Old 20-06-14, 11:11   #269
mihaimmm

Stage 5
 
mihaimmm's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 482
Default Re: E36 - 318is GL 66 NVG

foarte tare masina si proprietarul, bravo gaby. diferenta la tine fata de marea majoritate (din pacate si eu) este ca masina in configuratia actuala e "daily driven". nu cred ca sunt multi pe aici comentatori sau nu care zi de zi sa foloseasca un 2.8 stance.
__________________
mihaimmm@yahoo.com 0721 248233 0768 942500
mihaimmm is offline   Reply With Quote
Old 20-06-14, 13:18   #270
melinte_gaby

Stage 5
 
melinte_gaby's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 344
Default Re: E36 - 318is GL 66 NVG

Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
Hai ma gata , lasati-o in iad de discutie , oricum nu se ajunge nicaieri , a gresit si Marian ca a dat drumu' la gura pe alte topicuri , s-a aprins si Melinte in fine oamenii se mai schimba etc . Fiecare la cazanul lui si gata
Ca bine zici fratele meu!

Quote:
Originally Posted by mihaimmm View Post
foarte tare masina si proprietarul, bravo gaby. diferenta la tine fata de marea majoritate (din pacate si eu) este ca masina in configuratia actuala e "daily driven". nu cred ca sunt multi pe aici comentatori sau nu care zi de zi sa foloseasca un 2.8 stance.
Ms frumos Mihai! Te astept la o tura
melinte_gaby is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -