Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 15-08-11, 15:00   #16
norbi_bidi

Stage 5
 
norbi_bidi's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 2,054
Member of:
[2 Roti]
[KIA]
Default Re: E36 - coupe albastru

Quote:
Originally Posted by stef_yo_ro View Post
Frumoasa masina, spor la modificari cu ea. Parerea mea e sa iei bandouri de M inaintea oglinzilor, schimba mai mult in bine aspectul masinii
Nu mai dispun de atatia bani... M-au stors destul vopsitul, semnalizarile, suspensiile, stergatoarele, eleronul si oglinzile (oglinzile le vreau neaparat). Voi trece pe lista de asteptare si bandourile M
__________________
Am editat semnatura !
Acu' e regulamentara.
norbi_bidi is offline   Reply With Quote
Old 15-08-11, 15:20   #17
zepolikahhh_

Stage 5
 
zepolikahhh_'s Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 753
Default Re: E36 - coupe albastru

pentru ce mai intrebi pe forum ce sa cumperi daca tot de capu tau le iei?
zepolikahhh_ is offline   Reply With Quote
Old 15-08-11, 15:29   #18
norbi_bidi

Stage 5
 
norbi_bidi's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 2,054
Member of:
[2 Roti]
[KIA]
Default Re: E36 - coupe albastru

Quote:
Originally Posted by zepolikahhh_ View Post
pentru ce mai intrebi pe forum ce sa cumperi daca tot de capu tau le iei?
Fiecare cu ce ii place, nu te supara, dar daca mie nu imi convine ce spui tu, nu voi face asa... Nu? Sunt binevenite toate sfaturile si ideile... Arata-mi pe unul care face cu masina fix ce zice altcineva... Sa fim seriosi. Spune-mi sa dau cu ea in pereti si eu sa fac asa? Scuza-ma dar nu toti avem banii necesari sa facem tot ce trece prin minte unui user. Stiu ca ar arata altfel cu unele idei deale voastre. Dar nu imi permit alte suspensii de exemplu. Am ascultat sfatul cu oglinzile... Pentru bandouri iar nu mai am bani... Am renuntat si la bujii daca mi s-a zis ca nu sunt de folos... Vrei sa imi vand casa sa pot face ce ziceti voi? Repet, sunt bine venite sfaturile (eu le iau in considerare), dar postul tau e aiurea rau de tot. Pot totusi sa ma laud ca masina am luat-o din banii mei, stransi de mine, facuti de mine prin lucru nu din banii lui mamica sau taticu... La fel si piesele care le cumpar acum... Numai bine
norbi_bidi is offline   Reply With Quote
Old 15-08-11, 15:47   #19
zepolikahhh_

Stage 5
 
zepolikahhh_'s Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 753
Default Re: E36 - coupe albastru

crezi ca intereseaza pe cineva cum arata masina ta?din partea mea si a 99% din forum da-ti cu ea in gard.cui ii pasa?
ideea e alta,fiindca tot iti doresti sa iese ceva frumos si zici ca te ai chinuit ceva sa strangi banii astia ,macar sa ii investesti cu rost, nu sa incarci masina ca un pom de craciun.
o zi buna
zepolikahhh_ is offline   Reply With Quote
Old 15-08-11, 15:53   #20
norbi_bidi

Stage 5
 
norbi_bidi's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 2,054
Member of:
[2 Roti]
[KIA]
Default Re: E36 - coupe albastru

Quote:
Originally Posted by zepolikahhh_ View Post
crezi ca intereseaza pe cineva cum arata masina ta?din partea mea si a 99% din forum da-ti cu ea in gard.cui ii pasa?
ideea e alta,fiindca tot iti doresti sa iese ceva frumos si zici ca te ai chinuit ceva sa strangi banii astia ,macar sa ii investesti cu rost, nu sa incarci masina ca un pom de craciun.
o zi buna
Cu ce o incarc ca pe un pom de craciun? Cu suspensii sport? Sau cu eleronul ala micut pe spate? Sau oglinzile? Am si acum oglinzi si nu e incarcata ca un pom
norbi_bidi is offline   Reply With Quote
Old 15-08-11, 16:36   #21
Maniak22

Stage 5
 
Maniak22's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,739
Default Re: E36 - coupe albastru

Hai nu va mai certati ca nu are sens... pana la urma omu isi face masina cum vrea el. Totusi ai facut bine ca iei oglinzi originale ca am avut si eu fake-uri si erau mai proaste ca Paris Hilton

P.S. Pune poze cu suspensia montata
Maniak22 is offline   Reply With Quote
Old 15-08-11, 20:19   #22
norbi_bidi

Stage 5
 
norbi_bidi's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 2,054
Member of:
[2 Roti]
[KIA]
Default Re: E36 - coupe albastru

Quote:
Originally Posted by Maniak22 View Post
Hai nu va mai certati ca nu are sens... pana la urma omu isi face masina cum vrea el. Totusi ai facut bine ca iei oglinzi originale ca am avut si eu fake-uri si erau mai proaste ca Paris Hilton

P.S. Pune poze cu suspensia montata
Pe joi sper sa vina si vineri sa le montez... Astept sa vad cat o sa ii schimbe "statura"...
norbi_bidi is offline   Reply With Quote
Old 16-08-11, 20:32   #23
maxmartinez

Stage 5
 
maxmartinez's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 592
Default Re: E36 - coupe albastru

arata f bine masina, atat ext cat si int, s-o conduci sanatos!

suspensia ii va schimba look-ul, asteptam poze! la exterior, ii poti polisa buzele la jante, de efect, bandouri M nu ti-as recomanda (doar daca o parchezi in curte sau garaj) sau depinde de cato hoti ai pe metru patrat pe la tine p'acolo...

Mai poti pune o bara M, sau buza ptr bara normala ptr un look mai agresiv, depinde de gusturi.

In rest, ai grija la gropi, cu noua suspensie!
__________________
maxmartinez is offline   Reply With Quote
Old 16-08-11, 21:11   #24
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: E36 - coupe albastru

hai ca arata bine pisicul , e si ingrijit , daca imi permiti sa iti dau cateva sfaturi utile si ieftine , 1 fa grilele negre or sa dea mai bine decat asa crom , 2 schimba toba , pune ceva cu 2 iesiri , ce ai tu e japan style )....in rest te sfatiuesc sa strangi bani nu conteaza cat de repede sau incet si daca iei ceva ia original , chiar si sh sunt mai bune ca si chinezariile noi , nu e o cursa aici care are masina terminata mai repede , bafta cu masina in continuare
__________________
BMW E36 Darth Vader ------>>>>> https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...-by-ricko.html

RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 16-08-11, 22:12   #25
norbi_bidi

Stage 5
 
norbi_bidi's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 2,054
Member of:
[2 Roti]
[KIA]
Default Re: E36 - coupe albastru

Va multumesc... Voi tine cont de sfaturile voastre. Numai bine
norbi_bidi is offline   Reply With Quote
Old 26-08-11, 15:35   #26
norbi_bidi

Stage 5
 
norbi_bidi's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 2,054
Member of:
[2 Roti]
[KIA]
Default Re: E36 - coupe albastru

Au ajuns suspensiile (cu intarziere de o saptamana). Din pacate doar saptamana ce urmeaza le voi monta. Revin cu poze
norbi_bidi is offline   Reply With Quote
Old 05-09-11, 12:47   #27
norbi_bidi

Stage 5
 
norbi_bidi's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 2,054
Member of:
[2 Roti]
[KIA]
Default Re: E36 - coupe albastru

Am pus suspensiile. Vor urma si poze... (cum am desfacut, am dat si de alte probleme )... Trebuie sa schimb pivotii de la trapez, bucsa de la trapez si capetele de bara (nu faceau figuri cu suspensia veche). In spate a trebuit sa schimb acele bucsi unde vine prins telescopul.

PS: De cand le-am pus, imi trage foarte tare STANGA... Trebuie sa ii fac unghiu' de fuga dupa ce am umblat la suspensii sau care ar fi motivul?
norbi_bidi is offline   Reply With Quote
Old 05-09-11, 12:58   #28
plictisit

Stage 5
 
plictisit's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 5,135
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Inferno Motorsport]
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
Default Re: E36 - coupe albastru

da, trebuie facut iar
plictisit is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -