Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 08-04-11, 23:18   #31
Marian_nebunu

Stage 5
 
Marian_nebunu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 4,070
Default Re: Bmw e36 pisica cu "Buton" !

Quote:
Originally Posted by Maniak22 View Post
Si visele lui marean cu pure white au fost doar vise....nui rau
App daca te intereseaza un set de B1 10J anunta-ma ca s-ar putea sa le dau ca vad ca deja toti vreti sa va puneti pe pisica
Avand in vedere performanta mea cea mai MARE (CU 10 LITRI CEL MAI MULT AM REUSIT SA MERG 58 D KM in oras) Iar cu acest Golf cu 10 litri merg vreo 100 ,mai ales ca zilnic sunt nevoit sa ma duc Domnesti -Gorjului !!!sau Domnesti -Pipera nu de Bmw aveam nevoie !!!

daca ma sponsorizai tu lunar cu 200 d euro sa bag benzina era ok !!!

Iar vise nu erau,vopseaua o am si acum,jantele inca le am,tobele le aveam,si tot ce aveam nevoie pentru masina ...insa am renuntat la BMW !!!+ Ca mai am si alte motive foarte intemeiate care m-au facut sa renunt la Bmw !!! iar singurele Bmw uri din sufletul meu sunt cele 2 verzi !!!

iar parerea mea este urmatoarea..."Ar trebuii sa nu va mai f.... grija de ce fac altii" faceti si voi si apoi vorbiti de VISE,GANDURI,POVESTI !!!
EU CONSIDER CA AM FACUT DESTULE /AM INVESTIT DESTUI BANI/AM SUPORTAT DESTULE AMENZI/CERTURI CU PARINTII SI M-AM "SUSTRAS" DE LA MULTE ALTE PLACERI ALE VIETII PENTRU O MASINA !!!

PUNCT
(SA NU MAI VAD COMENTARII DE GENU -VISE,VORBE,CE S-A INTAMPLAT ?,DE CE AM RENUNTAT LA PROIECT ?)COMENTARILE NU ISI MAI AU ROSTUL DECIZIA DEJA A FOST LUATA ASA CA TRATATI ACEST TOPIC CA ATARE !!!
VEDETA ESTE MASINA IN SINE(NU EX - PROPIETARUL)

VA MULTUMESC PENTRU INTELEGERE !!!!!!!!!!!!!!!!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC03312.JPG
Views:	210
Size:	2.48 MB
ID:	1956158   Click image for larger version

Name:	Picture_015.jpg
Views:	307
Size:	5.10 MB
ID:	1956159  
Marian_nebunu is offline  
Old 09-04-11, 05:54   #32
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Bmw e36 pisica cu "Buton" !

Quote:
Originally Posted by Marian_nebunu View Post
Avand in vedere performanta mea cea mai MARE (CU 10 LITRI CEL MAI MULT AM REUSIT SA MERG 58 D KM in oras) Iar cu acest Golf cu 10 litri merg vreo 100 ,mai ales ca zilnic sunt nevoit sa ma duc Domnesti -Gorjului !!!sau Domnesti -Pipera nu de Bmw aveam nevoie !!!

daca ma sponsorizai tu lunar cu 200 d euro sa bag benzina era ok !!!

Iar vise nu erau,vopseaua o am si acum,jantele inca le am,tobele le aveam,si tot ce aveam nevoie pentru masina ...insa am renuntat la BMW !!!+ Ca mai am si alte motive foarte intemeiate care m-au facut sa renunt la Bmw !!! iar singurele Bmw uri din sufletul meu sunt cele 2 verzi !!!

iar parerea mea este urmatoarea..."Ar trebuii sa nu va mai f.... grija de ce fac altii" faceti si voi si apoi vorbiti de VISE,GANDURI,POVESTI !!!
EU CONSIDER CA AM FACUT DESTULE /AM INVESTIT DESTUI BANI/AM SUPORTAT DESTULE AMENZI/CERTURI CU PARINTII SI M-AM "SUSTRAS" DE LA MULTE ALTE PLACERI ALE VIETII PENTRU O MASINA !!!

PUNCT
(SA NU MAI VAD COMENTARII DE GENU -VISE,VORBE,CE S-A INTAMPLAT ?,DE CE AM RENUNTAT LA PROIECT ?)COMENTARILE NU ISI MAI AU ROSTUL DECIZIA DEJA A FOST LUATA ASA CA TRATATI ACEST TOPIC CA ATARE !!!
VEDETA ESTE MASINA IN SINE(NU EX - PROPIETARUL)

VA MULTUMESC PENTRU INTELEGERE !!!!!!!!!!!!!!!!

Mariane , ce rahat ti am mancat eu pe mess? la ce naiba te agiti? Oricum nu cred ca maniak a scris acel post in sens rautacios. Iar cine stie sau analizeaza bine problema , sa convins si singur de planurile care le aveai. PLus ca nimeni nu e atat de prost sa arunce niste bani pe geam , doar ca sa se laude ca face si drege [ ex : vopseaua cumparata , si ce mai aveai luat tu pe masina ]. Cred ca imi dai dreptate aici. Mult succes in continuare si sa ne auzim cu bine.
DEVIL's Style is offline  
Old 09-04-11, 07:39   #33
Marian_nebunu

Stage 5
 
Marian_nebunu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 4,070
Default Re: Bmw e36 pisica cu "Buton" !

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Mariane , ce rahat ti am mancat eu pe mess? la ce naiba te agiti? Oricum nu cred ca maniak a scris acel post in sens rautacios. Iar cine stie sau analizeaza bine problema , sa convins si singur de planurile care le aveai. PLus ca nimeni nu e atat de prost sa arunce niste bani pe geam , doar ca sa se laude ca face si drege [ ex : vopseaua cumparata , si ce mai aveai luat tu pe masina ]. Cred ca imi dai dreptate aici. Mult succes in continuare si sa ne auzim cu bine.
Nu era vorba de tine aici !!! stiu foarte bine ce am vb noi 2 ,ce discutie am avut si ai inteles foarte bine de ce am dat Bmw pe Golf !!!eu ma refer la altii !

iar la masina asta chiar nu sunt in pierdere cu toate investitiile...ba chiar sunt in castig !! cu ce mi-a ramas si ce am vandut !!!
Marian_nebunu is offline  
Old 09-04-11, 09:08   #34
radu_bmwe36

Stage 5
 
radu_bmwe36's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 343
Default Re: Bmw e36 pisica cu "Buton" !

ieri am reusit sa schimb o bucsa in 6 ore)))) azi o pun pe a 2'a ......
radu_bmwe36 is offline  
Old 09-04-11, 09:17   #35
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Bmw e36 pisica cu "Buton" !

Quote:
Originally Posted by radu_bmwe36 View Post
ieri am reusit sa schimb o bucsa in 6 ore)))) azi o pun pe a 2'a ......

Da ce ai facut? ai demontat jumatate de masina?)))) [ ma refer la cele 6 ore ]
DEVIL's Style is offline  
Old 09-04-11, 09:29   #36
radu_bmwe36

Stage 5
 
radu_bmwe36's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 343
Default Re: Bmw e36 pisica cu "Buton" !

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Da ce ai facut? ai demontat jumatate de masina?)))) [ ma refer la cele 6 ore ]
marian cand avea masina luase niste bucsi BUNE ....am mers la mecanic si mi-au zis ca nu sunt bune si sa nu le pun .... ca tre sa iau dalea cu guler....am mers am luat bucsi cu guler si nu intrau si am fortat acolo vro 5 ore si tot n-a intrat pana mi-a venit mie in cap sa incerc cu bucsile care le luase marian....cand am pus bucsa de la marian erau teava..... si deja ma prinsese 10 seara si nu am mai avut timp sa o pun si pe partea dreapta acum ma duc sa o pun si pe dreapta si sa ii fac geometria ...o sa atasez o poza si cu vechea bucsa)))))
__________________
sunt iubitor de fiare vechi care merg mai spectaculos decat plasticele de ultima generatie ....
radu_bmwe36 is offline  
Old 09-04-11, 09:34   #37
oBL1O
4Tuning International Member

 
oBL1O's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 103
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Bmw e36 pisica cu "Buton" !

Quote:
Originally Posted by radu_bmwe36 View Post
marian cand avea masina luase niste bucsi BUNE ....am mers la mecanic si mi-au zis ca nu sunt bune si sa nu le pun .... ca tre sa iau dalea cu guler....am mers am luat bucsi cu guler si nu intrau si am fortat acolo vro 5 ore si tot n-a intrat pana mi-a venit mie in cap sa incerc cu bucsile care le luase marian....cand am pus bucsa de la marian erau teava..... si deja ma prinsese 10 seara si nu am mai avut timp sa o pun si pe partea dreapta acum ma duc sa o pun si pe dreapta si sa ii fac geometria ...o sa atasez o poza si cu vechea bucsa)))))
da ... l-ai nimerit pe mecanic )
oBL1O is offline  
Old 09-04-11, 10:47   #38
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Bmw e36 pisica cu "Buton" !

Quote:
Originally Posted by radu_bmwe36 View Post
marian cand avea masina luase niste bucsi BUNE ....am mers la mecanic si mi-au zis ca nu sunt bune si sa nu le pun .... ca tre sa iau dalea cu guler....am mers am luat bucsi cu guler si nu intrau si am fortat acolo vro 5 ore si tot n-a intrat pana mi-a venit mie in cap sa incerc cu bucsile care le luase marian....cand am pus bucsa de la marian erau teava..... si deja ma prinsese 10 seara si nu am mai avut timp sa o pun si pe partea dreapta acum ma duc sa o pun si pe dreapta si sa ii fac geometria ...o sa atasez o poza si cu vechea bucsa)))))
Cum sa te chinui 5 ore sa bagi niste nenorocite de bucse [ doh nu sa intepat nimeni de acolo ca nu se potrivesc?)) ] si sa realizezi ca de fapt sunt incompatibile.

PS : halal mecanic , in locul tau nu as mai apela la el nici sa stranga 2 suruburi la o masina [ a se citi INCOMPETENT ]
DEVIL's Style is offline  
Old 09-04-11, 10:50   #39
VladM
Seat Driver

Stage 5
 
VladM's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,605
Member of:
[SEAT]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[AUDI]
[Opel]
[Fiat]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Bmw e36 pisica cu "Buton" !

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Cum sa te chinui 5 ore sa bagi niste nenorocite de bucse [ doh nu sa intepat nimeni de acolo ca nu se potrivesc?)) ] si sa realizezi ca de fapt sunt incompatibile.

PS : halal mecanic , in locul tau nu as mai apela la el nici sa stranga 2 suruburi la o masina [ a se citi INCOMPETENT ]
Mai sunt bucse care intra mai greu,dar nu sase ore ) Te mai chinui 10-15 minute da intra si unele la scos e nasol )
VladM is offline  
Old 09-04-11, 12:48   #40
Maniak22

Stage 5
 
Maniak22's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,739
Default Re: Bmw e36 pisica cu "Buton" !

Mariane ai prea sarit de cur in sus ca probabil ti-a sunat rautacios ce am spus dar chiar nu am avut intentia sa fac valuri. Imi pare rau daca te-am jignit...sper ca nu te-ai suparat prea tare pe mine
Maniak22 is offline  
Old 09-04-11, 12:51   #41
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Bmw e36 pisica cu "Buton" !

Quote:
Originally Posted by VladM View Post
Mai sunt bucse care intra mai greu,dar nu sase ore ) Te mai chinui 10-15 minute da intra si unele la scos e nasol )
Pentru asta s-au inventat presele sau daca face figuri bucsa , pui niste sapun lichid pe ea cand o presezi in brat si aia e. mie mi au luat 6 ore aprox sa inlocuiesc puntea fata la fostul e39 [ la franare de la 90-120 imi tremura si nu reuseam sa gasesc care brat era vinovat , asa ca am inlocuit tot si am incheiat discutia )) ]
DEVIL's Style is offline  
Old 09-04-11, 18:25   #42
radu_bmwe36

Stage 5
 
radu_bmwe36's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 343
Default Re: Bmw e36 pisica cu "Buton" !

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Pentru asta s-au inventat presele sau daca face figuri bucsa , pui niste sapun lichid pe ea cand o presezi in brat si aia e. mie mi au luat 6 ore aprox sa inlocuiesc puntea fata la fostul e39 [ la franare de la 90-120 imi tremura si nu reuseam sa gasesc care brat era vinovat , asa ca am inlocuit tot si am incheiat discutia )) ]
am terminat si bucsa 2 =))) de pus=)))) iar 5 -6 ore))) despre presa ce sa spun ar fi trebuit sa-mi tai cablu la frana de mana ca sa pot sa dau planetara jos si dasta a durat 5 -6 ore ca nu am folosit presa ....
radu_bmwe36 is offline  
Old 09-04-11, 22:49   #43
odorog

Stage 3
 
odorog's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 130
Default Re: Bmw e36 pisica cu "Buton" !

scuzati-ma de off...inseamna ca am o masina vedeta?....si eu cand aflam?....bafta cu ea.te-am vazut o data la city mall,chiar ma uitam de ce nu e marian la volan.si un sfat asa:fa-i luminile alea si mai intarestei suspensia ca parea cam barca.in rest spor la bani si ai grija de ea!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Picture 011.jpg
Views:	309
Size:	3.10 MB
ID:	1958029   Click image for larger version

Name:	Picture 164.jpg
Views:	282
Size:	2.80 MB
ID:	1958030  
__________________
"CAND VIATA E PREA GREA...LAS-O JOS!"
odorog is offline  
Old 10-04-11, 08:30   #44
radu_bmwe36

Stage 5
 
radu_bmwe36's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 343
Default Re: Bmw e36 pisica cu "Buton" !

Quote:
Originally Posted by odorog View Post
scuzati-ma de off...inseamna ca am o masina vedeta?....si eu cand aflam?....bafta cu ea.te-am vazut o data la city mall,chiar ma uitam de ce nu e marian la volan.si un sfat asa:fa-i luminile alea si mai intarestei suspensia ca parea cam barca.in rest spor la bani si ai grija de ea!
inainte de lumini am pus : bara de torsiune, bielete, bucsi spate ( ce era de baza sa numai bata)...luminile nu creek bat la un metru distanta )))) or sa urmeze faruri cu lupa, angel eyes si proiectoare, eventual niste semnale fumurii ... daca tu crezi ca e barca...e parerea ta) masina asta imi atinge pe limitatoare... bafta si tie!!!
radu_bmwe36 is offline  
Old 10-04-11, 18:55   #45
odorog

Stage 3
 
odorog's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 130
Default Re: Bmw e36 pisica cu "Buton" !

nu am spus ca e barca la modul ca e inalta.poate pentru tine asta inseamna.pentru mine barca=cu o masina care la denivelari face ca o barca...adica e suspensia moale.asa mi s-a parut.daca gresesc,scuze.si faruri ma refeream ca iti mergea decat unul.nici ale mele nu bat prea mult,probabil ca asa sunt astea fara lupa,nu stiu.spor la schimbat piese si ce iti mai doresti la ea!
odorog is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -