Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 22-04-11, 13:48   #76
JimGod
Pole Position Racers Member

Stage 5
 
JimGod's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 7,738
Member of:
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
[Pole Position Racers]
Default Re: E36 - meine katze ♥

nu esti prima si nici ultima pagubita...masina ta sare in oki acolo unde o parchezi.nu o mai parca cu fata la sosea.parcheaza cu spatele catre sosea.eu de cat ori treceam pe acolo si stateam la semafor imi sarea pisica in oki.cand iti pui proiectoare da bara jos si prinde proiectoarele de supori cu soricei,prinde bara de aparoatoarea de noroi uc soricei sau suruburi,tunelele de aer prindele bine cu silicont de bara si de aparatoare iar dedesub vezi ca mai sunt niste plastice prindele si pe alea bine cu suruburi si nu mai are pe unde sa bage mana sa scoata proiectorul.si mai ales cand vede cat de complicata e treaba se lasa pagubas ca doar nu o sta ca prostu pe langa masina 5-10minute sa se chinuie sa scoata proiectoarele ca daca incearca sa traga o sa faca zgomot plasticele si sa trosneasca...
JimGod is offline  
Old 22-04-11, 13:56   #77
RoByNeT
AirRide Lover

Stage 5
 
RoByNeT's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 6,023
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[SKODA]
[4Rally]
[Competitor CNCA]
[STREETMANIACS]
[AUDI]
Default Re: E36 - meine katze ♥

Trist dar adevarat. In loc sa gasim cumva solutii sa ii ardem pe rug pe astia de intind mana, fura, se dau loviti etc, trebuie sa gasim noi solutii neortodoxe pentru siguranta sau sa platim chirii la garaje ca de, vorba lui gti, imi e frica sa si ies intr`o vineri seara pe undeva la un suc de teama ca ma trezesc cu vreo cheie pe vopsea sau vreun capac furat de la roti. Romani de tot rahatul.
__________________

RoByNeT is offline  
Old 22-04-11, 14:38   #78
dr_pricop

Stage 5
 
dr_pricop's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 649
Default Re: E36 - meine katze ♥

Iti dau un sfat prietenesc si anume singurele modif la o pisica in cacatu asta de tara daca nu ai garaj sunt urmatoarele:jante si lasaa cat se poate in rest m paket sau stiu eu ce altceva sunt bani aruncati crede-ma pe cuv pt ca de cand am masina nu stiu cati bani am bagat si o sa mai bag s-o completez pt ca jegosii astia care fac treaba intra pe forum citesc ce ti_ai pus pe masina si uite asa ramai fara una alta tu te-ai chinuit sa-ti cumperi niste proiectoare,bandouri etc .Sunt multe anunturi care spun ca au de vanzare oglinzi incomplete ,bandouri etc si eu au postat de 20 pe forum e clar ca urmaresc si vin special/Ma rog la Dumnezeu macar odata sa ma intalnesc cu unu doar odata asa ca te sfatuiesc nu-ti mai pune nimic pe ea .Numai bine Claudia
__________________
BMW
dr_pricop is offline  
Old 22-04-11, 15:13   #79
vdub

Stage 5
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,749
Default Re: E36 - meine katze ♥

aceeasi problema am avut-o si eu cu fostul golf 3.... dispareau intr-o veselie de pe ea...

cu actuala masina nu mai am nici o problema

brgds,
edi
vdub is offline  
Old 22-04-11, 15:44   #80
elyx13

Stage 5
 
elyx13's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,254
Member of:
[Opel]
Default Re: E36 - meine katze ♥

Multi gresesc ca-si posteaza masina si toate modificarile care i le aduce, pune o alarma performanta, chiar si cu perimetru, chit ca e cicalitoare, altceva nu stiu ce ai putea face... mult succes.
elyx13 is offline  
Old 22-04-11, 15:52   #81
plictisit

Stage 5
 
plictisit's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 5,135
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Inferno Motorsport]
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
Default Re: E36 - meine katze ♥

de ce gresesc ? crezi ca baietii care fura stau sa cauta topicul masinii sa isi faca shopping list-ul .. ?

on: cel mai bine e sa iti alegi locuri de parcare mai ferite, nu le e frica sa fure de la vedere, dar asa daca nu o observa ..
__________________
There's a simple rule when buying a car. If it's been modified, especially lowered, walk away.
plictisit is offline  
Old 22-04-11, 17:38   #82
Claudia

Stage 5
 
Claudia's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,172
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[VW]
[FORD]
[FOTO]
Default Re: E36 - meine katze ♥

NU fac o tragedie ca mi-au furat alea... singura dezamagire este ca nu o sa pot face nimic care sa nu se fure la masina...

Masina o parchez asa pentru ca intotdeauna se gaseste cineva sa ma blocheze si e mai greu sa intru cu fata sau sa ies cu spatele daca mi-a inchis cineva unghiul. Dar asta e alta poveste fara sfarsit care imi scoate fire albe zilnic.... cand ajung acasa si ma chinui cateva minute sa strecor masina in locul meu de parcare pentru ca niste oameni fara bun simt au lasat-o cum le-a venit pe trotuar. Apoi mai e bordura imensa pe care trebuie sa o urc si cobor zilnic pentru ca nu am voie sa-mi torn ciment pe drum public. Motiv pentru care nu pot sa las masina mai jos decat este acum.

O sa tin cont de sfaturile voastre... Sper sa nu mai am surprize neplacute.

M-am gandit la 2 solutii:
1. Sa ma milogesc de vreun vecin care are loc de parcare in fata blocului (parcari MULT mai ferite, cu borduri foarte mici, lacat, etc) sau sa ii fac o oferta "de nerefuzat"... Dar nu cred ca e nimeni dispus sa-si dea locul de acolo pentru ca s-au facut listele cu mult inainte sa se construiasca locurile de parcare.
2. Am vorbit cu un baiat care sta la curte la aprox. 1km de mine... sa imi "inchirieze" un loc de parcare in curtea lui... mai urat e ca e mult de mers pe jos(nu exista mijloace de transport pe strada). Vara e ok.... dar daca ninge, ploua, am tocuri, bla, nu e f placut.... Dar o fac si pe asta daca stiu ca tine hotii departe.
__________________

KILLER DEAL!!!
Ne spui unde ai gasit piesa dorita la cel mai bun pret si ti-o oferim noi cu 5% MAI IEFTIN !
PIESE STRAINE LA PRETURI ROMANESTI!

Last edited by Claudia; 03-09-11 at 17:02.
Claudia is offline  
Old 22-04-11, 19:32   #83
optimus

Stage 5
 
optimus's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 374
Default Re: E36 - meine katze ♥

E BLESTEMUL URSULUI , ASA CA VEZI CUM FACII

Last edited by Claudia; 03-09-11 at 17:07.
optimus is offline  
Old 22-04-11, 19:33   #84
Claudia

Stage 5
 
Claudia's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,172
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[VW]
[FORD]
[FOTO]
Default Re: E36 - meine katze ♥

Mama, cum a fost asta..... M-ai speriat
Claudia is offline  
Old 22-04-11, 19:50   #85
babau88

Stage 5
 
babau88's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 559
Member of:
[MERCEDES]
[PORSCHE]
Default Re: E36 - meine katze ♥

Quote:
Originally Posted by Claudia View Post
Mama, cum a fost asta..... M-ai speriat
Ia ursu inapoi !!
babau88 is offline  
Old 22-04-11, 19:53   #86
optimus

Stage 5
 
optimus's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 374
Default Re: E36 - meine katze ♥

Quote:
Originally Posted by babau88 View Post
Ia ursu inapoi !!
PLUS 1
+1
more 1
mas 1
optimus is offline  
Old 22-04-11, 23:28   #87
SB09HMM

Stage 5
 
SB09HMM's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 969
Default Re: E36 - meine katze ♥

nu mai speriati fata aicea ....upp pentru baiatu cu curtea ...e o optiune ff buna
SB09HMM is offline  
Old 23-04-11, 21:49   #88
mikkai

Stage 5
 
mikkai's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,121
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[Old School Cars]
Default Re: E36 - meine katze ♥

Ai scapat ieftin doar cu proiectoarele, eu stau la o statie jumate de tine si aveam masina mai bine parcata ca tine si m-au ajutat baietii sa scap de bara M OEM cu proiectoarele impecabile, lip-ul avea un defect care eu il stiu dar prea greu sa mai gasesc bara ca sa imi recunosc Lip-ul, si ma multumeam daca imi fura decat proiectoarele ) acum toata masina e "ancorata". Am ajuns cam la aceeasi concluzie cu tine... mi-am pus un proiector spart ca sa nu mai aibe la ce sa se bucure, tubulatura de la bara e lipita de bara si de aparatori, totul e maxima siguranta ) Dar daca vor sa iti faca rau iti fac oricum. Pe langa bara mai mi-a spart si o aparatoare de noroi, nu mi-au aruncat numarul de inmatriculare, mai mare deranju meu ca a trebuit sa umblu dupa bara, numar, politie ... oricum politia nu face nimic. Acum masina e parcata cu botu in gard ca sa nu mai poata fura asa lejer. Pacat ca locuim in Romania. De preferat sa iti fure oglinziile decat bara completa.. cred ca cei cu E46 se bucura ca lor le fura doar oglinziile de 2-3 ori pe saptamana ) . cauta sa o parchezi in fata blocului dar nici acolo nu o sa fie prea ferita ... ( ceva de genu era la mine in spate aceeasi distanta de bloc) doar daca poti sa iti pui camera ca sa zici ca mai faci ceva sau sa ai sperante mai mari ca prinzi hotu.
mikkai is offline  
Old 24-04-11, 02:17   #89
SAX1987
4Tuning International Member


Stage 5
 
SAX1987's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,804
Member of:
[4Tuning International]
[2 Roti]
[BMW]
Default Re: E36 - meine katze ♥

Quote:
Originally Posted by dr_pricop View Post
Iti dau un sfat prietenesc si anume singurele modif la o pisica in cacatu asta de tara daca nu ai garaj sunt urmatoarele:jante si lasaa cat se poate in rest m paket sau stiu eu ce altceva sunt bani aruncati crede-ma pe cuv pt ca de cand am masina nu stiu cati bani am bagat si o sa mai bag s-o completez pt ca jegosii astia care fac treaba intra pe forum citesc ce ti_ai pus pe masina si uite asa ramai fara una alta tu te-ai chinuit sa-ti cumperi niste proiectoare,bandouri etc .Sunt multe anunturi care spun ca au de vanzare oglinzi incomplete ,bandouri etc si eu au postat de 20 pe forum e clar ca urmaresc si vin special/Ma rog la Dumnezeu macar odata sa ma intalnesc cu unu doar odata asa ca te sfatuiesc nu-ti mai pune nimic pe ea .Numai bine Claudia
Nu ar trebui sa fie permise anunturile cu oglinzi si alte elemente usor detasabile .

Forumul asta e plin de anunturi de genu , mai ales de oglinzi ... si la bazar sunt o gramada care vand oglinzi , proiectoare , bandouri si altele ...


Sunt forumuri care nu permit asemenea anunturi ! Daca apare unul se sterge repede si userul primeste suspend . E pentru binele comunitatii .

Aici nu se va face nimic niciodata , anunturi de genu vor fii tot timpul ... e prea "comercial" tot site -ul asta .


On :

Frumoasa si ingrijita masina ta ! Daca pui alte jante sa pui si antifurturi
SAX1987 is offline  
Old 24-04-11, 10:04   #90
Claudia

Stage 5
 
Claudia's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,172
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[VW]
[FORD]
[FOTO]
Default Re: E36 - meine katze ♥

Hei...

Sunt putin mai bine dispusa azi... dupa incident.

Ieri mi-am pus stopurile de M (luate de pe un m3 impecabil) si niste lucasuri smoked. Am scapat de grija semnalelor galbene care ma stresau...

Si BONUS... pisicul a primit primul polish de la mine. Sunt fericita ca au iesit unele zgarieturi care ma secau... si sper ca daca o tin in polish anul asta sa se mai estompeze si restul...

PS: Am antifurturi deja
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Picture 114.jpg
Views:	535
Size:	3.10 MB
ID:	1977967   Click image for larger version

Name:	Picture 115.jpg
Views:	345
Size:	3.99 MB
ID:	1977968  

Last edited by Claudia; 03-09-11 at 16:59.
Claudia is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -