Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 02-04-11, 03:28   #31
B-70-FBY

Stage 2
 
B-70-FBY's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 53
Default Re: E30 - Who likes army?

sal bafta cu proiectul cum a spus si jhony intr-adevar masina a fost in bucuresti cumparata de un prieten de al nostru pe o suma mica de banii intr-o stare jalnica motorul batea era un 20 12v nu 1,8 si s-a montat de catre el cu ajutorul nostru al prietenilor un 2.0 24v scaune fk textura gen carbon faruri cu lupa xenon pe faza scurta masina a fost facuta de un tinichigiu nu foarte priceput schimbate pragurile si puse petice pe unde a mai fost nevoie dupa care vopsita verde mat integral... urmand niste incercari de a face drift pe ciment lucios a facut cunostiinta cu un stalp atunci a capatat capota de acum negru lucios cumparata de la mouse .... dupa ce s-a montat capota mie personal mergand cu ea mi-au sarit palele la vasc si capota este iesita in exterior exact in acel drept daca esti un pic atent... la masina s-a muncit ceva dar cu putine resurse deci automat nici foarte calitativ...
__________________
www.supergaz-gpl.ro
B-70-FBY is offline  
Old 02-04-11, 13:30   #32
alin_craiova

Stage 4
 
alin_craiova's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 196
Default Re: E30 - Who likes army?

ms mult ,intre timp masina a primit alte bujii ,alte bobine ,grup sudat ,alta bucsa cardanica ...mai multe ,am vazut ca are telescoape cu tija groasa pe care o sa le intaresc saptamana asta ,am pus arcuri h&r pe spate si pe fata sa vedem ce gasesc ..sunt in cautari ,oricum imi trebuie ceva mic pt a mai cobora masina . jantele le-am schimbat cu unele cu et 12 si f usoare ...Baia de ulei am reparat-o .

eu unul sunt multumit de masina avand in vedere ca nu circul in fiecare zi cu ea,oricum dupa ce o pun la punct cat de cat ii refac tinichigeria si vopseaua pt ca imi freaca rotile in aripi apoi sper sa pun alt motor

am si eu o intrebare pt voi ,daca tot ziceti ca stiti masina asa bine ,dc nu merge perfect rotund si daca stiti cumva : are probleme la lonjeroane? ca sa stiu daca mai muncesc la ea sau imi iau alta .
alin_craiova is offline  
Old 02-04-11, 20:59   #33
B-70-FBY

Stage 2
 
B-70-FBY's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 53
Default Re: E30 - Who likes army?

din cate stiu eu masina nu are probleme la lonjeroane si faza cu mersul rotund nu am reusit sa ii dam nici noi de cap este ceva pe instalatia electrica avand in vedere ca motorul cand era pe e34 mergea perfect rotund eu personal mergand cu el in proba cand am fost sa il cumparam...
B-70-FBY is offline  
Old 14-06-11, 21:20   #34
crysty.bobok

Stage 5
 
crysty.bobok's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 3,948
Default Re: E30 - Who likes army?

nimic nou ?
crysty.bobok is offline  
Old 15-06-11, 09:28   #35
stefiPJJ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
stefiPJJ's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,979
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[DACIA]
Default Re: E30 - Who likes army?

A vandut-o !
stefiPJJ is offline  
Old 15-06-11, 22:00   #36
crysty.bobok

Stage 5
 
crysty.bobok's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 3,948
Default Re: E30 - Who likes army?

Quote:
Originally Posted by stefiPJJ View Post
A vandut-o !
Imi pare rău sa aud asta !
crysty.bobok is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -