Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 25-02-11, 20:07   #61
kyler_iulian

Stage 5
 
kyler_iulian's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 525
Default Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...

Quote:
Originally Posted by P@tic_sefu View Post
vreau sa zic si eu ceva ! vad ca numai cearta si contrazicere este aici ....masina asta de knd iam pus motoru se limita la 7.000 rpm...motoru e luat dupa o pisica de germania ...nu stiu ce modificari are motorul,daca mai are grup`ul ala scurt scartaie 1,2,3,4 si cand esti cu a-5-a zici ca esti cu a3-a pt ca e ff scurt...motorul asta nu are soft facut de wpp pt ca se tura la 7.000 rpm de knd lam pus pe masina...si trage de 192 de cp...iti da senzatia ca are 215 cp cum zice noul propietar pt ca are grup` scurt si blocant !!
acum sper sa se convinga si lumea care nu crede ca motorul de pe masina tragea de toti cei 192cp , si cat despre soft am spus nu stiam daca are sigur cand am luato , dar iam facut eu ! si se simte . cat despre cei 215cp eu am spus aproximativ dupa tot ce iam mai facut pana in momentul de fata . chiar daca nu are o sa ajunga mai mult k sigur , dabia astept sa fac un dino sa vad ce iese!
kyler_iulian is offline  
Old 25-02-11, 20:13   #62
kyler_iulian

Stage 5
 
kyler_iulian's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 525
Default Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...

Quote:
Originally Posted by detroit muscle View Post
succes pe mai departe.luni sau marti (28 sau 29 februarie 2011)ma duc sa dau sala,dupa aia traseu si daca fac rost de bani adica daca o prostesc p mama sa faca un imprumut sa mor de nu vin la tine sa iau ursu cu care ai poza la avataru tau.daca reusesc o sa pun mana pe ceva frumos si fii sigur ca o sa plece de la tine tot la un fan al ursilor.vorbim pe mess mai multe.bafta
bafta multa la examen sper sa reusesti sa ei permisu si sa-ti indeplinesti dorinta de ati lua un urs adevarat . orcum sa sti ca nu ma grabesc sa dau masina si poate o sa ai noroc chiar tu de ea! daca vand ursul negru cel gri va deveni v8 e visul meu . bafta multa la examen
kyler_iulian is offline  
Old 25-02-11, 20:21   #63
kyler_iulian

Stage 5
 
kyler_iulian's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 525
Default Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...

Quote:
Originally Posted by detroit muscle View Post
am si eu o intrebare la tine daca nu te superi:cum e cu raportu la grup?de ex ce inseama 3.25? cum alegem unu sa fie potrivit si pt cutia de viteze si sa putem si face un cerc cu el?nu am inteles niciodata asta cu raportu,ca e prea scurt,prea lung....ce schimb viteza in grup?nu schimb in cutie ca sa fie din cutie scurt sau lung nu?sau nush.lamureste-ma tu te rog
pai in primul rand treaba cu grupul este cam ce vrei tu sa faci cu masina ! daca vrei putere si sa faci cercuri sau drifit alegi un grup scurt de ex:3.91 ,410, daca vrei viteza alegi un grup lung de ex 3,15 , 3,25 chiar si mai mic ! daca vrei mai multe explicatii dami add pe mess si iti spun acolo detaliat . id kyler_iulian
kyler_iulian is offline  
Old 25-02-11, 21:20   #64
Marian_nebunu

Stage 5
 
Marian_nebunu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 4,070
Default Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...

Quote:
Originally Posted by kyler_iulian View Post
pai in primul rand treaba cu grupul este cam ce vrei tu sa faci cu masina ! daca vrei putere si sa faci cercuri sau drifit alegi un grup scurt de ex:3.91 ,410, daca vrei viteza alegi un grup lung de ex 3,15 , 3,25 chiar si mai mic ! daca vrei mai multe explicatii dami add pe mess si iti spun acolo detaliat . id kyler_iulian
Ma tot abtin sa nu iti scriu ,am tot citit paginile tale (LA TOATE LUMEA DAI TU EXPLICATII,LASI ID DE MESS )Prietene te vezi cam vedeta cu un urs de 2.5

iti dau un exemplu si cu asta iti demonstrez cat de "cunoscator" esti tu in ale mecanicii si performantei

exista o pisica acum cateva luni cu motor de 2.8 24v cu un grup 3.91 care batea M3 (3.0) batea Leon (300cp) si muuuult mai multe masini...cand a schimbat grupul (a pus 3.15) masina a luat bataie de la masini mult mai slabe decat cele mentionate mai sus !!!

TE INTREB DE CE ????????

SUFERI ATAT DE TINE CUNOSCATORULE !!!!

NU INTELEGEAM EU DE CE TOT SE AGITA GUWY ATAT ARE MOTIVE

NU TE SUPARA GADJO TU SANDILO
Marian_nebunu is offline  
Old 25-02-11, 21:54   #65
mrlonca

Stage 5
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 719
Default Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...

Quote:
Originally Posted by optimus View Post
5-8 CAI E CA SI CUM NU AR FII
5 dintr-o parte,5 dint-alta, 10 de aci si uite asa se aduna...
mrlonca is offline  
Old 25-02-11, 21:56   #66
kyler_iulian

Stage 5
 
kyler_iulian's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 525
Default Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...

Quote:
Originally Posted by Marian_nebunu View Post
Ma tot abtin sa nu iti scriu ,am tot citit paginile tale (LA TOATE LUMEA DAI TU EXPLICATII,LASI ID DE MESS )Prietene te vezi cam vedeta cu un urs de 2.5

iti dau un exemplu si cu asta iti demonstrez cat de "cunoscator" esti tu in ale mecanicii si performantei

exista o pisica acum cateva luni cu motor de 2.8 24v cu un grup 3.91 care batea M3 (3.0) batea Leon (300cp) si muuuult mai multe masini...cand a schimbat grupul (a pus 3.15) masina a luat bataie de la masini mult mai slabe decat cele mentionate mai sus !!!

TE INTREB DE CE ????????

SUFERI ATAT DE TINE CUNOSCATORULE !!!!

NU INTELEGEAM EU DE CE TOT SE AGITA GUWY ATAT ARE MOTIVE

NU TE SUPARA GADJO TU SANDILO
frate chiar nu te inteleg ce ai vrut sa spui ! eu nu stiu de ce va agitati voi , eu chiar nu sufar de mine si daca as vrea sa sufar as avea cu ce nu cu un urs 325! asa ca... cam multa invidie pe aici
kyler_iulian is offline  
Old 25-02-11, 22:01   #67
kyler_iulian

Stage 5
 
kyler_iulian's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 525
Default Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...

Quote:
Originally Posted by Marian_nebunu View Post
Ma tot abtin sa nu iti scriu ,am tot citit paginile tale (LA TOATE LUMEA DAI TU EXPLICATII,LASI ID DE MESS )Prietene te vezi cam vedeta cu un urs de 2.5

iti dau un exemplu si cu asta iti demonstrez cat de "cunoscator" esti tu in ale mecanicii si performantei

exista o pisica acum cateva luni cu motor de 2.8 24v cu un grup 3.91 care batea M3 (3.0) batea Leon (300cp) si muuuult mai multe masini...cand a schimbat grupul (a pus 3.15) masina a luat bataie de la masini mult mai slabe decat cele mentionate mai sus !!!

TE INTREB DE CE ????????

SUFERI ATAT DE TINE CUNOSCATORULE !!!!

NU INTELEGEAM EU DE CE TOT SE AGITA GUWY ATAT ARE MOTIVE

NU TE SUPARA GADJO TU SANDILO
a si inca ceva vad ca tu chiar esti destept raw , mi-ai pus o intrebare la care cred ca ar sti orcine rsp , era normal k pisica sa mearga mult mai bine pe scurt cu grupul 3,91 si sa bata m3 [care mai mult k sigur era cazan] si unde ai vazut ca eu dau explicatii la 'toata lumea' si las id de mess!! daca cineva ma intreaba ceva nu am voie sai raspund !?

Last edited by kyler_iulian; 25-02-11 at 22:08.
kyler_iulian is offline  
Old 25-02-11, 23:13   #68
Marian_nebunu

Stage 5
 
Marian_nebunu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 4,070
Default Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...

Quote:
Originally Posted by kyler_iulian View Post
a si inca ceva vad ca tu chiar esti destept raw , mi-ai pus o intrebare la care cred ca ar sti orcine rsp , era normal k pisica sa mearga mult mai bine pe scurt cu grupul 3,91 si sa bata m3 [care mai mult k sigur era cazan] si unde ai vazut ca eu dau explicatii la 'toata lumea' si las id de mess!! daca cineva ma intreaba ceva nu am voie sai raspund !?
cat de cazan sa fie acel m3 cu 286 de cai de fabrica si cat de mort sa fie motoru ala ????

cand te dai cu o masina de 193 de cai ! cu 100 d cai mai putini ??????????


cat de moarta sa fie acea masina de 300 de cai putere (SEAT LEON FR 2009) ????????

hai ca vreau sa se incalzeasca si personal te conduc la Ploiesti sa vad aia 215 cai !!!!!
si masina aia supraevaluata !!!

si eu propun sa te dai direct cu Medelin !!!! sa ti dea un tir sa te potoleasca !
Marian_nebunu is offline  
Old 26-02-11, 00:32   #69
weedboy

Stage 5
 
weedboy's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 699
Default Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...

Quote:
Originally Posted by Marian_nebunu View Post
si eu propun sa te dai direct cu Medelin !!!! sa ti dea un tir sa te potoleasca !
zici ca este pe post de calau medelin
acum serios vorbind,nu va inteleg de ce trebuie sa va atacati atat si sa va certati si etc pana la urma toti aveti aceeasi pasiune,ca fabuleaza omul sau nu toate se vor dovedi la timpu lor,pana atunci......

pace
weedboy is offline  
Old 26-02-11, 01:04   #70
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...

Quote:
Originally Posted by detroit muscle View Post
succes pe mai departe.luni sau marti (28 sau 29 februarie 2011)ma duc sa dau sala,dupa aia traseu si daca fac rost de bani adica daca o prostesc p mama sa faca un imprumut sa mor de nu vin la tine sa iau ursu cu care ai poza la avataru tau.daca reusesc o sa pun mana pe ceva frumos si fii sigur ca o sa plece de la tine tot la un fan al ursilor.vorbim pe mess mai multe.bafta


frate cand o sa vada maicata cat e impozitul la un 2,5 o sa iti dea vreo 2 shalate sa te linistesti ))))), tu nu vezi ca e 7 lei litru la benzina si tu cu cerneala uda pe permis vrei urs ? si de 2,5 ? cred ca visezi
__________________
BMW E36 Darth Vader ------>>>>> https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...-by-ricko.html

RIcKO is offline  
Old 26-02-11, 01:16   #71
drq928

Stage 3
 
drq928's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 169
Default Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...

Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
frate cand o sa vada maicata cat e impozitul la un 2,5 o sa iti dea vreo 2 shalate sa te linistesti ))))), tu nu vezi ca e 7 lei litru la benzina si tu cu cerneala uda pe permis vrei urs ? si de 2,5 ? cred ca visezi
Hahah, maxim ai fost!
Exact la asta ma gandeam eu!
drq928 is offline  
Old 26-02-11, 01:27   #72
lopezz

Stage 5
 
lopezz's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 711
Default Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...

Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
frate cand o sa vada maicata cat e impozitul la un 2,5 o sa iti dea vreo 2 shalate sa te linistesti ))))), tu nu vezi ca e 7 lei litru la benzina si tu cu cerneala uda pe permis vrei urs ? si de 2,5 ? cred ca visezi
ce aveti cu omu ma .daca are pasiune pentru urs .. si e scumpa benzina si impozitu ce se intampla? nu mai poate lumea sa isi indeplineasca un vis ca boc pune taxe si e benzina scumpa? poate vrea sa o tina in fata portii sau in fata blocului sa se uite la ea ca e pasionat de masina ..daca nuu sunteti pasionati de aceasta marca de ce comentati aiurea pe topicul omului.
lopezz is offline  
Old 26-02-11, 01:28   #73
jakal
BMW Driver

Stage 5
 
jakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 9,203
Member of:
[Inferno Motorsport]
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...

Quote:
Originally Posted by weedboy View Post
zici ca este pe post de calau medelin
acum serios vorbind,nu va inteleg de ce trebuie sa va atacati atat si sa va certati si etc pana la urma toti aveti aceeasi pasiune,ca fabuleaza omul sau nu toate se vor dovedi la timpu lor,pana atunci....
nu ne atacam....dar nu fabulam cu X PONEI.....
medelin e cam sef la 24v....
eu am un 2,5 12v..are 170 + soft la WPP facut de mine..si nu l-am ridicat in slavi ca are 222 cai....rezultatele s-au vazut pe strada..
in ploiesti a ajuns acum vreun an un urs 2,5 12v....tot de la braila care era "preparat" axa, soft...dus la 240 cai...
asa suna anuntul....

l-am prins si l-am scos la interval....rezultatul.....preparat.....mai deloc...

e si normal sa urce repede in ture cu un grup asa scurt....eu am cumparat fostul urs a lui Guwy 12 V cu 4,45 grup si facea turele instant....

sal......
__________________



contact 0766-671407

Last edited by jakal; 26-02-11 at 01:35.
jakal is offline  
Old 26-02-11, 01:28   #74
lopezz

Stage 5
 
lopezz's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 711
Default Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...

Quote:
Originally Posted by kyler_iulian View Post
ba chiar am facut destule si inca mai fac , dar lumea vb e normal , acum ce ar vrea stau sa dau explicati peste explicatii cum am facut ce am facut , ei daca cunosc masina mai demult crede ca tot asa a ramas.
lasa lumea sa vorbeasca...eu de aceea am si inchis topicu ..isi da toti cu parerea pe banii mei ..sa nu vinzi ursu negru) fara a-mi zice codul de culoare)
lopezz is offline  
Old 26-02-11, 01:34   #75
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...

Quote:
Originally Posted by lopezz View Post
ce aveti cu omu ma .daca are pasiune pentru urs .. si e scumpa benzina si impozitu ce se intampla? nu mai poate lumea sa isi indeplineasca un vis ca boc pune taxe si e benzina scumpa? poate vrea sa o tina in fata portii sau in fata blocului sa se uite la ea ca e pasionat de masina ..daca nuu sunteti pasionati de aceasta marca de ce comentati aiurea pe topicul omului.
comentariul tau nu are nici o legatura cu ce am scris eu , .......ma prefac ca nu am vazut ce ai scris
RIcKO is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -