Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 29-08-11, 17:39   #151
jakal
BMW Driver

Stage 5
 
jakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 9,203
Member of:
[Inferno Motorsport]
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: E30 - ALPINA

mai pe scurt ...vrei sa il faci replica ALPINA din bani tai, ambitia ta...

din partea mea....SUCCES.....

sal....
jakal is offline  
Old 29-08-11, 22:15   #152
lopezz

Stage 5
 
lopezz's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 711
Default Re: E30 - ALPINA

merci frumos ..asta in caz ca il mai tin ma gandesc sa il vand pacat de el ca e tipla pe tabla..
lopezz is offline  
Old 30-08-11, 02:10   #153
MARI_NSL

Stage 5
 
MARI_NSL's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 5,097
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[BMW]
[VW]
Default Re: E30 - ALPINA

Quote:
Originally Posted by IulianE36 View Post
Salut ti-am urmarit topicul si ce sa zic am ramas super impresionat .
Nu vreau sa fiu rautacios dar ...ce are masina asta ALPINA?
M-a incantat foarte mult titlul cand l-am observat dar.......

Motoru e un 2.3 jetronic care crede-ma ca nu bati tu un 2.0 24v cum ziceai in posturile anterioare ! Am vazut in poze un filtru de aer vai mama lui , mai bine il arunci si pui un ciorap !

Iti recomand eu un tinichigiu extraordinar , iti zice el tot ce ai patit la masina . Este vorba de Traian daca ai auzit de el !

Eu zic sa o vinzi si sa-ti iei o Dacie cu care te plimbi fara stres , iti faci treaba cu ea te duci la mare la munte etc. ca toti oamenii !

Gandeste-te bine ! Cand v-a arata vreodata ursu ala MACAR 20% ca in pozele postate de tine ?

Bafta !
bossule ai inceput sa nu te mai suporti?
MARI_NSL is offline  
Old 30-08-11, 10:35   #154
squid

Stage 5
 
squid's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,059
Member of:
[BMW]
[2 Roti]
[Street 4 Cars]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: E30 - ALPINA

Quote:
Originally Posted by jakal View Post
mai pe scurt ...vrei sa il faci replica ALPINA din bani tai, ambitia ta...

din partea mea....SUCCES.....

sal....
+1
Bafta cu masina!
squid is offline  
Old 30-08-11, 21:40   #155
Vlad_18RLG

Stage 5
 
Vlad_18RLG's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 713
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: E30 - ALPINA

Quote:
Originally Posted by lopezz View Post
Pustiule .mie nu imi da bani printii si nu imi fac parintii masini de drift .. nici nu sunt de acord cu marca bmw dar cu ursulet .asta l-am luat din banii MEI.si tot ce am mai bagat in el au fost banii MEI si daca vreau pot sa ii dau si foc sau pot sa il donez cuiva..nu cer accordul la parinti..cand o sa arate ursu asta 20 la suta din pozele care le-am postat anterior?..daca rezolv buba cu roata .in decembrie iaunuarie
El ti-a dat un sfat... ce te aprinzi asa...? Stii cum e fiecare vede o masina in felul lui, asa ca nu are rost sa te enervezi...
Vlad_18RLG is offline  
Old 30-08-11, 22:43   #156
Guwy
Banned

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,809
Default Re: E30 - ALPINA

Quote:
Originally Posted by Vlad_18RLG View Post
El ti-a dat un sfat... ce te aprinzi asa...? Stii cum e fiecare vede o masina in felul lui, asa ca nu are rost sa te enervezi...
Cum sa nu te aprinzi cand iti da sfaturi cineva care nu a bagat niciodata in viata lui bani din buzunaru' lui intr-o masina + ca este foarte arogant si vorbeste la misto .
Sincer tu nu te-ai fi enervat ? Nu tin cu LOPEZZ , nici macar nu il cunosc dar stii si tu Vlade ca nu este asa usor sa pui un urs pe picioarele lui cand nu ai o sursa de venit mare , ursu' este sac fara fund mereu gasesti sa-i faci cate ceva .
Lopezz probabil ca este pasionat de masina asta , dar daca nu are bani nu are ce sa faca , o va face usor usor cand are si el banuti .

Last edited by Guwy; 30-08-11 at 22:46.
Guwy is offline  
Old 30-08-11, 22:49   #157
stefiPJJ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
stefiPJJ's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,979
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[DACIA]
Default Re: E30 - ALPINA

Quote:
Originally Posted by Guwy View Post
Cum sa nu te aprinzi cand iti da sfaturi cineva care nu a bagat niciodata in viata lui bani din buzunaru' lui intr-o masina + ca este foarte arogant si vorbeste la misto .
Sincer tu nu te-ai fi enervat ? Nu tin cu LOPEZZ , nici macar nu il cunosc dar stii si tu Vlade ca nu este asa usor sa pui un urs pe picioarele lui cand nu ai o sursa de venit mare , ursu' este sac fara fund mereu gasesti sa-i faci cate ceva .
Lopezz probabil ca este pasionat de masina asta , dar daca nu are bani nu are ce sa faca , o va face usor usor cand are si el banuti .
Doamnee , in sfarsit cineva care chiar gandeste cum trebuie !
Bine spus din toate punctele de vedere !
stefiPJJ is offline  
Old 31-08-11, 00:29   #158
whitE30

Stage 3
 
whitE30's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 140
Default Re: E30 - ALPINA

guwy stie pentru ca si el a vizitat forumul de mic si e din alta generatie, generatie cu capul pe umeri trecuta prin viata. guwy respect pentru tine si pentru tot ce ai realizat. de cand esti pe forumul asta iti urmaresc posturile si tin minte si acum postul cand ti-ai luat primul urs si ai venit pe topicul lui dani sa te lauzi

pe iulian nu il bagati in seama pentru ca i s-a urcat la cap driftul si tuningul pisicii. daca tot suntem la capitolul comentat mai iuliane, spune-mi si mie daca eleronul tau chiar da bine pe masina, i l-ai furat cumva lui brian de pe eclipse?
lopezz multa bafta, eu stiu ca pasionatii nu cedeaza asa usor
whitE30 is offline  
Old 31-08-11, 01:07   #159
shox

Stage 4
 
shox's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 206
Default Re: E30 - ALPINA

Eu il respect pe lopezz pentru ca stiti de ce? sa va spun ,eu ma chinui de ceva timp sa strang bani pentru un urs pe care il visez cam de aproximativ 5 ani credeti-ma pe cuvant .Am ajuns sa-mi vand cam apsolut tot pana si aparatul foto profesional care era o mare pasiune pentru mine doar pentru a strange bani pentru urs si stiu ce inseamna sa nu te ajute chiar nimeni mai ales cand esti si la facultate si acolo alti bani alta distracite...asa ca lopezz usor usor cu multa rabdare le rezolvi pe toate si la sfarsit te vei bucura de rezultatul finit !Haideti sa nu mai fim rai ca doar suntem cu totii pasionati de masini aici si nu e frumos sa citesti ceva de genu ,,filtru de aer mai bine il arunci si pui un ciorap,,.Bafta in continuare si scuzati.ma daca am mai facut greseli de ortografie dar de 3 zile dorm cam 3 ore pe noapte .
__________________
Route 66
shox is offline  
Old 31-08-11, 01:16   #160
Guwy
Banned

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,809
Default Re: E30 - ALPINA

Quote:
Originally Posted by whitE30 View Post
guwy stie pentru ca si el a vizitat forumul de mic si e din alta generatie, generatie cu capul pe umeri trecuta prin viata. guwy respect pentru tine si pentru tot ce ai realizat. de cand esti pe forumul asta iti urmaresc posturile si tin minte si acum postul cand ti-ai luat primul urs si ai venit pe topicul lui dani sa te lauzi

pe iulian nu il bagati in seama pentru ca i s-a urcat la cap driftul si tuningul pisicii. daca tot suntem la capitolul comentat mai iuliane, spune-mi si mie daca eleronul tau chiar da bine pe masina, i l-ai furat cumva lui brian de pe eclipse?
lopezz multa bafta, eu stiu ca pasionatii nu cedeaza asa usor
Ca sa imi iau primul meu urs am vandut Oltcitul care il aveam atunci , calculatorul , telefonul , am lasat un lant de aur la amanet pe care il primisem cadou de la parintii mei , pe care bineinteles l-am pierdut ca nu am mai avut bani sa-l scot + niste banuti stransi pusi deoparte , iar parintii mei nu erau de acord cu lucrul asta ... " iti iei o masina sa consume mult , taxe mari etc. " deci nu mi-a dat nici tata si nici mama bani .
Eu stiu in primul rand cand am facut ursu' meu B 12 TAZ de cate ori m-am lovit de lipsa finantelor , in schimb am avut noroc cu prietenii mei care m-au ajutat ( DANY LAF , PAUL , DOBRE , CLAUDIU LAF , TWJ-U , Marius TXA ) mi-au dat multe piese cadou ... cel putin Dany si Claudiu mi-au dat la piese de nici eu nu le mai stiu numaru' , iar cand iti intra ursu in sange nu mai scapi de el toata viata ta ( uitati-va la HAI-u , KNS , Dany LAF-u , Dobre , Calin oameni cu capul pe umeri adica nu mai au 20 - 25 de ani sunt oameni cu familie , copii etc. si investesc ca nebunii in ursii lor ) , Jumy e un copil care a primit de la parintii lui ce a vrut , a avut noroc ca l-a sustinut tatal lui care este un om de nota 10 si a fost un tata intelegator , a facut eforturi sa fie fericit copilul lui .
Pai eu cand Ii spune-am lu' tata sa-mi dea si mie bani sa-mi fac si eu ceva la urs stiti ce imi spunea : " Fiti-ar junghiu al dracu , pune mana si munceste daca vrei sa ai ceva al tau nu iti dau eu bani sa bagi in cazanu ala " si cu toate ca imi spunea lucrurile astea nu m-am descurajat niciodata , din contra mai rau ma ambitionam iar cand a fost gata sa merg pe strada cu el eram mandru ca am reusit sa-mi fac un urs al meu , ca nu era tipla mai erau o gramada de bani de bagat in el ( vopsitorie , jante .... lista continua ) dar puteam sa ma deplasez de colo , colo sa-mi fac treaba cu el .
Probabil ca si Lopezz este ca mine , vrea si el un urs al lui dar nu are posibilitati financiare , daca avea bani crede-ti ca se mai complica cu asta lovit si rupt cum am facut si eu ? Mai mult ca sigur isi lua unu' tipla si gata nu mai avea batai de cap cu tinichigerie , bucsaraie , vopsitorie ... isi lua o caroserie buna Ii arunca un kit Alpina , o janta frumoasa si ce mai vroia el .
Asadar nu mai judecati un pusti de 18 - 20 de ani care vrea sa-si faca dintr-un junghi de urs o masina frumoasa , mai bine il sustine-ti .
Iar tu Jumy incearca sa-ti schimbi caracteru asta de " baiat " , nu vei avea nimic de castigat cu asta + ca lumea prinde boala pe tine ... asadar tu alegi sa stii poti sa fi respectat dar poti sa fi si injurat .

Last edited by Guwy; 31-08-11 at 01:41.
Guwy is offline  
Old 31-08-11, 04:48   #161
jakal
BMW Driver

Stage 5
 
jakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 9,203
Member of:
[Inferno Motorsport]
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: E30 - ALPINA

Quote:
Originally Posted by Guwy View Post
Eu stiu in primul rand cand am facut ursu' meu B 12 TAZ
fortza ursu asta....cu toate ca aveam getaxu, ma distram extraordinar cind iesem cu el.......dar tot din cauza banilor a trebuit sa il dau......
crede-,ma ca si acum regret ca am dat masinutza aia.......l-am luat de la tine cu inima deschisa......si m-am bucurat de el...

app....inca mai traieste.....

te-am salutat fratelo...
__________________



contact 0766-671407
jakal is offline  
Old 31-08-11, 05:29   #162
Vlad_18RLG

Stage 5
 
Vlad_18RLG's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 713
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: E30 - ALPINA

Quote:
Originally Posted by Guwy View Post
Cum sa nu te aprinzi cand iti da sfaturi cineva care nu a bagat niciodata in viata lui bani din buzunaru' lui intr-o masina + ca este foarte arogant si vorbeste la misto .
Sincer tu nu te-ai fi enervat ? Nu tin cu LOPEZZ , nici macar nu il cunosc dar stii si tu Vlade ca nu este asa usor sa pui un urs pe picioarele lui cand nu ai o sursa de venit mare , ursu' este sac fara fund mereu gasesti sa-i faci cate ceva .
Lopezz probabil ca este pasionat de masina asta , dar daca nu are bani nu are ce sa faca , o va face usor usor cand are si el banuti .
Eu tocmai asta i-am spus sa nu se mai enerveze si sa mearga mai departe orice ar fi... Exact cum ai spus-o si tu, de boala "Ursului" nu mai poti sa scapi orice ai face... Eu am prins microbul asta de pe la 16 ani cand am dat de vechile filmulete cu Hai Kns si de atunci nu mi-a mai trecut... Ce-i drept m-au ajutat si ai mei, dar nu erau de acord cu driftul... si dupa ce am achizitionat ursul RLG, absolut toti banii ii bagam in el, intai sa-l pun pe picioare dupa care sa il transform in drift-car... Lumea care vorbeste mult si prost habar nu are cum e sa investesti toti banii pe care ii ai tu, un pustan de 19 ani (cum eram eu atunci), dupa care nu mai ai si ce faci? Te imprumuti, ca na, vrei sa iti faci ursu` sa mearga, habar nu au cum e sa pierzi nopti prin garaje, sa te certi cu cei din familie (prietena, parinti) bineinteles pe tema ursului, se mai adauga si alte probleme de sanatate pe langa cele existente (spate paradit in cazul meu)... dar asta e, pasiunea nu cunoaste limite...
Voi cei care vorbiti mult si prost... Credeti ca noua, pasionatilor de E30 nu ne-ar fi placut sa nu mai stam sa ne carpim cu piese, sa avem toti caroserii drepte pe tabla si acte si sa avem numai piese de super calitate, chiar originale? Ei bine aflati ca da, dar din pacate nu toti au bugetul necesar si atunci cand iei un urs de la zero nu prea stii de ce sa te apuci, si daca mai patesti si o belea cu o lovitura... te-a cam dat peste cap
Sper ca nu v-am plictisit cu postul meu dar nu m-am putut abtine sa nu scriu tot ce am gandit... Tine-ti minte: URSU` NU MOARE NICIODATA!

P.S.: Sa ridice mana cei care nu si-au mai cumparat ceva pentru ei (tricou, parfum etc) de cand si-au luat urs...
__________________

.....
......... BMW E30 318i Cabrio - RLG
..........BMW E30 325iX - Drift Car Under Construction
Vlad_18RLG is offline  
Old 31-08-11, 06:07   #163
Guwy
Banned

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,809
Default Re: E30 - ALPINA

Quote:
Originally Posted by jakal View Post
fortza ursu asta....cu toate ca aveam getaxu, ma distram extraordinar cind iesem cu el.......dar tot din cauza banilor a trebuit sa il dau......
crede-,ma ca si acum regret ca am dat masinutza aia.......l-am luat de la tine cu inima deschisa......si m-am bucurat de el...

app....inca mai traieste.....

te-am salutat fratelo...
Nu mai stiu nimic de el Jakale , oricum am auzit ca ajunsese rau daca mai stii ceva de el trimite-mi si mie 2 , 3 poze pe mail .
Te salut si eu !

Quote:
Originally Posted by Vlad_18RLG View Post
Eu tocmai asta i-am spus sa nu se mai enerveze si sa mearga mai departe orice ar fi... Exact cum ai spus-o si tu, de boala "Ursului" nu mai poti sa scapi orice ai face... Eu am prins microbul asta de pe la 16 ani cand am dat de vechile filmulete cu Hai Kns si de atunci nu mi-a mai trecut... Ce-i drept m-au ajutat si ai mei, dar nu erau de acord cu driftul... si dupa ce am achizitionat ursul RLG, absolut toti banii ii bagam in el, intai sa-l pun pe picioare dupa care sa il transform in drift-car... Lumea care vorbeste mult si prost habar nu are cum e sa investesti toti banii pe care ii ai tu, un pustan de 19 ani (cum eram eu atunci), dupa care nu mai ai si ce faci? Te imprumuti, ca na, vrei sa iti faci ursu` sa mearga, habar nu au cum e sa pierzi nopti prin garaje, sa te certi cu cei din familie (prietena, parinti) bineinteles pe tema ursului, se mai adauga si alte probleme de sanatate pe langa cele existente (spate paradit in cazul meu)... dar asta e, pasiunea nu cunoaste limite...
Voi cei care vorbiti mult si prost... Credeti ca noua, pasionatilor de E30 nu ne-ar fi placut sa nu mai stam sa ne carpim cu piese, sa avem toti caroserii drepte pe tabla si acte si sa avem numai piese de super calitate, chiar originale? Ei bine aflati ca da, dar din pacate nu toti au bugetul necesar si atunci cand iei un urs de la zero nu prea stii de ce sa te apuci, si daca mai patesti si o belea cu o lovitura... te-a cam dat peste cap
Sper ca nu v-am plictisit cu postul meu dar nu m-am putut abtine sa nu scriu tot ce am gandit... Tine-ti minte: URSU` NU MOARE NICIODATA!

P.S.: Sa ridice mana cei care nu si-au mai cumparat ceva pentru ei (tricou, parfum etc) de cand si-au luat urs...
Ce sa-ti mai arda de tricouri , parfumuri , adidasi ... eu 1 an de zile nu imi cumparasem nimic , dar nimic ... tot ce aveam bagam in masina aia .
Guwy is offline  
Old 31-08-11, 06:14   #164
FXA-

Stage 5
 
FXA-'s Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 301
Default Re: E30 - ALPINA

Cum a vorbit Vladut ca un om mare bafta cu ursul lopezz si ia-o pe rand asa cum trebuie, nu te lasa influentat aiurea de nimeni care are intentia sa-ti bage chestii sub nas. Daca chiar iti doresti, o sa o scoti la capat...in ritmul tau.
FXA- is offline  
Old 31-08-11, 10:50   #165
shox

Stage 4
 
shox's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 206
Default Re: E30 - ALPINA

Pentru Guwy si Vlad_18RLG am tot respectul pentru voi baieti , uite asa mai ridicati moralul unor pusti care sunt la inceput si din pasiune chiar se zbat si se lupta sa faca ceva si printre ei sunt si eu cu toate ca am 23 de ani si am observat ca sunt umpic mai mare decat voi dar eu sunt chiar la inceput si in general toti care suntem la inceput avem nevoie de sustinerea voastra.Ati dat dovada ca sunteti chiar mari pasionati de e30 si va urez mult succes in continoare !
shox is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -