Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 01-02-12, 15:45   #436
jakal
BMW Driver

Stage 5
 
jakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 9,203
Member of:
[Inferno Motorsport]
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Quote:
Originally Posted by DONU' View Post
Verzitura la zapada! Asteptam ghioceii!
platforma in spate regulamentar, gata sa o transporte la legale....
jakal is offline  
Old 01-02-12, 21:05   #437
ady_viteza

Stage 5
 
ady_viteza's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,221
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[BMW]
[4Rally]
[SUBARU]
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Quote:
Originally Posted by jakal View Post
platforma in spate regulamentar, gata sa o transporte la legale....
De ce mah?....nu mai merge pe roatele ei??
Din cate mi-aduc aminte ursii merg in haita nu pe platforma
ady_viteza is offline  
Old 08-02-12, 13:52   #438
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Quote:
Originally Posted by ady_viteza View Post
De ce mah?....nu mai merge pe roatele ei??
Din cate mi-aduc aminte ursii merg in haita nu pe platforma
Ursii turbo merg pe platforma ca sunt la un alt nivel si trebuie sa fie mai sus un pic.
Alt nivel adica: fara lumini, stop pe frana, unii fara frane, itp, asigurari, rovignete, se deschide trapa in mers, mai sare volanul, mai ramai cu maciuca de la schimbator in mana intr-o depasire, mai sare o oglinda...
Glumesc: S-au rezolvat foarte multe lucruri la masina asta. La primavara continuam lucrarile. Anul asta daca nu ma plictisesc de reparat sau de alergat poate o schimb si eu pe un E39 eventual diesel... Am zis POATE... Asteptam oferte...
__________________

If I win, I take the cash and I take the respect!™
2006 - VAUXHALL CORSA B - 1.2 45CP - Prima masina de DRIFT din Romania cu tractiune fata!
2006 - OPEL VECTRA - C20NE
2007 - 2009 - VW VENTO VR6
2009 - BMW E30 TURBO
2012 - VW GOLF MK5 GTI
PIESE TUNING PE COMANDA:
TURBINE, INJECTOARE, POMPE BENZINA, WASTEGATE, BLOW-OFF, INTERCOOLERE, DISCURI FRANA PERFORATE/STRIATE, KIT-URI AMBREIAJ SPORT SAU ORIGINALE, SUSPENSII, ETC.
CONTACT: donu_vr6@yahoo.com
DONU' is offline  
Old 08-02-12, 16:08   #439
b31rmy
Skoda Driver

Stage 5
 
b31rmy's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,616
Member of:
[SKODA]
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Hai tata cu turbatu sa ma plimbi la vara periculos )
b31rmy is offline  
Old 09-02-12, 19:02   #440
shantzu

Stage 5
 
shantzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 6,372
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Quote:
Originally Posted by b31rmy View Post
Hai tata cu turbatu sa ma plimbi la vara periculos )
Daca vrei periculos, eu zic sa mergi acum pana o repara
shantzu is offline  
Old 09-02-12, 23:17   #441
DarKane

Stage 4
 
DarKane's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 241
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Quote:
Originally Posted by DONU' View Post
Ursii turbo merg pe platforma ca sunt la un alt nivel si trebuie sa fie mai sus un pic.
Alt nivel adica: fara lumini, stop pe frana, unii fara frane, itp, asigurari, rovignete, se deschide trapa in mers, mai sare volanul, mai ramai cu maciuca de la schimbator in mana intr-o depasire, mai sare o oglinda...
Glumesc: S-au rezolvat foarte multe lucruri la masina asta. La primavara continuam lucrarile. Anul asta daca nu ma plictisesc de reparat sau de alergat poate o schimb si eu pe un E39 eventual diesel... Am zis POATE... Asteptam oferte...
e clar...te-ai bosorogit...te-am pierdut si pe tine
DarKane is offline  
Old 10-02-12, 23:11   #442
alex95lr

Stage 2
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 64
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Salut,este cel mai tare topic citit de mine pana acum,am ras cu lacrimi,ai o masina dementiala si orice faci nu o vinde ,citind topicul asta m-am hotarat care va fi prima mea masina(mai am 2 ani) )un e30 dupa 89,2.5 12v ,a real Love !! Bafta multa cu masina in continuare!!
alex95lr is offline  
Old 11-02-12, 18:08   #443
Doc-ul

Stage 5
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,323
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Quote:
Originally Posted by DONU' View Post
Ursii turbo merg pe platforma ca sunt la un alt nivel si trebuie sa fie mai sus un pic.
Alt nivel adica: fara lumini, stop pe frana, unii fara frane, itp, asigurari, rovignete, se deschide trapa in mers, mai sare volanul, mai ramai cu maciuca de la schimbator in mana intr-o depasire, mai sare o oglinda...
Glumesc: S-au rezolvat foarte multe lucruri la masina asta. La primavara continuam lucrarile. Anul asta daca nu ma plictisesc de reparat sau de alergat poate o schimb si eu pe un E39 eventual diesel... Am zis POATE... Asteptam oferte...
si tuuuuuuuuu !!! inteleg ca e o moda , dupa ce ai urs turbo vrei diesel ( in cazul vostru e39 ) !
Doc-ul is offline  
Old 11-02-12, 19:12   #444
MIHAI_NEBUNU

Stage 5
 
MIHAI_NEBUNU's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,048
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Quote:
Originally Posted by Doc-ul View Post
si tuuuuuuuuu !!! inteleg ca e o moda , dupa ce ai urs turbo vrei diesel ( in cazul vostru e39 ) !
cum adik si tu ma?
MIHAI_NEBUNU is offline  
Old 11-02-12, 19:21   #445
Doc-ul

Stage 5
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,323
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Quote:
Originally Posted by MIHAI_NEBUNU View Post
cum adik si tu ma?
Sa ma repet ?! ; Si tu acum ...
Doc-ul is offline  
Old 11-02-12, 20:42   #446
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Asa as vrea.
Sa trec la un 2.5 diesel sau 3.0 E39, eventual break, negru, pus pe burta, foliat, jante mari...
Stil mafiot, la fel ca-n 98...

Bine, in plan ar mai fii sa mai iau o Corsa B sa fac recarosare la "masina de drift" dar aia nu e ceva costisitor sau cum ma gandeam azi, as vrea un VW T3 sau T4 ca nu-mi permit sa cumpar un T1 reconditionat si n-am niciun drag sa ma apuc de bagat bani intr-o coaja.
Un T3 sau un T4 tot asa negru, foliat, jante cu buza, interior mochetat inclusiv plafonul, muzica, dvd, canapea, frigider... s-o ard golaneste cu baietii la pescuit, la curse prin toata tzara, la raliuri, curve, nebunie, sa ne imbata in ea acolo, sa dormim sa ne bashim,... sa fie show.
Recunosc ca dupa ce va iesi ursul iar pe strazi se poate ca toate aceste ganduri sa dispara insa nu se stie. Un E39 m-ar bucura totusi. Imi place mult balena aia.

Last edited by DONU'; 11-02-12 at 20:44.
DONU' is offline  
Old 11-02-12, 22:18   #447
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Sincer... Cui nu-i place e39?
eMH is offline  
Old 11-02-12, 23:13   #448
MIHAI_NEBUNU

Stage 5
 
MIHAI_NEBUNU's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,048
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Quote:
Originally Posted by DONU' View Post
Asa as vrea.
Sa trec la un 2.5 diesel sau 3.0 E39, eventual break, negru, pus pe burta, foliat, jante mari...
Stil mafiot, la fel ca-n 98...

Bine, in plan ar mai fii sa mai iau o Corsa B sa fac recarosare la "masina de drift" dar aia nu e ceva costisitor sau cum ma gandeam azi, as vrea un VW T3 sau T4 ca nu-mi permit sa cumpar un T1 reconditionat si n-am niciun drag sa ma apuc de bagat bani intr-o coaja.
Un T3 sau un T4 tot asa negru, foliat, jante cu buza, interior mochetat inclusiv plafonul, muzica, dvd, canapea, frigider... s-o ard golaneste cu baietii la pescuit, la curse prin toata tzara, la raliuri, curve, nebunie, sa ne imbata in ea acolo, sa dormim sa ne bashim,... sa fie show.
Recunosc ca dupa ce va iesi ursul iar pe strazi se poate ca toate aceste ganduri sa dispara insa nu se stie. Un E39 m-ar bucura totusi. Imi place mult balena aia.
esti maxim fratele meu. dar sunt 2 masini total diferite astea 2 gandeste-te bine ce vrei si ai grija sa nu se implineasca
MIHAI_NEBUNU is offline  
Old 11-02-12, 23:29   #449
LAFv8

Stage 5
 
LAFv8's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 3,499
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Quote:
Originally Posted by DONU' View Post
Asa as vrea.
Sa trec la un 2.5 diesel sau 3.0 E39, eventual break, negru, pus pe burta, foliat, jante mari...
Stil mafiot, la fel ca-n 98...

Bine, in plan ar mai fii sa mai iau o Corsa B sa fac recarosare la "masina de drift" dar aia nu e ceva costisitor sau cum ma gandeam azi, as vrea un VW T3 sau T4 ca nu-mi permit sa cumpar un T1 reconditionat si n-am niciun drag sa ma apuc de bagat bani intr-o coaja.
Un T3 sau un T4 tot asa negru, foliat, jante cu buza, interior mochetat inclusiv plafonul, muzica, dvd, canapea, frigider... s-o ard golaneste cu baietii la pescuit, la curse prin toata tzara, la raliuri, curve, nebunie, sa ne imbata in ea acolo, sa dormim sa ne bashim,... sa fie show.
Recunosc ca dupa ce va iesi ursul iar pe strazi se poate ca toate aceste ganduri sa dispara insa nu se stie. Un E39 m-ar bucura totusi. Imi place mult balena aia.
ba ati luato razna ?ati inbatranit?huoooooo
LAFv8 is offline  
Old 11-02-12, 23:40   #450
MIHAI_NEBUNU

Stage 5
 
MIHAI_NEBUNU's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,048
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Quote:
Originally Posted by LAFv8 View Post
ba ati luato razna ?ati inbatranit?huoooooo
ce ai ma cu noi?
huooo tieee
MIHAI_NEBUNU is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -