Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 28-07-11, 04:03   #391
CoCaine
Audi Driver


Stage 5
 
CoCaine's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,291
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
[4Tuning International]
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Multa sanatate, o sa ai un "concediu de odihna" total
CoCaine is offline  
Old 28-07-11, 12:30   #392
HoricutzWSR
Virtual Tuner

Stage 5
 
HoricutzWSR's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,851
Member of:
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

varule, dupa ce te faci bine, sper ca ma duci o tura prin Tulcea asa ca in video postat de jakalu )))
HoricutzWSR is offline  
Old 08-08-11, 15:43   #393
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Imi cer scuze ca n-am mai postat in ultima vreme nimic dar pentru cei care nu stiu, acum o luna am avut un accident cu doi prieteni de-ai mei intr-un Logan.
Eu eram pasager in masina respectiva, soferul depasea un tir si idiotul cu tirul fara sa se uite in oglinda a tras de volan sa-l depaseasca pe altul.
Al nostru a tras si el cat a putut de volan si a iesit cu rotile dupa stanga pe aratura, a trecut de tir si cand sa intre inapoi pe sosea a derapat, ne-am invartit pe sosea si ne-am rasturnat pe camp.
Baietii sunt bine, cu ceva taieturi si cucuie, dar eu am piciorul drept fracturat (mai exact platoul tibiar), am avut si eu niste taieturi pe la mana dreapta si doua vertebre la coloana atinse.
Am stat acasa la orizontala doua saptamani ca n-aveam voie sa ma misc prea mult, am piciorul in gips de doua saptamani si tre sa mai stau asa inca doua saptamani apoi incep recuperarea.
Asta e. Bine ca s-a rezolvat cu coloana si n-a fost nimic grav.
Soferul de tir a scapat fara vina ca nu ne-a atins si e decat autor moral... Legile romanesti...
Per total voi sta 5 saptamani la pat dupa care sunt gata sa merg. Sper sa nu fie probleme si sa nu ma mai tina mai mult ca se duce vara si ma plictisesc.
Toata ziua stau pe Discovery, ma joc pe Xbox Forza Motorsport, mananc si dorm.
Va pup si sa ne vedem sanatosi!
__________________

If I win, I take the cash and I take the respect!™
2006 - VAUXHALL CORSA B - 1.2 45CP - Prima masina de DRIFT din Romania cu tractiune fata!
2006 - OPEL VECTRA - C20NE
2007 - 2009 - VW VENTO VR6
2009 - BMW E30 TURBO
2012 - VW GOLF MK5 GTI
PIESE TUNING PE COMANDA:
TURBINE, INJECTOARE, POMPE BENZINA, WASTEGATE, BLOW-OFF, INTERCOOLERE, DISCURI FRANA PERFORATE/STRIATE, KIT-URI AMBREIAJ SPORT SAU ORIGINALE, SUSPENSII, ETC.
CONTACT: donu_vr6@yahoo.com

Last edited by DONU'; 08-08-11 at 15:47.
DONU' is offline  
Old 08-08-11, 16:52   #394
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Nasol. Foarte nasol, mai ales ca nu s-a intamplat din vina voastra.

Insanatosire grabnica suna cam aiurea, ca oricum stai ceva la pat, dar eu iti urez sa nu apara complicatii

Last edited by eMH; 08-08-11 at 16:57.
eMH is offline  
Old 09-08-11, 16:53   #395
whitE30

Stage 3
 
whitE30's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 140
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

same, fa-te bine cat mai repede ca e aiurea in masina fara piciorul drept functional
whitE30 is offline  
Old 09-08-11, 17:54   #396
remus_gti

Stage 4
 
remus_gti's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 290
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

1-felicitari ptr masina..e super tare
2-felicitari ptr topic...e demential...am stat toata ziua sa il citesc pe tot, am ras cu lacrimi
3-felicitari ptr mintea bolnava care o ai))
4-sa te faci bine cat mai repede, sa iesi mai repede cu ursu pe strada, ca sa ai ce sa ne mai povestesti...da fara intamplari dinastea cu accidente..
numai bine Donule
remus_gti is offline  
Old 09-08-11, 20:42   #397
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Multumesc mult!
Mai e ceva de munca si pe la urs...
Eu zac in pat, el zace in spatele casei. O sa am eu grija si de el.

Dupa accident ne-am dus la Spital si acolo bineinteles ca au venit majoritatea prietenilor. Mai exact umplusera intrarea. Si erau ingrijorati si stateau pe langa noi si ne intrebau daca suntem bine sau ce ne doare...
Si le-am explicat asa dupa targa ca eu sunt bine si ca ma doare doar piciorul (nu stiam inca daca e fracturat sau e doar o contuzie) si cat timp am asteptat in reanimarea aia sau cum draq ii zice, a inceput sa ne bufneasca rasul uitandu-ne unii la altii noi astia implicati in accident. Unul radea de mine ca sunt urat fara ochelari, eu radeam de el ca era capul lui plin de cucuie, celalalt nu putea sa rada ca avea o coasta fidsurata si era taiat si la gura...
Una din asistente zice la un momentdat ca l-a verificat pe unul din prietenii mei si ca l-a pipait sa vada sigur daca nu mai are si altceva (de cred ca nu l-a pipait nicio femeie in viata lui).
La care eu:
- Bravo! Pe mine cand ai de gand sa ma pipai? Mai astept mult?
Pana la urma radeau si politisitii, si doctorii, asistentele...
Trecea adrenalina aia si ne bucuram ca am scapat vii din accident... Ce puteam sa facem? Misto!
Stand asa pe targa a venit si o prietena care ne-a pozat. Sa ne vezi cu degetul mare ridicat, doi insi, targa langa targa in paralel.
Tot asteptand acolo sa ne coasa, sa imi puna piciorul in atele... ma ridic in fund, ma uit in jurul meu si zic:
- Ma da nu ne serveste si pe noi nimeni aici? Ne tin asa pe uscat?
Si tot felul de glume ca a doua zi cand au venit in vizita acasa la mine am ras cu totii si nu ne mai mira nimic, daca si dupa accident inca suntem cu zambetul pe fata si glumim!
Ca sa nu mai zic ca a aflat Desene (prietenul nostru Desene) care are numai glume, o caterinca de mori si e un baiat super saritor si de mare ajutor. Si i-au povestit baietii ce am patit, cum ne-am rasturnat si dupa aia ne-am trezit in masina unii peste altii, ala din dreapta intre canapea si scaunul din fata si toate detaliile... Si zice:
- Auzi ma vere? Da... cand v-ati rasturnat... era aglomeratie mare la voi acolo in masina!
DONU' is offline  
Old 09-08-11, 20:49   #398
MIHAI_NEBUNU

Stage 5
 
MIHAI_NEBUNU's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,048
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Quote:
Originally Posted by DONU' View Post
Multumesc mult!
Mai e ceva de munca si pe la urs...
Eu zac in pat, el zace in spatele casei. O sa am eu grija si de el.

Dupa accident ne-am dus la Spital si acolo bineinteles ca au venit majoritatea prietenilor. Mai exact umplusera intrarea. Si erau ingrijorati si stateau pe langa noi si ne intrebau daca suntem bine sau ce ne doare...
Si le-am explicat asa dupa targa ca eu sunt bine si ca ma doare doar piciorul (nu stiam inca daca e fracturat sau e doar o contuzie) si cat timp am asteptat in reanimarea aia sau cum draq ii zice, a inceput sa ne bufneasca rasul uitandu-ne unii la altii noi astia implicati in accident. Unul radea de mine ca sunt urat fara ochelari, eu radeam de el ca era capul lui plin de cucuie, celalalt nu putea sa rada ca avea o coasta fidsurata si era taiat si la gura...
Una din asistente zice la un momentdat ca l-a verificat pe unul din prietenii mei si ca l-a pipait sa vada sigur daca nu mai are si altceva (de cred ca nu l-a pipait nicio femeie in viata lui).
La care eu:
- Bravo! Pe mine cand ai de gand sa ma pipai? Mai astept mult?
Pana la urma radeau si politisitii, si doctorii, asistentele...
Trecea adrenalina aia si ne bucuram ca am scapat vii din accident... Ce puteam sa facem? Misto!
Stand asa pe targa a venit si o prietena care ne-a pozat. Sa ne vezi cu degetul mare ridicat, doi insi, targa langa targa in paralel.
Tot asteptand acolo sa ne coasa, sa imi puna piciorul in atele... ma ridic in fund, ma uit in jurul meu si zic:
- Ma da nu ne serveste si pe noi nimeni aici? Ne tin asa pe uscat?
Si tot felul de glume ca a doua zi cand au venit in vizita acasa la mine am ras cu totii si nu ne mai mira nimic, daca si dupa accident inca suntem cu zambetul pe fata si glumim!
Ca sa nu mai zic ca a aflat Desene (prietenul nostru Desene) care are numai glume, o caterinca de mori si e un baiat super saritor si de mare ajutor. Si i-au povestit baietii ce am patit, cum ne-am rasturnat si dupa aia ne-am trezit in masina unii peste altii, ala din dreapta intre canapea si scaunul din fata si toate detaliile... Si zice:
- Auzi ma vere? Da... cand v-ati rasturnat... era aglomeratie mare la voi acolo in masina!
bai caterink boy hai lasa gargara si fa-te bine ca ne e dor de tine da?
te vrem pe strada nu pe net
te astept la tulcea sa impartim acelasi pat
MIHAI_NEBUNU is offline  
Old 09-08-11, 20:50   #399
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Uite si poza de la spital.
Am uitat sa va zic: Le spuneam prietenilor prin spital. Faceti ba poze sa pun pe facebook ca d-astea n-am!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	269152_245264682169315_100000573548328_941127_4622308_n.jpg
Views:	528
Size:	69.4 KB
ID:	2114214  
DONU' is offline  
Old 09-08-11, 20:56   #400
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Quote:
Originally Posted by MIHAI_NEBUNU View Post
bai caterink boy hai lasa gargara si fa-te bine ca ne e dor de tine da?
te vrem pe strada nu pe net
te astept la tulcea sa impartim acelasi pat
Si mie mi-e dor de voi ma!!!
Lasa ca mai am doua saptamani si dau gipsul jos si incep sa merg si nu mai scapati de mine iar!
Am o luna de cand n-am pus gura pe bere! Si nici pe tigari! Dar sa nu beau eu o bere? O bere ma?
La Tulcea nu impartim acelasi pat! Eu dorm (de fapt beau) cu Shantzu!
M-a sunat si ala suparat saracu, ca a mers cu voi pana la Arad si n-a baut mai nimic pe drum (ca am lipsit eu si n-a avut cu cine)...
Pai eu l-am format cum trebuie si voi mi-l dezalcoolizati mah?
Lasa ca am eu grija sa-l alcoolizez la loc!
DONU' is offline  
Old 09-08-11, 21:11   #401
LAFv8

Stage 5
 
LAFv8's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 3,499
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

[QUOTE=DONU';4517128]Si mie mi-e dor de voi ma!!!
Lasa ca mai am doua saptamani si dau gipsul jos si incep sa merg si nu mai scapati de mine iar!
Am o luna de cand n-am pus gura pe bere! Si nici pe tigari! Dar sa nu beau eu o bere? O bere ma?
La Tulcea nu impartim acelasi pat! Eu dorm (de fapt beau) cu Shantzu!
M-a sunat si ala suparat saracu, ca a mers cu voi pana la Arad si n-a baut mai nimic pe drum (ca am lipsit eu si n-a avut cu cine)...
Pai eu l-am format cum trebuie si voi mi-l dezalcoolizati mah?
Lasa ca am eu grija sa-l alcoolizez la loc! [/QUOT iti doresc o sanatate-in fortza
__________________

M20B20 - 2.0 L Straight-Six || M20B25 - 2.5 L Straight-Six
M20B27 - 2.7 L Straight-Six || M30B32 - 3.2 L Straight-Six
M30B35 - 3.5 L Straight-Six || M60B40 - 4.0 L V8 Supercharged

S??B?? - ?.? L Turbo
LAFv8 is offline  
Old 09-08-11, 22:16   #402
GJ 64 GAB

Stage 5
 
GJ 64 GAB's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 6,033
Member of:
[Moderators]
[Hyundai]
[Opel]
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Ai grijă!
Însănătoşire grabnică!
GJ 64 GAB is offline  
Old 09-08-11, 22:53   #403
radu_bmwe36

Stage 5
 
radu_bmwe36's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 343
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Însănătoşire grabnică!

bafta in continuarre cu " COSMOTE'u" !!!
radu_bmwe36 is offline  
Old 09-08-11, 23:19   #404
CT97AMD
Daewoo Driver

Stage 5
 
CT97AMD's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 524
Member of:
[RENAULT]
[DAEWOO]
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Sa te faci bine donule,imi pare rau pt cele intamplate.
Dar ii pare bine ca tu tot scrantit ai ramas si faci glume chiar si asa
Te pup de la mare :P
CT97AMD is offline  
Old 10-08-11, 15:18   #405
69_HAI

Stage 3
 
69_HAI's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 130
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Foarte excentrica culoarea bafta
69_HAI is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -