Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 18-12-10, 14:46   #151
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Quote:
Originally Posted by tmDNSe30 View Post
salut frumoasa masina defapt frumoasa bestia ta ca masina numai ii
Multumesc!
Frumoasa, urata, e bestia mea si e turbo!

Quote:
Originally Posted by Sufletzel View Post
Da,asa rau te plictisesti acasa?Diseara bagam un carfut drift?)
Nu merg la carefour la drifte, diseara ma duc sa beau!
DONU' is offline  
Old 19-12-10, 16:57   #152
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

O alta poveste de care mi-am adus aminte cu Mihai Nebunu zilele trecute...
Luasem ursul si cand acceleram si intra turbina in functiune si incepea sa derapeze si simteam ca pleaca de-a latu, luam piciorul din acceleratie s-o potolesc
In aceiasi seara cand am adus-o, Nebunu era de munca si eu eram suparat ca nu-mi mergea masina in 6 pistoane, aveam o fisa care se tot uda... probleme...
Ma duc direct la el la munca, vede si el masina si zice:
- Hai ma sa fac si eu o tura sa vad cum trage "cotetzul" tau.
Se urca dementul la volan, eu in dreapta si bunul meu prieten Shantzu in spate, si ia Nebunu masina, calca acceleratia la blana, da drumul la ambreiaj, plecam de-a latu (aveam grup 3.45), da a doua, masina torpila, iar un pic de-a latu, da a 3-a fortza... Frana ca ne prapadim!!!
Acum eu in dreapta, ma uit la Shantzu, el se uita la mine si zicem amandoi odata:
- Ia uite bah! Asa trebuie sa traga masina asta!?!

Apoi am plecat si le-am aratat-o si baietilor... Nimeni nu stia de combinatia pe care aveam de gand s-o fac in afara de Shantzu cu care ma sfatuisem daca s-o "luam" sau nu. Parca e masina amandurora...
Tare a fost faza ca...
Noi avem un supermarket unde ne intalnim seara sa bem cafeaua de la automat (ii zicem, La Morga), nu de alta, dar vis-a-vis de magazin e un spital si intrarea spre Morga.
Si toata lumea era la cafea la Morga si apare fratele vostru calare pe urs cu Shantzu in dreapta, se uita lumea mirata si interesata de aparitzia bestiei si cand... cine coboara din masina Donu si cu Shantzu!
Cat s-au bucurat cu totii ca mi-am luat urs, cand au vazut ca mai e si turbo ce sa mai..., a inceput shmekeria la Ploiesti.
Fortzaaaaa!!!
__________________

If I win, I take the cash and I take the respect!™
2006 - VAUXHALL CORSA B - 1.2 45CP - Prima masina de DRIFT din Romania cu tractiune fata!
2006 - OPEL VECTRA - C20NE
2007 - 2009 - VW VENTO VR6
2009 - BMW E30 TURBO
2012 - VW GOLF MK5 GTI
PIESE TUNING PE COMANDA:
TURBINE, INJECTOARE, POMPE BENZINA, WASTEGATE, BLOW-OFF, INTERCOOLERE, DISCURI FRANA PERFORATE/STRIATE, KIT-URI AMBREIAJ SPORT SAU ORIGINALE, SUSPENSII, ETC.
CONTACT: donu_vr6@yahoo.com
DONU' is offline  
Old 20-12-10, 09:04   #153
MIHAI_NEBUNU

Stage 5
 
MIHAI_NEBUNU's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,048
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Quote:
Originally Posted by DONU' View Post
O alta poveste de care mi-am adus aminte cu Mihai Nebunu zilele trecute...
Luasem ursul si cand acceleram si intra turbina in functiune si incepea sa derapeze si simteam ca pleaca de-a latu, luam piciorul din acceleratie s-o potolesc
In aceiasi seara cand am adus-o, Nebunu era de munca si eu eram suparat ca nu-mi mergea masina in 6 pistoane, aveam o fisa care se tot uda... probleme...
Ma duc direct la el la munca, vede si el masina si zice:
- Hai ma sa fac si eu o tura sa vad cum trage "cotetzul" tau.
Se urca dementul la volan, eu in dreapta si bunul meu prieten Shantzu in spate, si ia Nebunu masina, calca acceleratia la blana, da drumul la ambreiaj, plecam de-a latu (aveam grup 3.45), da a doua, masina torpila, iar un pic de-a latu, da a 3-a fortza... Frana ca ne prapadim!!!
Acum eu in dreapta, ma uit la Shantzu, el se uita la mine si zicem amandoi odata:
- Ia uite bah! Asa trebuie sa traga masina asta!?!

Apoi am plecat si le-am aratat-o si baietilor... Nimeni nu stia de combinatia pe care aveam de gand s-o fac in afara de Shantzu cu care ma sfatuisem daca s-o "luam" sau nu. Parca e masina amandurora...
Tare a fost faza ca...
Noi avem un supermarket unde ne intalnim seara sa bem cafeaua de la automat (ii zicem, La Morga), nu de alta, dar vis-a-vis de magazin e un spital si intrarea spre Morga.
Si toata lumea era la cafea la Morga si apare fratele vostru calare pe urs cu Shantzu in dreapta, se uita lumea mirata si interesata de aparitzia bestiei si cand... cine coboara din masina Donu si cu Shantzu!
Cat s-au bucurat cu totii ca mi-am luat urs, cand au vazut ca mai e si turbo ce sa mai..., a inceput shmekeria la Ploiesti.
Fortzaaaaa!!!
ce sa ai faci ma buoss avantajul "sexperientei"
MIHAI_NEBUNU is offline  
Old 20-12-10, 22:05   #154
T@zMania

Stage 5
 
T@zMania's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 3,341
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[RENAULT]
[4Rally]
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Quote:
Originally Posted by DONU' View Post
O alta poveste de care mi-am adus aminte cu Mihai Nebunu zilele trecute...
Luasem ursul si cand acceleram si intra turbina in functiune si incepea sa derapeze si simteam ca pleaca de-a latu, luam piciorul din acceleratie s-o potolesc
In aceiasi seara cand am adus-o, Nebunu era de munca si eu eram suparat ca nu-mi mergea masina in 6 pistoane, aveam o fisa care se tot uda... probleme...
Ma duc direct la el la munca, vede si el masina si zice:
- Hai ma sa fac si eu o tura sa vad cum trage "cotetzul" tau.
Se urca dementul la volan, eu in dreapta si bunul meu prieten Shantzu in spate, si ia Nebunu masina, calca acceleratia la blana, da drumul la ambreiaj, plecam de-a latu (aveam grup 3.45), da a doua, masina torpila, iar un pic de-a latu, da a 3-a fortza... Frana ca ne prapadim!!!
Acum eu in dreapta, ma uit la Shantzu, el se uita la mine si zicem amandoi odata:
- Ia uite bah! Asa trebuie sa traga masina asta!?!

Apoi am plecat si le-am aratat-o si baietilor... Nimeni nu stia de combinatia pe care aveam de gand s-o fac in afara de Shantzu cu care ma sfatuisem daca s-o "luam" sau nu. Parca e masina amandurora...
Tare a fost faza ca...
Noi avem un supermarket unde ne intalnim seara sa bem cafeaua de la automat (ii zicem, La Morga), nu de alta, dar vis-a-vis de magazin e un spital si intrarea spre Morga.
Si toata lumea era la cafea la Morga si apare fratele vostru calare pe urs cu Shantzu in dreapta, se uita lumea mirata si interesata de aparitzia bestiei si cand... cine coboara din masina Donu si cu Shantzu!
Cat s-au bucurat cu totii ca mi-am luat urs, cand au vazut ca mai e si turbo ce sa mai..., a inceput shmekeria la Ploiesti.
Fortzaaaaa!!!
vezi ca eram si eu in masina cand am fost la nebunu la servici,scarba mica,nu ma mai iubesti?
T@zMania is offline  
Old 20-12-10, 22:53   #155
shantzu

Stage 5
 
shantzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 6,372
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Quote:
Originally Posted by T@zMania View Post
vezi ca eram si eu in masina cand am fost la nebunu la servici,scarba mica,nu ma mai iubesti?
Pe el il stiu chior , dar eu sigur vad bine si nu te-am vazut in prima seara cadn am fost la nebunu
Confunzi ... am mai fost o data la ceva timp dupa ce a luat masina

Cosmote-ul e forta
Mai scrie ceva randuri , ca mai ai ce sa scrii despre ea
Pana in primavara poate primeste faruri galbene ...
shantzu is offline  
Old 20-12-10, 23:32   #156
lopezz

Stage 5
 
lopezz's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 711
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Quote:
Originally Posted by DONU' View Post
Mi-am adus aminte o poveste tare rau de tot cu ursul!

In ziua cand l-am luat de la Vecu ploua de mama focului.
Eu cu morcovul, cu radacina, cu padure si cu vanator cu tot in fund, cu frica sa nu se ia garda de mine pentru jantele pe 17, sa nu se ia de galagie, ca n-am asigurare, ca-mi atarna cablul de la frana de mana pe jos si scoate scantei...
Cu chiu, cu vai, ajung la iesire din Bucuresti, deja incepea sa-mi placa cum fasssaia blow-off-ul, cu grija ca e ud si n-am anvelope si derapez destul de usor cu ea...
Si vin eu usurel asa cu prietenul Shantzu, si ne oprim pe DN1 intr-o benzinarie sa alimentam ca deja era vartej in rezervor (consuma grav)...
Ies din benzinarie cu treapta 1, accelerez pe ud, o iau de-a latu, iau piciorul din acceleratie, indrept volanul, dau a doua si iar... usurel pana acasa... Sincer ma luase nitel frica, neobisnuit si fara sa mai fi mers cu asa ceva, plus ca singurul cu care mersesem fusese Nicu MTJ-ul.
Si plec de-a latu din benzinarie cum va spuneam si nu fac 10 m si tzarrrrrrrrrrrr telefonul. Cand ma uit, VECU'.
- Alo!
- Ma dementule, de ce nu mergi frumos cu ursul si faci drifturi pe DN?
- Unde esti mah? Eu cu okii in oglinzi gandindu-ma ca asta e in spatele meu...
- Ma, nu conteaza unde sunt! Mergi in p#&@ mea cu grija, lasa panarama ca e ud pe jos!
- Ma, unde esti? Eu tot cu okii in oglinzi...
- Sunt la Bucuresti mah, dar a trecut un tovaras pe DN dinspre Ploiesti si te-a vazut cu ursu de-a latu' si m-a sunat, si zice:
- Bah, unde draq mergi ma asa de-a latu? Unde te grabesti asa?
- Si te-am sunat sa-ti zic ca stiu tot ce faci cu el!



e caterinka rau vecu asta) mori de ras cu el) mai ales knd se agita si il contrazici la masini)
lopezz is offline  
Old 21-12-10, 03:52   #157
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Quote:
Originally Posted by shantzu View Post
Pe el il stiu chior , dar eu sigur vad bine si nu te-am vazut in prima seara cadn am fost la nebunu
Confunzi ... am mai fost o data la ceva timp dupa ce a luat masina

Cosmote-ul e forta
Mai scrie ceva randuri , ca mai ai ce sa scrii despre ea
Pana in primavara poate primeste faruri galbene ...
Shansele sunt destul de mari sa primeasca...
Vom vedea...
Incet, incet ca nu ma alearga nimeni.
Andu AOX-ul am vazut ca are o impresionanta colectie de faruri galbene. (nu stiu daca si vinde, insa cand voi avea ceva bani, o sa-mi comand si eu.
Shantzu are dreptate, in prima seara cand am venit cu Ursul Taz n-a fost cu noi.
Shantz, mai adumi aminte de intamplari cu Ursul ca eu nu-mi mai aduc aminte nimic momentan sa povestesc aici patzanii!


Quote:
Originally Posted by lopezz View Post
e caterinka rau vecu asta) mori de ras cu el) mai ales knd se agita si il contrazici la masini)
Vecu' e penal! Maine il sun pe dement sa vad ce mai face ca n-am mai vorbit cu el si nu ne-am mai vazut de vreo doua saptamani!
DONU' is offline  
Old 21-12-10, 18:56   #158
T@zMania

Stage 5
 
T@zMania's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 3,341
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[RENAULT]
[4Rally]
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Quote:
Originally Posted by shantzu View Post
Pe el il stiu chior , dar eu sigur vad bine si nu te-am vazut in prima seara cadn am fost la nebunu
Confunzi ... am mai fost o data la ceva timp dupa ce a luat masina

Cosmote-ul e forta
Mai scrie ceva randuri , ca mai ai ce sa scrii despre ea
Pana in primavara poate primeste faruri galbene ...
boulica,nu stateam noi in parcare in prima zi la nebunu si radeam de colegii aia cretini ai lui de puneau tot felul de intrebari tampite????
nu cand a-ti venit de la bucuresti la ciolpani v-am pus sa trageti pe dreapta ca va atarna un cablu sub masina?
nu am ajuns la ploiesti si am lasat masina mea acasa si am plecat la nebunu???
deci in concluzie donu nu e atat de chior pe cat esti tu de uituc!!!!
nu e adevarat,asa e!!!!
__________________
T@zMania is offline  
Old 22-12-10, 02:07   #159
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Quote:
Originally Posted by T@zMania View Post
boulica,nu stateam noi in parcare in prima zi la nebunu si radeam de colegii aia cretini ai lui de puneau tot felul de intrebari tampite????
nu cand a-ti venit de la bucuresti la ciolpani v-am pus sa trageti pe dreapta ca va atarna un cablu sub masina?
nu am ajuns la ploiesti si am lasat masina mea acasa si am plecat la nebunu???
deci in concluzie donu nu e atat de chior pe cat esti tu de uituc!!!!
nu e adevarat,asa e!!!!
Nu boule!
Ai venit cu noi de la Bucuresti cu masina ta, dar noaptea la Nebunu n-ai fost!
Eram decat eu cu Shantzu si stiu asta fiindca am mesterit la masina in fatza la BCR pe urma ca sa-i repar beleaua cu fisha.
Asa ca nu te mai baga si tu in seama ca n-ai fost...
Poate dormeai... ca trebuia sa-i sudezi lu Nebunu ceva.
DONU' is offline  
Old 22-12-10, 12:02   #160
MIHAI_NEBUNU

Stage 5
 
MIHAI_NEBUNU's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,048
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

[QUOTE=DONU';3918304]Nu boule!
Ai venit cu noi de la Bucuresti cu masina ta, dar noaptea la Nebunu n-ai fost!
Eram decat eu cu Shantzu si stiu asta fiindca am mesterit la masina in fatza la BCR pe urma ca sa-i repar beleaua cu fisha.
Asa ca nu te mai baga si tu in seama ca n-ai fost...
Poate dormeai... ca trebuia sa-i sudezi lu Nebunu ceva.
hi hi hi tare asta
deci taz te rog sa nu te mai bagi in seama . bobi are dreptate da ?esti un mare bou .
trebuia sa imi sudezi mie ceva si chiar asa este au venit singuri .
MIHAI_NEBUNU is offline  
Old 22-12-10, 12:24   #161
iuliu1

Stock
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 2
Post Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

ai tunato super tare
iuliu1 is offline  
Old 22-12-10, 12:56   #162
daffy duck™
Inferno Motorsport Member

Stage 5
 
daffy duck™'s Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,951
Member of:
[Inferno Motorsport]
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

tot povestea lu jakalu cu geasu de boost legat la bricheta ramane in top
daffy duck™ is offline  
Old 22-12-10, 19:45   #163
T@zMania

Stage 5
 
T@zMania's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 3,341
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[RENAULT]
[4Rally]
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Quote:
Originally Posted by DONU' View Post
Nu boule!
Ai venit cu noi de la Bucuresti cu masina ta, dar noaptea la Nebunu n-ai fost!
Eram decat eu cu Shantzu si stiu asta fiindca am mesterit la masina in fatza la BCR pe urma ca sa-i repar beleaua cu fisha.
Asa ca nu te mai baga si tu in seama ca n-ai fost...
Poate dormeai... ca trebuia sa-i sudezi lu Nebunu ceva.
nu ai luat-o in ziua cand am venit eu la bucuresti dupa tine cu masina mea?
in aceeasi zi,cand am ajuns in ploiesti,am lasat masina mea acasa si am plecat spre nebunu la servici.a iesit nebunu cu inca doi baieti care nu aveau treaba cu masinile....de am stat eu cu santzu deoparte ca ne umflam de ras cat timp a dat nebunu o forja cu masina....noaptea nu am fost,dar ziua cand ai fost prima oara eram in masina,vita cornuta ce esti!
frate am eu 110 ani,dar voi nu aveti memorie deloc
sa imi spuneti cand e ziua voastra sa va iau naibii niste lecitina
T@zMania is offline  
Old 22-12-10, 21:31   #164
shantzu

Stage 5
 
shantzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 6,372
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

Quote:
Originally Posted by daffy duck™ View Post
tot povestea lu jakalu cu geasu de boost legat la bricheta ramane in top
cel mai smecher buton din toata masina
era o hartie mototolita pe care sa infasura firul si se infigea in bricheta
shantzu is offline  
Old 22-12-10, 22:23   #165
jakal
BMW Driver

Stage 5
 
jakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 9,203
Member of:
[Inferno Motorsport]
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: E30 - Ursul Turbo COSMOTE

https://www.youtube.com/watch?v=DkbeLX2bGB0

https://www.youtube.com/watch?v=nRbabwWf5u0

fortza..................
jakal is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -