Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 08-12-12, 17:40   #4441
nepotu06

Stage 1
 
nepotu06's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 22
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

jantele separat la ce pret le dai?
nepotu06 is offline   Reply With Quote
Old 08-12-12, 18:05   #4442
Robotzel88

Stage 5
 
Robotzel88's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 368
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

Quote:
Originally Posted by nepotu06 View Post
jantele separat la ce pret le dai?
Sunt rezervate pentru un baiat pentru maine seara
Robotzel88 is offline   Reply With Quote
Old 08-12-12, 18:30   #4443
AxYJamaicanu
Old School Cars

Stage 5
 
AxYJamaicanu's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 722
Member of:
[Suzuki]
[Old School Cars]
[CHEVROLET]
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

http://tinyurl.com/btcyoqm poate va intereseaza

Last edited by AxYJamaicanu; 08-12-12 at 18:36.
AxYJamaicanu is offline   Reply With Quote
Old 09-12-12, 09:13   #4444
rekinu10yun

Stage 2
 
rekinu10yun's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 69
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

Quote:
Originally Posted by AxYJamaicanu View Post
http://tinyurl.com/btcyoqm poate va intereseaza
masina am vazut-o vara asta era in paragina undeva langa CET brasov,unde a stat cativa ani,numai are sanse de reconditionare,masina e coapta toata,eventual de piese...
rekinu10yun is offline   Reply With Quote
Old 09-12-12, 11:28   #4445
anndi
Dacia Driver

Stage 5
 
anndi's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,282
Member of:
[DACIA]
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

Multumim de info rechinu! Am vorbit ieri cu proprietarul si zicea ca are cateva parti cu rugina, dar nimic grav. Si daca tot suntem la capitolul asta, e un rechin verde in Satu Mare care nu merita nici macar un telefon. Am vazut acum 2 luni masina si e praf pe dedesupt, cardanul bate ca surdu in tobe. Motorul e M40, dar e montat incorect, loveste admisia in pompa de frana si curge ulei peste tot din el. Tre sa mentionez ca omul vrea 1350 de euro pe masina aia. Daca mai stie cineva rechini de vanzare, dar in stare buna sunt curios.
Spor(t) la treaba tuturor.
__________________
The one and only Nova low rider
anndi is offline   Reply With Quote
Old 09-12-12, 11:44   #4446
MON-u
Old School Cars

Stage 5
 
MON-u's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,074
Member of:
[Old School Cars]
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

upp si la rechinul meu..scaune recaro,parbriz nou,plafon retapitat,bancheta spate retapitata,brate noi,bielete noi,placute si saboti noi cv 5trp,servodirectie,sudata,antifonata, vopsita de 6 luni.itp,asigurare,fiscal.neg 0753 625 526 ar fi pacat sa ajunga bucati pt ca masina chiar e buna si s-a muncit mult la ea.se poate omologa foarte usor si ieftin un m40 1.6 sau 1.8
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Image649.jpg
Views:	122
Size:	290.4 KB
ID:	2632893   Click image for larger version

Name:	Image886.jpg
Views:	117
Size:	195.0 KB
ID:	2632894  
MON-u is offline   Reply With Quote
Old 09-12-12, 12:46   #4447
KAY_

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,029
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

Quote:
Originally Posted by anndi View Post
Multumim de info rechinu! Am vorbit ieri cu proprietarul si zicea ca are cateva parti cu rugina, dar nimic grav. Si daca tot suntem la capitolul asta, e un rechin verde in Satu Mare care nu merita nici macar un telefon. Am vazut acum 2 luni masina si e praf pe dedesupt, cardanul bate ca surdu in tobe. Motorul e M40, dar e montat incorect, loveste admisia in pompa de frana si curge ulei peste tot din el. Tre sa mentionez ca omul vrea 1350 de euro pe masina aia. Daca mai stie cineva rechini de vanzare, dar in stare buna sunt curios.
Spor(t) la treaba tuturor.
De ce nu cauti in Germania , de la anu se pot inscrie ca veh de epoca daca indeplineste anumite conditii !
KAY_ is offline   Reply With Quote
Old 09-12-12, 13:38   #4448
AxYJamaicanu
Old School Cars

Stage 5
 
AxYJamaicanu's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 722
Member of:
[Suzuki]
[Old School Cars]
[CHEVROLET]
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

era pe la inceputul verii (parca) unul neinmatriculat postat aici .... foarte frumos, albastru, stare originala .... daca ai chef, cauta pe paginile anterioare
AxYJamaicanu is offline   Reply With Quote
Old 09-12-12, 16:25   #4449
Robotzel88

Stage 5
 
Robotzel88's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 368
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

Eu stiu ca trebuie sa treaca 35 de ani parca sau 30 ?
Robotzel88 is offline   Reply With Quote
Old 09-12-12, 16:45   #4450
AxYJamaicanu
Old School Cars

Stage 5
 
AxYJamaicanu's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 722
Member of:
[Suzuki]
[Old School Cars]
[CHEVROLET]
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

Quote:
Originally Posted by Robotzel88 View Post
Eu stiu ca trebuie sa treaca 35 de ani parca sau 30 ?
30 de ani de cand s-a incheiat linia de productie
AxYJamaicanu is offline   Reply With Quote
Old 09-12-12, 17:33   #4451
daman

Stage 5
 
daman's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,372
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

Quote:
Originally Posted by KAY_ View Post
De ce nu cauti in Germania , de la anu se pot inscrie ca veh de epoca daca indeplineste anumite conditii !
din poze masina nu pare asa grava,are linie,nu sunt urme de rugina pe exterior,are geamuri spate fluture ,am vazut altele mai grave din care s-au facut masini.intradevar pretul e mare pentru starea masinii si raportat la piata auto sh.e greu sa iei un e21 in stare buna in ziua de azi si la bani putini.eu zic ca pentru un proiect de reconditionare e tocmai buna si sunt sigur ca propietarul mai lasa la pret. una peste alta pun si eu niste poze cu motorul m20 b23 spalat si bibilit putin ca era sub orice critica.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC00009.JPG
Views:	45
Size:	905.5 KB
ID:	2633292   Click image for larger version

Name:	DSC00010.JPG
Views:	58
Size:	946.0 KB
ID:	2633293  
daman is offline   Reply With Quote
Old 09-12-12, 19:43   #4452
rekinu10yun

Stage 2
 
rekinu10yun's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 69
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

Quote:
Originally Posted by AxYJamaicanu View Post
era pe la inceputul verii (parca) unul neinmatriculat postat aici .... foarte frumos, albastru, stare originala .... daca ai chef, cauta pe paginile anterioare
rechinul albastru neinmatriculat am vrut sa il cumpar eu,mai exact era din satu mare,toate bune si frumoase pana acolo,masina la suprafata era ok,in schimb oalele spate erau mancate,pragurile erau coapte,la fel si podu pedalier,exact asa mi-a zis si mie propietaru are numai urme de rugina,saraca masina a stat undeva la tara in covasna,a avut numere de tzoll de roamania,pretul ei era undeva la 2800 negociabil,vazand omul ca o iau la purificat imi zice ca mi-o lasa la 1800 sai fac tinichigeria,din fericire nu am acceptat,si cea verde credetima ca e intr-o stare foarte proasta incepand de la bari la interior,va salut
rekinu10yun is offline   Reply With Quote
Old 09-12-12, 19:58   #4453
daman

Stage 5
 
daman's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,372
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

Quote:
Originally Posted by rekinu10yun View Post
rechinul albastru neinmatriculat am vrut sa il cumpar eu,mai exact era din satu mare,toate bune si frumoase pana acolo,masina la suprafata era ok,in schimb oalele spate erau mancate,pragurile erau coapte,la fel si podu pedalier,exact asa mi-a zis si mie propietaru are numai urme de rugina,saraca masina a stat undeva la tara in covasna,a avut numere de tzoll de roamania,pretul ei era undeva la 2800 negociabil,vazand omul ca o iau la purificat imi zice ca mi-o lasa la 1800 sai fac tinichigeria,din fericire nu am acceptat,si cea verde credetima ca e intr-o stare foarte proasta incepand de la bari la interior,va salut
ce inseamna stare proasta ? bari? se schimba,se repara. si la interior ce poate sa aibe,podeau?se face ,se gasesc repere noi sau se face din tabla,elemente de interior la fel se gasesc . unii vor e21 tipla la bani de fier vechi mai bine isi cumpara o drujba de-aia cu motor de scuter de se conduce cu buletinul
daman is offline   Reply With Quote
Old 09-12-12, 20:17   #4454
AxYJamaicanu
Old School Cars

Stage 5
 
AxYJamaicanu's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 722
Member of:
[Suzuki]
[Old School Cars]
[CHEVROLET]
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

praguri de exemplu se gasesc la 150lei bucata ... insa atata timp cat interiorul, motorul, structura de rezistenta e ok .... e foarte bine . oalele spate sunt boala la e21, daca era ruginit inseamna ca nu si-a bagat nimeni nasul in ele si deci nu s-a sudat cu oxiacetilena. Mi se pare destul de convenabil sa iei un rechin complet (cu piese originale, ornamente nezgariate, etc) si sa bagi inca 10 milioane in tinichigerie si antifon si toate cele. ma refer la cei care cauta originalitate, ptr cine vrea motor mare si curse,atunci intr-adevar nu se merita.
__________________
1981 BMW 316 E21
Sharknose or no nose !
AxYJamaicanu is offline   Reply With Quote
Old 09-12-12, 20:46   #4455
lau_e21

Stock
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 2
Default re: Topicul posesorilor si pasionatilor de BMW E21 (rechin)

Quote:
Originally Posted by MON-u View Post
upp si la rechinul meu..scaune recaro,parbriz nou,plafon retapitat,bancheta spate retapitata,brate noi,bielete noi,placute si saboti noi cv 5trp,servodirectie,sudata,antifonata, vopsita de 6 luni.itp,asigurare,fiscal.neg 0753 625 526 ar fi pacat sa ajunga bucati pt ca masina chiar e buna si s-a muncit mult la ea.se poate omologa foarte usor si ieftin un m40 1.6 sau 1.8
la ce pret o dai?
lau_e21 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -