Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 06-10-10, 00:45   #151
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Un avantaj al suportilor laterali este ca poti sa selectezi si unghiul la care sta scaunul...il pot lasa mai pe spate sau fix drept (intelegeti ce zic?)...pe cand la suportii normali (sa le zic asa) sta fix drept...+ suportii laterali la drift cred ca preiau mai bine fortele laterale decat suportii sub scaun...nu stiu ce sa zic exact.

...oricum, se pare ca situatia se complica, sper sa nu se indeparteze scaunele (
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 06-10-10, 09:14   #152
Razvan_DOI

Stage 5
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 431
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Un avantaj al suportilor laterali este ca poti sa selectezi si unghiul la care sta scaunul...il pot lasa mai pe spate sau fix drept (intelegeti ce zic?)...pe cand la suportii normali (sa le zic asa) sta fix drept...+ suportii laterali la drift cred ca preiau mai bine fortele laterale decat suportii sub scaun...nu stiu ce sa zic exact.

...oricum, se pare ca situatia se complica, sper sa nu se indeparteze scaunele (
salut
chiar ca te complici..orice suporti sunt buni, concentreaza-te pe lucruri importante
Nu-ti trebuie laterali, daca pui scaunul scoica mai 'pe spate' se duce si spatarul pe spate (evident) pt ca nu se regleaza.
Il montezi in pozitia pe care o vrei pe sine si gata.
Eu si toti baietii avem ori sine no name ori sine de urs, n-am vazut la nimeni suporti sparco sau alte nebunii.
Daca nu s-au rupt la mine la cate impacturi laterale a suferit masina si la suta mea de kg, poti sa fii linistit; ia niste scaune cu sustinere laterala buna, ia dif, ia suspensie daca poti si da-i Doamne Iarta-ma de suporti.
bafta
Ps: daca vrei sa incerci un 4.10 sudat sa vezi cum e (e mic si uruie dar e bun de teste, asta am facut si noi cu el), vb eu cu Rotti si iti dam unul imprumut..zic doar sa incerci pt ca poate ai nevoie de si mai scurt..si daca e asa iti zic de unde sa iei 4.45 mare.

LE: m-am uitat pe net..4.45 iti trebuie..ai 318i m40 da?

Last edited by Razvan_DOI; 06-10-10 at 09:18.
Razvan_DOI is offline   Reply With Quote
Old 06-10-10, 10:28   #153
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Quote:
LE: m-am uitat pe net..4.45 iti trebuie..ai 318i m40 da?
Da, asa e. Incerc cu cea mai mare placere dar stai sa'mi recapat plastecu (dauar Drq'n el ca mor fara)

Ms Razvan de sfaturi. Ca de fiecare data scuturi totul dp mine ramane doar ce trebuie ).
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 14-10-10, 00:31   #154
chiper

Stage 5
 
chiper's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 495
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
[Honda]
Thumbs down Re: E30 - Morpheus Drift Project

lasa morpheus ca eu din cauza crx-ului stau 3 luni pe margine :si cand ziceam...mamaaa ce beton suna evacuarea)) hop militianu cu bastonul si eu aveam 120 km/h intr-o clipita....succes cu masina app
chiper is offline   Reply With Quote
Old 14-10-10, 01:58   #155
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Quote:
Originally Posted by chiper View Post
lasa morpheus ca eu din cauza crx-ului stau 3 luni pe margine :si cand ziceam...mamaaa ce beton suna evacuarea)) hop militianu cu bastonul si eu aveam 120 km/h intr-o clipita....succes cu masina app
) U are not alone my brother. Pe mine crezi ca din cauza animalelor care fugeau de nebune prin padure (ca vine ursu) ma oprit melitia in Timisul de Sus? Nu tati...ca huruia evacuarea aia ca drq )...si atunci gaboru a zis "hmmm...let's check it out" si cand sa uitat ma vede pe mine cum depasesc pe altu...si stia ca acolo e continua (desi nu o vedea efectiv)...ca nu eram in raza lui vizuala...ei...whatever.

Cert e ca'mi pare rau ca stai si tu 3 pe dreapta (nu ai idee ce nasol e...ai sa vezi)...vezi poate contesti ceva (desi pierzi) dar in loc sa stai octombrie/noiembrie/decembrie...faci cumva si stai decembrie/ianuarie/februarie...(cred ca'i mai ok)...pnm.

Mult succes si tie cu masina (mai ales ca ai 3 luni de strans cascaval ...eu pan acu nu am strans nimic dar am mancat...mai bine, daca se poate spune asa ) haha)...si cand ne vedem undeva sa ma dai si pe mine o tura ca's nebun in general cu JDM shit

Numai bine la toti!!!
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 19-10-10, 16:11   #156
Alex30

Stage 5
 
Alex30's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,417
Member of:
[DACIA]
[4Wheels]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Hmmm...imi place ce am vazut pana acum pe aici. Inca un proiect de drift cu inca un urs...DA! De cand visez si eu la un urs dar mai am de asteptat. Si buburuza aia mica arata intr-un mare fel...pacat ca nu am vazut-o live dar mai e timp. Bafta cu proiectul
__________________
Alex30 is offline   Reply With Quote
Old 19-10-10, 22:52   #157
Brynk

Stage 5
 
Brynk's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 448
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

ajungi la ploiesti pe 31?
Brynk is offline   Reply With Quote
Old 19-10-10, 22:53   #158
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Quote:
Originally Posted by Brynk View Post
ajungi la ploiesti pe 31?
La cocean? ...sau ce e pe 31 la ploiesti? (atat timp cat pe 30 e finala la drift la suceava)
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 19-10-10, 22:54   #159
Brynk

Stage 5
 
Brynk's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 448
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

curse de acceleratie....vezi pe topicul de curse de acceleratie
Brynk is offline   Reply With Quote
Old 19-10-10, 22:59   #160
Brynk

Stage 5
 
Brynk's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 448
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

a...scuze akm am vazut...am gresit topicul scuze....
Brynk is offline   Reply With Quote
Old 19-10-10, 23:15   #161
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

din pacate nu am sa pot ajunge nicaieri pe 29/30/31 caci sunt prins cu familia la o nunta...pnm...desi imi doresc din tot sufletul sa ajung la finala...
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 21-10-10, 23:23   #162
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Doamne da nu mai trec odata zilele astea fara plastic!!!

Eram in seara asta intr'o parcare...si am urcat la volan (sa parchez masina)...merg merg merg si calea de acces imi era blocata de un dobitoc (pe romaneste) care ma scos din sarite!!!! ...trebuia sa duc masina in alta parte....

...


S'A ENERVAT URSU SI EU!!!


...

Intorc >>>LIMITARE!!!! BURN>>>>GOGOOGOGOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!! A luato stanga de popou (masini stanga <-> dreapta la pixel) ...corectat traiectoria >>> DREPT!!!


A FOST VIS UMEEEEEEEEEEEED
...nu mam mai simtit asa de vreo 2 saptamani...aveam nevoie de asta!!!!


VIIIIIIIIIIIIIS!!!! VIIIIIIIIIIIIIS!!!! VIIIIIIIIIIIIIS!!!! VIIIIIIIIIIIIIS!!!!

P.S. Cand termin proiectul actual numa bine iau si permisu numa bine o sa vina si banutii pentru ursulica...abea astept sa'l pregatesc putin de "iarna" )
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 21-10-10, 23:26   #163
stefiPJJ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
stefiPJJ's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,979
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[DACIA]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

morh hai cu un motor calumea ca plange dupa el
stefiPJJ is offline   Reply With Quote
Old 21-10-10, 23:28   #164
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Quote:
Originally Posted by stefiPJJ View Post
morh hai cu un motor calumea ca plange dupa el
Imi fac "scoala" pe asta...si la primavara ma lepad de el. Pana atunci nono mister.

Masina iarna nu'mi mai modific...a fost groaznica iarna trecuta...
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 21-10-10, 23:43   #165
fuNky!

Stage 2
 
Join Date: May 2010
Posts: 45
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Doamne da nu mai trec odata zilele astea fara plastic!!!

Eram in seara asta intr'o parcare...si am urcat la volan (sa parchez masina)...merg merg merg si calea de acces imi era blocata de un dobitoc (pe romaneste) care ma scos din sarite!!!! ...trebuia sa duc masina in alta parte....

...


S'A ENERVAT URSU SI EU!!!


...

Intorc >>>LIMITARE!!!! BURN>>>>GOGOOGOGOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!! A luato stanga de popou (masini stanga <-> dreapta la pixel) ...corectat traiectoria >>> DREPT!!!


A FOST VIS UMEEEEEEEEEEEED
...nu mam mai simtit asa de vreo 2 saptamani...aveam nevoie de asta!!!!


VIIIIIIIIIIIIIS!!!! VIIIIIIIIIIIIIS!!!! VIIIIIIIIIIIIIS!!!! VIIIIIIIIIIIIIS!!!!

P.S. Cand termin proiectul actual numa bine iau si permisu numa bine o sa vina si banutii pentru ursulica...abea astept sa'l pregatesc putin de "iarna" )

la care unii au zis "COAIE S-A DUS SUPER" iar altii cu fata de blegi "TREMUR DE NERVI"
fuNky! is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -