Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 01-10-10, 12:13   #136
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Voi astia care mai citit pe aici si aveti ursuleti...am propus ca diseara sa ne adunam in Victoriei la un mic "schimb de experienta"...poate reusim sa adunam cativa...mie miar placea. Cine poate sa ajunga e bineprimit, dupa ora 22...cam asa...

Va astept, fara confirmare, fara promisiuni...cine are de venit vine cine nu indiferent de motive la fel de bine.

Peace out
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 01-10-10, 18:58   #137
plictisit

Stage 5
 
plictisit's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 5,135
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Inferno Motorsport]
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

s-au mai adaugat 6 cai astazi .. =))
plictisit is offline   Reply With Quote
Old 01-10-10, 19:21   #138
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Quote:
Originally Posted by plictisit View Post
s-au mai adaugat 6 cai astazi .. =))
Iam luat de la Skillzu si nici n'am dat mult pe ei ) Oare cate tre sa pun sa echivalez o turbina? =)))

Hai ma...taci acolo nu da din casa...am vrut sa fac poze dar mam abtinut...am zis ca poate cade iar vreo castana...) (stiu ca nu vam zis faza cu castana...am sa o amintesc eu odata)...
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 03-10-10, 17:53   #139
crysty.bobok

Stage 5
 
crysty.bobok's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 3,948
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Am vazut neste jante Brock b1 aici la anunturi ! ... cred ca ar da prea bine pe ursul tau .. parca modelul asta il cautai , sau nu ?
crysty.bobok is offline   Reply With Quote
Old 04-10-10, 12:49   #140
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

30 zile incepand de azi...(am sa fac si eu ca puscariasii ) "bara bara hasti"...a mai trecut o saptamana )

Ieri am dus ursu "la iernat" pt o luna...memorabila faza. Mam plimbat cu el mai toata dimineata...il las, plec...aproape ajung acasa (cca 1h cu mijloacele in comun) cand imi aduc aminte (cumva fff sigur pe mine) ca am lasat pozitiile aprinse ...a fost modul lui de a'mi spune "nu ma lasa aici!!!"...ma intorc...ce sa vezi? Erau inchise...dorea sa'l mai vad asa odata

...pentru prima data inchid pozitiile cand ies din masina, chiar 1 oara ) (baietii stiu ca intotdeauna le uit aprinse)...si pt 1 data am avut asa puternic impresia ca leam uitat aprinse (si doar mam invartit in jurul lui de 3x pana am plecat)...nuj...a fost modul lui de a ma chema sa'l mai vad odata. Mia pus un zambet pe fata toata ziua. Ma "ferit" de suparare ca e ultima zi de dovada...ca ma asteapta 30 zile de abstinenta...ma facut sa uit tot.

...another precious moment that money can't buy...love'm.

deci...30 dayz....starting now...
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 04-10-10, 12:52   #141
NXdev

Stage 5
 
NXdev's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 3,273
Member of:
[Honda]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
30 zile incepand de azi...(am sa fac si eu ca puscariasii ) "bara bara hasti"...a mai trecut o saptamana )

Ieri am dus ursu "la iernat" pt o luna...memorabila faza. Mam plimbat cu el mai toata dimineata...il las, plec...aproape ajung acasa (cca 1h cu mijloacele in comun) cand imi aduc aminte (cumva fff sigur pe mine) ca am lasat pozitiile aprinse ...a fost modul lui de a'mi spune "nu ma lasa aici!!!"...ma intorc...ce sa vezi? Erau inchise...dorea sa'l mai vad asa odata

...pentru prima data inchid pozitiile cand ies din masina, chiar 1 oara ) (baietii stiu ca intotdeauna le uit aprinse)...si pt 1 data am avut asa puternic impresia ca leam uitat aprinse (si doar mam invartit in jurul lui de 3x pana am plecat)...nuj...a fost modul lui de a ma chema sa'l mai vad odata. Mia pus un zambet pe fata toata ziua. Ma "ferit" de suparare ca e ultima zi de dovada...ca ma asteapta 30 zile de abstinenta...ma facut sa uit tot.

...another precious moment that money can't buy...love'm.

deci...30 dayz....starting now...
Foarte tare faza .Sa mai zica cineva ca masinile nu au suflet...Acuma trebuie sa te obisnuiesti cu transportul in comun
NXdev is offline   Reply With Quote
Old 04-10-10, 12:53   #142
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Ce melancolic a sunat... Aiurea... Doar ca povestea ta e cu happy-end, ca dupa o luna vine iar ursu inapoi si se pune de-a latu
B-99-SAA is offline   Reply With Quote
Old 04-10-10, 22:26   #143
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Quote:
Originally Posted by NXdev View Post
Foarte tare faza .Sa mai zica cineva ca masinile nu au suflet...Acuma trebuie sa te obisnuiesti cu transportul in comun
Ai dreptate...inca o faza care azi pur si simplu ma lasat WTF???

...lucrez la un apartament si era absolut urgent sa ma duc sa cumpar saci cu glet....cum eu nu mai am dovada miam luat unul dintre prieteni drept "sofuer"...toate bune si frumoase dar o senzatie aparte am traito cand am vrut sa scot cheile din buzunar sa i le dau...inelul se prinsese in celelalte chei si desi trageam nu ieseau.

...primul gand a fost "uite ma, nu vrea sa'i dau cheile"...deci, word's can not describe it, parca ar avea suflet in pui mei!!! Stiu ca exagerez ca...dar asta nu sa intamplat niciodata pana acum.

...in fine...ajung acolo, incarc masina si cand sa plec, la fel...dau sa scot cheile (care de data asta leam pus in buzunar separat) si AGAIN sau agatat si nu ieseau...a trebuit sa dau buzunarul pe dos, nuj cum drq sau agatat...dar acelasi gand lam avut.

O simpla coincidenta sau nu...dar parca mia spus si azi "nu ma daaaaaa!!! nu ma lasa lui!!!"

Sry daca vam plictisit (inca odata)...sper sa fie last time...oricum mie mia placut...made me feel good...

Last edited by morpheusmaster; 04-10-10 at 22:30.
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 04-10-10, 22:35   #144
stefiPJJ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
stefiPJJ's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,979
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[DACIA]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Cand vreau sa rad ma uit pe topicul tau Ai un stil de a povestii rar intalnit
stefiPJJ is offline   Reply With Quote
Old 05-10-10, 10:32   #145
eXeqTr

Stage 4
 
eXeqTr's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 235
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Quote:
Originally Posted by stefiPJJ View Post
Cand vreau sa rad ma uit pe topicul tau Ai un stil de a povestii rar intalnit
+ 1 Morph e un adevarat maestru in ale povestilor !

Super tare ce ai patit cu el ! vezi.. nu vrea sa fie lasat din mana, sa ai grija de ursulica si sa-i dai miere d-aia buna ca sa creasca mare si fioros... in viitor poate ii creste si inimioara un v8 ceva.. multa bafta cu el !

ps : pare rau ca ai ramas pieton 30 de zile
__________________
https://img387.imageshack.us/img387/3759/35831263nm9.png
eXeqTr is offline   Reply With Quote
Old 05-10-10, 12:21   #146
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Quote:
+ 1 Morph e un adevarat maestru in ale povestilor !
Da da, un adevarat Ion Creanga )

Quote:
ps : pare rau ca ai ramas pieton 30 de zile
Minim!

-----------------------------------------------------

Asa incet incet printre multe pagini de balareli si fara modificari incepe sau cel putin imi doresc sa apara si prima modificare pe ursuletul meu...cat de cat majora. E vorba de niste scoici care vreau sa le achizitionez, "home made" dupa sparco p2000. Imi fac cu ochiul destul de bine dar ingrijorarea mea ramane la capitolul suporti.

Diferenta dintre suporti laterali si suporti sub scaun este pur estetica sau cum cred are un avantaj suportul lateral (mai ales pt drift cand balansul este stanga/dreapta deseori fff violent).

O intrebare ar mai fi daca as putea sa'mi fac suporti laterali si daca este indicat sa fac asta la un scaun care are suporti sub scaun...

Deci?
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 05-10-10, 14:50   #147
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Da da, un adevarat Ion Creanga )



Minim!

-----------------------------------------------------

Asa incet incet printre multe pagini de balareli si fara modificari incepe sau cel putin imi doresc sa apara si prima modificare pe ursuletul meu...cat de cat majora. E vorba de niste scoici care vreau sa le achizitionez, "home made" dupa sparco p2000. Imi fac cu ochiul destul de bine dar ingrijorarea mea ramane la capitolul suporti.

Diferenta dintre suporti laterali si suporti sub scaun este pur estetica sau cum cred are un avantaj suportul lateral (mai ales pt drift cand balansul este stanga/dreapta deseori fff violent).

O intrebare ar mai fi daca as putea sa'mi fac suporti laterali si daca este indicat sa fac asta la un scaun care are suporti sub scaun...

Deci?
Eu n-am inteles ce drac intrebi tu acolo)
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 05-10-10, 19:16   #148
Teroarea

Stage 5
 
Teroarea's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,245
Member of:
[CITROEN]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

el intreaba ce prindere sa foloseasca la scaune laterala sau sub scaun adica sub "sezut"
Teroarea is offline   Reply With Quote
Old 05-10-10, 21:00   #149
crysty.bobok

Stage 5
 
crysty.bobok's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 3,948
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Da da, un adevarat Ion Creanga )



Minim!

-----------------------------------------------------

Asa incet incet printre multe pagini de balareli si fara modificari incepe sau cel putin imi doresc sa apara si prima modificare pe ursuletul meu...cat de cat majora. E vorba de niste scoici care vreau sa le achizitionez, "home made" dupa sparco p2000. Imi fac cu ochiul destul de bine dar ingrijorarea mea ramane la capitolul suporti.

Diferenta dintre suporti laterali si suporti sub scaun este pur estetica sau cum cred are un avantaj suportul lateral (mai ales pt drift cand balansul este stanga/dreapta deseori fff violent).

O intrebare ar mai fi daca as putea sa'mi fac suporti laterali si daca este indicat sa fac asta la un scaun care are suporti sub scaun...

Deci?
Io zic ca depinde si cat de solid esti :P
Partea buna e ca in timpul asta cat stai fara permis .. pui ban pe ban si te intorci in forta cu ursu !
crysty.bobok is offline   Reply With Quote
Old 05-10-10, 21:35   #150
stefiPJJ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
stefiPJJ's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,979
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[DACIA]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Nu vad de ce sa faci suportii laterali si sa nu-i lasi pe cei normali... Adica nu cred ca se desprinde scaunul sau sa se rupa suportii, gandeste-te ca scaunele rezista si la impacte foarte violente, iar pana acum nu am vazut scaun rupt din suporti.
PS: scaunele mele sunt prinse normal...
__________________
stefiPJJ is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -