Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 06-09-10, 03:52   #61
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Quote:
Originally Posted by SiloS@1300 View Post
Eu cand am facut primul set de "shadow-line" au aratat bine pana la prima ploaie.
Asa ca insista la partea cu smirgheluitul.
Am experienta la treburi facute prost si refacute...is adept al "odata si bine" decat sa refac iar si iar si iar asa ca:

1) am sa extra exagerez cu izolatul masinii.
2) am sa extra exagerez cu smirghelul si degresatul before masking & painting.

Eu sper sa nu ma fac de ras dupa "prima iarna"

Quote:
Originally Posted by optimus View Post
eu am cautat de nebun un nas nichelat in buna stare si sal dau pe asta vopsit , si tu il strici
Maaan, sry. Ca al meu sigur mai gaseai. Nu era perfect dar mia fost si mie putin mila sa dau cu smirghelul pe el. Surpriza am avut cand am degresat si am vazut ca miezul era si ala vopsit aftermarket ...deci...cum am avut eu sigur mai gasesti, poate chiar mai bun.

Quote:
Originally Posted by stefiPJJ View Post
Bine asa ! bafta multa cu masina si sper sa reusesti tot ce ti-ai propus.
Daca te gandesti vreodata sa dai jantele..anunta-ma :P
Multumesc frumos la fel. Oficial esti 1 pe care il anunt cand le dau. Cu cat imi gasesc mai repede ce caut cu atat mai bine. Repet: Brock B1, Borbet T, Powertech, Azev, Keskin...7.5 fata 9j spatele...sa mearga plug&play pe urs (deci 4x100 si inel centrare bun direct dp janta). Is deschis si la alte modele dar Brock B1 would be great daca are cineva (pe Sei am Brock B5 & love'm)

Quote:
Originally Posted by ovidiu89 View Post
morph ce faci? iar cauti sensuri libere?
ai facut ceva cu shadowline-u?
Quote:
Originally Posted by crysty.bobok View Post
Ai facut ceva cu ornamentele exterioare? daca vrei asteapta pana vi in poiana si iti aduc eu un sprey incolor cu care sa dai pe ornamente inainte sa le vopsesti negre dar dupa ce le-ai jmingheruit bine ! eu am nasul negru facut de aproape un an si a tinut destul de bine are doar cateva mici zgarieturi de la pietricele..
Un primer mai exact, right? Cu asa ceva am dat si pe nasuc si a tinut la apa sub presiune...deci cred ca o sa mearga si pe chedere. Merci frumos de intentie, e de apreciat.

Maine Shadowline! Am vb. la Doamne Doamne sa trimita banuti ) acum sa speram ca ma auzit )

Legat de sensuri si nebunii n'am mai facut nimic caci nu mai e carne pe guma si au aparut paianjani prin rezervor...iar

DAAAAAAAAAAAR aseara a fost frumos tare...e pacat avand in vedere ca nu am filmat nici unu sa nu amintim undeva "in carti" de intamplare.

& it goes like this...eram eu cu Ali_ump & Shuri & Ciri & the one and only VLX in parc la Roman...pt ceea ce trebuia sa fie "cea mai tare liniutza vazuta in acest oras"...adica ) o cursa nebuna cu barcutele pe lac...dar nu a fost sa fie asa pentru ca nebuni astia 3 care au speriat vestu au adus ploaia cu ei din Piatra...acestea fiind stiute si zise am hotarat noi sa mergem in alta parte...si ghici unde? "hai ma sa'mi arati poligonul de la voi...da sa stii ca nu ma dau" zise Alin (mda!)...5 minute mai tarziu eram intro parcare (la un zupamarket) si faceam haos pe acolo de o tanti care sa treaca strada cand ieseam noi vorbea cu alta tanti d peste drum (mentionez ca tanti asta vorbitoarea tinea un plod de 5 ani de mana) ceva gen "Unde sa trec ma acum, nu vezi ca ti si frica cu toti nebuni astia cu masinile lor FWU7UI IN GURA SA'I FWUT" (partea cu majuscule a zis'o cand se uita spre mine), ma jur...deci acolo mam pierdut de ras =)) (si ea cu plodu de mana...halal educatie)...plecam de acolo ajungem la locul cu pricina

...parchez eu masina, nici nu ies bine ca Alin deja era in cerculete...nu da asta 1 cerc ca o piatra fix in fluierul piciorului mi sa oprit (kinda auch)...scot si eu masina "sa o parchez in alta parte vezi doamne" si aia a fost...de acolo pana la final nu mai tin minte decat ca eram ba eu ba el ba amandoi...ba Ciri era pe post de Con...si Alin in juru lui...ba Ciri pe post de con si eu luam conu'n bara =))))...

...partea faina e ca la un moment dat imi ridic eu ochii de la treaba mea si cand ma uit erau peste 30 oameni adunati (ca la urs frate, ca la ursi mai bine zis) care erau pe gard, pe langa gard, pe la intrare, pe la geamuri...peste tot...era full. Atunci am zis "nu bun...gata!"...si am plecat. Apreciez ca oamenii au pastrat distanta si nu sau bagat in seama gratuit. Nici tipete ca faceam "galagie" (doar le placea si lor ce drq...cand mai vad ei asa ceva in orasu asta de ***) nici aplauze, nici sa se apropie...nimic. Stateau care cum apucau si priveau. A fost de vis...si mai frumos a fost ca vechii nostri prieteni nu neau stricat distractia. Mai vrem, mai venim! (din pacate...sau din fericire)

...cam asta a fost Sper sa citesc chestia asta peste 1 an...2/3...si sa'mi aduc aminte cu drag de inceputuri.
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 06-09-10, 04:08   #62
crysty.bobok

Stage 5
 
crysty.bobok's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 3,948
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Da Primmer nu mai retineam exact...
Frumoasa intamplarea de aseara Sunt sigur ca peste 1-2 ani o sa iti aduci aminte cu placere de aceste inceputuri...
Bafta !
crysty.bobok is offline   Reply With Quote
Old 06-09-10, 04:24   #63
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post

DAAAAAAAAAAAR aseara a fost frumos tare...e pacat avand in vedere ca nu am filmat nici unu sa nu amintim undeva "in carti" de intamplare.

& it goes like this...eram eu cu Ali_ump & Shuri & Ciri & the one and only VLX in parc la Roman...pt ceea ce trebuia sa fie "cea mai tare liniutza vazuta in acest oras"...adica ) o cursa nebuna cu barcutele pe lac...dar nu a fost sa fie asa pentru ca nebuni astia 3 care au speriat vestu au adus ploaia cu ei din Piatra...acestea fiind stiute si zise am hotarat noi sa mergem in alta parte...si ghici unde? "hai ma sa'mi arati poligonul de la voi...da sa stii ca nu ma dau" zise Alin (mda!)...5 minute mai tarziu eram intro parcare (la un zupamarket) si faceam haos pe acolo de o tanti care sa treaca strada cand ieseam noi vorbea cu alta tanti d peste drum (mentionez ca tanti asta vorbitoarea tinea un plod de 5 ani de mana) ceva gen "Unde sa trec ma acum, nu vezi ca ti si frica cu toti nebuni astia cu masinile lor FWU7UI IN GURA SA'I FWUT" (partea cu majuscule a zis'o cand se uita spre mine), ma jur...deci acolo mam pierdut de ras =)) (si ea cu plodu de mana...halal educatie)...plecam de acolo ajungem la locul cu pricina

...parchez eu masina, nici nu ies bine ca Alin deja era in cerculete...nu da asta 1 cerc ca o piatra fix in fluierul piciorului mi sa oprit (kinda auch)...scot si eu masina "sa o parchez in alta parte vezi doamne" si aia a fost...de acolo pana la final nu mai tin minte decat ca eram ba eu ba el ba amandoi...ba Ciri era pe post de Con...si Alin in juru lui...ba Ciri pe post de con si eu luam conu'n bara =))))...

...partea faina e ca la un moment dat imi ridic eu ochii de la treaba mea si cand ma uit erau peste 30 oameni adunati (ca la urs frate, ca la ursi mai bine zis) care erau pe gard, pe langa gard, pe la intrare, pe la geamuri...peste tot...era full. Atunci am zis "nu bun...gata!"...si am plecat. Apreciez ca oamenii au pastrat distanta si nu sau bagat in seama gratuit. Nici tipete ca faceam "galagie" (doar le placea si lor ce drq...cand mai vad ei asa ceva in orasu asta de ***) nici aplauze, nici sa se apropie...nimic. Stateau care cum apucau si priveau. A fost de vis...si mai frumos a fost ca vechii nostri prieteni nu neau stricat distractia. Mai vrem, mai venim! (din pacate...sau din fericire)

...cam asta a fost Sper sa citesc chestia asta peste 1 an...2/3...si sa'mi aduc aminte cu drag de inceputuri.
Morph al meu ..la primu cerc al meu facea semne disperate sa ma opresc...am crezut ca cine stie ce s-a intamplat ...opresc si imi zice ca trage masina ca o lovesc cu bolovanii si pe cand colo nu mai incapeam de el ..era all over the placeTermina el ma bag eu si deja lumea cum zicea el ca la urs...dar merge...il chem la masina ...hai ma cu mine si el de colo NU CA NU MA MAI DAU CA NU MAI AM GUME !!! NU ma , vino cu mine in masina
Memorabila fain si pacat ca n-a fost o mica filmare!
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 06-09-10, 04:39   #64
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Data viitoare punem un pui de romales de ala sa tina camera ) sigur o mai vedem inapoi. Lasa man, cum am zis si atunci. E frumos ca sa intamplat, nu'i pacat ca nu sa filmat. O sa mai fie, cu siguranta.

Quote:
NU CA NU MA MAI DAU CA NU MAI AM GUME
...da tot iam dat asa "putin" ...seara de seara...same ol' story..."nu'i mai dau"..."n'o mai calc" )
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 06-09-10, 18:32   #65
fiderzen

Stage 5
 
fiderzen's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 4,899
Member of:
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

uneori nu te poti abtine ) cunoastem
fiderzen is offline   Reply With Quote
Old 07-09-10, 00:50   #66
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Azi am fost baiat harnic (asa de luni ca sa fiu toata saptamana ) )

deci...SHADOWLINE! (by me)

...imediat ce primesc pozele (de la un prieten) revin cu "the making of"
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Imag0015.jpg
Views:	327
Size:	119.2 KB
ID:	1643596   Click image for larger version

Name:	Imag0017.jpg
Views:	275
Size:	109.8 KB
ID:	1643597  
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 07-09-10, 00:53   #67
GJ 64 GAB

Stage 5
 
GJ 64 GAB's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 6,033
Member of:
[Moderators]
[Hyundai]
[Opel]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Azi am fost baiat harnic (asa de luni ca sa fiu toata saptamana ) )

deci...SHADOWLINE! (by me)

...imediat ce primesc pozele (de la un prieten) revin cu "the making of"
Se īmpacă bine culoarea maşinii cu folia... adică invers !
GJ 64 GAB is offline   Reply With Quote
Old 07-09-10, 01:26   #68
ovidiu89
VW Driver

Stage 5
 
ovidiu89's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 4,576
Member of:
[VW]
[RENAULT]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

hai ca da mai bine cu shadowline
ovidiu89 is offline   Reply With Quote
Old 07-09-10, 02:06   #69
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

The making of ... (pana la partea cu vopsitul...ca dupa a plecat fotografu')

Aveam experienta "placuta" a izolarii de la bandouri...si stiam ca ma asteapta muuuulta munca (la izolat) pentru o suprafata fff mica de vopsit...dar parca nici asa.

Am inceput la 3.00 si chiar mam uitat pe ceas, 1h matuirea (30/30), 1h (30/30) mascarea si inca o ora vopsirea si demascarea...DUUUUUUD...a lot!!!

Dar imi place la nebunie cum arata acum masina.

O treaba doar...sper sa tina ...sa nu se duca chiar cu prima ploaie (iarna)...eu am dat tot ce am putut.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Photo-0085.jpg
Views:	180
Size:	246.7 KB
ID:	1643648   Click image for larger version

Name:	Photo-0084.jpg
Views:	182
Size:	307.0 KB
ID:	1643649   Click image for larger version

Name:	Photo-0074.jpg
Views:	307
Size:	306.7 KB
ID:	1643650  

Click image for larger version

Name:	Photo-0082.jpg
Views:	276
Size:	319.7 KB
ID:	1643652  
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 07-09-10, 08:58   #70
Nastase Bogdan

Stage 5
 
Nastase Bogdan's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,866
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Nu calcati spatiile verzi..spunea cineva, candva..

Felicitari man, arata mult mai bine cu shadow, a meritat munca

Ma gandeam aseara..tu daca ai sa faci ceva cu diferentialul (ori blocant, ori sa-l sudezi) n-ai sa mai dormi noaptea..asa cum nu mai puteam eu sa adorm azi noapte dupa ce am facut cateva sideways la iesirea din curbe de 90 grade, la intrarea pe stradute..de aceea zic ca ursul te fascineaza si te face sa uiti de orice masina ai condus inainte

Azi ma gandesc si eu ca tine..ce ar fi fost acest urs al meu daca bagam in el banii pe care i-am bagat in Dacie?..damn..adrenalina pe paine
Nastase Bogdan is offline   Reply With Quote
Old 07-09-10, 09:46   #71
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Eu il am de aproape un an imediat! Creeaza dependenta! Ai nevoie sa mergi...macar un pic ...sa il auzi macar un pic in fiecare zi@!
Ca sa nu mai zic ca nu te poti opri cu una cu doua mai ales de la sideways
On topic , arata bine shadow ...tre sa ma apuc si eu ...sa se mai indrepte vremea!
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 07-09-10, 10:15   #72
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Arata bine! Ar fi o treaba daca nu s-ar duce... Apropo, ai sigla de pe capota cojita Pune alta sau scoate-o Chiar arata bine cu folie, da foarte bine cu masina! (cum zicea si Gabi).
Bafta!
__________________
Ex: '98 Daewoo Tico SX -> sold!
Ex: '00 Daewoo Cielo Hatchback -> sold!

Now: '01 VW Golf variant -> no topic
B-99-SAA is offline   Reply With Quote
Old 07-09-10, 10:38   #73
eXeqTr

Stage 4
 
eXeqTr's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 235
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

bravo morph ! a iesit foarte bine, da super pe ursu tau ! acum... sa speram ca o sa tina
eXeqTr is offline   Reply With Quote
Old 07-09-10, 14:54   #74
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Quote:
Originally Posted by Nastase Bogdan View Post
Nu calcati spatiile verzi..spunea cineva, candva..

Felicitari man, arata mult mai bine cu shadow, a meritat munca

Ma gandeam aseara..tu daca ai sa faci ceva cu diferentialul (ori blocant, ori sa-l sudezi) n-ai sa mai dormi noaptea..asa cum nu mai puteam eu sa adorm azi noapte dupa ce am facut cateva sideways la iesirea din curbe de 90 grade, la intrarea pe stradute..de aceea zic ca ursul te fascineaza si te face sa uiti de orice masina ai condus inainte

Azi ma gandesc si eu ca tine..ce ar fi fost acest urs al meu daca bagam in el banii pe care i-am bagat in Dacie?..damn..adrenalina pe paine
Calcam, reparam si spalam pe spatiul ala verde...ala'i baza cand garajul e plin Iar eu...ma gandesc serios sa gasesc un 4.1 open si sa bagam in el un pachet de electrozi. La o adica pana dau fulgii de nea mai e octombrie si noiembrie (pe langa juma de sept) deci timp ar fi.

P.S. Eu incerc sa nu ma gandesc asa...dar is sigur ca daca amandoi am fi facut asta erau unii dintre cei mai frumosi si intretinuti ursuleti din Ro. Dar privesc in trecut si vad ca au fost alte prioritati, alte vremuri. Si inca ceva...amandoi am spus ceva pe masini care fac senzatie muuuult mai greu decat un e30...e o realizare. Nu o contest si nu caut sa'mi para rau, ar fi pacat.

Quote:
Originally Posted by Ali_ump View Post
Eu il am de aproape un an imediat! Creeaza dependenta! Ai nevoie sa mergi...macar un pic ...sa il auzi macar un pic in fiecare zi@!
Ca sa nu mai zic ca nu te poti opri cu una cu doua mai ales de la sideways
On topic , arata bine shadow ...tre sa ma apuc si eu ...sa se mai indrepte vremea!
Aceiasi poveste si la tine? ) A drq, astia toti prin 90 sau vorbit intre ei ca femeile la inceput lumii: "let's drive them craaaaaaaaazyy" ))

Quote:
Originally Posted by B-99-SAA View Post
Arata bine! Ar fi o treaba daca nu s-ar duce... Apropo, ai sigla de pe capota cojita Pune alta sau scoate-o Chiar arata bine cu folie, da foarte bine cu masina! (cum zicea si Gabi).
Bafta!
De pus alta momentan nu am de unde. De dat jos nu o dau...+ imi place cum arata asa atinsa de trecerea anilor.

Quote:
Originally Posted by eXeqTr View Post
bravo morph ! a iesit foarte bine, da super pe ursu tau ! acum... sa speram ca o sa tina
Tineeeeee tine...daca nu, refacem Daca se strica iar...e clar! Trebuie "zidita" o musca'n vopsea ceva ) atunci poate tine
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 07-09-10, 16:57   #75
Tweety_rzw
VW Driver

Stage 5
 
Tweety_rzw's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,554
Member of:
[VW]
[Opel]
Default Re: E30 - Morpheus Drift Project

Ţiplă băi maestre bimmeruţul tău , cānd te vedem de'a latu' ?Huhhh?:>

Baftă cu e30'u.Se vede că a fost luat īn seamă şi iubit de fostul proprietar !
Tweety_rzw is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -