Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 31-12-10, 15:26   #76
ar_66_rau
BMW Driver

Stage 5
 
ar_66_rau's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,210
Member of:
[BMW]
Smile Re: E30 - Ursar pe viata

Quote:
Originally Posted by NorbyHPF View Post
SALUT, pune-i mah un 2.5 12v.... stie raul(AR 66 RAU)cum e...dale dracu de 2.0 si IS-uri,ca alea abia se invirt...ca si 2.5 nu-i nici unul...credema...asta in cazul in care vrei sa ai schimbi motorul..bafta sa ai cu el...
mah aici are dreptate...2.5 e 2.5.... LA MUUULTTTIIII ANIIIIIII
ar_66_rau is offline   Reply With Quote
Old 31-12-10, 19:15   #77
Calin_CGM

Stage 5
 
Calin_CGM's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,001
Default Re: E30 - Ursar pe viata

Quote:
Originally Posted by ar_66_rau View Post
mah aici are dreptate...2.5 e 2.5.... LA MUUULTTTIIII ANIIIIIII
nu am zis ca virgula contest asta...doar ca are un motor in mintile lui si nu are rost sa il schimbe pe orice 2.5..iar daca am dat reply la ce a scris norby,..a fost fiindca stiu ca el a detinut 2.5 in stare mult mai jalnica ca si 2.0 lu Cata...in fine..sa lasam off-topicul

La Multi Ani si tie si lu Cata si ursilor si pisicilor si la multi bani si modificari !!!
__________________
Calin_CGM is offline   Reply With Quote
Old 05-01-11, 08:07   #78
NorbyHPF

Stage 4
 
NorbyHPF's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 182
Default Re: E30 - Ursar pe viata

Quote:
Originally Posted by Calin_CGM View Post
cand o dadeai si u in 2.0 si in is erau adevarate...haaa?...acuma apari ca un profet paici dupa ce ai ajuns sa iti pui turbo pe 2.5....de invartit te invarti si cu motoare mici daca ai blocant....iar eu de exemplu la tine inca nu am intalnit nici un 2.5 asa exemplar pana acuma incat sa ma faca sa imi doresc asa de mult unu...toate erau numai tu sti cum...noroc ca te-a facut si pe tine cineva cu un motor bun acum ca de nu iti umileau bucurestenii 2.5-urile tale cu 1.8is...


asa ca...sfatul meu Cataline....tine u ce ai pe masina ca e sfant...pana o sa ai bani sa iti duci un 2.5 de afara in mintile lui
bah mi se pare mie sau te iei de mine....ms,de foarte mult timp imi doream sa faci lucru asta...

Last edited by NorbyHPF; 05-01-11 at 08:19.
NorbyHPF is offline   Reply With Quote
Old 05-01-11, 08:08   #79
NorbyHPF

Stage 4
 
NorbyHPF's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 182
Default Re: E30 - Ursar pe viata

Quote:
Originally Posted by Calin_CGM View Post
cand o dadeai si u in 2.0 si in is erau adevarate...haaa?...acuma apari ca un profet paici dupa ce ai ajuns sa iti pui turbo pe 2.5....de invartit te invarti si cu motoare mici daca ai blocant....iar eu de exemplu la tine inca nu am intalnit nici un 2.5 asa exemplar pana acuma incat sa ma faca sa imi doresc asa de mult unu...toate erau numai tu sti cum...noroc ca te-a facut si pe tine cineva cu un motor bun acum ca de nu iti umileau bucurestenii 2.5-urile tale cu 1.8is...


asa ca...sfatul meu Cataline....tine u ce ai pe masina ca e sfant...pana o sa ai bani sa iti duci un 2.5 de afara in mintile lui
las ca dezbatem noi treburile face to face...oricum mai avem noi multe de dezbatut...mult mai multe pe linga subiectele astea...profetu de mine ...ma abtin sa fac comentari aici pe forum despre tine si masina ta,ca nu isi au rostul si nici nu ma sint genul...dar toate la timpu lor...

Last edited by NorbyHPF; 05-01-11 at 08:24.
NorbyHPF is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 01:44   #80
Calin_CGM

Stage 5
 
Calin_CGM's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,001
Default Re: E30 - Ursar pe viata

Quote:
Originally Posted by NorbyHPF View Post
las ca dezbatem noi treburile face to face...oricum mai avem noi multe de dezbatut...mult mai multe pe linga subiectele astea...profetu de mine ...ma abtin sa fac comentari aici pe forum despre tine si masina ta,ca nu isi au rostul si nici nu ma sint genul...dar toate la timpu lor...
...hai k deja o dam in aiureala...masina mea e masina mea...e una stock..cu vopsea originala....cum a iesit pe poarta fabricii...nu despre masina mea se vorbea aici...si da...eu m-am luat de tine deoarece nu te cred in masura sa dai u sfaturi despre motoare...nu am sustinut niciodata k e mai bun un 2.0 k un 2.5...dar pur si simplu nu pot nici sa admit cand o zici u...
Calin_CGM is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 01:55   #81
last_don

Stage 5
 
last_don's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,111
Default Re: E30 - Ursar pe viata

Quote:
Originally Posted by NorbyHPF View Post
SALUT, pune-i mah un 2.5 12v.... stie raul(AR 66 RAU)cum e...dale dracu de 2.0 si IS-uri,ca alea abia se invirt...ca si 2.5 nu-i nici unul...credema...asta in cazul in care vrei sa ai schimbi motorul..bafta sa ai cu el...
la 2.5 12v visez crede-ma.. oricum masina asta nu o mai dau, am trecut prin prea multe ca sa o pot stapani, DAR am 20 de ani, cu banii mi`e greu la varsta asta, trebuie si aia si aialalta...si mama lor....lucrez de la varsta de 18 ani ca sa imi permit masina asta...nu am ajutor ca alti juniori de pe aici de pe forum pe care i`a invatat mami+tati cu bani pt masina....si tot referitor la masina oricum aici mi se duc 80% din bani, am schimbat mai multe consumabile pe la ea..

lucrurile chiar daca merg mai incetut, merg asa pt ca asa este cursul vietii in romania...vreau mai mult, si ma straduiesc mai mult dar nu pot sa bat din palme si sa apara ursul...

Quote:
Originally Posted by RazvanTM View Post
Imi explicati si mie va rog cum sta treaba cu recarosarea?? Ii taxa ca si aia de poluare sau ? ..



Astept PM daca aveti timp.

referitor la recarosare NU ESTE TAXA DE POLUARE!!! sa nu mai aud asa ceva k am mai vazut in mai multe locuri..Nu imi dau seama de unde a plecat treaba asta..
pe scurt 1. cumperi o masina de afara
2. cumperi o masina avariata sau jalnica (pt a iesi cat mai ieftin) inmatriculata
3. motorul masinii inmatriculate trebuie sa fie cu aceeasi capacitate cilindrica ca si masina dusa de afara
4. masina inmatriculata neaparat sa fie mai veche decat cea fara numere
5. se poate recarosa de la 2 la 4 usi sau invers, DOAR CA MASINA FARA NUMERE SA FIE CU MINIM UN AN MAI NOUA decat cea inmatriculata

THE END !!

Quote:
Originally Posted by Maniak22 View Post
Eu nu am auzit in viata mea sa omologheze cineva un motor.....primul motiv bataia prea mare de cap iar 2 nu e chiar ieftin.

Oricum bafta cu pisica... la un m-tehnik nu te-ai gandit?

In primul rand NU AM PISICA
Eu vreau sa tin masina asta pt mine, si fac totul ca si pentru mine, vreau sa ma plimb linistit cu ea, si sa fie totul omologat, vreau sa ii pastrez linia originala..multi isi doresc motoarele omologate sa nu umble cu paiul in C**..ma refer la cei cu motoare de 3.0 si asa mai departe... bla bla bla dar nu isi permit ca si mine de altfel
Nu vreau sa optez pt M-tech....Imi place, dar vreau altceva la masina mea...vreau sa o fac gen ursii americani (m`am scapat) doar buza de i.s. si trantita la un deget de asfalt
__________________

Last edited by last_don; 06-01-11 at 02:02.
last_don is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 07:45   #82
NorbyHPF

Stage 4
 
NorbyHPF's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 182
Default Re: E30 - Ursar pe viata

Quote:
Originally Posted by Calin_CGM View Post
...hai k deja o dam in aiureala...masina mea e masina mea...e una stock..cu vopsea originala....cum a iesit pe poarta fabricii...nu despre masina mea se vorbea aici...si da...eu m-am luat de tine deoarece nu te cred in masura sa dai u sfaturi despre motoare...nu am sustinut niciodata k e mai bun un 2.0 k un 2.5...dar pur si simplu nu pot nici sa admit cand o zici u...
stai asa cum adica nu potzi sa admitzi tu???te crezi in masura ca sa ma iei pe mine la vrajeala in domeniul asta???cind am avut eu 325,sincer...tu nici nu stiai sa te dai cu bicicleta...cum plm potzi sa faci afirmatzi ca eu am avut ursi varza,cu motoare terminate???acuma ai un 320 si esti si tu tare aici pe forum...mai ai mult pina sa ma iei pe mine din urma...am avut ursi de la motoare de 1.8 m10,pina la motoare de 3.0 si 3.5 de seria 7,in prezent 2.5 turbo, puse pe urs de mine personal...si de aia imi permit sa vorbesc aici si sa imi dau cu parerea despre motoare,nu inteleg cum PLM potzi sa faci tu asa afirmatzi....ca am avut motoare varza,chiar din contra 2.5-urile ce leam avut chiar au fost in miintile lor si tragea grav,a urcat ceasu pina la 240km,io zic ca erau in stare buna nu?tu ce zici?...credema ca sint mai in masura ca oricine de aici de la noi din oras sa zic chestiile astea...si de ia i-am zis la baiat,daca vrea sa puna 2.5 e suficient de tare,se invirte bine,accelereaza bine,nici nu se compara cu 2.0...RAUL(AR 66 RAU) poate confirma inca o data ce spun eu aici...si nu numai el....asa ca,chiar nu is au rostul comentariile pe care le faci tu....

Last edited by NorbyHPF; 06-01-11 at 08:12.
NorbyHPF is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 08:17   #83
NorbyHPF

Stage 4
 
NorbyHPF's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 182
Default Re: E30 - Ursar pe viata

Quote:
Originally Posted by ar_66_rau View Post
mah aici are dreptate...2.5 e 2.5.... LA MUUULTTTIIII ANIIIIIII
am dreptate sau nu domnu RAUL?ce zici de el,se ia de mine ca nu pot sa imi dau cu parerea si ca am avut motoare varza...
NorbyHPF is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 08:19   #84
NorbyHPF

Stage 4
 
NorbyHPF's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 182
Default Re: E30 - Ursar pe viata

asa ca plm...atita timp cit eu nu mam luat de tine si de ursu tau,ca e asa si asa...nu o fa nici tu....ca se ajunge la late chesti atunci.si discutam altfel..sti cum zic...

Last edited by NorbyHPF; 06-01-11 at 08:25.
NorbyHPF is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 11:20   #85
ar_66_rau
BMW Driver

Stage 5
 
ar_66_rau's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,210
Member of:
[BMW]
Smile Re: E30 - Ursar pe viata

Quote:
Originally Posted by NorbyHPF View Post
am dreptate sau nu domnu RAUL?ce zici de el,se ia de mine ca nu pot sa imi dau cu parerea si ca am avut motoare varza...
norby tataa...nu are rost....toti stim ca 2.5 e 2.5...chiar si last don sa traiasca la multi ani )....si chiar si cgm-u......deci nu mai are rost sa va certati si sa poluati topicul omului,,,,,,doar ca nu stiu de ce s-a luat asa cgm-ul de tinee cu motoare varza.....ca ai avut 2.5 ala atunci...ruupeeerreee...plm nu ma bag voi stiti ...v-am pupat
__________________
e36 coupe
ar_66_rau is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 12:09   #86
Calin_CGM

Stage 5
 
Calin_CGM's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,001
Default Re: E30 - Ursar pe viata

Quote:
Originally Posted by NorbyHPF View Post
stai asa cum adica nu potzi sa admitzi tu???te crezi in masura ca sa ma iei pe mine la vrajeala in domeniul asta???cind am avut eu 325,sincer...tu nici nu stiai sa te dai cu bicicleta...cum plm potzi sa faci afirmatzi ca eu am avut ursi varza,cu motoare terminate???acuma ai un 320 si esti si tu tare aici pe forum...mai ai mult pina sa ma iei pe mine din urma...am avut ursi de la motoare de 1.8 m10,pina la motoare de 3.0 si 3.5 de seria 7,in prezent 2.5 turbo, puse pe urs de mine personal...si de aia imi permit sa vorbesc aici si sa imi dau cu parerea despre motoare,nu inteleg cum PLM potzi sa faci tu asa afirmatzi....ca am avut motoare varza,chiar din contra 2.5-urile ce leam avut chiar au fost in miintile lor si tragea grav,a urcat ceasu pina la 240km,io zic ca erau in stare buna nu?tu ce zici?...credema ca sint mai in masura ca oricine de aici de la noi din oras sa zic chestiile astea...si de ia i-am zis la baiat,daca vrea sa puna 2.5 e suficient de tare,se invirte bine,accelereaza bine,nici nu se compara cu 2.0...RAUL(AR 66 RAU) poate confirma inca o data ce spun eu aici...si nu numai el....asa ca,chiar nu is au rostul comentariile pe care le faci tu....
hai sa iti explic eu cum sta treaba..si dupa asta nici macar nu o sa ma mai obosesc sa iti dau vre-un reply..cel putin nu aici...nu conteaza ce masina am ca sa cunosc unele treburi...cum zicea si Skilzzu pe alt topic...nici macar nu trebuie sa am masina ca sa cunosc unele lucruri...spunele la juniorii de la tine de la bloc ce motoare in mintile lor ai avut..nu mie...fiindca nu sunt doar eu care stie asta...sunt o gramada de prieteni de-ai tai..mecanici care au vazut lucruri facute de tine... si oameni care au cumparat masini de la tine...exceptand fanii tai...
bafta la cucerit fani cu turbo-ul tau!
Calin_CGM is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 13:01   #87
NorbyHPF

Stage 4
 
NorbyHPF's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 182
Default Re: E30 - Ursar pe viata

Quote:
Originally Posted by Calin_CGM View Post
hai sa iti explic eu cum sta treaba..si dupa asta nici macar nu o sa ma mai obosesc sa iti dau vre-un reply..cel putin nu aici...nu conteaza ce masina am ca sa cunosc unele treburi...cum zicea si Skilzzu pe alt topic...nici macar nu trebuie sa am masina ca sa cunosc unele lucruri...spunele la juniorii de la tine de la bloc ce motoare in mintile lor ai avut..nu mie...fiindca nu sunt doar eu care stie asta...sunt o gramada de prieteni de-ai tai..mecanici care au vazut lucruri facute de tine... si oameni care au cumparat masini de la tine...exceptand fanii tai...
bafta la cucerit fani cu turbo-ul tau!
mah nu stiu la cine am vindut sa nu am vindut..dar probabil te referi la aia neagra ce am dat-o la BUC,sa nu uitam cum a plecat de aici si in ce stare era...si apoi sa ne amintim cu sa intors inapoi si in ce stare era(ca doar raul a cumparat-o si poate sa zica cum a plecat de la mine)...asa ca pepi...nu stiu la ce masini te referi tu ...dar cred ca ma confunzi... si cu fani nu stiu ce sa zic..dar nu eu ma plimbam cu copii pe oras...si ai abuream..asa ca...da las ca ne rezolvam noi problemele cind vi tu...nui stres...am mai scris si sus ca nu ma pun sa vorbesc de masina ta ca nu sint curios,chiar si de aia ma mirat faptul la afirmatiile tale...da nui problema...cine stie cunoaste..asa ca de la unu ca tine se poate astepta oricine la comenturi inutile..
NorbyHPF is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 13:02   #88
NorbyHPF

Stage 4
 
NorbyHPF's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 182
Default Re: E30 - Ursar pe viata

Quote:
Originally Posted by ar_66_rau View Post
norby tataa...nu are rost....toti stim ca 2.5 e 2.5...chiar si last don sa traiasca la multi ani )....si chiar si cgm-u......deci nu mai are rost sa va certati si sa poluati topicul omului,,,,,,doar ca nu stiu de ce s-a luat asa cgm-ul de tinee cu motoare varza.....ca ai avut 2.5 ala atunci...ruupeeerreee...plm nu ma bag voi stiti ...v-am pupat
am dreptate sau nu raule?
NorbyHPF is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 16:43   #89
last_don

Stage 5
 
last_don's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,111
Default Re: E30 - Ursar pe viata


Ba fratilor....hai va rog eu calmativa ca purtati discutii aiurea aici la mine pe topic...
last_don is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 18:11   #90
Cipilica
BMW Driver

Stage 5
 
Cipilica's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,911
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: E30 - Ursar pe viata

Da tu ce cauti pe topicul asta???

Bafta cu ursul, sper sa ramai asa, precum ai zis in titlul topicului
Cipilica is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -