Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 03-12-11, 15:07   #211
Ricardinho

Stage 5
 
Ricardinho's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 643
Default Re: E36 - Coupe FFS

Quote:
Originally Posted by BMnWA View Post
asa e cand ai bani si Becali are echipa de fotbal dar pentru aia nu are treaba cu balonul ))
Mai mult conteaza cine are in propietate masina , cine o modifica si cine o conduce zi de zi nu crezi ?
Cred ca am incercat sa fac o masina cu potential si rezultatul s-a vazut .
Nu am stat sa ma laud sau sa fiu arogant cu cineva , cine ma cunoaste stie !!


Deci ...
__________________
www.active-custom-tuning.ro

PIESE AUTO NOI & TUNING LA SUPER PRETURI
Ricardinho is offline  
Old 04-12-11, 05:16   #212
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: E36 - Coupe FFS

Quote:
Originally Posted by Ricardinho View Post
Mai mult conteaza cine are in propietate masina , cine o modifica si cine o conduce zi de zi nu crezi ?
Cred ca am incercat sa fac o masina cu potential si rezultatul s-a vazut .
Nu am stat sa ma laud sau sa fiu arogant cu cineva , cine ma cunoaste stie !!


Deci ...
eu acuma am auzit prima data de chestia asta,dar important e sa fim sanatosi.Eu cel putin nu as lasa pe nimeni sa conduca masina mea facuta de mine,pentru mine pentru ca nu o cunoaste nimeni mai bine,altii poate se multumesc doar cu faima masinii. Succes oricum cu ea
BMnWA is offline  
Old 05-12-11, 06:33   #213
HoricutzWSR
Virtual Tuner

Stage 5
 
HoricutzWSR's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,851
Member of:
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: E36 - Coupe FFS

Quote:
Originally Posted by JimGod View Post
Este oficial cel mai rapid m3 (e30,e36,e46,e92) din romania aspirat pe 402m @12.8s, iarna asta am timp sa studiez si sa ma decid daca raman pe aspirat si sa scad sub 12s sau sa o fac turbo!
OFICIAL, cel mai rapid M3, e E92`ul lui Sebastian, cu 12.6, cronometrat oficial in Ungaria la Kiskunlachaza, din cate imi aduc aminte Dar felicitari maxime, e vorba de un motor V8 si unul 6 in linie, si masini de generatii diferite, inseamna mult de tot! Fie ca sezonul viitor sa aduca timpi mult mai scurti!
__________________
Vand Honda CRX Del Sol 1.6 VTEC, 125cp :

https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...ml#post5624650
HoricutzWSR is offline  
Old 05-12-11, 23:38   #214
JimGod
Pole Position Racers Member

Stage 5
 
JimGod's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 7,738
Member of:
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
[Pole Position Racers]
Default Re: E36 - Coupe FFS

horica eu am scos 12.8s pe un frig de erai cu fular si manusi la start si cu softul masinii stock!eu am scos timpul asta pe pista din romania, poate pe aia scoteam si eu 12.5s :P
nu-i problema, la anul o sa fie cel mai rapid bmw aspirat si daca ma zbat un pic posibil sa fie ce-a mai rapida masina aspirata, dar e de munca foarte mult si singur nu pot sa lucrez la masina.imi trebuie rampa sau elevator si un garaj acoperit ceea ce eu nu am.eu mi-am facut masina in strada, in fata portii mele.au fost momente cand am munci 24de ore in continuu,fara pauza doar de masa, sa intamplat pe 27-28 mai, cand am incercat sa fac tot posibilul sa ajung la cursa aia.si la final sa vad ca radiatorul de apa e lipit cu superglue si nu am radiator sa merg la curse.am crezut a intru in pamant...
singurii care m-au ajutat a fost wpp si adi de la ad garage si pe aceasta cale le multumesc inca odata.
JimGod is offline  
Old 06-12-11, 01:42   #215
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: E36 - Coupe FFS

nu stiu de ce nu pui odata soft-ul ala..poate nu mai trebuia sa astepti pana la anu` sa scoti 12,5.
BMnWA is offline  
Old 06-12-11, 11:19   #216
HoricutzWSR
Virtual Tuner

Stage 5
 
HoricutzWSR's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,851
Member of:
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: E36 - Coupe FFS

cred ca deja o dovedit destul de multe! in conditiile enumerate de el mai sus, o scos un timp cu doar 0,1 respectiv 0,2 secunde mai slab decat doua M3`uri E92(12.6, 12.7), resoftate, care or concurat la cursa de la Kiscunlachaza atunci in conditii aproape perfecte atat meteorologice cat si de aderenta
HoricutzWSR is offline  
Old 11-12-11, 21:55   #217
JimGod
Pole Position Racers Member

Stage 5
 
JimGod's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 7,738
Member of:
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
[Pole Position Racers]
Default Re: E36 - Coupe FFS

Quote:
Originally Posted by HoricutzWSR View Post
cred ca deja o dovedit destul de multe! in conditiile enumerate de el mai sus, o scos un timp cu doar 0,1 respectiv 0,2 secunde mai slab decat doua M3`uri E92(12.6, 12.7), resoftate, care or concurat la cursa de la Kiscunlachaza atunci in conditii aproape perfecte atat meteorologice cat si de aderenta
ma mananca rau sa fac un motor m3 turbo sa ajung la cel putin 600cp dar e nevoie de o investitie majora si multa munca si rabdare...o sa ma gandesc zilele astea daca raman pe aspirat sau fac alt motor turbo!si imi pun m3-ul aspirat pe e36le meu sedan si pe coupe pun m3-ul turbo....o sa fie nebunie ))
JimGod is offline  
Old 13-12-11, 00:25   #218
Provenzano


Stage 5
 
Provenzano's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 4,451
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[BMW]
[4Wheels]
Angry Re: E36 - Coupe FFS

te mananca rau........
Provenzano is offline  
Old 13-12-11, 00:30   #219
JimGod
Pole Position Racers Member

Stage 5
 
JimGod's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 7,738
Member of:
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
[Pole Position Racers]
Default Re: E36 - Coupe FFS

Quote:
Originally Posted by Provenzano View Post
te mananca rau........
iti dau m3-ul aspirat sa-l pui pe pisica?da pe proba la urma sa nu vii la mine dupa o luna sa zici ca abia dupa o luna i-ai dat cheie si ca e stricat
JimGod is offline  
Old 13-12-11, 00:40   #220
Provenzano


Stage 5
 
Provenzano's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 4,451
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[BMW]
[4Wheels]
Default Re: E36 - Coupe FFS

nu ca nu mi-ar place dar prea multe M uri in curte dauneaza grav))
Provenzano is offline  
Old 18-12-11, 22:50   #221
flipper

Stage 5
 
flipper's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 987
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fanatik MotorSport]
Default Re: E36 - Coupe FFS

Quote:
Originally Posted by JimGod View Post
iti dau m3-ul aspirat sa-l pui pe pisica?da pe proba la urma sa nu vii la mine dupa o luna sa zici ca abia dupa o luna i-ai dat cheie si ca e stricat
Cand mai ai nevoie de ajutor, da un semn de viata, te pot ajuta cu elevator si un acoperis deasupra capului...plus scule. Stiu ce inseamna contra timp si sunt putini care te ajuta.
__________________
Pasiunea nu are limite, iar noi stim cel mai bine acest lucru ... www.ambreiaje-custom.mht.ro

AMBREIAJE CUSTOM, ambreiaje reconditionate, service auto, diagnoza auto la cele mai mici preturi...Execut evacuari, trasee intercoolere la cele mai mici preturi. 0732.952.851 / 0761.596.290


flipper is offline  
Old 18-12-11, 23:11   #222
JimGod
Pole Position Racers Member

Stage 5
 
JimGod's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 7,738
Member of:
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
[Pole Position Racers]
Default Re: E36 - Coupe FFS

Quote:
Originally Posted by flipper View Post
Cand mai ai nevoie de ajutor, da un semn de viata, te pot ajuta cu elevator si un acoperis deasupra capului...plus scule. Stiu ce inseamna contra timp si sunt putini care te ajuta.
mersi mult fratelo!o sa tin cont de vb tale!de acum inainte sper sa nu mai am nevoie.am schimbat la masina tot ce se putea...multe piese noi...acum nu prea mai are ce sa se strice poate doar maruntaie.motorul e bomba,transmisia bomba,pe articulatie e totul nou...chiar nu mai vad ce s-ar mai strica la rabla asta de masina.am prevenit tot ce se putea )
JimGod is offline  
Old 19-12-11, 14:22   #223
HoricutzWSR
Virtual Tuner

Stage 5
 
HoricutzWSR's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,851
Member of:
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: E36 - Coupe FFS

ramai aspriat dude, tu nu te`ai saturat de atatea turbaciuni pe BMW? se pierde toata esenta cu care o fost creat ///M`u ...
HoricutzWSR is offline  
Old 19-12-11, 16:32   #224
ciprian_the_1

Stage 5
 
ciprian_the_1's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 836
Member of:
[BMW]
Default Re: E36 - Coupe FFS

ce ai folosit la transmisie de e bomba.... ma intereseaza mersi
ciprian_the_1 is offline  
Old 19-12-11, 23:02   #225
JimGod
Pole Position Racers Member

Stage 5
 
JimGod's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 7,738
Member of:
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
[Pole Position Racers]
Default Re: E36 - Coupe FFS

Quote:
Originally Posted by HoricutzWSR View Post
ramai aspriat dude, tu nu te`ai saturat de atatea turbaciuni pe BMW? se pierde toata esenta cu care o fost creat ///M`u ...
pai motorul asta oricum il pastrez.ma gandeam sa-l vand dar chiar nu am chef sa le fac pl mare la baieti!am zis ca as face un motor m3 turbo dar e f costisitor.deja am investit in aspiratul asta.daca era sa nu bag niciun ban in motor acuma il facem turbo.la primavara vreau in prima etapa sa sparg bariera de 12.5s si poate pana la finalul campionatului sub 12s pe aspirat.
de la anul o sa am 3 harti pe care o sa merg.inca nu vreau sa fac public numele firmei care o sa-mi trimita softurile ca nu este nimic batut in cuie.mi-au promis 3 harti diferite insa una foarte agresiva.ramane de vazute daca chiar fac minuni sau e frectie la picior de lemn...

ciprian nu este nimic special la transmisie.este doar cea de m3.puntea spate cu planetare tot de m3,bucsile powerflex spate X8 bucati,bucsile oem noi alea mici de la punte,flansa cardan noua oem.la puterea care masina a scoso pe dino 250cp ma refeream ca nu are ce sa cedeze pe lipici, gen planetare.singura problema ar fi diferentialul,o sa ii fac suportul ala sa stea fix.
daca te intereseaza pt masina ta eu zic sa te uiti un pic la masina lui domy ca am vazut ca a detaliat partea de transmisie a masinii lui.la 700cp+ nu stiu sa fi cedat ceva....la voi parca a cedat cutia nu?domy parca merge pe cutie de e60 3.0d cu sincroane de titan sau nu tin eu bine minte?

Last edited by JimGod; 19-12-11 at 23:07.
JimGod is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -