Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 23-12-10, 22:42   #106
Marian_nebunu

Stage 5
 
Marian_nebunu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 4,070
Default Re: E36 - 316i compact

Quote:
Originally Posted by plank View Post
multumesc
Cu o deosebita placere !
Marian_nebunu is offline   Reply With Quote
Old 23-12-10, 23:37   #107
Detman
Fiat Driver

Stage 5
 
Detman's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 3,228
Member of:
[Fiat]
[VW]
Default Re: E36 - 316i compact

interesanta masina ai Plank, sincer nu e prea pe gustul meu, poate fiindca e compact, nush.
oricum arata interesant si daca publicului place, inseamna ca ti-ai atins tinta.

o intrebare am... masina o sa primeasca unele retusuri? intreb asta pt ca am vazut-o prin oras si am vazut cateva defecte ceva mai mari.

bafta in continuare.
Detman is offline   Reply With Quote
Old 24-12-10, 01:24   #108
Bik3rBoy

Stage 5
 
Bik3rBoy's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,238
Default Re: E36 - 316i compact

Pacat ca voi cei din clubul CSR nu stiti sa acceptati si pareri din afara si mai ales critici si toti sariti ca niste copii mici pe cei care isi spun parerile si nu sunt in favoarea lor. Degeaba va laudati atata masinile, lasati pe ceilalti sa laude daca chiar sunt cu adevarat de laudat ! bafta !
__________________
My YOUTUBE Channel! PEUGEOT 306 Rally videos
https://www.youtube.com/user/bik3rut...view_as=public


Vand produse YELLOWSPEED Racing (suspensii profesionale, kituri frana, frana de mana hidraulica, camber kit) - Calitate si pret foarte bun! http://www.yellow-speed.com/index.php

Tel:0749065897 - Maduta Adrian[/B]

Bik3rBoy is offline   Reply With Quote
Old 24-12-10, 10:31   #109
BogdanWRC

Stage 5
 
BogdanWRC's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 394
Member of:
[VW]
Default Re: E36 - 316i compact

Aceste topicuri nu sunt pt lauda sau critica..sunt pt prezentarea masinii..iar cine nu intelege asta..si polueaza topicuri cu injurii si jigniri la adresa propietarului..sunt niste frustrati,invidiosi si de rea credinta..lucru care doar la noi in tara pe forumuri vezi..afara nu vezi asa ceva.Acolo se zice in cel mai rau caz "nu e pe gustul meu, dar apreciez munca, spor la treaba in continuare" nicidecum ca kitch sau comentarii de genu "schimba aia ca nu-mi place.."etc etc..repet, din poze nu-ti poti da seama de o masina..daca o vezi langa tine e altceva..atunci dai cu parerea..fata in fata cu propietarul,nu ascuns pe forum sobolanind internetul.Niciodata nu o sa se inteleaga in romania ca nu se poate face tuning cu bani putini..ca asa isi doreste fiecare "fa-mi aia aia aia..da sa fie cat mai ieftin ca nu bag bani"..si inca un lucru OEM nu e tuning..OEM e stock..iar acesta cand m-am uitat ultima data este forumul 4Tuning..nu 4Stock..sau 4OEM. Multumesc, scuze plank daca am fost off-topic..de restu nu-mi pasa.
__________________
Das auto ...
BogdanWRC is offline   Reply With Quote
Old 24-12-10, 10:50   #110
motzu

Stage 5
 
motzu's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 2,005
Member of:
[CSR]
Default Re: E36 - 316i compact

Quote:
Originally Posted by Bik3rBoy View Post
Pacat ca voi cei din clubul CSR nu stiti sa acceptati si pareri din afara si mai ales critici si toti sariti ca niste copii mici pe cei care isi spun parerile si nu sunt in favoarea lor. Degeaba va laudati atata masinile, lasati pe ceilalti sa laude daca chiar sunt cu adevarat de laudat ! bafta !
of topik:bikere eu daca vad bine aici e masina lui plank da???
deci trebuia sa iti dai cu parerea despre masina lui....nu sa vi sa vb tu de csr si de totzi din club...
on topik:cel mai mult conteaza ca aceasta masina sa-i placa celui care a investit in ea ca ne dam toti cu parerea e alta treaba pt ca e un forum in care iti potzi da cu parerea....si eu la randu meu am primit multe critici dar nu mau deranjat a fost punctu lor de vedere si atata tot...ce ar fi acum ca plank sa isi modifice masina dupa spusele unora iti dai seama ce a iesii nu?
fiecare om are o parerea despre o masina cum o vede el sa fie....
ps:sarbatotii pozitive la totzii!
__________________
motzu is offline   Reply With Quote
Old 24-12-10, 11:18   #111
sprinter
BMW Driver

Stage 5
 
sprinter's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 3,841
Member of:
[BMW]
Default Re: E36 - 316i compact

Quote:
Originally Posted by BogdanWRC View Post
Aceste topicuri nu sunt pt lauda sau critica..sunt pt prezentarea masinii..iar cine nu intelege asta..si polueaza topicuri cu injurii si jigniri la adresa propietarului..sunt niste frustrati,invidiosi si de rea credinta..lucru care doar la noi in tara pe forumuri vezi..afara nu vezi asa ceva.Acolo se zice in cel mai rau caz "nu e pe gustul meu, dar apreciez munca, spor la treaba in continuare" nicidecum ca kitch sau comentarii de genu "schimba aia ca nu-mi place.."etc etc..repet, din poze nu-ti poti da seama de o masina..daca o vezi langa tine e altceva..atunci dai cu parerea..fata in fata cu propietarul,nu ascuns pe forum sobolanind internetul.Niciodata nu o sa se inteleaga in romania ca nu se poate face tuning cu bani putini..ca asa isi doreste fiecare "fa-mi aia aia aia..da sa fie cat mai ieftin ca nu bag bani"..si inca un lucru OEM nu e tuning..OEM e stock..iar acesta cand m-am uitat ultima data este forumul 4Tuning..nu 4Stock..sau 4OEM. Multumesc, scuze plank daca am fost off-topic..de restu nu-mi pasa.
Sa ti iasa din cap chestia asta: "Aceste topicuri nu sunt pt lauda sau critica..sunt pt prezentarea masinii" forumul de asta e facut, sa schimbam pareri, sa apreciem o masina sa o criticam, nu e nimeni frustrat sau invidios.

"Afara nu vezi asa ceva" Pot sa ti arat sute de topicuri in care masini cu modificari de genul sunt luate peste picior. SI pot sa ti arat la fel de multe topicuri cu masini custom in adevaratul sens al cuvantului, modificari gandite in dealiu, unde fiecare element schimbat are o fluenta cu masina de baza (vorbesc de modificari radicale, nu o buza, un eleron / o janta)

".daca o vezi langa tine e altceva..atunci dai cu parerea..fata in fata cu propietarul,nu ascuns pe forum sobolanind internetul" Imi dau cu parerea din ce colt al lumii vreau, nu tre sa fiu langa masina, mai ales ca mai sus te bateai in piept ca pozele sunt facute special pt PREZENTAREA masinii, daca sunt poze facute pt prezentare inseamna ca evidentiaza tot ce are mai frumos masina. Tre sa bat drum pana in antarctica sa ii spun omului ca nu arata ok un element al masinii? NU se ascunde nimeni... toti vorbim deschis pe forum.

"Niciodata nu o sa se inteleaga in romania ca nu se poate face tuning cu bani putini" Se intelege chestia asta... tocmai de asta nimeni nu se avanta sa dea banii pe toate tampeniile posibile. de asta multi raman la modificarile oem si nu e vorba doar de bani... ci si de calitatea serviciilor prestate in RO

Tu nu intelegi termenul de tuning.... Tuning poate sa insemne si un soft facut, cat timp aduce un plus de performanta pt masina este definit ca tuning. OEM non oem tot o modificare este.
__________________

BMW Motorsport

Tractiunea spate e la fel de periculoasa pe cat de prost, ingamfat si dornic de afirmare este soferul...
sprinter is offline   Reply With Quote
Old 24-12-10, 11:38   #112
Detman
Fiat Driver

Stage 5
 
Detman's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 3,228
Member of:
[Fiat]
[VW]
Default Re: E36 - 316i compact

legat de chestia cu OEM , si ca OEM nu e tuning. daca masina cand a fost achizitionata a fost stock ( bari normale, jante de tabla etc. ) iar eu de exemplu ii montez un kit M , asta nu e modificare? chiar nu inteleg de ce. eu stiam ca se catalogheaza ca fiind OEM + eventual. sunt masini stock care au doar niste jante f indraznete si suspensii f joase, si sunt prezentate pe siteuri de "tuning".

eu oricum astept raspuns la intrebarea mea de mai sus.
masina o sa primeasca unele retusuri?
pt ca am vazut hayonul in valuri, si chitul era crapat.

o suspensie pe cand vine?

am atasat o masina OEM+. BogdanWRC, ce zici e tuning?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	211.jpg
Views:	235
Size:	269.3 KB
ID:	1793443  
Detman is offline   Reply With Quote
Old 24-12-10, 12:23   #113
alexufo
Cluj Street Racing Member

Stage 5
 
alexufo's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 2,904
Member of:
[CSR]
[DACIA]
[PEUGEOT]
[CITROEN]
[Competitor CNCA]
Default Re: E36 - 316i compact

DA.. primeste retusuri.. masina
alexufo is offline   Reply With Quote
Old 24-12-10, 13:49   #114
tupeu

Stage 5
 
tupeu's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 341
Member of:
[CSR]
Default Re: E36 - 316i compact

UUUAI CAT VA PLACE, mai puteti? )))
tupeu is offline   Reply With Quote
Old 24-12-10, 18:48   #115
BogdanWRC

Stage 5
 
BogdanWRC's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 394
Member of:
[VW]
Default Re: E36 - 316i compact

Quote:
Originally Posted by Detman View Post
legat de chestia cu OEM , si ca OEM nu e tuning. daca masina cand a fost achizitionata a fost stock ( bari normale, jante de tabla etc. ) iar eu de exemplu ii montez un kit M , asta nu e modificare? chiar nu inteleg de ce. eu stiam ca se catalogheaza ca fiind OEM + eventual. sunt masini stock care au doar niste jante f indraznete si suspensii f joase, si sunt prezentate pe siteuri de "tuning".

eu oricum astept raspuns la intrebarea mea de mai sus.
masina o sa primeasca unele retusuri?
pt ca am vazut hayonul in valuri, si chitul era crapat.

o suspensie pe cand vine?

am atasat o masina OEM+. BogdanWRC, ce zici e tuning?
unde gasesc jantele alea la VW de fabrica?sau o suspensie d genu? sa nu te aud cu intrebari de genu "ce zici?e tuning?"
BogdanWRC is offline   Reply With Quote
Old 24-12-10, 18:49   #116
BogdanWRC

Stage 5
 
BogdanWRC's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 394
Member of:
[VW]
Default Re: E36 - 316i compact

Quote:
Originally Posted by sprinter View Post
Sa ti iasa din cap chestia asta: "Aceste topicuri nu sunt pt lauda sau critica..sunt pt prezentarea masinii" forumul de asta e facut, sa schimbam pareri, sa apreciem o masina sa o criticam, nu e nimeni frustrat sau invidios.

"Afara nu vezi asa ceva" Pot sa ti arat sute de topicuri in care masini cu modificari de genul sunt luate peste picior. SI pot sa ti arat la fel de multe topicuri cu masini custom in adevaratul sens al cuvantului, modificari gandite in dealiu, unde fiecare element schimbat are o fluenta cu masina de baza (vorbesc de modificari radicale, nu o buza, un eleron / o janta)

".daca o vezi langa tine e altceva..atunci dai cu parerea..fata in fata cu propietarul,nu ascuns pe forum sobolanind internetul" Imi dau cu parerea din ce colt al lumii vreau, nu tre sa fiu langa masina, mai ales ca mai sus te bateai in piept ca pozele sunt facute special pt PREZENTAREA masinii, daca sunt poze facute pt prezentare inseamna ca evidentiaza tot ce are mai frumos masina. Tre sa bat drum pana in antarctica sa ii spun omului ca nu arata ok un element al masinii? NU se ascunde nimeni... toti vorbim deschis pe forum.

"Niciodata nu o sa se inteleaga in romania ca nu se poate face tuning cu bani putini" Se intelege chestia asta... tocmai de asta nimeni nu se avanta sa dea banii pe toate tampeniile posibile. de asta multi raman la modificarile oem si nu e vorba doar de bani... ci si de calitatea serviciilor prestate in RO

Tu nu intelegi termenul de tuning.... Tuning poate sa insemne si un soft facut, cat timp aduce un plus de performanta pt masina este definit ca tuning. OEM non oem tot o modificare este.
scuze..spriter tu ce masina ai?
BogdanWRC is offline   Reply With Quote
Old 24-12-10, 18:56   #117
Marian_nebunu

Stage 5
 
Marian_nebunu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 4,070
Default Re: E36 - 316i compact

Quote:
Originally Posted by BogdanWRC View Post
scuze..spriter tu ce masina ai?
Da-mi voie sa iti prezint eu masinile celor care critica masina lui PLank !!!

Sprinter poza 1



Masini in adevaratul sens al cuvantului !!! care sunt apreciate la nivel mondial !
nu doar aici pe 4tuning !




Si iti pun poze si cu fostele mele masini !!! ca sa nu avem probleme !
ca actuala inca nu este masina de "poze" !!!

INCA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	E 36 166.jpg
Views:	199
Size:	90.4 KB
ID:	1793974   Click image for larger version

Name:	DSC03315.JPG
Views:	170
Size:	2.55 MB
ID:	1793977   Click image for larger version

Name:	DSC03312.JPG
Views:	100
Size:	2.48 MB
ID:	1793978  

Click image for larger version

Name:	Picture_015.jpg
Views:	123
Size:	5.10 MB
ID:	1793979   Click image for larger version

Name:	Picture_019.jpg
Views:	160
Size:	6.13 MB
ID:	1793980  

Last edited by Skillzu; 24-12-10 at 20:59.
Marian_nebunu is offline   Reply With Quote
Old 24-12-10, 19:05   #118
tupeu

Stage 5
 
tupeu's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 341
Member of:
[CSR]
Default Re: E36 - 316i compact

e46le ala rupe )

ce jante are?
tupeu is offline   Reply With Quote
Old 24-12-10, 19:11   #119
Marian_nebunu

Stage 5
 
Marian_nebunu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 4,070
Default Re: E36 - 316i compact

Quote:
Originally Posted by tupeu View Post
e46le ala rupe )

ce jante are?
adica "rupe"??? ce inseamna rupe ???
ca aveam cauciucurile cu talon mare ???3 zile am apucat sa tin masina cu jantele p ea pt k dupa am facut accident la o viteza foarte mare,masina a fost dauna totala !!!

jantele rau Rondell 58 8.5 j fata spate !!!

sunt urate nu ?????


Detaliaza cu argumente ce inseamna "e46le ala rupe" !!!

Last edited by Marian_nebunu; 24-12-10 at 19:15.
Marian_nebunu is offline   Reply With Quote
Old 24-12-10, 19:14   #120
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: E36 - 316i compact

Quote:
Originally Posted by Marian_nebunu View Post
adica "rupe"??? ce inseamna rupe ???
ca aveam cauciucurile cu talon mare ???3 zile am apucat sa tin masina cu jantele p ea pt k dupa am facut accident la o viteza foarte mare,masina a fost dauna totala !!!

jantele rau Rondell 58 8.5 j fata spate !!!

sunt urate nu ?????bai eu sincer observ ca vrei sa ma intepi !!!
insa tare as vrea sa va vad eu pe astia (tari in butoane) daca si fata in fata mai sunteti asa "puternici in vorbe" si in caterinca !!!


Detaliaza cu argumente ce inseamna "e46le ala rupe" !!!

mareaneeeeeeeeeeeee vroia sa zica ca sunt tari , azi ai chef de cearta ))))))))))))

appropo , badboyul ala la pisica aia verde nui ce trebe , puteai sa il faci mai profi , in rest tzipla masinile
__________________
BMW E36 Darth Vader ------>>>>> https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...-by-ricko.html

RIcKO is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -