Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 15-02-11, 21:22   #346
crysty.bobok

Stage 5
 
crysty.bobok's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 3,948
Default Re: E46 - B 55 RTK 318 ci

ma abtin de la comentarii pana le vad montate pe masina ... daca o lasi mult crec ca ar arata bine .... !
crysty.bobok is offline   Reply With Quote
Old 15-02-11, 21:28   #347
antacebal

Stage 5
 
antacebal's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 429
Default Re: E46 - B 55 RTK 318 ci

Paparazzi !!!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	plictisit.jpg
Views:	122
Size:	97.6 KB
ID:	1875918  
antacebal is offline   Reply With Quote
Old 15-02-11, 21:34   #348
sprinter
BMW Driver

Stage 5
 
sprinter's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 3,841
Member of:
[BMW]
Default Re: E46 - B 55 RTK 318 ci

Quote:
Originally Posted by antacebal View Post
Paparazzi !!!
Whoaaaa )) o poza face cat 1000 de cuvinte
Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Avus lila stiu eu ca se numeste culoarea si arata CRIMA JANTELE!!!

Felicitari TIE!
Quote:
Originally Posted by plictisit View Post
@ razvan_florin: ti-am dat pm cu id-ul meu
@ sprinter: de fapt e lila metallic din paleta avus
Jantele nu sunt crima, cum ti am zis si live nu o sa iasa nimic WOW pentru simplul fapt ca, masina nu e de drag / track / drift..Nu o sa aiba absolut nici o treaba cu masina indifrent cat de LOW va fi ea. O sa fie fix JDM JDM, felicitari. (si nu ... nu e hate)
__________________

BMW Motorsport

Tractiunea spate e la fel de periculoasa pe cat de prost, ingamfat si dornic de afirmare este soferul...
sprinter is offline   Reply With Quote
Old 15-02-11, 21:39   #349
plictisit

Stage 5
 
plictisit's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 5,135
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Inferno Motorsport]
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
Default Re: E46 - B 55 RTK 318 ci

da nici n-am zis ma ca sunt crima, am zis doar ca imi place culoarea, si btw si vw-urile alea din afara sunt tot JDM ? fiecare cu piticii lui
__________________
There's a simple rule when buying a car. If it's been modified, especially lowered, walk away.
plictisit is offline   Reply With Quote
Old 15-02-11, 21:40   #350
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: E46 - B 55 RTK 318 ci

Sprinter, the fuck?...Chill ma man, ce esti asa indignat?
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 15-02-11, 21:51   #351
sprinter
BMW Driver

Stage 5
 
sprinter's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 3,841
Member of:
[BMW]
Default Re: E46 - B 55 RTK 318 ci

Quote:
Originally Posted by plictisit View Post
da nici n-am zis ma ca sunt crima, am zis doar ca imi place culoarea, si btw si vw-urile alea din afara sunt tot JDM ? fiecare cu piticii lui
Sa mi arati tu un vw cu hartge uri vopsite asa... voi tre sa intelegeti ca sunt jante care arata bine colorate in toate felurile si jante care arata bine in culoarea de fabrica sau derivate.
Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Sprinter, the fuck?...Chill ma man, ce esti asa indignat?
Nu sunt indignat, e pacat de jante.
sprinter is offline   Reply With Quote
Old 15-02-11, 21:59   #352
Billy c25xe

Stage 5
 
Billy c25xe's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 846
Default Re: E46 - B 55 RTK 318 ci

Fiecare face ce vrea cu materialul sau , avem idei si preferinte diferite , din fericire , de aceea exista tuning-ul .

Eu as zice ca si oglinzile (bine , doar capacul exterior , dar doar daca sunt de M ) trebuiesc vopsite in culoarea de pe spitele jantelor . Sau sa-i tragi o dunga subtire in aceeasi culoare de la coltul farului pana la stop , pe linia de la manerul usii .
Billy c25xe is offline   Reply With Quote
Old 15-02-11, 22:00   #353
myky99

Stage 5
 
myky99's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,553
Member of:
[Opel]
[BMW]
Default Re: E46 - B 55 RTK 318 ci

Quote:
Originally Posted by Billy c25xe View Post
Fiecare face ce vrea cu materialul sau , avem idei si preferinte diferite , din fericire , de aceea exista tuning-ul .

Eu as zice ca si oglinzile trebuiesc vopsite in culoarea de pe spitele jantelor . Sau sa-i tragi o dunga subtire in aceeasi culoare de la coltul farului pana la stop , pe linia de la manerul usii .
sau mai bine 2 mari ...pe toata masina...sa fim seriosi ......
myky99 is offline   Reply With Quote
Old 15-02-11, 22:05   #354
Billy c25xe

Stage 5
 
Billy c25xe's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 846
Default Re: E46 - B 55 RTK 318 ci

Si mai cred ca buzele jantelor trebuiau vopsite in negrul masinii .

Dar asta este doar ideea mea , nu este obligat nimeni sa ma aprobe .
Billy c25xe is offline   Reply With Quote
Old 15-02-11, 22:15   #355
plictisit

Stage 5
 
plictisit's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 5,135
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Inferno Motorsport]
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
Default Re: E46 - B 55 RTK 318 ci

guys .. d-aia avem fiecare gandirea noastra nu ? eu de exemplu nu as pune jante de mercedes pe bmw, sau de porshe pe vw, sau de bentley pe audi, sau paintjob harlequin, sau rat style, si ma opresc aici cu exemplele, dar nu inseamna ca sunt urate ca le fac altii, ma asteptam la o reactie in genul de la cateva persoane, thus
Quote:
Originally Posted by plictisit View Post
+ my new avus wheels ^ ^
let the hate begin

p.s. oze si ai dreptate, nu am vazut hartgeuri pe vw-uri vopsite asa, de fapt nu am vazut deloc, ma rog nu asta conteaza, dar am vazut rs-uri vopsite roz/albastru deschis/rosii/bla bla, nefiind culoarea masinii, si nici aia nu cred ca au masinile de drag/drift/track, ma refer cei care participa la M.I.V.W / worthersee, si nu, nu imi compar masina cu a lor, ca nu e nici pe departe, doar am dat cateva exemple
plictisit is offline   Reply With Quote
Old 15-02-11, 22:23   #356
sprinter
BMW Driver

Stage 5
 
sprinter's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 3,841
Member of:
[BMW]
Default Re: E46 - B 55 RTK 318 ci

Quote:
Originally Posted by sprinter View Post
voi tre sa intelegeti ca sunt jante care arata bine colorate in toate felurile si jante care arata bine in culoarea de fabrica sau derivate.
E clar ca scriu degeaba....
Nici eu nu sunt de acord cu jantele de mercedes pe bmw, e o tiganie. Porsche & VW au facut masini impreuna (924 / corrado) iar acum vw detine porsche, deci nu vad unde e problema.. au istorie comuna. Paintjobul harlequin e o editie limitata si arata foarte interesant + ca pt vremea respectiva a fost foarte original. Rat-urile sunt o cultura diferita, nici eu nu sunt mare fan dar arata bine pentru ca toate elementele prezente se leaga
sprinter is offline   Reply With Quote
Old 15-02-11, 22:31   #357
plictisit

Stage 5
 
plictisit's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 5,135
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Inferno Motorsport]
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
Default Re: E46 - B 55 RTK 318 ci

asta e parerea ta, si a altora, cum e si parerea mea, si poate a altora, ca arata bine, mie imi place culoarea asta de mult timp, si chiar vroiam sa incerc sa vad cum da pe jante, am incercat virtual tuning, nu prea mi-am dat seama, asa daca stam sa ne gandim ce o arata bine hmmm stai sa ma gandesc, ce facem ? tu nu ai facut nici un experiment ? asta e, am facut-o pe riscul meu, chiar daca o sa imi apara masina pe cocalari.com si pe topicul de kitch tuning, masina mi-o fac pentru mine, nu pentru altii .. mie imi place, si la faza ca la aia se leaga, pai normal ca se leaga, ca au gata masinile, la mine ce sa se lege cand am decat cateva chestii ? mai mult de atat nu stiu ce sa zic
plictisit is offline   Reply With Quote
Old 15-02-11, 22:48   #358
Billy c25xe

Stage 5
 
Billy c25xe's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 846
Default Re: E46 - B 55 RTK 318 ci

Poze , trebuie sa recunosc ca buza neagra e de cacao .
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	prima varianta.jpg
Views:	286
Size:	2.41 MB
ID:	1876060   Click image for larger version

Name:	varianta 2.jpg
Views:	181
Size:	2.43 MB
ID:	1876061   Click image for larger version

Name:	varianta 3 fail copy.jpg
Views:	269
Size:	2.43 MB
ID:	1876062  

Billy c25xe is offline   Reply With Quote
Old 15-02-11, 22:56   #359
crysty.bobok

Stage 5
 
crysty.bobok's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 3,948
Default Re: E46 - B 55 RTK 318 ci

Important e sa iti placa tie !

Janatele astea erau crima in culoarea lor orginala .. asa nu arata bine deloc si asta este doar parerea mea ... dar daca am avea toti aceleasi gusturi unde am ajunge ?

Bafta !
crysty.bobok is offline   Reply With Quote
Old 15-02-11, 23:28   #360
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: E46 - B 55 RTK 318 ci

Numai pe forumurile din Romania ai sa vezi atitudinea asta.

Cand face omul ceva si va place toti oinc oinc oinc ca niste morse bateti toti din labe...dar cand face omul altceva, outside the box si nu va place incepeti cu pareri subiective si deontologie ieftina.

Cititi putin pe altii si vedeti colegialitate si comunitate. Altceva in afara sa'l faceti pe om sa se indoiasca, sa'i stea in gat efortul si toate astea nu faceti...asta e moartea pasiuniii...toate comentariile astea mai mult sau mai putin avizate. Ba de erati vreounul Chip Foose sa moara calu daca scriam asta dar sincer lasati omul sa'si termine tabloul si dupa veniti cu o parere. Tocmai de aceea am refuzat in ultimul timp sa mai urc poze cu ce fac ba la una ba la alta...ca'i full de critici care nu inteleg 2 lucruri. Ca gusturile nu se discuta si ca munca si efortul omului trebuie apreciat.

Pana atunci felicitari lui!!! Si ca tot vorbim, ce'i asa in neregula fratilor la jantele alea? Ma tot uit la ele, stiam de inainte ce culoare o sa fie, ma asteptam la un lila ceva mai tzipator dar asa cum au iesit is chiar bomba!

Sa le fi vazut direct pe masina cu HellaFlush nu mai miscati unu in front da asa nu stiti decat sa comentati deampwlea. PESTE TOT! Se gaseste unu la jante, altu la rollcage, altu la...aici nu mai e forum de pasionati, e critica pura.

Nu zic ca nu trebuie sa ne asumam dar pe bune...daca le facea cacanii in dungi tot cred ca erau mai pe placul vostru...oare dc? Va zic eu...ca nu aratau atat de best!

Si nu inteleg de ce va obositi atat de mult...adik THE FUCK??? Teoria tuningului + vturi...moama...unii chiar va plictisiti maxim...dar cum a zis si Robert..."let the hating begin"..
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -