Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 21-08-10, 19:08   #106
VAXu'
VW Driver

Stage 2
 
Join Date: May 2010
Posts: 25
Member of:
[VW]
Default Re: E36 - 318i DNY

Imi place mult de tot prima poza si in ultima unde erai acolo ca prima oara am avut impresia ca esti la padure dar pe urma am vazut blocul din reflexia de pe matiz.
VAXu' is offline  
Old 21-08-10, 20:58   #107
Daniel_Toa

Stage 5
 
Daniel_Toa's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 8,003
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[DACIA]
[VW]
Default Re: E36 - 318i DNY

Quote:
Originally Posted by VAXu' View Post
Imi place mult de tot prima poza si in ultima unde erai acolo ca prima oara am avut impresia ca esti la padure dar pe urma am vazut blocul din reflexia de pe matiz.
Ma bucur ca iti place , e a doua oara cand parchez masina in spatele blocului , greu prinzi loc acolo ca nu e nici pic de praf , pe cand in fata blocului spal azi masina si a doua zi arata ca una parasita .
Daniel_Toa is offline  
Old 22-08-10, 17:46   #108
Daniel_Toa

Stage 5
 
Daniel_Toa's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 8,003
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[DACIA]
[VW]
Default Re: E36 - 318i DNY

Astazi am avut parte de un incident mai neplacut . Avem 80 la ora , eram cu prietena si soacramea in masina mergem linistiti cand deodata sare un caine in fata . De unde a aparut , nu stiu ! Nu am scapat usor si m am ales cu ceva pagube : bara din fata sparta si crapata , proiector , aeratorul ala sau cum se numeste de aeriseste roata si protectia aia de plastic de deasupra rotii care o protejeaza de noroi, apa etc .
Daniel_Toa is offline  
Old 23-09-10, 08:40   #109
Daniel_Toa

Stage 5
 
Daniel_Toa's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 8,003
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[DACIA]
[VW]
Default Re: E36 - 318i DNY

Dupa o luna de la ultimul incident cu cainele , masina a suferit din nou . De luni intra in service pentru o reparatie totala , am fost acrosat de un aro si am iesit cam sifonat . Drept urmare de luni intra in service si se vor schimba : aripile fata , usa dreapta fata , usa dreapta spate , praguri , si o vopsea totala .
Daniel_Toa is offline  
Old 23-09-10, 08:48   #110
Sparkle_81
BMW Driver

Stage 5
 
Sparkle_81's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,437
Member of:
[BMW]
Thumbs up Re: E36 - 318i DNY

Sper sa iasa bine . Multa bafta si la mai putini nervi pe timpul reparatiilor !
Sparkle_81 is offline  
Old 23-09-10, 08:58   #111
Daniel_Toa

Stage 5
 
Daniel_Toa's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 8,003
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[DACIA]
[VW]
Default Re: E36 - 318i DNY

Quote:
Originally Posted by Sparkle_81 View Post
Sper sa iasa bine . Multa bafta si la mai putini nervi pe timpul reparatiilor !
Mersi frumos ,au fost nervi in primele zile , nu aveam nici somn noaptea . Masina se va lua de la 0 , mai platesc eu o diferenta de bani si cam aia e treaba .
Daniel_Toa is offline  
Old 23-09-10, 09:04   #112
Sparkle_81
BMW Driver

Stage 5
 
Sparkle_81's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,437
Member of:
[BMW]
Thumbs up Re: E36 - 318i DNY

I-ti spun asta pentru ca , cunosc senzatia ; la primul e36 pe care l-am avut , am fost lovit in dreapta fata : capota , grila, far , semnal , aripa , aparatoare . Nervi multi iar serviceul unde am fost trimis de asigurator era cam delasator . O luna jumatate m-au tinut . In cealalta jumatate de luna nu ma mai rezistat : mergeam zi de zi la ei si stateam efectiv langa masina .
Multa bafta !
__________________
E38 M62B44

ex.E38 M67D40
ex.E36 M44B19
Sparkle_81 is offline  
Old 23-09-10, 09:20   #113
Daniel_Toa

Stage 5
 
Daniel_Toa's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 8,003
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[DACIA]
[VW]
Default Re: E36 - 318i DNY

Quote:
Originally Posted by Sparkle_81 View Post
I-ti spun asta pentru ca , cunosc senzatia ; la primul e36 pe care l-am avut , am fost lovit in dreapta fata : capota , grila, far , semnal , aripa , aparatoare . Nervi multi iar serviceul unde am fost trimis de asigurator era cam delasator . O luna jumatate m-au tinut . In cealalta jumatate de luna nu ma mai rezistat : mergeam zi de zi la ei si stateam efectiv langa masina .
Multa bafta !

Sper sa nu fiu nevoit sa stau si eu atat . Eu aveam masina parcata in fata blocului , iar un nene in varsta de 73 de ani impreuna cu al sau ARO 243 , s a infipt in masina mea . Mai exact in partea dreapta , daune ... sunt si ele destule .
Daniel_Toa is offline  
Old 26-09-10, 09:32   #114
adi.schumi_tm
Dacia Driver

Stage 5
 
adi.schumi_tm's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,465
Member of:
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: E36 - 318i DNY

Se pare ca ai avut multe ghinioane in ultimul timp cu masina asta ,spor la rezolvat problemele si nu lasa nimic dupa cum vor aia de la asigurari ca sunt caini mari asiguratorii .Bafta
adi.schumi_tm is offline  
Old 26-09-10, 10:44   #115
Daniel_Toa

Stage 5
 
Daniel_Toa's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 8,003
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[DACIA]
[VW]
Default Re: E36 - 318i DNY

Quote:
Originally Posted by adi.schumi_tm View Post
Se pare ca ai avut multe ghinioane in ultimul timp cu masina asta ,spor la rezolvat problemele si nu lasa nimic dupa cum vor aia de la asigurari ca sunt caini mari asiguratorii .Bafta
Foarte multe probleme am avut . Din primele zile am avut cauciucuri taiate , o usa pe spate lovita , bandouri furate , bara din fata furata toata cu numar cu tot ( am recuparat o ) , pe urma un proiector , o oglinda si de curand un mos a intrat in mine . Maine masina intra in serivice pentru reparatii . Se vor schimba multe la ea , iar dupa ce iese din service urmeaza sa dau o comanda de faruri , stopuri , schimbare evacuarea , un obc mare , si sa vedem ce o mai fi . Oricum primul lucru care il fac imediat cum scot masina este sa o duc la un preot sa ii faca o slujba sa ii citeasca o rugaciune si poate nu mai am parte de atatea belele .
Daniel_Toa is offline  
Old 26-09-10, 11:09   #116
Sonny™
BMW Driver

Stage 5
 
Sonny™'s Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 4,864
Member of:
[2 Roti]
[Old School Cars]
[DreamWorks Club]
[Competitor CNCA]
[BMW]
[SKODA]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: E36 - 318i DNY

Quote:
Originally Posted by Daniel_Toa View Post
Foarte multe probleme am avut . Din primele zile am avut cauciucuri taiate , o usa pe spate lovita , bandouri furate , bara din fata furata toata cu numar cu tot ( am recuparat o ) , pe urma un proiector , o oglinda si de curand un mos a intrat in mine . Maine masina intra in serivice pentru reparatii . Se vor schimba multe la ea , iar dupa ce iese din service urmeaza sa dau o comanda de faruri , stopuri , schimbare evacuarea , un obc mare , si sa vedem ce o mai fi . Oricum primul lucru care il fac imediat cum scot masina este sa o duc la un preot sa ii faca o slujba sa ii citeasca o rugaciune si poate nu mai am parte de atatea belele .


dani punem mana de la mana si iti luam un garaj...
Sonny™ is offline  
Old 26-09-10, 11:21   #117
Daniel_Toa

Stage 5
 
Daniel_Toa's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 8,003
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[DACIA]
[VW]
Default Re: E36 - 318i DNY

Quote:
Originally Posted by Sonny™ View Post
dani punem mana de la mana si iti luam un garaj...
Pe 6 octombrie este ziua mea de nastere In spatele blocului nu am voie sa fac garaj , datorita conductelor de apa si a firelor electrice . Am primit repartitie de garaj dar la 60 -70 de metri de blocul meu , ceea ce nu ma incanta deloc . Momentan astept ziua de maine , chiar nu mai am rabdare ca de mai bine de o saptamana stau fara masina si e greu fara ea
Daniel_Toa is offline  
Old 26-09-10, 11:46   #118
Sonny™
BMW Driver

Stage 5
 
Sonny™'s Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 4,864
Member of:
[2 Roti]
[Old School Cars]
[DreamWorks Club]
[Competitor CNCA]
[BMW]
[SKODA]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: E36 - 318i DNY

Quote:
Originally Posted by Daniel_Toa View Post
Pe 6 octombrie este ziua mea de nastere In spatele blocului nu am voie sa fac garaj , datorita conductelor de apa si a firelor electrice . Am primit repartitie de garaj dar la 60 -70 de metri de blocul meu , ceea ce nu ma incanta deloc . Momentan astept ziua de maine , chiar nu mai am rabdare ca de mai bine de o saptamana stau fara masina si e greu fara ea
aiurea...lasa ca o faci tu, si in legatura cu garajul eu am incercat...
Sonny™ is offline  
Old 26-09-10, 17:24   #119
Daniel_Toa

Stage 5
 
Daniel_Toa's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 8,003
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[DACIA]
[VW]
Default Re: E36 - 318i DNY

Quote:
Originally Posted by Sonny™ View Post
aiurea...lasa ca o faci tu, si in legatura cu garajul eu am incercat...
Masina se face , sper sa iasa bine ca nu aibe defecte . Maine dimineata la ora 6 jumate sunt la service cu masina Va voi tine la curent cu evolutia ei
Daniel_Toa is offline  
Old 01-10-10, 10:39   #120
Daniel_Toa

Stage 5
 
Daniel_Toa's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 8,003
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[DACIA]
[VW]
Default Re: E36 - 318i DNY

Masina inca este in service . Mai sunt doua masini si pe urma urmeaza a mea . Cam pe marti , miercuri saptamana viitoare se apuca si de a mea . Am vazut si devizul si sunt foarte multumit La masina se vor schimba urmatoarele ( toate pe banii la asigurare ) :

- bara fata ( revopsita
- bandou bara fata dreapta de inlocuit
- aripa dreapta fata de inlocuit
- semnal aripa dreapta fata de inlocuit
- bandou aripa dreapta fata de inlocuit
- janta fata de inlocuit
- anvelopa dreapta fata de inlocuit
- oglinda , electrica , incalzita , heliomata de inlocuit
- usa dreapta fata de inlocuit
- bandou usa dreapta fata de inlocuit
- usa dreapta spate de inlocuit
- bandou usa dreapta spate de inlocuit
- usa rezervor de revopsit
- janta spate de inlocuit
- anvelopa dreapta spate de inlocuit
- prag dreapta de reparat ( dar aici le voi schimba eu pe banii mei pe ambele )
- aripa dreapta spate de revopsit
Daniel_Toa is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -