Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 16-12-09, 00:48   #151
robisavage

Stage 5
 
robisavage's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,107
Default Re: E92 - 325 - DJ 89 SMI - New car

niciodata iub, da facem offtopic si ma arde Gabi.

motocicleta mai merge?

ma duc sa dorm, socializam maine =)
robisavage is offline  
Old 06-01-10, 12:06   #152
Smiley89

Stage 5
 
Smiley89's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 562
Member of:
[Unknown Racers]
Default Re: E92 - 325 - DJ 89 SMI - New car

vreau sa va intreb si io ceva,poate stiti sa imi spuneti ce si cum,in primavara am dat in radar cu 105 in localitate si fiind a 2ua abatere in 6 luni mi`a fost suspendat permisu 4 luni,dupa ce am stat 1 luna jumate fara permis m`am gandit ca ar fi mai bine sa ii dau in judecata ca sa am pe timpu verii permisu inapoi,mi`am luat permisu inapoi iar pe data de 10 decembrie dupa ce am pierdut procesul am lasat permisu inapoi la politie unde mi`au spus sa revin in cateva zile pentru a fi calculata perioada care o am de stat,ideea e ca l`am intrebat pe politistu ala de la ghiseu de acolo si mi`a spus ca 1 luna jumate care am stato in primavara fara permis nu se pune si ca trebuie sa stau toata perioada de 4 luni de zile incepand dp 10 decembrie...cum naiba vine asta?pana la urma stau 5 luni jumate fara permis...am intrebat o avocata si a zis ca e imposibil sa nu se puna si luna aceea jumatate si ca ramane sa stau restul perioadei pana la 4 luni..stiti cumva sau aveti idee daca se calculeaza si luna aia?
Smiley89 is offline  
Old 06-01-10, 12:18   #153
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Unhappy Re: E92 - 325 - DJ 89 SMI - New car

Pai, ma, consatene, din cate stiu eu, contestatia (judecata) se face in maxim 15 zile, cat ai dovada inlocuitoare a permisului de conducere. Tu cum dracu' ai facut-o dupa 1 luna si jumatate ? E ca si cand, initial, ti-ai recunoscut fapta (ca doar ai stat o perioada fara permis), iar apoi te-ai sucit, si nu ai mai recunoscut-o.

Fiind un devorator de stiri TV, am auzit de multe ori ca X, fiind arestat preventiv timp de 7 luni, sa zicem, a primit pedeapsa 8 luni, din care a mai ramas o luna de stat in arest, datorita celor 7 luni petrecute in preventiv, deci, si in cazul tau, ar fi cam la fel. Oricum, cel mai bun raspuns ti-l poate da cineva care cunoaste legile, gen avocata cu care te-ai sfatuit.
__________________
DelSol D13Z6
Gabi is offline  
Old 06-01-10, 13:01   #154
Smiley89

Stage 5
 
Smiley89's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 562
Member of:
[Unknown Racers]
Default Re: E92 - 325 - DJ 89 SMI - New car

Quote:
Originally Posted by Gabi View Post
Pai, ma, consatene, din cate stiu eu, contestatia (judecata) se face in maxim 15 zile, cat ai dovada inlocuitoare a permisului de conducere. Tu cum dracu' ai facut-o dupa 1 luna si jumatate ? E ca si cand, initial, ti-ai recunoscut fapta (ca doar ai stat o perioada fara permis), iar apoi te-ai sucit, si nu ai mai recunoscut-o.

Fiind un devorator de stiri TV, am auzit de multe ori ca X, fiind arestat preventiv timp de 7 luni, sa zicem, a primit pedeapsa 8 luni, din care a mai ramas o luna de stat in arest, datorita celor 7 luni petrecute in preventiv, deci, si in cazul tau, ar fi cam la fel. Oricum, cel mai bun raspuns ti-l poate da cineva care cunoaste legile, gen avocata cu care te-ai sfatuit.
pai fi atent care a fost faza,cand mi`a luat permisu mi`a zis ca e pe o perioada de 3 luni de zile,nu pe 4,vrajeala,a 2ua zi se faceau exact 6 luni de cand mi`l luasera in urma,deci asta insemna 4 luni de zile ceea ce el nu mi`a spus,era primavara si imi faucusem calculele ca dk mi lau luat pe 3 luni puteam sa dau examenu ala dupa 1 luna si mi`l luam inapoi,astept eu 1 luna si cand imi vine acasa aia de la politie scria 120 de zile nu 90 cat trebuia,asa ca numai puteam sa dau examenu sa`l iau mai devreme si i`am dat in judecata cu gandu sa nu stau 3 sferturi din vara fara permis ca nu`mi convenea,motivu pe care la scris avocata acolo a fost ca am avut bubat si nu am putut parasii domiciliul ,ceea ce a fost bine ca au acceptat pe rol dosaru
Smiley89 is offline  
Old 06-01-10, 23:33   #155
Smiley89

Stage 5
 
Smiley89's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 562
Member of:
[Unknown Racers]
Default Re: E92 - 325 - DJ 89 SMI - New car

...nu stie nimeni?sau macar vreo parere...
Smiley89 is offline  
Old 06-01-10, 23:38   #156
quze

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,477
Default Re: E92 - 325 - DJ 89 SMI - New car

Se aplica pedeapsa initiala, adica cea de 4 luni. Am fost intr-o situatie asemanatoare acum cativa ani, cu cercetari etc iar cand s-a luat decizia finala a trebuit sa ispasesc pedeapsa cu toate ca am stat fara permis o perioada buna de timp in timpu "anchetei"
quze is offline  
Old 06-01-10, 23:41   #157
Smiley89

Stage 5
 
Smiley89's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 562
Member of:
[Unknown Racers]
Default Re: E92 - 325 - DJ 89 SMI - New car

Quote:
Originally Posted by quze View Post
Se aplica pedeapsa initiala, adica cea de 4 luni. Am fost intr-o situatie asemanatoare acum cativa ani, cu cercetari etc iar cand s-a luat decizia finala a trebuit sa ispasesc pedeapsa cu toate ca am stat fara permis o perioada buna de timp in timpu "anchetei"
hmmm...ce tampenie...pai si atunci de ce a zis ala ca trebuie sa revin in cateva zile sa imi dea raspunsu cate zile stau pentru ca trebuie sa calculeze aia de la slatina?ca putea sa spuna,4 luni cate sunt pe procesu verbal alea le stau...oricum dk e tot 4 luni fac iar contestatie ca nu mi se pare corect sa am o suspendare de 4 luni si sa stau aproape 6
Smiley89 is offline  
Old 06-01-10, 23:58   #158
quze

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,477
Default Re: E92 - 325 - DJ 89 SMI - New car

Poate la tine nu se aplica atunci, cu toate ca na, politia romana ... La mine a fost altfel situatia deci nu e neaparat nevoie sa fie la fel. Sa nu calculeze ca oricum nu puteai sa iesi din casa din cauza bolii ...
quze is offline  
Old 07-01-10, 00:03   #159
Smiley89

Stage 5
 
Smiley89's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 562
Member of:
[Unknown Racers]
Default Re: E92 - 325 - DJ 89 SMI - New car

Quote:
Originally Posted by quze View Post
Poate la tine nu se aplica atunci, cu toate ca na, politia romana ... La mine a fost altfel situatia deci nu e neaparat nevoie sa fie la fel. Sa nu calculeze ca oricum nu puteai sa iesi din casa din cauza bolii ...
chiar nu are legatura cauza bolii,puteam sa am si picioru rupt nu`i interesa pe ei,se bat cap in cap 2 lucruri, daca era trecuta perioada de 15 zile nu mi se accepta procesu pe rol si punct,dar daca mi sa acceptat dupa o luna iar motivu pierderii procesului a fost ca a fost depasit termenul de 15 zile cand se putea face cererea mi se pare o cretinatate sa mai stau tot 4 luni din moment ce ei au acceptat dosaru pe rol dupa 1 luna jumate dar defapt dupa aia l`am pierdut procesu din cauza asta,daca io ii dadeam dupa 3 luni jumate in judecata pentru ca mi se paruse mie ca in procesu verbal e un lucru gresit si pana la urma pierdeam procesu insemna ca trebuia sa stau inca 4 luni?adica 7 luni jumate?nu cred ca e posibil asa ceva
Smiley89 is offline  
Old 19-01-10, 13:24   #160
Smiley89

Stage 5
 
Smiley89's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 562
Member of:
[Unknown Racers]
Default Re: E92 - 325 - DJ 89 SMI - New car

https://www.youtube.com/watch?v=SDJTlC3dQ_Y :P ex
Smiley89 is offline  
Old 19-01-10, 14:01   #161
quze

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,477
Default Re: E92 - 325 - DJ 89 SMI - New car

Cum a ramas cu permisu ?
quze is offline  
Old 20-01-10, 01:10   #162
Smiley89

Stage 5
 
Smiley89's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 562
Member of:
[Unknown Racers]
Default Re: E92 - 325 - DJ 89 SMI - New car

Quote:
Originally Posted by quze View Post
Cum a ramas cu permisu ?
nu am fost la politie deocamdata ca am fost plecat din localitate si astazi m`am intors,o sa ma duc maine,oricum nu stau mai mult de 3 luni,chiar daca e pe 4 luni,ma duc la haga ii dau in judecata)ma duc la otv,imi dau foc la primarie,vad io ce fac
Smiley89 is offline  
Old 20-01-10, 14:07   #163
Smiley89

Stage 5
 
Smiley89's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 562
Member of:
[Unknown Racers]
Default Re: E92 - 325 - DJ 89 SMI - New car

Quote:
Originally Posted by quze View Post
Cum a ramas cu permisu ?
120 de zile.politia p.lii,le`ash da foc la toti
Smiley89 is offline  
Old 20-01-10, 14:35   #164
Cataaa_

Stage 5
 
Cataaa_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,772
Member of:
[VW]
[Nissan]
Default Re: E92 - 325 - DJ 89 SMI - New car

lasa ca exista si o parte buna in toata treaba asta .... oricum nu e vreme de bmw la ce e acum in craiova ... si o tine zapada intr`una pentru inca o luna .... revii la primavara in forta
__________________
The best part of falling still is getting back up again - by David Belle
Cataaa_ is offline  
Old 20-01-10, 14:42   #165
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: E92 - 325 - DJ 89 SMI - New car

Lasă vere, capu' sus, că şi eu am rămas fără el o lună !
Gabi is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -