Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 22-08-10, 22:34   #136
WolfTown

Stage 5
 
WolfTown's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 637
Default Re: E36 - 13-MIG - un vis devenit realitate

Nu am mai scris ceva vreme pe aici..... am mai reusit sa am norocul de a achizitiona ieftin oo bara stabilizatoare AC Schintzer din aluminiu. ca planuri de viitor urmeaza un set de genti style 68 cu cauciucuri low profile.
__________________



E36 - 13-MIG - un vis devenit realitate 320i

E36 - Florida- un motan tare nervos 328i - vandut

"One day man will look back and say I gave birth to the 20th century"
Jack the Ripper
WolfTown is offline   Reply With Quote
Old 23-08-10, 06:22   #137
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: E36 - 13-MIG - un vis devenit realitate

Sunt mult mai tari cele de M3 e36 double spoke , modelul cum l-am avut eu vara trecuta decat cele de M de e46.. Poate iti gasesti
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 24-08-10, 20:16   #138
WolfTown

Stage 5
 
WolfTown's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 637
Default Re: E36 - 13-MIG - un vis devenit realitate

Quote:
Originally Posted by BMnWA View Post
Sunt mult mai tari cele de M3 e36 double spoke , modelul cum l-am avut eu vara trecuta decat cele de M de e46.. Poate iti gasesti
am cautat si am gasit 3 cu tot de cauciucuri dar din pacate nu am vreme sa ajung sa le iau in timp si le-am gasit ieftin la 300 de dolari cu cauciucuri in stare super buna. vom vedea acuma am pus ochii pe capota si portbagaj stil csl din fibra de carbon de la vis racing pe schelet ranforsat de plastic super beton si totul imi iasa cu transport cu tot in 1000$ se vedem acuma pe cand reusesc sper cat mai repede... partea misto ca ii lacuit gata de montat fara sa o mai vopsesc sa pastrez lui de carbon...
WolfTown is offline   Reply With Quote
Old 03-09-10, 18:02   #139
WolfTown

Stage 5
 
WolfTown's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 637
Default Re: E36 - 13-MIG - un vis devenit realitate

si am gasut si jantele care le va primi cat de curand Miss MIG in vreo 2 3 saptamani cred ca voi reusi sa postez si pozele cu ele in realitate
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	112507_x800.jpg
Views:	230
Size:	211.5 KB
ID:	1639203  
WolfTown is offline   Reply With Quote
Old 03-09-10, 20:11   #140
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: E36 - 13-MIG - un vis devenit realitate

foarte frumoase.
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 09-02-11, 04:57   #141
WolfTown

Stage 5
 
WolfTown's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 637
Talking Re: E36 - 13-MIG - un vis devenit realitate

si cum nu am mai scris de mult cred ca ar fi cazul sa mai anunt ceva schimbari care au aparut intre timp.

din pacate jantele de mai sus nu am mai apucat la ele s-au vandut ca painea calda si am ramas pe dinafara dar datorita domnului BMnWA migul a primit un set de jante pe 17" de /M3 e36 ramanand la o linie mai clasica siun set de triple de la FK care au picat asa la ocazie. pozele sunt luate de pe site am sa postez si poze cu ele indata ce le primesc

Sper ca domnul BMnWA sa nu se supere pt ca postez imaginea dar este singura care o am momentan cu jantele
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	9268_x600.jpg
Views:	85
Size:	64.0 KB
ID:	1864415   Click image for larger version

Name:	22102010564 (1).jpg
Views:	284
Size:	115.4 KB
ID:	1864416  
WolfTown is offline   Reply With Quote
Old 09-02-11, 09:16   #142
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: E36 - 13-MIG - un vis devenit realitate

ce oameni,le dai un deget si iti iau o mana... ))
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 09-02-11, 14:26   #143
WolfTown

Stage 5
 
WolfTown's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 637
Default Re: E36 - 13-MIG - un vis devenit realitate

Quote:
Originally Posted by BMnWA View Post
ce oameni,le dai un deget si iti iau o mana... ))

))))) se mai intampla:P
WolfTown is offline   Reply With Quote
Old 11-03-11, 16:16   #144
WolfTown

Stage 5
 
WolfTown's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 637
Default Re: E36 - 13-MIG - un vis devenit realitate

cum am promis si pozele cu tripele care dintro descriere eronata sunt DEPO si nu FK dar este ok arata bine.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC_0501.JPG
Views:	130
Size:	4.19 MB
ID:	1913664  
WolfTown is offline   Reply With Quote
Old 11-03-11, 19:25   #145
SV25MBN
Chevrolet Driver

Stage 5
 
SV25MBN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,181
Member of:
[Opel]
[CHEVROLET]
Default Re: E36 - 13-MIG - un vis devenit realitate

DEPO e peste FK, nu ar trebui sa iti para rau ca nu sunt FK.
SV25MBN is offline   Reply With Quote
Old 13-03-11, 01:25   #146
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: E36 - 13-MIG - un vis devenit realitate

ce racheta scoti tu din masina cand vi acasa,te asteapta o gramada de piese
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 19-09-11, 18:36   #147
WolfTown

Stage 5
 
WolfTown's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 637
Talking Re: E36 - 13-MIG - un vis devenit realitate

Quote:
Originally Posted by BMnWA View Post
ce racheta scoti tu din masina cand vi acasa,te asteapta o gramada de piese
inca un pic si vin si eu acasa la anu in mai si poate cu putin noroc ma apuc de masinuta sa o pun peolalta piese care le am. M-ar interesasa vad un vopsitor bundin pacate inainte de pleca am gasit cateva puncte pe la masina la care ar trebui sa fac un pic de tinichigerie. Banii care ii iau de pe 328 care il am acuma for fi majoritatea bani pt MIG. Acuma ma tot uit sa vad unde as putea gasi spoilere de /M si cat de curand ma uit sa iau un kit de reconstructie a suspensiei fata spate integral.... nu stiu inca ce sa fac daca sa schimb doar telescoapele si sa las arcurile care le are acuma. Am gasit de la juma un set de telescoape Jom BlueLine Coilover kit cu ajustare manuala care imi permite sa cobor masina de la 20mm pana la 60 mm sunt cam indecis in ceea ce priveste partea asta.


pe partea muzicala ma mai gandeam sa cumpar ceva dar tocmai mi-am amintit ca am un ipod controller de la alpine deci nu imi trebuie foarte multe. mai am o idee la partea muzicala pt ca vreau sa folosesc si portbagajul la capacitatea maxima am sa contruiesc un subwoofer mai mic in care sa includ si difuzoarele spate cat imi permite acel spatiu.

Totul este deocamdata la idee de proiect sper sa ma pot apuca incet ince si de lucru cand ajung acasa...

am sa mai postez pe parcurs piesele care am sa le mai achizitionez pana ajung in tara
WolfTown is offline   Reply With Quote
Old 20-09-11, 14:07   #148
Budy_

Stage 5
 
Budy_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2,351
Default Re: E36 - 13-MIG - un vis devenit realitate

Quote:
Originally Posted by WolfTown View Post
Asa mai timid am venit sa imi prezint si eu pisicutza mea: MIG. Este un un e36 care sa nascut in data de 6-04-1993.
Masina am gasito aici pe forum de la domnul romicutza caruia tin sa ii multumesc pt eforturile facute. de la el am preluat masina:

- cu un motor de 2 litri cu 150 de caluti la locul lor toti.
- geamuri fata trapa electrice, fara clima, si tapitere stock
- cu stopuri smoked la fel si semnale fata si faruri cu lupa
- un casetofon stock smoked aproape
- cu suspensi sport si arcuri rosii
- genti pe 15 marca bmw cu cauciucuri de vara pe ele

Eu in cele 3 saptamani de cand o am in posesie am reusit sa ii schimb doar casetofonul ,smoked total , cu un mp3 player blaupunkt montecarlo mp28

Desi masina are o sumedenie de caluti mult prea multi pt mine, care sunt incepator total in ale curselor, ea in viitor va fi facuta strict pt show-uri de frumusete.
Ceva planuri de viitor:

-revopsirea masinii si realizarea tinighigeriei
- un interior negru portocaliu strict tapiterie
- instalarea unei linii audio placute la auz (momentan totul functionand pe difuzoare stock deci brrrrr si uzzz la volume ridicate)
- achizitionarea unor genti un pic mai mari
-angel eye pt faruri
- proiectoare negre
- kit xenon faza lunga faza scurta
- kit neon portocaliu under

Cam atata deocamdata desi planuri mari momentan nu se vor realiza din cauza crizei.. sa speram ca in curand cu pasi marunti vom reusi sa ne apucam de treaba....
Salut ,stii cumva cum se numesc jantele?
Budy_ is offline   Reply With Quote
Old 06-10-11, 04:11   #149
WolfTown

Stage 5
 
WolfTown's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 637
Default Re: E36 - 13-MIG - un vis devenit realitate

te referi la cele care sunt pe masina sau cele care le-am cumparat mai recent?
cele de pe masina sunt pe 15 si sunt dupa cum am aflat si eu replici de style 42 cred iar cele care le-am cumparat pe 17 sunt de m3 e36, nu stiu exact ce numar.

abi astept sa ajung acasa si sa incep sa pun pe ea ce am cumparat si sa realizez o parte din ce am scris pe aici bine inteles ca unele obtiuni sau mai schimbat. dar inceut cu incet o sa facem sa fie bine. Cel mai greu cred ca va fi cu vopsitul nu prea am ideea unde sa il fac sa fie calitativ si sa nu ma duca la ceruri cu pretul.
WolfTown is offline   Reply With Quote
Old 10-11-11, 14:43   #150
WolfTown

Stage 5
 
WolfTown's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 637
Default Re: E36 - 13-MIG - un vis devenit realitate

si cum am tot promis mig-ul prinde viata sunt si eu prin tara si urmeaza sa fac o inspectie pt piese ce am gasit momentan si urgent sunt bucsele de la capatul de brat spre sasiu (rupte) pivoti brat pe ambele parti.. filtru benzina... din ce am observat set garnituri vanos si cred ca telescoapele...

bine inteles am ceva probleme si la partea de tinichigerie...
am si o intrebare pragurile de tabla pe spate pe ambele parti sunt ruginite adica sunt mancate de rugina cand am ridicat masina pe cric sa schimb la cauciucuri de iarna a campuscat ba chiar sau indoit un pic ....

imi poate explica si mie cineva ce si cum pe acolo nu as vrea sa le schimb si sa dau de un proiect mai mare care nu este momentan in program....
WolfTown is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -