Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 18-02-10, 09:09   #121
crysty.bobok

Stage 5
 
crysty.bobok's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 3,948
Default Re: E36 - 13-MIG - un vis devenit realitate

Quote:
primele poze o sa fie cu montajuu virtual..... din pacate realitatea este mai greu masina fiind in romania si eu in palm beach florida usa..... plus ca va mai dura un pic avand in vedere si faptu ca inainte de a le pune sus masina intra la vopsit....

si volanul sparco l-am vandut tot unui posesor de pisica.... de aici de pe langa mine o pisica care arata exact cum vreau eu sa aduc pisica mea.. o sa pun zilele astea o poza cu pisica..
inca asteptam poze promisa
crysty.bobok is offline   Reply With Quote
Old 09-03-10, 06:31   #122
WolfTown

Stage 5
 
WolfTown's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 637
Talking Re: E36 - 13-MIG - un vis devenit realitate

uite si un mic preview sper sa am mai mult timp si sa pun o poza completa cu farurile montate virtual... scuzati si montaju mai de mantuiala dar nu prea am multa vreme din cauza serviciului........... eu zic ca arata bestial
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	00.jpg
Views:	367
Size:	3.75 MB
ID:	1353818  
__________________



E36 - 13-MIG - un vis devenit realitate 320i

E36 - Florida- un motan tare nervos 328i - vandut

"One day man will look back and say I gave birth to the 20th century"
Jack the Ripper
WolfTown is offline   Reply With Quote
Old 09-03-10, 08:57   #123
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Smile Re: E36 - 13-MIG - un vis devenit realitate

Quote:
Originally Posted by WolfTown View Post
uite si un mic preview sper sa am mai mult timp si sa pun o poza completa cu farurile montate virtual... scuzati si montaju mai de mantuiala dar nu prea am multa vreme din cauza serviciului........... eu zic ca arata bestial
dada.. e ce trebuie
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 18-04-10, 19:50   #124
andoGSI

Stage 5
 
andoGSI's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 545
Member of:
[Opel]
Default Re: E36 - 13-MIG - un vis devenit realitate

Frumos
andoGSI is offline   Reply With Quote
Old 19-04-10, 03:16   #125
WolfTown

Stage 5
 
WolfTown's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 637
Default Re: E36 - 13-MIG - un vis devenit realitate

se pare ca masinuta va primi si rotoarele(discurile de frana) brembo in curand.... si vedem pe parcurs ce mai gasit aici mai ieftin ca pe europa.... la partea de mecanica directie suspensie si genti..... eventual un kit de /m pt ca un kit /M oem este un pic peste nevoile mele
WolfTown is offline   Reply With Quote
Old 13-05-10, 07:49   #126
daflyer_oradea

Stage 5
 
daflyer_oradea's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,901
Default Re: E36 - 13-MIG - un vis devenit realitate

si eram singurul din Romania cu astfel de faruri...nu o sa mai fiu...
daflyer_oradea is offline   Reply With Quote
Old 13-05-10, 11:46   #127
calin_m_power

Stage 5
 
calin_m_power's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 381
Default Re: E36 - 13-MIG - un vis devenit realitate

Am urmarit topicul tau de mai demult si vad ca va intalniti de obicei joia daca nu gresec, la iulius sus in parcare, sau a fost ceva spontan.La ce ma refer de fapt va intalniti in fiecare joi tot acolo? si la ce ora?
__________________
BMW Power
calin_m_power is offline   Reply With Quote
Old 22-05-10, 18:49   #128
WolfTown

Stage 5
 
WolfTown's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 637
Default Re: E36 - 13-MIG - un vis devenit realitate

Quote:
Originally Posted by daflyer_oradea View Post
si eram singurul din Romania cu astfel de faruri...nu o sa mai fiu...
nu cred ca sunt indentice.... ideea ii ca ale mele sunt modelu american strict de pe modelu american farurile si nu sunt fumurii nu stiu nu cred ca sunt identice..... sunt o gramada de faruri care seamana oarecum intre ele in poze si diferite in rest. felicitai pt masina am vazuto live la koe 2009 frumoase modificari.



*calin_m_power - nu este o intalnire la intamplare este locul de intalnire a clubul bmw romania cluj in fiecare joi la ora 8..... din pacate momentan eu nu mai particip de 8 luni sunt plecat din tara cu munca

acuma urmeaza sa reachiziotnez volanul sparco street si adaptoru sau un volan oem inca sunt indecis..... si s-ar putea de pe motanu care il am aici automat sa iau cateva piese cand vin in tara... scaunele full electric si una alta voi vedea
WolfTown is offline   Reply With Quote
Old 23-05-10, 14:12   #129
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: E36 - 13-MIG - un vis devenit realitate

mai stai mult pe acolo ? daca mai stai mult vi direct pe vapor cu un e90 330xi )
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 23-05-10, 17:54   #130
WolfTown

Stage 5
 
WolfTown's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 637
Default Re: E36 - 13-MIG - un vis devenit realitate

sper sa pot sta suficient de mult ca sa imi iau toate piesele pt partea tehnica la masinuta si cateva pt operatiile estetice exterioare. desi sincer sa fiu cu 328 asta care il am aici ma simt super ok is o adevarata placere sa il conduc
WolfTown is offline   Reply With Quote
Old 23-05-10, 22:36   #131
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: E36 - 13-MIG - un vis devenit realitate

Quote:
Originally Posted by WolfTown View Post
sper sa pot sta suficient de mult ca sa imi iau toate piesele pt partea tehnica la masinuta si cateva pt operatiile estetice exterioare. desi sincer sa fiu cu 328 asta care il am aici ma simt super ok is o adevarata placere sa il conduc
de ce nu pui cateva poze cu el ? daca nu te simti ok cu un e36 328 care pun pariu ca e intr-o stare impecabila.. atunci nu stiu cu ce.
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 24-05-10, 01:16   #132
WolfTown

Stage 5
 
WolfTown's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 637
Default Re: E36 - 13-MIG - un vis devenit realitate

am sa ii pun maine seara sper sa reusesc sa montez angel pe el maine de dimineata.... sau poate ii deschid un thread separat cred ca ar merita are ce spune... trebuie sa o si spal inainte
WolfTown is offline   Reply With Quote
Old 24-05-10, 01:58   #133
SB 01 U L I

Stage 4
 
SB 01 U L I's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 208
Default Re: E36 - 13-MIG - un vis devenit realitate

bvo,frumoase pisicute,sa ai grija de ele bafta in continuare cu proiectul
SB 01 U L I is offline   Reply With Quote
Old 24-05-10, 09:05   #134
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: E36 - 13-MIG - un vis devenit realitate

deschide thread linistit,fa-i poze interior exterior si motor sa vedem cum se prezinta un e36 de pe alt continent.
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 25-06-10, 19:11   #135
WolfTown

Stage 5
 
WolfTown's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 637
Default Re: E36 - 13-MIG - un vis devenit realitate

Multumim domnului BMnWA pt tot mare domn Miss MIG tocmai a primit un set de praguri /M, eleron luneta si nuca schimbator /M.

si deocamdata la parte de exterior mai lipsesc cateva elemente gen bara fata spate /m stopuri /m al treilea stop frana... dar acestea vor veni mai incolo...

in urmatoarele luni as vrea sa incerc sa achizitionez elemente din partea mecanica si cele necesare inainte de vopsire. toate astea vreau sa le iau in timp nu as vrea sa ma grabesc inca nu am o viziune exact la cum vreau sa fac masina pe deplin.

pt ca vreau sa incep de jos in sus primul pas vor fi gentile..... oscilez in genti sport Sparco Pista Light Grey pe 17"x7.5 sau genti /MCountor 17"x7.5 fata si 8 pe spate cauciucuri low profile pe ambele tipuri de genti

la interior modificarile vor fi doar cand ma voi reintoarce in tara si nu vor fi majore un interior classic negru albastru si o linie audio decenta fara o cutie de subwoofer imensa in portbagaj la interior am ideea cum va arata trebuie doar sa gasesc materialele de care am nevoie pt tapiterie
WolfTown is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -