Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 06-04-15, 20:34   #421
SM 88 VOX

Stage 5
 
SM 88 VOX's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 605
Default Re: E36 - 325i Vanos '94

Quote:
Originally Posted by Wilgax View Post
Lasand masina la o parte, felicitari tie in primul rand ca om, si ca pasionat de BMW.Masina reuseste sa reflecte personalitatea unui om iar din ce vad in poze, referitor la BMW, asta spune multe despre tine.Tind sa cred ca este asa cum zic si colegii, un sedan de prima clasa, intretinut si mentinut pe linia de plutire si de ce nu poate chiar singurul 325 SEDAN cu adevarat tare in Ro.Nu ma dau in vant dupa stance, asta facand referire la fittmentul masinii desi jantele sunt bestiale, insa daca o poti folosi daily driven iar pe langa asta reusesti sa o mentii clean, super tare frate.Se vede ca la tine pasiunea e pasiune si capata un cu totul alt inteles in special ca ai cumparat un set de manusi pentru condus, doar sa nu deteriorezi pielea de pe volan....multi o iau ca pe un moft insa un pasionat asa face.In sfarsit regasesc in acest topic, nu putin ci mai mult, atitudinea din afara si ma refer la state in ce priveste grija fata de un BMW.In concluzie masina e glont din toate punctele de vedere si sper personal, sa nu il vinzi niciodata.Este pacat sa ajunga pe mainile cui nu trebuie sa isi bata joc de el.Astfel de BMW.uri merita puse in timp la pastrare si aratate peste ani ca si capodopere de arta.Succes cu el in continuare si nu iti doresc altceva decat sa il poti intretine asa cum ai facut.o pana acum, sau de ce nu chiar si mai bine de atat.
Salut Wilgax!
Scuze pentru raspunsul intarziat insa n-am mai intrat pe forum de ceva vreme buna dar cu motiv intemeiat.

In primul rand, vreau sa-ti multumesc pentru frachete, aspect de care mult prea putini compatrioti dau dovada.

Privind masina. Da, am depus foarte multe eforturi pentru a o aduce in stadiul din ultimele poze postate anterior si spun asta deoarece masina a fost mai mult decat aveam eu nevoie in momentul in care am achizitionat-o. Nu am dorit sa cumpar o coaja de 316i ca sa ajung sa fac o strutocamila din ea, am incercat pe cat de mult am putut sa ii mentin originalitatea si sa o imbunatatesc dupa bunul meu plac. Daca aspectul asta a fost o reflexie a personalitatii mele cu atat mai bine.

Privind afirmatia - "poate chiar singurul 325 SEDAN cu adevarat tare in Ro" - ma indoiesc deoarece sunt sigur ca mai sunt si altii care au fost mai destepti decat mine si nu si-au postat toata munca lor pe un forum public unde apar tot felul de specimene sa comenteze tot felul de rahaturi in necunostinta de cauza (stiu ei cine sunt). Probabil faptul ca am fost mai tanar si comunitatea era mai unita la vremea cand mi-am achizitionat masina am continuat postarile cu munca depusa la masina. Cu cat ajungi sa ai o masina care tinde spre perfectiune cu atat se va lega lumea mai mult de orice mic detaliu ca sa incerce sa-ti distruga imaginea.

Ceea ce pot sa afirm cu certitudine este ca n-am mai vazut vreo alta masina folosita zi de zi nici macar pe aproape la fel de intretinuta ca si cum a fost a mea. Majoritatea habar n-au cu ce se mananca intretinerea unei masini la nivel inalt (detailing) insa n-are rost sa intru in detalii ca nu-mi ajunge pagina. Ignorance is bliss!

Nici eu nu ma dau in vant dupa stance insa din momentul in care am cumparat masina aceasta mi-a fost viziunea, sa ajunga sa arate in acest fel. A fost o dorinta de-a mea pe care am reusit sa o realizez si pot sa spun fara nici o ezitare ca nu regret si nici nu voi regreta vreodata investitia facuta in masina. Mai degraba as fi regretat mai tarziu daca nu ajungeam in acest stadiu.

Da, manusile le-am luat pentru a prezerva pielea originala de pe volan si nu numai. Am vazut de multe ori ce poate face transpiratia in contact repetat cu pielea. Ceea ce cred altii despre acest aspect, daca ma crezi sau nu, ma doare fix in cot.

Privind influentele din state, tin sa ma abtin pentru ca si aici as putea sa extrapolez foarte multe care intr-un final n-au nici un rost. Grija fata de un autovehicul o poti vedea in foarte multe alte locuri care n-au nici o legatura cu BMW si state.

Din momentul in care am pus masina la vanzare si pana acum cateva luni de zile am avut parte de foarte multe genuri de oameni interesati de masina, majoritatea faceau parte din categoria posesorului tipic "român" de BMW sau mai rau.
Din fericire au mai fost exceptii iar in unul dintre cazuri am acceptat stiind ca viitorul masinii este asigurat si am vandut-o.

Masina este acum proprietarea unui pasionat din Bucuresti. S-a dat cu 5100€.

Jantele de vara au ramas la mine pentru viitorul proiect pe care-l voi incepe, proiect care nu va include sigla BMW insa va fi tot masina nemteasca cu tractiune spate, ceva cu adevarat de colectie. Bineinteles ca acest proiect nu va mai fi unul public din motive mai mult sau mai putin evidente.

Vreau sa le multumesc tuturor celor care au urmarit topic-ul in decursul acestor ani, celor care au postat indiferent de natura mesajului (pasionati, fani, admiratori, prieteni, colegi, hateri cat si ceilalti care nu intra in aceasta categorie).

A fost o experienta foarte interesanta din care am invatat enorm pe foarte multe planuri iar pentru aceasta va multumesc!

Masina cand am achizitionat-o.




Inainte sa o vand.






Numai bine tuturor!
__________________
BMW 3 Series - "Consistency of Purpose...Excellence of Execution."
SM 88 VOX is offline  
Old 06-04-15, 22:00   #422
alin-007

Stage 5
 
alin-007's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 1,576
Default Re: E36 - 325i Vanos '94

NUMAI baietasii astia de cartier care freaca o pereche de adidasi de la nu stiu ce firma renumita 2 ani zilnic pot spune despre o astfel de masina ca este scumpa sau ca isi pot cumpara mare "avion " de Bmw din 2005 . Un om normal care stie sa puna accent pe detalii si este pasionat de asa ceva ofera pretul corect . Unele persoane ofera 4-5000 e pe un costum sau o poseta sofisticata ... Dar la noi vin pacalicii de la coltu strazii cu impresii de 2 lei ...

Iti urez mult noroc si fericire alaturi de viitorul proiect !!! Numai bine
__________________


Cand cineva te priveste de sus ...Fa-l sa regrete ca este la inaltime ....
alin-007 is offline  
Old 07-04-15, 10:16   #423
Sparkle_81
BMW Driver

Stage 5
 
Sparkle_81's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,437
Member of:
[BMW]
Default Re: E36 - 325i Vanos '94

Felicitari !
Sparkle_81 is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -