Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 26-10-09, 10:14   #751
MauS

Stage 5
 
MauS's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,375
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Mitsubishi]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: E30 - S50B30 Turbo!

Foarte tare masina, asta-i fara drept de apel. Cursa respectiva a fost castigata de mine insa fara indoiala, au fost probleme la ursulet, am vrut sa reanimam cursa cu gandul liberelor de dupa grupe insa nu am mai avut timp. Rezultatul ar fi fost altul cu siguranta.
Interesant faptul ca apar discutii ieftine si nu de la Bobi, Dragos, Yky cu Porsche-ul din Buzau ci de la alte persoane. De ce?

Ontopic: Felicitari Bobi pentru masina. Este foarte rapida.
__________________
MauS is offline   Reply With Quote
Old 26-10-09, 10:44   #752
X-Ray-Eyes
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
X-Ray-Eyes's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[BMW]
Default Re: E30 - S50B30 Turbo!

Quote:
Originally Posted by MauS View Post
Interesant faptul ca apar discutii ieftine si nu de la Bobi, Dragos, Yky cu Porsche-ul din Buzau ci de la alte persoane. De ce?
De parca nu ai sti ca e plin forumul de fitilisti care nu stiu sa discute despre masinile lor si pe care nu i-a mai vazut lumea la curse cu lunile daca nu cu anii si nu stiu decat sa dea cu gura ...

On-Topic : Felicitari pentru masina si pentru prestatia de duminica ... poate ii faci ceva la transmisie ca sa mai inchizi gura aplaudacilor.
__________________
2.0 @ Opel Astra F
3.0 @@ BMW E92 335i
https://www.youtube.com/user/Andrei77WRC
X-Ray-Eyes is offline   Reply With Quote
Old 26-10-09, 10:46   #753
Provenzano


Stage 5
 
Provenzano's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 4,451
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[BMW]
[4Wheels]
Default Re: E30 - S50B30 Turbo!

felicitari Boby Mom.
Provenzano is offline   Reply With Quote
Old 26-10-09, 10:54   #754
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default Re: E30 - S50B30 Turbo!

Quote:
Originally Posted by bobiMOM View Post
Sincer nu am fost pregatit pt cursa asta din punct de vedere cauciucuri si am avut si ceva probleme la transmisie! Nu incerc sa gasesc scuze...o sa clarific asta anul viitor cand vreau sa-mi fac mashina sa plece cel putzin odata cu 4x4....si atunci sa vad dc mai sunt ei in stare sa ma recupereze.

La subiect: Evo galben iese din discutzie si asta poate s-o recunoasca si proprietarul(am incercat sa plec de la 1000 de ture)...Evo gri pleca ingrozitor de tare de pe loc (felicitari proprietarului pentru mashina creata si fair-play), fara o plecare buna este f greu recuperabil....iar Porschele alb de la BZ este 1-1 deocamdata dar este o mashina f greu de batut de pe loc (apropos:nu m-am dat decat 1 data cu el la Tulcea).

La momentul actual din momentul in care-mi pune puterea jos mi-e greu sa cred ca vre-una din mashinile care frecventeaza cursele sta langa mine 80-300....si contrazicetzi-ma dc n-am dreptate!!!!
apreciez lipsa de modestie dar cred ca uiti de un porsche turbo rosu care pana una alta se pare ca este cel mai rapid pe 400m si mai mult ca sigur si mai sus, asta din masinile care se dau la curse !
__________________
Alex_55 is offline   Reply With Quote
Old 26-10-09, 13:39   #755
gollum_
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
gollum_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 537
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: E30 - S50B30 Turbo!

Quote:
Originally Posted by bobiMOM View Post
Sincer nu am fost pregatit pt cursa asta din punct de vedere cauciucuri si am avut si ceva probleme la transmisie! Nu incerc sa gasesc scuze...o sa clarific asta anul viitor cand vreau sa-mi fac mashina sa plece cel putzin odata cu 4x4....si atunci sa vad dc mai sunt ei in stare sa ma recupereze.
Atentie mare in legatura cu upgrade-ul de transmisie/punte/anvelope poate crea mai multe probleme decat prespusele probleme pe care le rezolva. Felicitari pentru stadiul actual si mult succes pentru la iarna.
__________________

Drag Race Car - E34 M5 engine Turbo by BFC
SuperStreetCar - SBC 427 TwinTurbo by BFC
https://youtu.be/aAVagNqaT7I
gollum_ is offline   Reply With Quote
Old 26-10-09, 13:55   #756
bobiMOM

Stage 5
 
bobiMOM's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,217
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Quote:
Originally Posted by gollum_ View Post
Atentie mare in legatura cu upgrade-ul de transmisie/punte/anvelope poate crea mai multe probleme decat prespusele probleme pe care le rezolva. Felicitari pentru stadiul actual si mult succes pentru la iarna.
Ms, chiar vroiam sa vb cu tine sa-mi dai si mie nishte sfaturi in legatura cu transmisia, ca m-am speriat de plecarile pe care le face mashina ta...

Quote:
Originally Posted by MauS View Post
Foarte tare masina, asta-i fara drept de apel. Cursa respectiva a fost castigata de mine insa fara indoiala, au fost probleme la ursulet, am vrut sa reanimam cursa cu gandul liberelor de dupa grupe insa nu am mai avut timp. Rezultatul ar fi fost altul cu siguranta.
Interesant faptul ca apar discutii ieftine si nu de la Bobi, Dragos, Yky cu Porsche-ul din Buzau ci de la alte persoane. De ce?

Ontopic: Felicitari Bobi pentru masina. Este foarte rapida.
Multumesc frumos! Oricum felicitari si tzie...stai f bine pt o mashina cu soft si fara prea multe modificari, si-mi pare rau pt tine in semifinala de ratarea vitezei!

Te salut!

Quote:
Originally Posted by X-Ray-Eyes View Post
De parca nu ai sti ca e plin forumul de fitilisti care nu stiu sa discute despre masinile lor si pe care nu i-a mai vazut lumea la curse cu lunile daca nu cu anii si nu stiu decat sa dea cu gura ...

On-Topic : Felicitari pentru masina si pentru prestatia de duminica ... poate ii faci ceva la transmisie ca sa mai inchizi gura aplaudacilor.
ms, dc esti baiatul cu 335i coupe.....sincer m-a impresionat mashina ca-mi doresc sa-mi schimb si eu e60 tot cu asa ceva....dar neagra!

Quote:
Originally Posted by Alex_55 View Post
apreciez lipsa de modestie dar cred ca uiti de un porsche turbo rosu care pana una alta se pare ca este cel mai rapid pe 400m si mai mult ca sigur si mai sus, asta din masinile care se dau la curse !
Da, posibil, chiar poti sa-i lansezi o provocare dc ai posibilitatea.

Cred ca ai inteles gresit postul meu....nu am vrut sa par arogant...vroiam sa pun in valoare puterea motorului!

Last edited by Skillzu; 26-10-09 at 14:20.
bobiMOM is offline   Reply With Quote
Old 26-10-09, 14:14   #757
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default Re: E30 - S50B30 Turbo!

Quote:
Originally Posted by bobiMOM View Post
Da, posibil, chiar poti sa-i lansezi o provocare dc ai posibilitatea.

Cred ca ai inteles gresit postul meu....nu am vrut sa par arogant...vroiam sa pun in valoare puterea motorului!

si nici eu NU am spus cu vreo rautate

si cel cu porschele din oradea posteaza pe forum dar nu foarte des si a zis ca se da cu oricine asa ca daca te vezi cu "ei" ( virgil supra, george gtr si ghita porsche ) poate iese ceva interesant
Alex_55 is offline   Reply With Quote
Old 26-10-09, 14:20   #758
bobiMOM

Stage 5
 
bobiMOM's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,217
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: E30 - S50B30 Turbo!

Quote:
Originally Posted by Alex_55 View Post
si nici eu NU am spus cu vreo rautate

si cel cu porschele din oradea posteaza pe forum dar nu foarte des si a zis ca se da cu oricine asa ca daca te vezi cu "ei" ( virgil supra, george gtr si ghita porsche ) poate iese ceva interesant
Da, cu George...ma vad tot timpul! Restul...e mai greu...Virgil e prea puternic pt mine....cu Porsche roshu chiar vreau sa incerc.

Pana una alta azi sper sa reushesc sa-mi comand cauciucuri ca aseara cand am dat a 4-a pe autostrada mi-a fugit mashina de spate de pe o banda pe alta! Slik-urile care le-am avut pana acum sunt f uzate si in plus nu mai au nici o legatura cu puterea actuala!

Avetzi idee de unde pot sa achizitzionez si eu 2 semislikuri 275/35/17 sau...alteceva de dimensiune mare pe 17?
bobiMOM is offline   Reply With Quote
Old 26-10-09, 14:30   #759
X-Ray-Eyes
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
X-Ray-Eyes's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[BMW]
Default Re: E30 - S50B30 Turbo!

Quote:
Originally Posted by bobiMOM View Post
ms, dc esti baiatul cu 335i coupe.....sincer m-a impresionat mashina ca-mi doresc sa-mi schimb si eu e60 tot cu asa ceva....dar neagra!

Eu sper sa imi schimb jantele pana la editia Nr. 4 ca nu ma incanta deloc cum suna 26kg 1 janta incaltata.

In rest ... la cat mai multe victime !
X-Ray-Eyes is offline   Reply With Quote
Old 26-10-09, 15:24   #760
vcsomin

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 443
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: E30 - S50B30 Turbo!

Quote:
Originally Posted by bobiMOM View Post
Da, cu George...ma vad tot timpul! Restul...e mai greu...Virgil e prea puternic pt mine....cu Porsche roshu chiar vreau sa incerc.

Pana una alta azi sper sa reushesc sa-mi comand cauciucuri ca aseara cand am dat a 4-a pe autostrada mi-a fugit mashina de spate de pe o banda pe alta! Slik-urile care le-am avut pana acum sunt f uzate si in plus nu mai au nici o legatura cu puterea actuala!

Avetzi idee de unde pot sa achizitzionez si eu 2 semislikuri 275/35/17 sau...alteceva de dimensiune mare pe 17?
http://www.delta4x4.com - le poti lua pe firma fara TVA, daca le iei din SUA, te rupe transportul. Ai acolo o gramada de optiuni street legat, dot, etc.
vcsomin is offline   Reply With Quote
Old 26-10-09, 20:42   #761
DZ1

Stage 5
 
DZ1's Avatar
 
Join Date: May 2003
Posts: 814
Default Re: E30 - S50B30 Turbo!

Quote:
Originally Posted by bobiMOM View Post
Da, cu George...ma vad tot timpul! Restul...e mai greu...Virgil e prea puternic pt mine....cu Porsche roshu chiar vreau sa incerc.
ramane sa ne dam in primavara. Distractia este pe primul loc.
Sper sa fie si o legala unde ne facem si pt public ceva. Eu te vad oricum tare rau. Sa bati masini tari cum faci tu nu fac Multi !!!
O cursa cu mine va fi foarte interesanta pt amandoi.
DZ1 is offline   Reply With Quote
Old 26-10-09, 23:50   #762
kickass

Stage 5
 
kickass's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,168
Member of:
[Moderators]
[Honda]
Default Re: E30 - S50B30 Turbo!

puteti sa veniti toti in martie la Drag Racing langa Budapesta
gasiti aici poze cu pista si cateva masini de la ultima etapa de anul asta https://forum.4tuning.ro/127-masina-m...g/page-24.html
kickass is offline   Reply With Quote
Old 27-10-09, 08:54   #763
bobiMOM

Stage 5
 
bobiMOM's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,217
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: E30 - S50B30 Turbo!

Quote:
Originally Posted by DZ1 View Post
ramane sa ne dam in primavara. Distractia este pe primul loc.
Sper sa fie si o legala unde ne facem si pt public ceva. Eu te vad oricum tare rau. Sa bati masini tari cum faci tu nu fac Multi !!!
O cursa cu mine va fi foarte interesanta pt amandoi.
Ok, cu sigurantza! Sper sa mai fac si eu una alta pana ajungi in primavara. Vreau sa lucrez f mult pe partea de transmisie.

Ultima cursa pot s-o consider ratata....cel mai bun timp a fost 12.1x. Am foarte mari probleme la plecarea de pe loc....patineaza 1-2 in prostie si e pacat de puterea motorului! M-am culcat pe o ureche ca `mai merg` o cursa cauciucurile si m-am inselat. Bine eram conshtient ca 225 nu mai pot tzine stadiul actual al motorului! Distractzia in schimb a fost la inaltime....organizare perfecta....vreme bunicica, reteta perfecta pentru desfasurarea evenimentului.

Felicitari organizatorilor de la TULCEA!
bobiMOM is offline   Reply With Quote
Old 27-10-09, 09:12   #764
bobiMOM

Stage 5
 
bobiMOM's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,217
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: E30 - S50B30 Turbo!

Quote:
Originally Posted by kickass View Post
puteti sa veniti toti in martie la Drag Racing langa Budapesta
gasiti aici poze cu pista si cateva masini de la ultima etapa de anul asta https://forum.4tuning.ro/127-masina-m...g/page-24.html
Dap, pentru mine e mai greu cu deplasarile astea...dar vedem la momentul ala...poate reusesc sa-mi fac timp 2-3 zile!
bobiMOM is offline   Reply With Quote
Old 27-10-09, 16:44   #765
Provenzano


Stage 5
 
Provenzano's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 4,451
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[BMW]
[4Wheels]
Default Re: E30 - S50B30 Turbo!

o punem pe platforma si GO GO GO
Provenzano is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -