Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 09-04-09, 13:39   #61
Marian_nebunu

Stage 5
 
Marian_nebunu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 4,070
Default Re: E30 - 2.0 12v

ai tupeu mult...bv foarte bine asta inseamna "tuning" sa fii unicat
Marian_nebunu is offline   Reply With Quote
Old 02-05-09, 23:10   #62
Ace MNE

Stage 5
 
Ace MNE's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 588
Member of:
[DACIA]
Exclamation Re: E30 - 2.0 12v

De ce nu o faci intai sa fie in stare sa te deplaseze de la A la B intr-un minim de siguranta si apoi te gandesti la tuning gen Chop Shop.

Bafta multa.
__________________
Ace MNE is offline   Reply With Quote
Old 03-05-09, 08:47   #63
Tweety_rzw
VW Driver

Stage 5
 
Tweety_rzw's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,554
Member of:
[VW]
[Opel]
Default Re: E30 - 2.0 12v

Quote:
Originally Posted by Ace MNE View Post
De ce nu o faci intai sa fie in stare sa te deplaseze de la A la B intr-un minim de siguranta si apoi te gandesti la tuning gen Chop Shop.

Bafta multa.
Şi tu crezi că este aşa uşor să îl readuci la viaţă ? Te întreb şi eu pe tine aşa....,de postat ştiţi să postaţi şi să criticaţi dar un sfat bun nu aţi da şi voi răutăcioşilor !
Tweety_rzw is offline   Reply With Quote
Old 03-05-09, 21:27   #64
daffy duck™
Inferno Motorsport Member

Stage 5
 
daffy duck™'s Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,951
Member of:
[Inferno Motorsport]
Default Re: E30 - 2.0 12v

masina din pct de vedere mecanic...e cam ok...dar din pct de vedere al aspectului.....e de munca
daffy duck™ is offline   Reply With Quote
Old 03-05-09, 21:55   #65
Al3xPuma

Stage 3
 
Al3xPuma's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 158
Default Re: E30 - 2.0 12v

Iti urez mult noroc cu ursu sa`l stapanesti sanatos ca nu am apucat sa zic pana cum .. si sper sa reusesti cu forma de coupe sa auzim de bine :P bafta !
__________________

Why Just Touch The Sky ... When You Can Rule It !!!
Speed Can Slow You Down
Al3xPuma is offline   Reply With Quote
Old 12-05-09, 05:14   #66
rhadu

Stage 5
 
rhadu's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,594
Member of:
[Opel]
[VW]
Default Re: E30 - 2.0 12v

salut daffy. am incercat sa-ti dau un pm in legatura cu jantele borbet, le mai ai ?
rhadu is offline   Reply With Quote
Old 12-05-09, 05:15   #67
daffy duck™
Inferno Motorsport Member

Stage 5
 
daffy duck™'s Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,951
Member of:
[Inferno Motorsport]
Default Re: E30 - 2.0 12v

sal....da
baga id r3mus_golanu90
daffy duck™ is offline   Reply With Quote
Old 12-05-09, 05:23   #68
daffy duck™
Inferno Motorsport Member

Stage 5
 
daffy duck™'s Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,951
Member of:
[Inferno Motorsport]
Default Re: E30 - 2.0 12v

din nefericire atat pt mine cat si pentru tinichigiu ( care ii rup picioarele cand il prind)
masina intrase la facut podele si nebunii (nu am zis aici nimic deoarece vroiam sa fie o chestie socanta pt cativa de aici) a stat 4 sapt in atelierul de tinichigerie si 1 sapt la vopsitorie....toate bune si frumoasa....scot masina...( cu toate ca am avut discutii cu tata, ca eu vroiam sa duc masina la niste baieti de incredere, dar am mers pe mana lu tata ca deh...el comanda) se plimba tata putin cu ea alea alea.....si la care dau sa o mut eu putin ca incurcam drumul si cand sa dau cheie....hop!...picase podeaua...am innebunit de nervi instant....ma uitam la tata si pe langa mine sa vad unde e tinichigiul , ala disparuse....am ramas cu tata la "locul faptei" sa incerc sa imi dau seama de ce dreacu a picat si ce nu facuse ala bine.....baiatul ce facuse, a sudat pe ici pe colo cateva petice mici, a pus niste fibra si a zis ca e gata....(oricum a lalait-o rau de tot)...acum masina a fost returnata ( defapt am aruncat actele si cheile in fata lu tata si am zis "te descurci, nu ma intereseaza!") astept ca in vara sa incep un nou proiect, care sper sa il duc pana la sfarsit....pana atunci voi cauta tinichigiul sa rezolv problema

bafta si aveti grija unde si cui va lasati masinile


P.S il rog pe Alex-Rahova sau Mari_nsl sa inchida topicul diseara. merci!
daffy duck™ is offline   Reply With Quote
Old 12-05-09, 18:15   #69
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: E30 - 2.0 12v

Lasa daffy ca ii dai blana ca Flinstones lasand gluma deoparte imi pare sincer ff rau pt ce ai patit si mai lasat masca...frate tinete si tu de capu oamenilor aia sa faca treaba buna...adik...stai acolo cu ei...inspectie, ce mama drq...GOGU E PROBLEME MA sa auda mai des decat sunetul de la polizor ...ca iai dat cheile lui taiktu si iai zis descurcate...e posibil sa tio aduca in aceiasi stare...adica...treci peste nervi si ASIGURATE TU CU MANA TA ca nu patesti asa si a 2a oara PEACE OUT!
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 12-05-09, 18:30   #70
Tweety_rzw
VW Driver

Stage 5
 
Tweety_rzw's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,554
Member of:
[VW]
[Opel]
Default Re: E30 - 2.0 12v

Eu ţi-am zis că nu ajungi departe cu ea,şi că nu are rost să te chinui,ce se bagă banii în general în e30'uri dar tu trebuia defapt să faci o maşină de la zero !Mai aşteaptă şi tu şi ia-ţi ceva bun ,nu maşini de cazi din ele !
Tweety_rzw is offline   Reply With Quote
Old 12-05-09, 18:35   #71
quick_silver2

Stage 5
 
quick_silver2's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 3,414
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: E30 - 2.0 12v

razvane, el vroia sa faca un e30 de la 0 sa il faca cum vrea sufletul lui intelegi ? de acea a si vrut sa inceapa de la 0
quick_silver2 is offline   Reply With Quote
Old 12-05-09, 18:43   #72
Blondu_206

Stage 5
 
Blondu_206's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 319
Default Re: E30 - 2.0 12v

razvane , nu o sa intelegi ce a fost in sufletul lui remus , toti care au avut urs o sa iti spuna ca toti au vrut sa il faca de la 0 uni au putut uni nu au putut !!

remuse vezi ce faci cu viitorul proiect!!! BAFTA!!
__________________
Blondu_206 is offline   Reply With Quote
Old 12-05-09, 19:25   #73
daffy duck™
Inferno Motorsport Member

Stage 5
 
daffy duck™'s Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,951
Member of:
[Inferno Motorsport]
Default Re: E30 - 2.0 12v

deja incerc sa fac rost de bani....raman tot la nemtesti...dar nu cred ca va fii BMW
daffy duck™ is offline   Reply With Quote
Old 12-05-09, 19:30   #74
Tweety_rzw
VW Driver

Stage 5
 
Tweety_rzw's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,554
Member of:
[VW]
[Opel]
Default Re: E30 - 2.0 12v

Quote:
Originally Posted by quick_silver2 View Post
razvane, el vroia sa faca un e30 de la 0 sa il faca cum vrea sufletul lui intelegi ? de acea a si vrut sa inceapa de la 0
Quote:
Originally Posted by Blondu_206 View Post
razvane , nu o sa intelegi ce a fost in sufletul lui remus , toti care au avut urs o sa iti spuna ca toti au vrut sa il faca de la 0 uni au putut uni nu au putut !!

remuse vezi ce faci cu viitorul proiect!!! BAFTA!!
Quote:
Originally Posted by daffy duck™ View Post
deja incerc sa fac rost de bani....raman tot la nemtesti...dar nu cred ca va fii BMW
Degeaba săriţi toţi pe mine că nu rezolvaţi nimic,din moment ce nu ai un job bine plătit,din moment ce nu ai resurse el nu se gândea că nu va reuşi fără bani,şi bani mulţi,da ştiu unii poate că au reuşit dar i-a întrebaţii câţi bani au băgat in ele?EL de unde să bage dacă nu are?Credeţi că mie nu imi place e30,dar niciodată nu cred că voi avea ,nu cred că voi putea să îl întreţin ,poate un e36 da dar e30 nu ,asta voiam să zic şi nu mai săriţi aşa ca arşi !
Tweety_rzw is offline   Reply With Quote
Old 13-05-09, 00:15   #75
daffy duck™
Inferno Motorsport Member

Stage 5
 
daffy duck™'s Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,951
Member of:
[Inferno Motorsport]
Default Re: E30 - 2.0 12v

o masina o poti face de la 0 si in 3 luni dar si in 3 ani...deci totul este posibil....
asta referitor la faza de bani....
acum masina asta e istorie....intradevar, ma doare sufletul ca era 99% gata si a fost prost lucrata podeaua....daca nu se intampla asta...vineri cel tarziu masina era pe strada....dar ce sa facem...shit happens!

multumesc tuturor care m-au sprijinit in acest proiect, sper ca urmatorul sa fie dus pana la capat

bafta tuturor cu masinile
daffy duck™ is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -