Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 04-11-11, 15:53   #91
21UKS

Stage 5
 
21UKS's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1,175
Default Re: E36 - am trecut de la opel la bmw

Am cumparat un set oglinzi de la acest user si....surpriza....AU RUPTE TOATE BOLTURILE IN CARE SE PRIND CU SURUBURLE DE MASINA....lucru asta nu mi l-a spus vanzatorul..a zis ca sunt in stare perfecta...
este si vina mea ca nu am cerut poze detaliate, dar l-am intrebat daca sunt ok si originale si bineinteles ca a raspuns ca da...bla, bla bla
mi s-a adeverit acum proverbul cu "2lei dai...2 lei face" ... sunt si rupte si de la firma JOM...deci: nici originale
bineinteles ca l-am sunat si mi-a zis ca nu a stiut ca nu-s originale si ca nu o sa cada de pe masina daca le pun cu holsuruburi....de returnat nici vorba bineinteles... cu toate ca am vrut sa platesc eu si transportul.

DECI MARE GRIJA CE CUMPARATI DE LA ACEST USER "Lulaa"

VIDA IULIAN MARIAN; BALS; 1MAI NR.22; TEL:0760842212
21UKS is offline  
Old 04-11-11, 17:15   #92
Lulaa

Stage 5
 
Lulaa's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 695
Default Re: E36 - am trecut de la opel la bmw

Fratilor acesta este un om cu capu mare...
In primul rand eu nu trebuie sa ma scuz in fata lui si in fata nimanui,nu am vandut niciodata piese sau altceva stricate sau defecte.
M-a intrebat de oglinzi si iam spus ca sunt sport de bmw e36 style M iar oglinzile au fost prinse pe masina in horsuruburi groase fix in gaurile care le are oglinzile.
Omu este un SCARTAR dupa ce ma pus sa ma plimb pe la posta ca la curier il costa cu 10 ron mai mult a platit pentru ele 150 ron(oglinzile sunt electrice,incalzite si heliomate) cred ca vroia sa fie si noi daca se putea sa se si rabateze cand inchizi masina.
Eu chiar am fost de acord sa ii gasesc alt client pentru ele sau eventual sa le primesc inapoi,nu este adevarat ca nu am vrut sa le primesc si sa ii returnez bani,dar peste tot se mai gasesc si oameni care incurca lumea
Lulaa is offline  
Old 04-11-11, 17:55   #93
21UKS

Stage 5
 
21UKS's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1,175
Default Re: E36 - am trecut de la opel la bmw

nu trebuie sa te scuzi dar o faci.... si inca pe toate topicurile. te-am intrebat de poze ai zis ca nu mai ai decat aia in care nu mi-am dat seama exact de model (vina mea ca nu am insistat sa faci poze) dar ca sunt ORIGINALE si in stare perfecta...daca asta zici tu ca e stare perfecta atunci...DA, eu sunt scartar...vreau sa se rabateze singure.....iar treaba cu returnatul lor, daca erai de acord dadeai dovada de caracter, dar tu ai dat-o din pepsi-n cola ca nu sunt ale tale ca nu vrea prietenu tau sa le ia inapoi, dar banii de abia azi au plecat de la mine si veneau pe numele tau....eu nici nu-l intrebam pe "prietenu" daca e de acord sau nu.....DAR ASTA INSEMNA SA AI CARACTER SI SANGE IN INSTALATIE....SI SA LASI NISTE BANI DIN MANA....IMMM...ASTA-I MAI GREU, NU?

DECI: CINE CITESTE LUCRURILE ASTEA TRAGE SINGUR CONCLUZIILE...BAFTA LA VANZARE MAI DEPARTE
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Fotografie-0005.jpg
Views:	53
Size:	394.1 KB
ID:	2211508   Click image for larger version

Name:	Fotografie-0006.jpg
Views:	62
Size:	326.7 KB
ID:	2211509  
21UKS is offline  
Old 02-04-12, 23:18   #94
Lulaa

Stage 5
 
Lulaa's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 695
Default Re: E36 - am trecut de la opel la bmw

sa rezolvat treaba cu oglinzile
Lulaa is offline  
Old 02-04-12, 23:35   #95
crysty.bobok

Stage 5
 
crysty.bobok's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 3,948
Default Re: E36 - am trecut de la opel la bmw

Quote:
Originally Posted by Lulaa View Post
sa rezolvat treaba cu oglinzile
Cum sa rezolvat mai exact ?
crysty.bobok is offline  
Old 02-04-12, 23:59   #96
SAX1987
4Tuning International Member


Stage 5
 
SAX1987's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,804
Member of:
[4Tuning International]
[2 Roti]
[BMW]
Default Re: E36 - am trecut de la opel la bmw

a trecut timpul si s-a uitat toata treaba
SAX1987 is offline  
Old 03-04-12, 01:21   #97
Lulaa

Stage 5
 
Lulaa's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 695
Default Re: E36 - am trecut de la opel la bmw

nu dar sa rez de mult prb,am vb cu cel care lea cump si a ramas sa mi le dea inapoi dar lea vandut la doua zile dupa ce lea primit de la mine....nu a fost teapa si nici nu am dat teapa la nimeni.....
Lulaa is offline  
Old 03-04-12, 07:44   #98
21UKS

Stage 5
 
21UKS's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1,175
Default Re: E36 - am trecut de la opel la bmw

Quote:
Originally Posted by Lulaa View Post
nu dar sa rez de mult prb,am vb cu cel care lea cump si a ramas sa mi le dea inapoi dar lea vandut la doua zile dupa ce lea primit de la mine....nu a fost teapa si nici nu am dat teapa la nimeni.....
hei, sa nu exageram ca nu a fost asa simplu...2 zile nu e totuna cu 3-4 luni si nu le-am vandut ci le-am schimbat cu o sticla de far, iar baiatul caruia i le-am dat a trebuit sa schimbe motorasele ca nu functionau nici alea.......bineinteles ca a stiut lucrul acesta (am facut schimbul dupa ce le-a rezolvat...asa a fost intelegerea)...asa mi se pare corect....

este adevarat ca m-a intrebat omul cum sa facem sa rezolvam pb, dar exact dupa ce le dadusem (aproximativ 4 luni). Si nu cred ca stia ca le schimbasem, asa ca asta ar fi o nota buna ptr intentia lui

deci...care e teapa ?...sau ? oricum nu are rost sa mai dezgropam mortii...era suficient cum zicea colegul mai sus: a trecut timpul..............

numai bine!
21UKS is offline  
Old 03-04-12, 09:52   #99
meciu02

Stage 5
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 454
Default Re: E36 - am trecut de la opel la bmw

parerea mea e ca mai bine ramaneai la opel fara suparare
meciu02 is offline  
Old 03-04-12, 10:06   #100
Lulaa

Stage 5
 
Lulaa's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 695
Default Re: E36 - am trecut de la opel la bmw

Quote:
Originally Posted by meciu02 View Post
parerea mea e ca mai bine ramaneai la opel fara suparare
poi parerea mea este ca pot sa am ce masina vreau eu si nu cred ca este treaba ta sa imi dai mie sugestii ce masina sa am asa ca veziti de treaba ta
Lulaa is offline  
Old 03-04-12, 10:11   #101
Lulaa

Stage 5
 
Lulaa's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 695
Default Re: E36 - am trecut de la opel la bmw

Quote:
Originally Posted by 21UKS View Post
hei, sa nu exageram ca nu a fost asa simplu...2 zile nu e totuna cu 3-4 luni si nu le-am vandut ci le-am schimbat cu o sticla de far, iar baiatul caruia i le-am dat a trebuit sa schimbe motorasele ca nu functionau nici alea.......bineinteles ca a stiut lucrul acesta (am facut schimbul dupa ce le-a rezolvat...asa a fost intelegerea)...asa mi se pare corect....

este adevarat ca m-a intrebat omul cum sa facem sa rezolvam pb, dar exact dupa ce le dadusem (aproximativ 4 luni). Si nu cred ca stia ca le schimbasem, asa ca asta ar fi o nota buna ptr intentia lui

deci...care e teapa ?...sau ? oricum nu are rost sa mai dezgropam mortii...era suficient cum zicea colegul mai sus: a trecut timpul..............

numai bine!
din cate stiu eu noi am vb sa rez prb exact dupa ce le ai primit ca trebuia sa ajung la timisoara daca iti aduci tu aminte si mia zis mie cineva care stie sigur ca tu le ai dat imediat dupa ce le ai luat nu stiu daca pe bani sau schimb
in leg cu motorasele mergeau masina de pe care au fost luate a fost implicat intrun accident si stiind ca functioneaza ti le-am dat...vb ta nu are rost sa dejgropam morti dar nici eu nu vreau sa cad rau in fata lumi de pe forum......si repet nu am dat teapa la nimeni si nici nu am de gand,in schimb teapa mi am luat eu de cateva ori...
Lulaa is offline  
Old 03-04-12, 10:38   #102
meciu02

Stage 5
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 454
Default Re: E36 - am trecut de la opel la bmw

pai nu am nimic cu tine prietene dar vad aici un topic plin de minciuni si tziganii din partea ta...nu cred ca e frumos nu pentru tine da pentru colegii de pe forum ai putin respect fata de ei
meciu02 is offline  
Old 03-04-12, 10:44   #103
Lulaa

Stage 5
 
Lulaa's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 695
Default Re: E36 - am trecut de la opel la bmw

Quote:
Originally Posted by meciu02 View Post
pai nu am nimic cu tine prietene dar vad aici un topic plin de minciuni si tziganii din partea ta...nu cred ca e frumos nu pentru tine da pentru colegii de pe forum ai putin respect fata de ei
eu nu inteleg ce minciuni si ce tiganii si respect fata de colegi de pe forum am atata timp cat si colegi arata respect....eu nu cred ca am intrat vreodata pe topicu tau sa iti spun ca mai bine ramaneai la dacie......cat despre colegu cu oglinzile amandoi am avut parte de vina el stie mai bine si nu cred ca asta este un motiv sa ma critice lumea si sa se uite cu alti ochi la mine......eu cand mi am luat teapa nu am intrat pe forum sa fac sa dreg sa critic,pur si simplu a ramas asa dar se intalneste munte cu munte dapai om cu om....
Lulaa is offline  
Old 03-04-12, 12:24   #104
meciu02

Stage 5
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 454
Default Re: E36 - am trecut de la opel la bmw

pai in prima pagina au fost doar vise sa inteleg cu suspensie si lambo dors si asa mai departe??? eu nu ma cert cu tine iti spun doar pe fata de am de zis , nu ma ascund , si 2 da am avut dacie si care-i problema ??? ui acuma am 2 bmw-uri si e30 si e36 eu ti-am zis parerea mea daca o iei in nume de rau bine daca nu iarasi bine , te salut
meciu02 is offline  
Old 03-04-12, 12:46   #105
vlad.pop

Stage 4
 
vlad.pop's Avatar
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 280
Default Re: E36 - am trecut de la opel la bmw

Quote:
Originally Posted by meciu02 View Post
pai in prima pagina au fost doar vise sa inteleg cu suspensie si lambo dors si asa mai departe??? eu nu ma cert cu tine iti spun doar pe fata de am de zis , nu ma ascund , si 2 da am avut dacie si care-i problema ??? ui acuma am 2 bmw-uri si e30 si e36 eu ti-am zis parerea mea daca o iei in nume de rau bine daca nu iarasi bine , te salut
Sincer din intamplare am intrat aici.
Nu stiu care a fost treaba ta sa te bagi aici, si chiar nu inteleg persoanele ca voi!
vlad.pop is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -