Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 11-09-09, 00:11   #241
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: E36 - proiect in decurs

sambata noaptea baietii cu ochii albastrii mi-au saltat din plictisala talonul pentru folii. Acuma in tot raul e si un bine..am zis ca o sa imi pun cu ocazia asta all black ca oricum am vrut de mult )
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 11-09-09, 08:57   #242
WolfTown

Stage 5
 
WolfTown's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 637
Default Re: E36 - proiect in decurs

dar de ce ca doar tis omologate foliile nu?!!!!
WolfTown is offline   Reply With Quote
Old 11-09-09, 09:21   #243
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: E36 - proiect in decurs

Quote:
Originally Posted by WolfTown View Post
dar de ce ca doar tis omologate foliile nu?!!!!
pe fata nu le omologheaza nimeni.
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 11-09-09, 09:47   #244
WolfTown

Stage 5
 
WolfTown's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 637
Default Re: E36 - proiect in decurs

eee teo fraierit politaii... se omologeaza si pe fata dar diferenta este ca sunt doar de 75 % cu 2 3 procente mai mult decat ce iti ofera fabrica... avand in vedere ca geamurile iasa cu o 71-72%
__________________



E36 - 13-MIG - un vis devenit realitate 320i

E36 - Florida- un motan tare nervos 328i - vandut

"One day man will look back and say I gave birth to the 20th century"
Jack the Ripper
WolfTown is offline   Reply With Quote
Old 11-09-09, 10:38   #245
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: E36 - proiect in decurs

Quote:
Originally Posted by WolfTown View Post
eee teo fraierit politaii... se omologeaza si pe fata dar diferenta este ca sunt doar de 75 % cu 2 3 procente mai mult decat ce iti ofera fabrica... avand in vedere ca geamurile iasa cu o 71-72%
nu erau foliile de vina.. poveste se trage mai devreme cu cateva zile de incident cand au fost ceva activitati sportive.
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 18-09-09, 21:05   #246
WolfTown

Stage 5
 
WolfTown's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 637
Default Re: E36 - proiect in decurs

asa da pacat no si cum stai cu proiectele ce ai mai pus pe ea ce mai vrei sa pui?!
WolfTown is offline   Reply With Quote
Old 19-09-09, 02:18   #247
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: E36 - proiect in decurs

Quote:
Originally Posted by WolfTown View Post
asa da pacat no si cum stai cu proiectele ce ai mai pus pe ea ce mai vrei sa pui?!
cum sa stau.. am fost tot cu golful zilele astea sa il inmatriculez sa il aranjez, dupa ce termin cu el ma apuc sa fac spirtul , praguri bara , poate ii iau M daca gasesc, in ca nu stiu.. ce stiu sigur e ca nu o sa vand pisica pentru ca isi face treaba prea bine si de cate ori ma urc din golf in ea imi dau seama ce masini sunt si la anii lor reusesc sa detroneze vwc astea euro 4 fara griji.
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 19-09-09, 10:48   #248
MihaiL_P

Stage 3
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 150
Post Re: E36 - proiect in decurs

Quote:
Originally Posted by BMnWA View Post
cum sa stau.. am fost tot cu golful zilele astea sa il inmatriculez sa il aranjez, dupa ce termin cu el ma apuc sa fac spirtul , praguri bara , poate ii iau M daca gasesc, in ca nu stiu.. ce stiu sigur e ca nu o sa vand pisica pentru ca isi face treaba prea bine si de cate ori ma urc din golf in ea imi dau seama ce masini sunt si la anii lor reusesc sa detroneze vwc astea euro 4 fara griji.
spui ca bmw e mult mai bun decat vw noi ?:X
MihaiL_P is offline   Reply With Quote
Old 19-09-09, 10:55   #249
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: E36 - proiect in decurs

Quote:
Originally Posted by MihaiL_P View Post
spui ca bmw e mult mai bun decat vw noi ?:X
atata electronica si computere pentru orice lucru marunt au in ele astea noi incat te dispera . Da, parerea mea e ca sunt mai bune , masinile noi ofera doar o imagine mai buna dar partea mecanica si electrica e mult mai scumpa si pentru aceeasi nevoie. Sunt mai noi mai aspectuase , dar parca stau in duba cand ies cu golful . Cand ma urc in bmw si simt 1-2 cum macina sub ea parca sunt la WRC nu mai vreau nici un golf sa vad ) oricum maxim iarna asta ma prinde cu golful sau pana gasesc un Ci sau un e39 cu un minim de 2.2 si maxim 2.5 . Dieselul iese din discutie.
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 19-09-09, 11:01   #250
MihaiL_P

Stage 3
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 150
Smile Re: E36 - proiect in decurs

Quote:
Originally Posted by BMnWA View Post
atata electronica si computere pentru orice lucru marunt au in ele astea noi incat te dispera . Da, parerea mea e ca sunt mai bune , masinile noi ofera doar o imagine mai buna dar partea mecanica si electrica e mult mai scumpa si pentru aceeasi nevoie. Sunt mai noi mai aspectuase , dar parca stau in duba cand ies cu golful . Cand ma urc in bmw si simt 1-2 cum macina sub ea parca sunt la WRC nu mai vreau nici un golf sa vad ) oricum maxim iarna asta ma prinde cu golful sau pana gasesc un Ci sau un e39 cu un minim de 2.2 si maxim 2.5 . Dieselul iese din discutie.

am inteles , ramane bmw la suflet. si vrei sa vinzi golful ? sau p ambele si cauti un e 39 model mai nou ?
am vazut ieri o adunare de bmw la eroilor ... plina parcarea :d + 5 seat si 8 chevrolet ( printre care si eu ...) eu as vrea un golf 4 :X
__________________
Mikhail
MihaiL_P is offline   Reply With Quote
Old 19-09-09, 11:09   #251
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: E36 - proiect in decurs

tractiunea spate e lege , acuma cu golful am vazut cum e fata si e cam lala. Fiabilitate , pisicuta e lux. pretul pieselor , la mine e cea mai mare placere cand trebuie sa schimb ceva la ea ca sunt foarte ieftine si stii ca pui un lucru nou in locul celui stricat. La golf o planetara e 24 mil . capatul de planetara 11 . Pai la bmw cu 24 milioane schimb tot pe la roti si daca mai pun cateva milioane ii cumpar si schimb si motorul de pe ea.
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 19-09-09, 11:10   #252
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: E36 - proiect in decurs

ar fi posibil sa le dau pe amandoua dar de banii de golf ajunge pentru ceva e46 coupe-cabrio sau e39 + o mica diferenta in functie de model dar asta mica mi-ar placea sa o mai tin.
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 19-09-09, 12:42   #253
MihaiL_P

Stage 3
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 150
Thumbs up Re: E36 - proiect in decurs

Quote:
Originally Posted by BMnWA View Post
ar fi posibil sa le dau pe amandoua dar de banii de golf ajunge pentru ceva e46 coupe-cabrio sau e39 + o mica diferenta in functie de model dar asta mica mi-ar placea sa o mai tin.
mi-as fi dorit un golf 4 , de aceea am cerut informatii si pareri . Sunt adeptul dieselului ... daca spui ca intretinerea bmw e mica aunci prin toamna am sa ma hotarasc ( sa am si banii ) . ms mult
MihaiL_P is offline   Reply With Quote
Old 19-09-09, 16:45   #254
botdriver

Stage 5
 
botdriver's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,716
Member of:
[DACIA]
Default Re: E36 - proiect in decurs

nu vrei un motor de 2,0 150 cp?in stare ff buna are un prieten de pe un seria5
botdriver is offline   Reply With Quote
Old 20-09-09, 00:05   #255
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: E36 - proiect in decurs

Quote:
Originally Posted by botdriver View Post
nu vrei un motor de 2,0 150 cp?in stare ff buna are un prieten de pe un seria5
nu am nevoie ca vreau sa dau golful si sa iau un 5 2.5 sau un 325 ci fara sa mai fac schimburi pe e36 la motor pentru ca este intr-o stare foarte buna. mersi
BMnWA is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -