Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > BMW Styling

BMW Styling Stiluri de tuning pentru bmw. Topicuri exemplificative pentru fiecare serie si model

Reply
 
Thread Tools
Old 13-01-13, 18:25   #1
devi162

Stage 4
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 200
Default o recomandare va rog

masina este un 318 is din 95 si vreau sa-i pun un kit ///m.sunt destule kituri pe net dar sunt aftermarket si nu stiu daca sa am incredere in ele sau nu.se potrivesc suta la suta pe masina sau trebuie sa trag de ele?stiti vreun producator care face asemenea kituri cat mai aproape calitativ de cele oem?sau a doua varianta ar fi sa caut ceva second dar tot urmaresc forumul si nu apare nimic.oricum intentionez sa-mi cumpar prin martie.
devi162 is offline   Reply With Quote
Old 13-01-13, 19:20   #2
Sparkle_81
BMW Driver

Stage 5
 
Sparkle_81's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,437
Member of:
[BMW]
Lightbulb Re: o recomandare va rog

Pentru produse pe producator, recomand pe tipul asta; feedback-ul lui este foarte bun.

Acum depinde de disponibilitatea banilor si dorinta de a o finaliza cat mai repede !
Sparkle_81 is offline   Reply With Quote
Old 13-01-13, 20:26   #3
zpzpzpo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 886
Default Re: o recomandare va rog

decat sa dai 500 de euro pe un kit de m,mai bine iei o masina intreaga din germania si o dezmembrezi,iti scoti toata parleala si kitul moca.
zpzpzpo is offline   Reply With Quote
Old 13-01-13, 22:53   #4
devi162

Stage 4
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 200
Default Re: o recomandare va rog

Quote:
Originally Posted by zpzpzpo View Post
decat sa dai 500 de euro pe un kit de m,mai bine iei o masina intreaga din germania si o dezmembrezi,iti scoti toata parleala si kitul moca.
nu cred ca ma duce 500 sa merg acolo,sa stau cateva zile pana imi gasesc masina si apoi sa vin cu ea acasa.si de scos bani scoti doar daca are dotari de top,daca are vadere,sau mai stiu eu ce volan si alte accesorii.deci nu.prefer sa-mi cumpar un kit nou de m.si oricum pretul la o bara fata completa noua aftermarket este mai mic decat la una second oem veche de 20 ani pe care o iei fara lip,fara plasa,jupuita si cu 10 straturi de vopsea pe ea.doar daca gasesc ceva care sa imi convina second o sa cumpar.preturi foarte bune pe site-ul de mai sus.de luat in calcul.
devi162 is offline   Reply With Quote
Old 16-01-13, 22:54   #5
the_rifle

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,112
Member of:
[BMW]
Default Re: o recomandare va rog

Ia-ti piesel pe rand...
Daca ai bara fatza deja ai schimbat tot aspectul masinii...
Gasesti pe bazar cu 90 de euro... Sunt foarte foarte bune barele de m .... Plasticul e de foarte buna calitate si se potrivesc 100% . Sunt finisate foarte foarte bine. Si grilele laterale de M ca si grilele de masca fata au o calitate ca produsele OEM. Sunt foarte multumit de ce am cumparat. Daca mi-ar fi spus ca sunt OEM nu mi-as fi dat seama de diferente...
the_rifle is offline   Reply With Quote
Old 16-01-13, 23:11   #6
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: o recomandare va rog

Pe mine m-a dus kitul 300 euro anul trecut luat de pe forum de la diferiti useri bara spate oem 100 praguri 50 bandouri oem 50 bara fata 100 aftermarket
__________________
BMW E36 Darth Vader ------>>>>> https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...-by-ricko.html

RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 17-01-13, 15:29   #7
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: o recomandare va rog

Eu am luat bara fata /spate si praguri de la tipul ala tobe_sport ! daca vrei sa vezi cum se aseaza bara uite te pe topicul meu sau daca nu , uite te aici :

https://www.facebook.com/media/set/?s...9604450&type=3

Ca sa vezi cum sta pe masina la mine bara ! singurul minus e ca pe partea dreapta inca nu am reusit sa o indrept [ are o mica umflatura pe colt , dar care se revolva prin incalzire , eu inca nu am avut timp de ea ]. Eu personal sunt multumit de marfa , bara a fost atinsa si haraita si nu a crapat deloc + ca vine completa cu bandouri si grila ! Eu il recomand !
__________________
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 17-01-13, 17:59   #8
devi162

Stage 4
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 200
Default Re: o recomandare va rog

Quote:
Originally Posted by the_rifle View Post
Ia-ti piesel pe rand...
Daca ai bara fatza deja ai schimbat tot aspectul masinii...
Gasesti pe bazar cu 90 de euro... Sunt foarte foarte bune barele de m .... Plasticul e de foarte buna calitate si se potrivesc 100% . Sunt finisate foarte foarte bine. Si grilele laterale de M ca si grilele de masca fata au o calitate ca produsele OEM. Sunt foarte multumit de ce am cumparat. Daca mi-ar fi spus ca sunt OEM nu mi-as fi dat seama de diferente...
exact asta vroiam sa stiu.m-ai lamurit.acuma o sa ma apuc de pus bani deoparte si prin martie (sper)ma apuc de cheltuit. p.s:mai vrei cheia?

Last edited by devi162; 17-01-13 at 18:02.
devi162 is offline   Reply With Quote
Old 17-01-13, 18:02   #9
devi162

Stage 4
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 200
Default Re: o recomandare va rog

Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
Pe mine m-a dus kitul 300 euro anul trecut luat de pe forum de la diferiti useri bara spate oem 100 praguri 50 bandouri oem 50 bara fata 100 aftermarket
ma mir cum de ai avut norocul sa gasesti un kit bun,iti stiu masina(nu am vazut-o live,doar pe forum).
devi162 is offline   Reply With Quote
Old 17-01-13, 18:03   #10
devi162

Stage 4
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 200
Default Re: o recomandare va rog

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Eu am luat bara fata /spate si praguri de la tipul ala tobe_sport ! daca vrei sa vezi cum se aseaza bara uite te pe topicul meu sau daca nu , uite te aici :

https://www.facebook.com/media/set/?s...9604450&type=3

Ca sa vezi cum sta pe masina la mine bara ! singurul minus e ca pe partea dreapta inca nu am reusit sa o indrept [ are o mica umflatura pe colt , dar care se revolva prin incalzire , eu inca nu am avut timp de ea ]. Eu personal sunt multumit de marfa , bara a fost atinsa si haraita si nu a crapat deloc + ca vine completa cu bandouri si grila ! Eu il recomand !
asa ai primit-o?cu umflatura?
devi162 is offline   Reply With Quote
Old 17-01-13, 18:06   #11
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: o recomandare va rog

Quote:
Originally Posted by devi162 View Post
asa ai primit-o?cu umflatura?
Nu dar exista riscul sa apara umflatura fix pe colt , cand o asezi pe armatura oem de bara normala !, oricum aia apare in foarte rare cazuri si se vede doar daca esti foarte atent in zona aia , ca sa nu mai zic ca se poate rezolva usor !
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 17-01-13, 18:10   #12
devi162

Stage 4
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 200
Default Re: o recomandare va rog

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Nu dar exista riscul sa apara umflatura fix pe colt , cand o asezi pe armatura oem de bara normala !, oricum aia apare in foarte rare cazuri si se vede doar daca esti foarte atent in zona aia , ca sa nu mai zic ca se poate rezolva usor !
k.am inteles si multumesc pentru promptitudine.
devi162 is offline   Reply With Quote
Old 17-01-13, 18:17   #13
devi162

Stage 4
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 200
Default Re: o recomandare va rog

si inca o chestie.oglinzile.in cazul in care imi cumpar unele second.cum imi dau seama daca sunt oem sau aftermarket?eu am deja unele de M,au fost pe masina cand am cumparat-o,dar sticlele au fost ,,imprumutate'' si inlocuite cu altele care nu se potrivesc,si sunt cu semnal incorporat(se pot vedea unde am prezentat masina).una are un colt de la suport rupt.daca vrea cineva sa le refaca le donez.

Last edited by devi162; 17-01-13 at 18:20.
devi162 is offline   Reply With Quote
Old 17-01-13, 18:37   #14
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: o recomandare va rog

Quote:
Originally Posted by devi162 View Post
si inca o chestie.oglinzile.in cazul in care imi cumpar unele second.cum imi dau seama daca sunt oem sau aftermarket?eu am deja unele de M,au fost pe masina cand am cumparat-o,dar sticlele au fost ,,imprumutate'' si inlocuite cu altele care nu se potrivesc,si sunt cu semnal incorporat(se pot vedea unde am prezentat masina).una are un colt de la suport rupt.daca vrea cineva sa le refaca le donez.

Vezi ca ti am dat un pm cu numarul meu de telefon !
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 18-01-13, 00:14   #15
the_rifle

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,112
Member of:
[BMW]
Default Re: o recomandare va rog

Quote:
Originally Posted by devi162 View Post
p.s:mai vrei cheia?
Pai vreau dar am uitat sa te sun
M-am luat cu alte treburi si mi-a iesit total din minte...

Vezi ca exista doua nuante de culoare pt plasticul de bare...
E cel negru si cel gri...

Cel negru e din plastic cum e dopul de coca-cola... E mai bun ca material . Eu am cumparat acum una dar n-am apucat sa o pun pe masina . Astept sa o vopsesc.

Cea gri ( cum am avut pe masina dar mi-au furat-o ) e facuta dintr-un plastic ca de telefon Nokia sa zic...
Iti recomand materialul negru ca de capac de coca-cola ( sau cum e plasticul de la bandouri )

In concluzie ambele tipuri sunt OK dar as alege cel negru. N-am stiut de diferentele astea decat dupa ce am cumparat ambele tipuri de bara. Oricum vanzatorul mi-a zis ca e acelasi tip de plastic ( avea ambele tipuri ) dar s-a intamplat sa mai aiba pe stoc doar de-asta neagra... Nu regret ca am luat-o neagra.


Uite bara gri :
http://piese-auto.anunturi-auto.4tun...-11371440.html

Si uite bara neagra :

http://piese-auto.anunturi-auto.4tun...-11189082.html

Last edited by the_rifle; 18-01-13 at 00:34.
the_rifle is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -