Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > BMW Styling

BMW Styling Stiluri de tuning pentru bmw. Topicuri exemplificative pentru fiecare serie si model

Reply
 
Thread Tools
Old 09-02-12, 20:22   #1
Blondu99

Stage 2
 
Blondu99's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 31
Default baietii cu gust la tuning ma pot ajuta?

sal la toti, am avut ocazia de a-mi cumpara prima pisica acum cateva luni,e un e36 318i 116 cp. am vazut ca sunt multi baieti cu gusturi in tuning si am vazut pisici superbe. ma poate ajuta si pe mine cineva cu cate o idee cam ce as putea face sa arate bine, dar sa nu fie prea stridenta. astept ideeile voastre si cum dispare din zapada, ma apuc de ea . Cam asta e masina pana acum, am trecut in lista angel eyes-uri, pleoape, o bara m3 daca gasesc, la jenti nu prea stiu, culoarea nu prea as vrea sa o schimb sau cine stie.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC03019.jpg
Views:	165
Size:	68.1 KB
ID:	2322952   Click image for larger version

Name:	DSCI0223.JPG
Views:	131
Size:	4.45 MB
ID:	2322953   Click image for larger version

Name:	DSCI0224.JPG
Views:	148
Size:	4.45 MB
ID:	2322955  

Blondu99 is offline   Reply With Quote
Old 09-02-12, 20:26   #2
SynTheLaZ
VW Driver

Stage 5
 
SynTheLaZ's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,038
Member of:
[VW]
Default Re: baietii cu gust la tuning ma pot ajuta?

Chestia cu gustul e destul de relevanta, trebuie sa fie pe gustul tau.

Fara sa jignesc pe cineva la marea majoritatea tuning inseamna pachetul de M, la unii pretentiosi un set destul de rar de jante cu buza cat mai mare, o vopsea deosebita si un interior cat mai rar.

Pana la urma inseamna cumpararea unor elemente OEM si punerea lor pe masina.

Nu spune nimeni nimic, arata multe foarte bine si sunt de invidiat.
__________________



Pe Umm Design gasiti template-uri pentru WordPress gratuite, tutoriale Photoshop si multe altele ....
SynTheLaZ is offline   Reply With Quote
Old 09-02-12, 20:45   #3
Blondu99

Stage 2
 
Blondu99's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 31
Default Re: baietii cu gust la tuning ma pot ajuta?

mda, ai dreptate dar chiar as fi curios si chiar pot spune necunoscator in aranjarea unei masini, ideea e ca vreau o schimbarela ea si sunt multe persoane cu idei bune pe aici. masina e un sedan... deci chiar as vrea sa nu mai fie stock dar nici impopotonata. ceva simplu si dragutz
Blondu99 is offline   Reply With Quote
Old 09-02-12, 21:02   #4
SynTheLaZ
VW Driver

Stage 5
 
SynTheLaZ's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,038
Member of:
[VW]
Default Re: baietii cu gust la tuning ma pot ajuta?

Daca esti curios poti sa te uiti peste acest topic :

https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...refreshed.html


Un prieten foarte bun are e36 sedan iar acela este topic-ul de prezentare.

Poti sa te uiti ce a facut el si cum arata.
SynTheLaZ is offline   Reply With Quote
Old 09-02-12, 21:30   #5
Blondu99

Stage 2
 
Blondu99's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 31
Default Re: baietii cu gust la tuning ma pot ajuta?

mda, arata binishor si are idei bune. ar arata frumos si cu un CSL finutz si mai lasata putin, oricum, o sa arate bine masina si imi place ca e destul de simpla dar frumoasa in acelasi timp. cred ca o sa imprumut niste idei de la el
Blondu99 is offline   Reply With Quote
Old 11-02-12, 11:43   #6
Daniel_DRV
4Tuning International Member


Stage 5
 
Daniel_DRV's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,672
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[4Tuning International]
[4Rally]
Default Re: baietii cu gust la tuning ma pot ajuta?

uită-te pe topicul "Style e36" şi ai acolo destule maşini.....nu trebuia să deschizi un nou topic aici când ceea ce vrei găseşti acolo....
__________________

Powered by
" UN ANONIM CELEBRU "
Daniel_DRV is offline   Reply With Quote
Old 12-02-12, 06:11   #7
the_rifle

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,112
Member of:
[BMW]
Unhappy Re: baietii cu gust la tuning ma pot ajuta?

Cred ca doar elementele M dau bine pe BMW... Restul imi pare discutabil. Mai putin pragurile de M care mie personal nu-mi plac dar nu le detest...

Uita ideea " conteaza sa-ti placa tie "... Asta e cea mai mare minciuna pe care ti-o poate spune cineva sau cea mai mare minciuna pe care ti-o poti spune singur...
Gusturile se formeaza ca si bunul simt... In functie de cultura fiecaruia apare si bunul gust sau prost gustul...

Binteinteles ca si cocalarii ce au masini cu iconite la oglinda si catei ce dau din cap pe luneta au gandit ca e important sa le placa lor si in mod cert le-a placut...

P.S. - Da ! Intr-adevar , tuningul inseamna pachetul M , restul e din spania de la capsuni...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	bmw_n_214089.jpg
Views:	149
Size:	144.8 KB
ID:	2325151   Click image for larger version

Name:	bmw_negru.jpg
Views:	212
Size:	577.6 KB
ID:	2325153   Click image for larger version

Name:	abc.jpg
Views:	163
Size:	55.1 KB
ID:	2325154  


Last edited by the_rifle; 12-02-12 at 06:33.
the_rifle is offline   Reply With Quote
Old 05-03-12, 14:25   #8
ukyobob

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 393
Default Re: baietii cu gust la tuning ma pot ajuta?

Quote:
Originally Posted by Blondu99 View Post
sal la toti, am avut ocazia de a-mi cumpara prima pisica acum cateva luni,e un e36 318i 116 cp. am vazut ca sunt multi baieti cu gusturi in tuning si am vazut pisici superbe. ma poate ajuta si pe mine cineva cu cate o idee cam ce as putea face sa arate bine, dar sa nu fie prea stridenta. astept ideeile voastre si cum dispare din zapada, ma apuc de ea . Cam asta e masina pana acum, am trecut in lista angel eyes-uri, pleoape, o bara m3 daca gasesc, la jenti nu prea stiu, culoarea nu prea as vrea sa o schimb sau cine stie.
sall arata bine masina..ai grija de ea si dak vrei sai faci ceva frumos punei un ckit M/// si laso mai jos..succes
ukyobob is offline   Reply With Quote
Old 17-03-12, 12:47   #9
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: baietii cu gust la tuning ma pot ajuta?

Nush de ce ,dar masina din prima post ,imi pare putin aranjata...m-am uitat foarte foarte atent si cred ca jantele alea sunt "aranjate" in photoshop sau altceva,m-am uitat destul de atent,sau poate ma inseala pe mine monitorul sau ochii,dar roata pe spate are o inclinatie usoara spre stanga cum te uiti,cam in toate pozele,iar pe fata se vede ceva dubios prin spate,paralel cu etrierul,desi vad ca nu are aparatorile de noroi,iar altceva nu gasesc gri deschis pe acolo sau stralucitor...in fine asta ca putin offtopic,iar la modificat,e greu de spus,intai completeaza ce lipseste pe ea,apoi gasesti u sa te inspiri,si ai putea pune mai multe poze,si mai clare cu starea ei !

Bafta !


L.E. ultima poza roata pe spate ...deci nu ma insel !
__________________
All the way up..

Last edited by D o n n; 17-03-12 at 12:51.
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 01-04-12, 00:08   #10
ukyobob

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 393
Default Re: baietii cu gust la tuning ma pot ajuta?

Quote:
Originally Posted by D o n n View Post
Nush de ce ,dar masina din prima post ,imi pare putin aranjata...m-am uitat foarte foarte atent si cred ca jantele alea sunt "aranjate" in photoshop sau altceva,m-am uitat destul de atent,sau poate ma inseala pe mine monitorul sau ochii,dar roata pe spate are o inclinatie usoara spre stanga cum te uiti,cam in toate pozele,iar pe fata se vede ceva dubios prin spate,paralel cu etrierul,desi vad ca nu are aparatorile de noroi,iar altceva nu gasesc gri deschis pe acolo sau stralucitor...in fine asta ca putin offtopic,iar la modificat,e greu de spus,intai completeaza ce lipseste pe ea,apoi gasesti u sa te inspiri,si ai putea pune mai multe poze,si mai clare cu starea ei !

Bafta !


L.E. ultima poza roata pe spate ...deci nu ma insel !
esti tare haios..dak era editata poza punea si el niste jante sa dea bine, si sincer poza nu e editata, o vad mai mereu in trafic...
ukyobob is offline   Reply With Quote
Old 01-04-12, 21:01   #11
daman

Stage 5
 
daman's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,372
Default Re: baietii cu gust la tuning ma pot ajuta?

un topic facut asa ,sa iasa in evidenta.vezi frate ca e plin forumul de e36 de unde poti culege idei,aveai nevoia sa fi bagat in seama? unii( nu fac referire la tine) vor sa faca din *** bici dar ei nu au un chior in buzunar.se plictisesc si mai fac un topic sa treaca timpul pentru ca oricate idei le-ar sugera ceilalti colegi de forum nu le vor pune in aplicare pentru ca nu au bani.lasa frate masina asa ca e greu sa faci tuning frumos pe e36
daman is offline   Reply With Quote
Old 02-04-12, 07:14   #12
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: baietii cu gust la tuning ma pot ajuta?

Quote:
Originally Posted by ukyobob View Post
esti tare haios..dak era editata poza punea si el niste jante sa dea bine, si sincer poza nu e editata, o vad mai mereu in trafic...
haios sau nu,in ultima poza,roata de pe spate ori e virata,ori are bratul stramb si masina merge de-a latuș pe strada am mai vazut si eu jante si masini pe strada si in poze.bafta cu tuning-ul

fac referire la a3a poza !!
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 03-04-12, 21:22   #13
ukyobob

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 393
Default Re: baietii cu gust la tuning ma pot ajuta?

Quote:
Originally Posted by D o n n View Post
haios sau nu,in ultima poza,roata de pe spate ori e virata,ori are bratul stramb si masina merge de-a latuș pe strada am mai vazut si eu jante si masini pe strada si in poze.bafta cu tuning-ul

fac referire la a3a poza !!
nare rost sa ne contrazicem aiurea... u esti cu parerea ta eu vad masina zilnic..
ukyobob is offline   Reply With Quote
Old 05-04-12, 06:43   #14
cosmin_jur

Stage 5
 
cosmin_jur's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 442
Default Re: baietii cu gust la tuning ma pot ajuta?

Eu zic ca in primu rand trebuie sa o duci la starea originala, adica fa-i retusurile care trebuie la caroserie, polisheaz-o, dupa, pune-i niste stopuri cu semnal alb in spate, sau hella smoked, o bara m macar in fata, niste jante pe 17 cu ceva buza,o toba finala , apoi vezi pui un interior frumos, recaro ceva, un volan.. etc .Oricum lucruri oem sau de o firma de renume in tuningul bmw, ma refer ca poti sa-i pui si o bara alpina sau ac-schnitzer in fata dar bineinteles ca sunt mai rare si mai scumpe ca cele de M.
Bafta
cosmin_jur is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -